تی‌شرت‌های اپن‌سورس موزیلا

3

قضیه از این قرار است که شرکت موزیلا -خالق نرم‌افزارهای محبوبی مثل فایرفاکس- یک فروشگاه اجتماعی باز کرده است که به یاری آن هر کس می‌تواند تی‌شرت‌های مورد علاقه خودش را طراحی کند، سفارش بدهد، دریافت کند و بپوشد!

ایده چنین فروشگاهی، بعد از برگزاری یک مسابقه طراحی تی‌شرت به فکر موزیلایی‌ها رسید. سایت zazzle که در فروش انواع محصولات «شخصی‌سازی‌شده» تخصص دارد در ایجاد این فروشگاه آنلاین به موزیلا کمک می‌کند.

گرچه طراحی تی‌شرت‌هایی بر اساس فایرفاکس، بیشترین محبوبیت را دارد، اما طراحان آماتور تی‌شرت می‌توانند، سایر نرم‌افزارهای موزیلا مثل «تاندربرد» یا «سی‌مانکی» را هم در طراحی‌شان مورد استفاده قرار بدهند.

از آنجا که تی‌شرت‌هایی که فقط لوگوی فایرفاکس را روی خط دارند در فروشگاه رسمی موزیلا به فروش می‌رسند، موزیلا از مشتری‌های خود خواسته است که خلاق باشند و تی‌شرت‌هایی طراحی کنند که فقط لوگو به صورت خالص در آنها کار نشده باشد. هر شخص می‌تواند با استفاده از الگوهای از پیش موجود، تی‌شرت را تنها کمی شخصی‌سازی کند یا اینکه از آغاز طرحی نو را ایجاد کند.

برای طراحی تی‌شرت می‌توان از نرم‌افزارهای رایگان و غیررایگانی مثل ادوب فتوشاپ/ایلوستریتور یا Inkscape/GIMP استفاده کرد. راهنمای مشروح طراحی تی‌شرت برای موزیلا را می‌توانید در اینجا بخوانید.

بعد از طراحی تی‌شرت با رفتن به اینجا می‌توانید، طراح خود را آپلود کنید.

سایت Zazzle در ۸۴ کشور شعبه دارد. تولید و توزیع تی‌شرت‌های طراحی شده بر عهده همین شرکت است.

چقدر خوب می‌شد که طراحی‌های ایرانیزه شده تی‌شرت‌های موزیلایی را هم می‌دیدیم!

 
3 نظرات
 1. مصطفی جاوید می گوید

  سلام
  این هم سایتی برای سفارش آنلاین تی شرت تو ایرانه خیلی جالبه
  http://www.qtshirt.com/

 2. www.SorenPhoto.com می گوید

  به این می گن یه شرکت موفق با ایده های ناب
  ———-
  http://www.SorenPhoto.com
  اولین و بهترین وب سایت عکس ایرانیان

 3. armageddon می گوید

  جالب بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.