آخرین عکس‌هایی که از شخصیت‌های مشهور تاریخ گرفته شده: از اینشتین تا مریلین مونرو

39

آخرین عکس هر شخص قطعا می‌تواند خاطره‌های زیادی را زنده کند، به خصوص اگر شخص مورد نظر مشهور باشد یا عکس در موقعیت خاصی گرفته شده باشد:

1- سال 1935: آخرین عکس وایلی پست و ویل راجرز:

«وایلی پست» اولین خلبانی بود که به تنهایی به دور دنیا سفر کرد، «ویل راجرز» کمدین هم دوست خاص و صمیمی او بود. این عکس که در آن «پست» روی بال هواپیما مشخص است، کمی قبل از آخرین پرواز آنها از فرودگاهی در آلاسکا گرفته شده است. هواپیمای آزمایشی «لاکهید» آنها، به خاطر مشکل موتور، هنگام برخاستن از زمین، دچار مشکل شد و سقوط کرد. فرودگاهی که در آن این حادثه اتفاق افتاد، به نام این دو، تغییر نام پیدا کرد.

2- سال 2005: آخرین عکس جان و جکی نیل:

13 ژانویه سال 2005، جسدهای یک زوج کانادایی به نام جان و جکی نیل در سواحل تایلند، پیدا شد. آنها دو نفر از قربانیان بیشمار سونامی 26 دسامبر 2004 بودند. هفته‌ها بعد یک مرد اهل سیاتل، یک دوریین آسیب‌دیده را پیدا کرد و دور انداخت، اما کارت حافظه‌اش را نگه داشت. بعد از بازیابی اطلاعات، عکس‌های این زوج در حال تفریح در ساحل تایلند پیدا شد، در میان عکس‌ها، عکس‌هایی هم پیدا شد که نزدیک شدن امواج بزرگ سونامی را به ساحل نشان می‌داد. نکته جالب ماجرا این بود که مرد سیاتلی، این زوج را از روی عکس‌های آنها که در سایت اشخاص گمشده منتشر شده بود، شناخت و با پسرهای نیل‌ها، که در ونکوور بودند تماس گرفت، شخصا به ونکوور رفت و آخرین عکس‌های پدر و مادرشان را تحویلشان داد.

3- سال 1955: آخرین عکس آلبرت اینشتین:

عکسی که در زیر می‌بینید، آخرین عکسی است که از اینشتین گرفته شده است. این عکس در مارس سال 1955 گرفته شده است. احتمالا محل گرفته شدن عکس، نزدیک خانه اینشتین در پرینستون است. یک ماه بعد یعنی دقیقا در 17 آوریل سال 1955، اینشتین 76 ساله در نتیجه خونریزی داخلی ناشی از پاره شدن آنوریسم آئورت، درگذشت.

ثانیه‌هایی بعد از مرگ اینشتین، مغز او بدون اجازه خانواده اش برداشته شد، به این امید که دانش آینده، بتواند علت هوشمندی اینشتین را کشف کند.

4- سال 1962: آخرین عکس ماریلین مونرو:

خیلی‌ها عقیده دارند که عکاس چهره‌های مشهور، جورج بریس، آخرین عکس مونرو را گرفته است. ولی در واقع عکاس مجله لایف یعنی الن گرانت، آخرین عکس را از مونرو گرفت. این عکس در تاریخ 7 جولای سال 1962، هنگام مصاحبه با مونرو در خانه‌اش گرفته شد. در این مصاحبه مجموعا 6 عکس از مونرو گرفته شد که یکی از آنها را در زیر می‌بینید. کمتر از یک ماه بعد مونرو به خاطر خودکشی با «باربیتورات» درگذشت، البته شک و تردیدهایی در مورد علت مرگ مونرو وجود دارد. مصاحبه‌ای که لایف با مونرو انجام داده بود، تنها دو روز قبل از مرگش، ‌در مجله چاپ شد.

