شب ، سکوت ، کویر و دانلود از اینترنت!

حتما برای شما پیش آمده که صبح خیلی زود کانکت شده باشید و سرعت بالا و نسبتا خوب اینترنت را در این ساعات دیده باشید. این ساعات ، اوقات واقعا خوبی برای دانلود فایلهای حجیم هستند ، هم سرعت بالاست ، هم اینترنت نیم‌بهاست و هم تعرفه تلفن ، پایین.

اما بیدار بودن و دانلود کردن در این ساعات ، تا اندازه‌ای ناممکن است. چاره کار چیست؟ البته احتمالا خیلی از شماها از روشهایی مشابه من استفاده می‌کنید ، ولی در اینجا روش کار را که خیلی ساده هم است ، برای آنهایی که تجربه نکرده‌اند ، شرح می‌دهم:

۱- روشن شدن کامپیوتر در زمان دلخواه : مسلما دوست نداریم ، سیستممان تا ساعت ۲ تا ۳ بعد از نیمه‌شب ، روشن بماند ، یعنی زمانی که ترافیک اینترنت پایین می‌آید. پس باید کاری کنیم که کامپیوتر به طور خودکار در این ساعت روشن شود.

برای این کار باید وارد تنظیمات بایوس مادربورد شویم ، بعد از روشن شدن کامپیوتر کلید delete را بگیرید و نگه دارید ، در تنظیمان بایوس به دنبال گزینه‌ای به نام power management بگردید ، در اینجا resume by alart را فعال کنید ، بعد زمان آلارم یا همان روشن شدن کامپیوتر را می‌توانید با تعیین روز و ساعت و دقیقه مشخص کنید.

تقریبا همه مادربوردها چنین امکانی را دارند.

۲- استفاده از یک برنامه دانلود منیجر : فکر کنم در سیستم هر کاربر اینترنتی یکی از این برنامه‌ها پیدا شود ، در میان کاربران ایران ، برنامه download accelerator از همه مشهورتر است.

در زمان وب‌گردی هر زمان به فایلی برخوردید که می‌خواستید دانلودش کنید ، آدرسش را به دانلود منیجرتان بدهید ، در انتهای وب‌گردی ، روی فایلهایی که می‌خواهید ، شب دانلود شوند ، کلیک راست کنید و گزینه scheduled download را انتخاب کنید.

بعد وارد option برنامه دانلود اکسلریتر شوید و در این قسمت طبق تصویر زیر تنظیمات لازم را انجام دهید.

– نکات شایسته توجه :

– کارت اینترنت خودتان را چک کنید.

– اگر کامپیوترتان در اتاق خوابتان است ، صدای مودم را قطع کنید ، تا از خواب بیدارتان نکند. همچنین اسپیکر و مانیتور را خاموش کنید.

– در همان زمانی که آدرس دانلود را به برنامه می‌دهید ، اجازه دهید تا قسمت کوچکی از فایل دانلود شود ، تا از درستی لینک دانلود مطمئن شوید.

– بهتر است ، یک بار به طور آزمایشی این کار را انجام دهید ، تا شب مشکلی پیش نیاید. مثلا من بار اول این مشکلات را داشتم : بیشتر از یک ویندوز روی سیستم داشتم و سیستم وارد ویندوز مورد نظرم نمی‌شد – بیشتر از یک اکانت در ویندوز داشتم ، در نتیجه قبل از ورود به ویندوز وارد صفحه خوشامدگویی می‌شدم که باید به طور دستی بر روی اکانت مورد نظر کلیک می‌شد. شما هم مکن است از این دست مشکلات جزئی داشته باشید ، پس یک بار چک کنید.

– روز و ساعت و دقیقه دانلود را با دقت وارد کنید. بهتر است زمان آغاز دانلود را چند دقیقه بعد از روشن شدن سیستم بگیرید.

جای شما خالی، دیشب دانلودهای خوبی داشتم : یک قطعه ویدئو از youtube دانلود کردم که شامل سکانسهای جالب فیلمهای آل پاچینو بود ، ۱۰ تایی mp3 ، یکی دو تا برنامه و e-book و یکی دو تاهم از این مجله‌های کامپیوتری که تازگی مد شده لینک دانلودش را اینور و آنور می‌گذارند. امشب یا فردا شب هم باید بدهم برنامه sketchup گوگل دانلود شود ، ببینم چطور برنامه‌ای است ، آخر ۱۸ مگابایت دارد و دانلود روزانه‌اش برای ما خیلی دشوار است.

پی‌نوشت : خوش به حال کسانی که اینترنت پرسرعت دارند و احتیاجی به اینطور کارها ندارند!

 
4 نظرات
 1. Sara می گوید

  🙂 آره جای شما اینجا خالی!

 2. افشین می گوید

  می دانید فقط یک مشکل باقی می ماند و آن هم صدای آزاردهنده فن CPU و فن Power است که در شب هنگام نمی گذارد بخوابی.
  البته برای کسانی که Laptop دارند این مشکل تقریباً وجود ندارد.

 3. نرگس می گوید

  در بلاگ نیوز لینک داده شد با تشکر.

 4. محمدعلی می گوید

  سلام دکتر جان اگر از برنامه Auto Power-on & Shut-downاستفاده کنی نیازی به این کارها نیست خودش اوتومات سر یک ساعت خواص کامپیوتر رو روشن می کنه و حتی لوگآن ویندوز رو هم به صورت اتومات رد می کنه وفقط نیاز به تنظیم دانلود منیجر(البته اگه یکبار از Flashget یا Internet Download Accelerator استفاده کنی دیگه سراغ dap نمیری) هست و مودم برای بی صدا کردن مودم هم بهتره در قسمت
  Hardware==>Device Manager==>Modems==>Advanced==>extra initialization commands
  تایپ کنید ATM0 تا مودم کاملا بی صدا شود حتی صدای شماره گیری هم نمیاد
  لینک دانلود Auto Power-On And Shut-Down v1.42
  http://www.lifsoft.com/download/power-on.zip

  سریال برنامه
  Company: http://www.crackzplanet.com
  Serial: BRDF00-001786D43D2EH7A88L78A2WEM89GC2XDMQR
  همیشه موفق باشید

نظرات بسته شده است.