چگونه عکس‌ها و فیلم‌های خصوصی خود را در آیفون و آیپد پنهان کنیم

قرار دادن عکس‌ها و ویدئوها در پوشه Hidden پایان کار نیست

0

اپل دارای تنظیمات حریم خصوصی است در آیفون و آیپد است که به کاربران اجازه می‌دهد عکس‌ها و فیلم‌های شخصی خود را از چشمان کنجکاو دیگران پنهان کنند. اما با چند مرحله دیگر می‌توانید مطمئن شوید دیگر هیچ‌کس به فایل‌های کاملا خصوصی شما برخورد نخواهد کرد.

ممکن است شما عکس‌هایی در آلبوم آیفون یا آیپد خود داشته باشید که شرم‌آور باشند و دیگران به طور تصادفی آن‌ها را ببینند. سیستم‌عامل iOS به شما اجازه می‌دهد این عکس‌ها را پنهان کنید و مهم‌تر اینکه هیچ‌کس متوجه نشود که شما این عکس‌ها و فیلم‌ها را پنهان کردید.

در ادامه، نحوه مخفی کردن عکس‌ها و فیلم‌های خصوصی در آیفون و آیپد را توضیح خواهیم داد:

چگونه عکس‌ها و ویدئوهای خصوصی خود را در آیفون و آیپد مخفی کنیم؟

کاربران اپل می‌توانند به سرعت عکس‌ها و فیلم‌های خود را در برنامه Photos در یک پوشه مخفی Hidden قرار دهند تا از دید دیگران پنهان بمانند و دیگر در گالری تصاویر و ویدئوها نباشند.

اگر آیفون یا آیپد شما دست هر فرد دیگری، چه غریبه یا دوست و عضوی از خانواده بیفتد؛ و سراغ گالری تصاویر شما برود؛ دیگر نمی‌تواند عکس‌ها و فیلم‌های پنهان شده را ببیند ولی در برگه Hidden در زیر گزینه Utilities اپلیکیشن Photos باز هنوز قابل مشاهده هستند. شما باید با طی کردن چند تنظیم، مطمئن شوید در این برگه نیز قابل رویت نیستند:

۱- در آیفون یا آیپد اپلیکیشن Photos را باز کنید.

۲- عکس‌ها و ویدئوهایی که باید مخفی باشند را انتخاب کنید و بعد روی آیکون Share در گوشه بالا سمت راست بزنید.

۳- در منوی پاپ‌اپ، صفحه را اسکرول کرده و روی گزینه Hide بزنید تا عکس‌ها و ویدئوهای انتخاب شده به پوشه Hidden منتقل شوند.

حالا دیگر این عکس‌ها و ویدئوها در گالری اپ فتوز آیفون یا آیپد شما ظاهر نمی‌شوند ولی هنوز از طریق Hidden Album نوار کناری یا ابزار Utilities و برگه Albums قابل مشاهده هستند. شما با رفتن به اپلیکیشن Settings می‌توانید این گزینه‌ها را هم پنهان کنید:

۱- اپلیکیشن Settings را باز کنید.

۲- صفحه را به پایین اسکرول کنید تا به گزینه Photos برسید.

۳- گزینه سوئیچ Hidden Album را خاموش کنید تا پوشه Hidden در نوار کناری یا ابزار Utilities در دسترس نباشد.

اکنون، می‌توانید مطمئن باشید عکس‌های خصوصی شما به هیچ طریقی در منظر دیدگان دیگران قرار نخواهند گرفت و فقط خود شما می‌دانید چنین عکس‌هایی روی آیفون یا آیپد ذخیره شده‌اند.

منبع laptopmag
   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.