5- سال 2001: آخرین عکس بیل بیگارت:

بیل بیگارت یک عکاس خبری بود که حوادث 11 سپتامبر را بازتاب می‌داد. او به طرز تراژیکی بعد از سقوط دومین برج تجارت جهانی درگذشت. 4 روز بعد جسد بیگارت، از میان آوار بیرون آورده شد. دوربین‌هایی که همراه بیگارت بود به همسرش داده شد. همسر او، دوربین‌ها را به یک دوست صمیمی بیگارت داد، فیلم‌ها در دو دوربین بیگارت سالم نمانده بودند، اما با وجود اینکه دوریبن دیجیتال پوشیده شده از خاکستر بیگارت سالم باقی نمانده بود و لنزهایش خراب شده بود، کارت فلش دوربین دست‌نخورده باقی مانده بود. 150 عکس در فلش کارت، پیدا شد. در میان این عکس‌ها، عکسی بود که در ساعت 10:28 و 24 ثانیه، یعنی کمی قبل از سقوط دومین برح تجارت جهانی در ساعت 10:30 دقیقه گرفته شده بود.

6- سال 1997: آخرین عکس دیانا:

این عکس‌، سال قبل، هنگامی که تحقیقات تازه‌ای جهت پیدا کردن علت مرگ دیانا شروع شد، منتشر شد. این عکس آخرین عکسی است که از دیانا گرفته شده است. با وجود اینکه در این عکس فقط قسمتی از موهای دایانا پیداست، اما نشریات رقابت سختی را بر سر اینکه کدامشان برای اولین بار این عکس را چاپ کنند، شروع کردند. درواقع عکس‌هایی نظیر همین عکس، باعث مرگ دیانا شدند.

این عکس در ساعت 12:20 صبح روز 31 اگوست سال 1997 گرفته شده است. در صندلی‌های جلو، راننده هتل و محافظ «دودی فاید» نشته‌اند و در صندلی‌های عقب پرنسس دیانا و دودی فاید قرار دارند. ثانیه‌هایی بعد از گرفته شدن این عکس، مرسدس آنها با سرعت 105 کیلومتر در ساعت وارد یک مسیر زیرگذر شد، راننده کنترل ماشین را از دست داد و با یکی از ستون‌های زیرگذر تصادف کرد.

در حالی که سرنشینان اتوموبیل، به سختی مجروح شده بودند، عکاسان همچنان به عکس‌برداری از آنها ادامه می‌داند، هنگامی که تیم اورژانس، عکاسان را دور می‌کرد، دیانا که هنوز زنده بود، نجوا می‌کرد : «تنهایم بگذارید.»

فاید بعد از تصادف بلافاصله مرد و دیانا ساعاتی بعد در بیمارستان درگذشت.

7- سال 1977: آخرین عکس الویس پریسلی:

این عکس، آخرین عکس موجود از پریسلی است که در صبح 16 آگوست سال 1977 گرفته شده است. بعد از ظهر همین روز، نامزد پریسلی، پیکر بی‌جان او را در کف حمام پیدا کرد. گرچه پریسلی معتاد به داورهای آرامبخش بود، اما بعضی‌ها هم مرگ او را منتسب به واکنش آنافیلاکتیک او به داروی کدئینی می‌کنند که داندانپزشک پریسلی، یک روز قبل برای او تجویز کرده بود.

8- سال 1945: آخرین عکس آدولف هیتلر:

این عکس، آخرین عکسی است که از هیتلر گرفته شده است و در آن هیتلر دو روز قبل از مرگش در محوطه بیرون پناهگاه در حال بررسی خرابی‌های بمباران‌ها دیده می‌شود. دو روز بعد مردی که آلمان‌ و جهان را درگیر 6 سال جنگ ویرانگر کرد، تصمیم گرفت به زندگی خود پایان بدهد، اما قبل از آن با معشوقه‌اش «اوا براون» ازدواج کرد و وصیت‌نامه‌اش را نوشت. در بعد از ظهر 30 آوریل سال 1945 هیتلر و براون در اتاقشان خودکشی کردند، هیتلر با خوردن قرص سیانید و شلیک به سرش خودکشی کرد و براون فقط با خوردن سیانید.

