چگونه ردیاب‌های ایمیل را در آیفون، آیپد و مک متوقف کنیم؟

از ردیابی پیکسلی اطلاعات شخصی خود توسط ایمیل‌ها جلوگیری کنید

0

ممکن است بدانید وب‌سایت‌ها و و اپلیکیشن‌ها شما را ردیابی می‌کنند؛ به‌طوری که یک پلک زدن شما هم از رصد آن‌ها دور نمی‌ماند. اما آیا می‌دانستید که ایمیل‌ها هم ابزارهای ردیابی هستند و می‌توانند مانند وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها شما را رهگیری و جاسوسی کنند؟

ردیاب ایمیل چگونه کار می‌کند (و چگونه اپل می‌تواند آن‌ها را متوقف کند؟)

ردیابی ایمیل‌ها به روشی متفاوت از ردیابی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها است. بازاریاب‌ها و شرکت‌های تبلیغاتی ایمیلی از تاکتیک‌های مختلفی استفاده می‌کنند تا بفهمند آیا یک ایمیل باز شده است یا خیر؛ با چه دستگاهی و در چه بازه زمانی باز شده و شما کجا بودید که ایمیل را باز کردید.

این شرکت‌ها از پیکسل‌های کوچک و جاسازی‌شده مخفی برای کشف این جزئیات استفاده می‌کنند و زمانی که یک تصویر از سرورهای آن‌ها روی دستگاه شما بارگذاری می‌شود؛ تمام اطلاعات شما را دریافت می‌کنند.

یک راه‌حل مسدودسازی ردیابی ایمیل‌ها این است که به طور کلی تصاویر درون ایمیل‌ها را غیرفعال کنید. اما این راه‌حل ممکن است برای خواندن برخی ایمیل‌ها از جمله خبرنامه‌ها مضر باشد. اپل، راه‌حل بهتری برای شما در قالب ویژگی Mail Privacy Protection دارد. این ویژگی رایگان برای دستگاه‌های مبتنی بر سیستم‌عامل iOS 15 و iPadOS 15 و macOS Monterey در دسترس است.

پس از فعال شدن این ویژگی، اپل اطلاعات ایمیل شما را از طریق سرورهای خصوصی ارسال می‌کند تا از این طریق آدرس IP و داده‌های شخصی شما برای بازاریاب‌های ایمیلی برملا نشود. این ویژگی و استراتژی فقط به شرطی کار می‌کند که شما از اپلیکیشن Mail در آیفون، آیپد و مک استفاده کنید. نکته مثبت این است که از همه آدرس‌های ایمیل در برنامه Mail پشتیبانی می‌کند.

چگونه ردیاب‌های ایمیل را در آیفون و آیپد متوقف کنیم؟

هنگامی که پس از ارتقای سیستم‌عامل آیفون و آیپد خود به نسخه iOS 15، اپلیکیشن Mail را باز می‌کنید؛ یک صفحه مشاهده خواهید کرد که از شما می‌پرسد آیا می‌خواهید ویژگی Mail Privacy Protection برای شما فعال شود یا خیر. شما می‌توانید در این زمان یا هر زمان دیگری این ویژگی را فعال کنید.

اپلیکیشن Settings را باز کنید و بعد به مسیر Mail > Privacy Protection بروید. در اینجا می‌توانید ویژگی Protect Mail Activity را فعال و تنظیم کنید.

چگونه ردیاب‌های ایمیل را در مک متوقف کنیم؟

این ویژگی باید در دستگاه‌ها مک به صورت جداگانه فعال شود.

اپلیکیشن Mail روی مک خود را باز کرده و بعد روی کلید Mail در نوار منو کلیک کنید. گزینه Preferences را انتخاب کنید (البته می‌توانید از کلیدهای ترکیبی Command + Comma نیز استفاده کنید) و به برگه Privacy بروید. حالا گزینه Protect Mail Activity را فعال کنید.

از این پس، اپلیکیشن Mail وظیفه خود را انجام خواهد داد و اطلاعات خصوصی شما را از انواع ردیاب‌های ایمیلی مخفی نگه می‌دارد.

اگر می‌خواهید حتی آدرس ایمیل خود را هم از اپلیکیشن‌ها و سرویس‌ها پنهان کنید؛ می‌توانید از ویژگی Hide My Email درون نسخه پولی پنل +iCloud استفاده کنید.

منبع lifehacker
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.