چگونه عکس‌ها و ویدئوهای خصوصی‌مان را در آیفون و آیپد پنهان کنیم؟

0

با مخفی کردن عکس‌های شخصی، خصوصی و حساس خود روی گوشی تلفن همراه می‌توانیم بهتر از حریم خصوصی‌مان محافظت کنیم.

اصلا پذیرفته نیست هر فردی بتواند به آسانی وارد گالری و تصاویر شخصی ما شود و آن‌ها را ببیند یا بدتر، بدزدد و برای دیگران بفرستد. حتی اگر گوشی ما به سرقت برود؛ باز هم باید دسترسی به تصاویر خصوصی ما امکان‌پذیر نباشد.

همیشه پای یک غریبه در میان نیست. برخی اوقات آیپد خود را به بچه‌ها می‌دهید تا بازی کنند ولی نباید در عکس‌های خصوصی شما گشت‌وگذار کنند. گاهی اوقات مجبور هستید آیفون خود را به همکار یا دوستی بدهید تا از شما عکس بگیرد یا برنامه‌ای روی آن نصب و پیکربندی کند.

اگر اشکالی برای آیفون و آیپد شما رخ دهد؛ ناچار هستید مدام به دیگران نشان بدهید و حتی به تعمیرگاه ببرید و دست دیگران بسپرید.

در دستگاه‌های مبتنی بر iOS با چند گام ساده می‌توان عکس‌های خصوصی را از دید عموم پنهان کرد و یک لایه امنیتی محافظتی دیگر روی آن‌ها قرار داد.

اپلیکیشن Apple Photos دارای یک ویژگی درونی «Hide» است که به طور ساده‌ای، روی آیفون و آیپد سریعا تنظیم شده و می‌تواند عکس‌های شما را مخفی کند. حتی باید بدانید که در این دستگاه‌ها می‌شود برنامه‌ها را هم مخفی کرد.

مراحل مخفی کردن عکس‌ها در آیفون و آیپد

۱- اپلیکیشن Photos را روی دستگاه آیفون یا آیپد خود پیدا و با زدن روی آن باز کنید.

۲- وارد بخش Photo Library این برنامه شوید. برای این کار می‌توانید روی آخرین عکس‌های گرفته شده خود در پایین سمت چپ برنامه ضربه بزنید. شروع به جست‌وجو برای عکس‌هایی کنید که باید مخفی شوند. وقتی همه عکس‌ها را پیدا کردید؛ اگر یک عکس است روی آن ضربه بزنید تا انتخاب شود و اگر چندین عکس است؛ همگی را انتخاب کنید.

یک نکته مهم را در نظر بگیرید. اگر آیفون شما فضای ذخیره‌سازی کمی دارد؛ بهتر است پیش از شروع کار کمی فضا خالی کنید.

۳- حالا، روی گزینه Option برای اشتراک‌گذاری عکس یا عکس‌هایی که باید مخفی شوند؛ بزنید تا منویی روی صفحه باز شود. گزینه Option همان مستطیل فلش مانند بالای صفحه است. در ادامه، باید گزینه Hide را از منوی انتخاب کنید.

اگر گزینه Hide را در منوی Option نمی‌بینید؛ با سفارشی‌سازی این منو می‌توانید گزینه مخفی کردن عکس‌ها و ویدیوها را به آن اضافه کنید. برای این کار منو را به سمت پایین اسکرول کنید تا به گزینه Edit Actions برسید. روی آن ضربه بزنید و گزینه Hide را اضافه کنید.

۴- تایید کنید می‌خواهید عکس‌ها یا ویدیوهای انتخاب شده را مخفی کنید. پس از آن به پوشه‌ تازه ساخته شده Hidden منتقل می‌شوند و دیگر در بخش گالری و اصلی برنامه Photos دیده نخواهند شد.

۵- در یک گام جلوتر، اگر می‌خواهید روی عکس‌ها و ویدیوهای مخفی خود رمزعبور بگذارید؛ باید از اپلیکیشن Notes روی آیفون و آیپد استفاده کنید.

دوباره به بخش Photo Library برگردید و عکس‌ها و ویدیوهایی که می‌خواهید رمزعبور داشته باشند را انتخاب کنید. روی گزینه اشتراک‌گذاری عکس‌ها بزنید و گزینه Notes را لمس کنید. روی New Note بزنید و پوشه‌ای بسازید تا عکس‌ها و ویدیوها روی آن ذخیره شوند. گزینه Save را بزنید تا به این پوشه در برنامه Notes منتقل شوند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.