سرخوردگی همسر رئیس جمهور فرانسه از انتشار آلبوم موسیقی جدیدش

7

نقدهای منفی و عکس‌العمل‌های گاه خصمانه منتقدان و فروش پایین آخرین آلبوم بانوی اول فرانسه، «کارلا برونی» Carla Bruni، باعث سرخوردگی او شده است.

در حالی که قبل از انتشار رسمی این آلبوم نیم میلیون نفر برای شنیدن آلبوم وارد سایت‌های موسیقی شده بودند و چنین چیزی نوید فروش فوق‌العاده آلبوم را می‌داد، اما در مقام عمل چنین چیزی اتفاق نیفتاد و آلبوم Comme Si De Rien N’Etait همسر سارکوزی که سبک موسیقی‌های دهه ۶۰ را دارد، با نقدهای تمسخرآمیز مخالفان سیاسی رئیس جمهور دست راستی فرانسه مواجه شد.

برونی در مصاحبه‌ای با رادیوی RTL فرانسه، گفت که چنین برخوردی او را آزار داده است، اما آن را طبیعی می‌داند. او گفت که برایش غیرقابل درک است که چرا مردم، کارش را به عنوان یک هنرمند با عملکردش، مخلوط می‌کنند. او گفت که شاید مردم از اینکه همسر رئیس مملکتشان، آلبوم بیرون می‌دهد، خشنود نیستند.

کارلا برونی متولد تورین ایتالیا است، او به هماره خانواده‌اش در سال ۱۹۷۳ از بیم گروه تروریستی بریگادهای سرخ به فرانسه مهاجرت کردند. در فرانسه، برونی مدتی به تحصیل هنر و معماری پرداخت، اما از ۱۹ سالگی تصمیم گرفت که کارش را به عنوان یک مدل حرفه‌ای شروع کند. در ماه فوریه، برونی ۴۰ ساله، بعد از ۳ ماه حرف و حدیث با سارکوزی ازدواج کرد.

CarlaBruni-NicolasSarkozy1.jpg

اما آلبومی که برونی در کاورش از سارکوزی به سبب حمایت‌هایش، ‌تقدیر کرده بود، بسیار کم‌فروش از آب درآمده است، به طوری که تا ظهر روز جمعه تنها ۶۰ نسخه از آن به فروش رسید.

بسیاری از دست‌چپی‌های فرانسه خرید این آلبوم را برای خودشان ممنوع کرده‌اند. کاربری به نام Padre در وب سایت متمایل به جناح چپ فرانسه به نام Nouvelobs.com در این باره نوشته است که آلبوم جدید برونی را نخواهد خرید و به آن گوش نخواهد کرد و حتی به صورت رایگان هم آن را دانلود نخواهد کرد!

51nbcEhfNXL._SS500_.jpg

کاور آلبوم جدید خانم برونی

اما بعضی‌ها هم از منظر موسیقیایی این آلبوم را ناامیدکننده می‌دانند، Sumiko، یکی دیگر از کاربران سایت Nouvelobs در این باره نوشته است که صدای برونی آنقدر ناامیدکننده است که بعد از شنیدن آلبوم تنها به نظر شنونده می‌رسد که بگوید خانم برونی سرفه‌ای کند و سیگار کشیدن را ترک کند!

از نخستین آلبوم برونی در سال ۲۰۰۲، دو میلیون نسخه به فروش رفت ، در حالی که از دومین آلبوم برونی که ترانه‌های انگلیسی هم داشت، ۳۸۰ هزار نسخه به فروش رسید.

حتی برای کسانی که می‌خواهند با گوش کردن به این آلبوم در مورد زندگی خصوصی سارکوزی و همسرش، کنجکاوی کنند، آلبوم چیز زیادی به جز یک قطعه به نام Ta Tienne یا «برای تو» ندارد که شاید بهترین قطعه این آلبوم باشد.

برونی گفته است که از انتشار این آلبوم پشیمان نیست. او به دلایل امنیتی تور موسیقی‌ای به دنبال این آلبوم نخواهد داشت و قصد دارد درآمد حاصل از فروش این آلبوم را به کارهای نیکوکارانه اختصاص دهد.

اگر کنجکاو شده‌اید و می خواهید صدای خانم برونی را بشنوید، می‌توانید در همینجا دو قطعه از این آلبوم را دانلود کنید و گوش کنید. امیدوارم شاکی خصوصی پیدا نکنم!!

Ta Tienne

Tu Es Ma Came

منبع

 
7 نظرات
 1. مَتتَی می گوید

  من فکر می کردم فقط تو مملکت ما هر کی از ننش قهر کنه خواننده می شه! با این صدا و این آهنگها واقعاً ملت حق دارن گوششون رو زحمت ندن.

 2. امير ياري می گوید

  سلام. هم متن را خواندم . هم موسیقی را دانلود و گوش کردم. شخصا عاشق آهنگ‌های فرانسوی با آن “ق” گفتن‌های‌شان هستم. اما این چیزی که گوش دادم جدای از صدای خلط دار! خواننده هیچ اهنگ قشنگی هم نداشت. یک جمله با موسیقی بسیار بدی که من را به یاد کنسرت اول گوگوش با ان فلوت زن دیوانه‌اش می‌انداخت، مدام تکرار می‌شود. این اصلا ان موسیقی لطیف فرانسوی نیست.
  فرانسوی‌ها حق دارند این را نخرند!

 3. حسین می گوید

  ما شما را پیوند زدیم، شما ما را پیوند می‏زنید؟!

 4. sh می گوید

  jenab Dr
  nemitonam farsi benevisam va midonam az in khat narahat mishin pass ba pozesh be nazaram seday in khanom vahshatnak ast va mesl bache gorbeh vang mizaneh.dar zemn ishan fekr kardand mesl bajenaghe MITERAN manzoram bazigar serail NAVARO ba hemayat siasi mitonan sedashon ra be khord melat FRANCE bedand.bazam mazerat be khater zaban neveshtariam.

 5. Ali می گوید

  سلام دکتر جان
  آهنگها رو دانلود کردم و کمی گوش کردم. راستش این خانم خیلی باید تمرین کنه آخه نه صداش مناسبه نه سبک آهنگش خیلی جذابه.

  ولی در هر صورت جالب بود مرسی

 6. سینا می گوید

  آخ مادربزرگ من هم بهتر از این می خواند

 7. aaaa می گوید

  بابا یکی به داد این برسه صداش بالا نمی یاد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.