who name it?

تعداد قابل توجهی از بیماری‌ها ، سندرم‌ها ، علایم بیماری‌ها و اسامی آناتومیک بدن ، بر اساس نام پزشک و دانشمندی که روی آنها کار کرده ، نامگذاری شده‌اند ، دانستن بیوگرافی این پزشکان می‌تواند جالب باشد ، سایت  Who name it فقط به همین منظور راه اندازی شده است. این کار را هم به طرز بسیار منظمی انجام می‌دهد.

شما می‌توانید بر اساس حروف الفبا ، ملیت پزشک و یا بر اساس موضوع در این سایت به جستجو بپردازید. تنها دو پزشک ایرانی در این سایت معرفی شده‌اند :
دکتر هوشنگ طیبی و دکتر رشید معصومی.

دکتر هوشنگ طیبی به سال ۱۹۱۹ در ملایر متولد شد و در سال ۱۹۴۴ ، از دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد ، در سال‌های ۴۵ تا ۴۸ میلادی در فیروزکوه و همدان به طبابت پرداخت و سپس به آمریکا رفت و در رشته اطفال به تحصیلات خود ادامه داد. نام دکتر طیبی و همکارانش روی ۳ سندرم گذاشته شده است ، ایشان در سال ۱۹۹۴ بازنشسته شدند و در حال حاضر با همسرش در کالیفرنیا زندگی می‌کند و به فعالیت‌های هنری جانبی می‌پردازد.

در مورد دکتر معصومی اطلاعات چندانی داده نشده است. جالب است بدانید که آنژین پرینزمتال به نام Prinzmetal-Massumi syndrome هم شناخته می‌شود.


 
3 نظرات
 1. reza می گوید

  این دکتر تایبی یا همون طیبی سرگذشتن خیلی جالبه! وقتی از آمریکا برمیگرده دگتر قریب معروف همچین برخوردی باهاش میکنه و اجازه نمیده که تحربیات گرانقدرش رو تو ایران به عموم برسونه که مجبور میشه دوباره بره آمریکا! باهاش مصاحبه میکردن اخه از این کارهای خیریه خیلی داره برای بچه های آمریکایی! بعد پرسیدن چرا تو ایران این کار ها رو نمیکنی گفت وطن من آمریکا است چون این مردم بودن که به من پر و بال دادن و باعث شدن به اینجا برسم!

 2. sadati می گوید

  با سلام و عرض خسته نباشید
  از مطالب بسیار با ارزش شما ممنونم.
  واقعا جای تأسف داره که افرادی با ارزش همچون دکتر طیبی مجبور باشند چنین صحبتی کنند امیدوارم شرایط برای آیندگان این چنین نباشه و اونها بتونند تجربیاتشون رو در مملکت خودشون و برای مردم خودشون بگذارند البته امیدوارم!!!

 3. بهروز دقیقی می گوید

  جالب است که اصلا نامی از ابوعلی سینا نیست.

نظرات بسته شده است.