9- سال 1945: آخرین عکس ان فرانک:

«ان فرانک»، یک دختر یهودی بود که انتشار خاطراتش از دوره‌ای که از ترس نیروهای نازی، به همراه خانواده‌اش پنهان شده بود، او را مشهور کرد.

این عکس آخرین عکسی است که از ان فرانک و خواهرش -مارگوت- موجود است. این عکس در نیمه سال 1942 گرفته شده است. در انتهای همین سال، مارگوت به اردوگاه کار اجباری فرستاده شد. «ان» به همراه خانواده‌اش پنهان شدند، اما محل اختفای آنها کشف شد و آنها به اردوگاه فرستاده شدند. مدارک نشان می‌دهند که مارگوت به خاطر سقوط از تختخواب و به سبب ضعف شدید ناشی از زندگی در کمپ نازی‌ها در گذشت و چند روز بعد هم «ان» از دنیا رفت.

10- سال 1865: آخرین عکس آبراهام لینکلن:

شک و تردیدهایی در مورد اینکه کدام عکس، ‌واقعا آخرین عکس گرفته شده از لینکلن است، وجود دارد. با این همه، تصور می‌رود که این عکس، آخرین عکس گرفته شده از وی باشد. این عکس توسط عکاسی به نام «هنری ورن» گرفته شده است. یک ماه بعد از گرفته شدن این عکس، لینکلن برای دیدن نمایشی به تئاتر فورد رفت. در این زمان یک هنرپیشه شناخته شده به نام جان ویکس بوس John Wilkes Booth که جاسوس کنفدراسیون جنوب بود، پشت سر رئیس‌جمهور رفت و منظر ماند، نمایش وارد قسمت خنده‌دارش شود، به این امید که صدای بلند خنده تماشاگران، مانع از شنیده شدن صدای شلیک گلوله شود. وقتی صدای خنده بلند شد، «بوس» از اسلحه کالیبر 44‌اش، به سر لینکلن شلیک کرد.

منبع


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

محصولات باورنکردنی که اپل در آینده عرضه خواهد کرد (شوخی با اپل – گالری عکس)

رونمایی از اپل ویژن پرو با قیمت و پیچیدگی‌های خاص خودش باعث شد که دست طنزپردازان در شوخی با اپل بازتر شود.به راستی اگر اپل سال‌های بعد بخواهد در زمینه‌های متفاوت فعالیت کند آنها را چطور رونمایی خواهد کرد. چه توصیف‌هایی برای آنها ردیف…

عکس‌هایی از ترسناک‌ترین ساختمان‌های دنیا – آلبوم عکس

چرا برخی از ساختمان‌ها و خانه‌ها خیلی ترسناک به نظر می‌رسند. اینها دسته از سکونت‌گاه‌ها طیف گسترده‌ای دارند:- آنهایی که سایه روشن شب ترسناک‌شان می‌کند و هنگام روز یک ساختمان تقریبا عادی هستند.- آنهایی که مدت‌ها متروک مانده‌اند و…

جالب و گاهی خنده‌دار: آدم‌هایی که خیلی شبیه تابلو یک آگهی کنارشان هستند!

گاهی شباهت آدم‌ها به هم عجیب به نظر می‌رسند. حالا در نظر بگیرید که کاملا تصادفی اشخاصی در کنار تابلویی یا آگهی دیواری ایستاده باشند و چهره آنها به یکی از شخصیت‌های تابلو یا آگهی شباعت زیادی داشته باشد یا اصلا فرد افزونه‌ای برای مفهوم تبلیغ…

کهن‌ترین درختان جهان

" بث مون " عکاسی است که در سانفرانسیسکو زندگی می کند و بیش از 14 سال از عمرش را صرف شناسایی و عکاسی از قدیمی ترین درختان جهان کرده است. او به کشورها و سرزمین های دورافتاده سفر می کند تا از درختان قطور قدیمی تصاویر زیبایی را ثبت کند. او می…

خاطره‌بازی‌ با هم‌خوابگاهی‌ها و هم‌خانه‌های کثیف زمان دانشجویی!

