پخش زنده در فرندفید، گامی کوچک ولی بااهمیت

وبلاگ فرندفید، دیروز خبر بسیار خوبی برای فرندفیدبازها اعلام کرد. امکان پخش زنده در این سایت به صورت آزمایشی مهیا شده است.

پیش از این برای دیدن تازه‌ترین فید‌ها و کوتاه‌نوشت‌ها و نظرات، هر کاربر فرندفید مجبور بود، صفحه را ریفرش کند و پیداست که این کار بسیار خسته‌کننده بود. اما ویژگی جدید کار فرندفیدی‌ها را بسیار آسان می‌کند. کوتاه‌نوشت‌ها، نظرات یا  فیدهای تازه، به محض نوشته شدن و ورود به فرندفید، در قسمت پخش زنده نمایش داده خواهند شد.

پخش زنده هم در صفحه فید دوستان و هم در «روم‌»های فرندفید به صورت آزمایشی فعال شده است. صفحه پخش زنده را می‌توان به صورت یک پنجره کوچک دید.

این کار فرندفید بسیار هوشندانه است، چرا که:
۱- این شیوه جدید نمایش، احتملا فشار روی سرورهای این سایت را کم می‌کند.
۲- جذابیت سایت را بسیار بیشتر می‌کند.
۳- به کاربران این سایت امکان می‌دهد که رویدادهای زنده را به صورت بسیار جالبی در فرندفید گزارش کنند.

این نکته سوم به نظر من بسیار کاربردی و جالب است. مثلا تصور کنید که در حال تماشای یک مسابقه فوتبال هستید و در همان هنگام، در فرندفید دارید در مورد لحظات حساس بازی و حاشیه‌هایش اظهار نظر می‌کنید. از این به بعد با درست کردن یک «روم» اختصاصی می‌توایند کار خود را کیفیت بسیار بهتری انجام دهید. پخش زنده اینترنتی رویدادها البته منحصر به رویدادهای ورزشی نیست و آن را می‌توان در مورد سخنرانی‌ها و رویدادهای علمی و فناوری مهم هم تجربه کرد.

یک مطلب بسیار جالب دیگر این است که شما می‌توانید، پخش زنده یک روم عمومی را در وبلاگ خود و یا هر صفحه دیگر بگذارید. برای این کار به صفحه پخش زنده روم مورد نظر بروید و کد لازم را دریافت کنید.

فرندفید به این ترتیب از امروز تبدیل به یک سرویس پخش زنده جذاب و کارا شده است.

نظرات

 1. راستش یکی از دوستان یه روزی یه مطلب نوشته بود در مورد کسانی که اهل فرندفید و توییتر نیستند و از فایرفاکس ۳ هم استفاده نمیکنن. گفت این افراد املن و هیچی سرشون نمیشه که البته جناب شیخ هم ازین دسته افراد هستند.
  اما امکان جالبی که در لحظه بتونید اخرین تغییرات رو ببینید.

 2. ]چقدر جالب همیشه وقتی میام ینجا با مطالب جدید و جالب شما سورپرایز میشم ممنون.

 3. پاسخ: وحیدانه » «وحید و دوستان» آنلاین
 4. دوستان یه اسم خوبی گذاشتن روش و بهش میگن خبرگزاری مردم جهان
  الان تو فرند فید یه روم هست که دوستان مناظره های مک کین و اوباما رو توش ارسال می کنن
  خیلی کار جالبی بود

 5. سلام
  مدتهاست وبلاگتان را میخوانم خیلی جالب و مفیده خیلی مطالب راجب خیلی چیزها اینجا خواندم کلا میشه گفت دریچه جالبیه رو به جهان امیدوارم موفق و پیروز باشید
  و یک سوال دارم وقتی روی ایکون توییتر در سایت شما کلیک میکنم وارد صفحه مربوط به نوشته های شما در توییتر میشم اما وقتی روی ایکون صفحه تویتر خودم در وبلاگم کلیک میکنم وارد صفحه خودم در توییتر میشم اما هیچ کدام از نوشته هایم نیست لطفا راهنمایی کنید.

 6. شش ساعت نوشتم وقتی ارسال رو زدم فهمیدم ایمیل اجباریه!! آخه ایمیل من به چه دردی می‌خوره؛ دوست داشته باشم میدم؛ نداشته باشم هم مثل همینی که نوشتم می‌نویسم، اجباری چرا؟‌

 7. پاسخ: فرندفید و توییتر « دل زده
 8. شما می دونید من کجا می تونم با فرندفید آشنا بشم در حالی که هیچ اطلاعی ازش ندارم ؟؟

 9. پاسخ: امکان جدید: فرندفید را به Gtalk بیاورید | P30Design

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.