الان را نمی‌دانم، اما داشتیم هم‌خوابگاه‌هایی و هم‌اتاقی‌هایی که نظم و بهداشت برایشان اولویت نبود. شاید یک جور لج و لجبازی برای نامرتب بودن و نشان دادن بی‌حالی و غم فلسفی هم در کار بود.ظرف‌های نشسته که دست کم مواد غذایی داخلشان تخلیه…

مجموعه عکس‌های چیزهای عجیب و ترسناکی که مو بر تن راست می‌کنند

چرا گاهی دوست داریم داستان‌ها یا فیلم‌های ترسناک را ببینیم؟ خود آزاری؟!در این پست که تعدادی عکس نستا ترسناک (بیشتر عحیب) خواهید دید، می‌خواهم نخست کمی در این مورد حرف بزنم.دلایل لذت بردن افراد از وحشت می‌تواند از فردی به فرد دیگر…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل / سپتیک تانک /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
39 نظرات
 1. علی می گوید

  سلام
  معلوم نیست آخرین عکس ما چیه؟!!!!

 2. مهدی معتمد می گوید

  خیلی جالب بود ، ممنون ، فقط در عکس پنجمی 2001 را 201 نوشته اید.

 3. مسعود می گوید

  فوق العاده و عالی.
  فوق العاده و عالی تر، ایده پشت سر آن است.
  تبریک بابت این همه خلاقیت فکری.
  استفاده کردم.

 4. نیما می گوید

  دکتر سلام عالی بود

  عالی و قابل تقدیر .

  به شخصه اصلاً دوست نداشتم که این مطلب تموم بشه .

 5. amin می گوید

  niceeeeeeeeeeeeeeeee

 6. ناصر می گوید

  تصویر آلبرت انیشتین واقعا من را خیره کرد …

 7. نگار می گوید

  گزارش جالبی جمع آوری کردید

 8. منیره می گوید

  وای! خیلی باحال بود 🙂
  ممنون دکتر. واقعا خواندنی بود. من یادم باشه اگه یه روز قصد کردم بمیرم اول فلش مموریمو بدم به یکی بعد :دی
  :)) :)) :))

 9. کهکشان می گوید

  مطلب بسیار زیبایی بود. من به عکاسی علاقهء زیادی دارم و بارها شده که عکسهای بسیار زیبایی رو در وبلاگ شما پیدا کرده ام. امروز هم این مطلب برام بسیار جالب بود. شدیداً منتظر قسمت دوم و سوم و … این مطلب هستم. علاوه بر اون، عکس راه شیری در قسمت لینکهای خوشمزه تون هم بسیار عالی بود. سپاس

 10. نرم افزار می گوید

  اولین ها و آخرین ها معمولا برای همه جذابند

 11. صندوقک می گوید

  مرسی عالی بود

 12. علی رضا می گوید

  کارتون عالی بود .اگه میشه سورسشو بزارین ممنون میشم.بازم ممنون

 13. narcissus می گوید

  جالب بود
  من را یاد اخرین عکسی انداخت که چند ماه قبل از مرگ پدر بزرگم گرفتم
  هنوز عکس های اخرین زیادی هستند که خواهم دید
  و یک روز دیگران هم اخرین عکس من را میینند

 14. bahar می گوید

  بسیار جالب و عجیب بود ممنون

 15. عليرضا می گوید

  بسیار جالب بود. متشکرم

 16. SHIMA BLACK می گوید

  خیلی خیلی از شما به خاطر این عکس ها ومطالب ممنونم…

  واقعا حرف نداره .

 17. mehdi می گوید

  aali bud

 18. saman می گوید

  مثل همیشه عالی بود

 19. ا.م.حقیقت می گوید

  سلام. خیلی خواندنی و دیدنی بود. ممنون

 20. محمد می گوید

  سلام کار نویی بود(والبته نگاه نو) مرسی.

 21. سوفرا می گوید

  از زحمتی که برای جمع آوری مطالب میکشید سپاسگزارم ،ضمنا اگه تمایل داشتین به بلاگ من که هر روز با نرم افزارها ، مجلات و کتب روز و همچنین آلبومهای جدید موسیقی دنیا آپدیت میشه سر بزنین .
  مرسی
  http://darabian.wordpress.com

 22. Honix می گوید

  آخرین عکس Heeth Ledger، بازیگر جوکر در فیلمThe Dark Night
  http://hypernation.wordpress.com/2008/01/23/the-last-known-photo-of-heath-ledger-22nd-jan-2008-new-york/

  خیلی دلم براش سوخت. من فیلم The Dark Night رو حدود 5 بار با کیفیت نه چندان خوب دیدم. دیالوگ ها رو حفظ شدم! امّا وقتی فهمیدم این بازیگر توانا حتّی یکبار هم نتونست قشنگ ترین فیلم خودشو تماشا کنه خیلی ناراحت شدم.بیچاره تازه بعد از مرگش پولدار شد!

 23. سیما می گوید

  خیلی دوست دارم در مورد آنه فرانک که بیشتر بدونم، اما تصور نمی کنم خاطراتش به فارسی ترجمه شده باشه، شده؟

 24. وحید می گوید

  خیلی جالب بود
  در رابطه با آخرین عکس هیتلر هم بهتون پیشنهاد می کنم فیلم downfall رو ببینید
  این فیلم چند روز آخر زندگی هیتلر رو به زیبایی نشون میده

 25. فرهود می گوید

  سلام دکتر
  با این پستت خیلی حال کردم….

 26. علیرضا جعفری می گوید

  درود بر شما.
  ایده ی اینکه این ÷ست را بگدارید نو بود.من بعضی از این عکسها را نخستین بار دیده بودم.

 27. پرنده پندار می گوید

  با اینکه اکثر صاحبان عکس سرنوشت ناخوشایندی داشتند،اما برای کسانی که هنوز زنده اند جالب و تامل برنگیز بود.
  ای کاش از سرنوشت بزرگان و متفکرین و مشاهیر ایران هم عکس ومطلبی میگذاشتید.

 28. محمد می گوید

  جالب بود

 29. مهدی می گوید

  fantastic

 30. نازی می گوید

  ممنون دوست عزیز از زحمتی که کشیدین خیلی جالب بود

 31. أیوب می گوید

  از معلوماتی که ارائه کرده اید بسیار ممنونم “قبول باشه” امیدوارم همچنان ادامه داشته باشه.

 32. سیستم می گوید

  با حال بود

 33. پزشک78 می گوید

  برای من به جای عکسها پیغام میده که سایت مشکل پهنای باند داره!

 34. سمیه می گوید

  چقدر خوشحالم اینجا رو کشف کردم فوق العاده بود هم تصویرا هم نوشته ها… مرسی

 35. مسعودمينابي می گوید

  در زندگیزخمهای زیادی است پس بایید و….

 36. علی می گوید

  با سلام ؛
  این صفحه را دیدم اما موفق به دیدن عکس ها نشدم ولی باید عکس های زیبائی باشدچون نظرات عزیزان را خواندم اگر زحمت نیست خواهش میکنم که این تصاویر را برایم ایمیل بفرمائید قبلاًاز زحمات شما متشکرم ضمناً این سایت را در لیست علاقه مندیهایم قرار دادم
  a.kh

 37. roya می گوید

  فایل تصویری موجود نیست

 38. سجاد کریمی می گوید

  خیلی عالیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.