دنبال کردن «دل»، سود مالی هم دارد!

البته منظورم از تیتر این پست، دنبال کردن یا Follow‌ کردن، شرکت Dell در توییتر است! داستان چیست؟

بسیاری از شرکت‌ها به اهمیت تبلیغات در توییتر پی برده‌اند، آخر اصلا منطقی نیست که شرکتی در رسانه‌های چاپی و تلویزیونی، هزینه زیادی صرف تبلغات بکند و بعد توییتر را با این همه مخاطب، به دست فراموشی بسپارد.

شرکت معروف Dell هم از این امر مستثنی نیست. چند هفته پیش این شرکت ادعا کرد که داشتن حساب درتوییتر، یک میلیون دلار سود مالی برایش داشته است. چرا که خیلی‌ها، Dell‌ را در توییتر دنبال می‌کردند و اخبار محصولات این شرکت را می‌خواندند، همچنین در صورت کاهش یافتن بهای هر  یک از محصولات Dell، خب را به اطلاع دوستانشان می‌رساندند.

البته یک میلیون دلار برای شرکتی مثل Dell، مبلغ چشم‌گیری نیست و خبر، از این لحاظ ممکن است چندان مهم نباشد، اما بی‌شک خبر جدید برای مشتاقان محصولات این شرکت مهم خواهد بود:


خرید کتاب با ۱۰٪ تخفیف(همه کتاب‌ها)

در حال حاضر نزدیک به ۱۲ هزار نفر در توییتر، Dell را دنبال می‌کنند. Dell به دنبال‌کنندگانش، تخفیف‌های ویژه می‌دهد.

با دنبال کردن، آدرسی که در توییت بالا آمده است، کاربران توییتر به صفحه‌ای هدایت می‌شوند. در این صفحه به کاربران کدی داده می‌شود که با وارد کردن آن در فرم سفارش، می‌توانند از ۳۰ درصد تخفیف برای خرید لپ تاپ XPS M1210 استفاده کنند.

لپ‌تاپ M1210، نمایشگر ۱۲.۱ اینچی دارد و از پردازشگر دو هسته‌ای بهره می‌برد. این لپ‌تاپ جزو لپ‌تاپ‌های سبک و قابل حمل یا اصطلاحا پورتابل رده‌بندی می‌شود.

گرچه این خبر برای کاربران توییتر در داخل ایران، کاربردی نخواهد داشت، اما نشان‌دهنده سوگیری شرکت‌های مهم به تبلیغ در رسانه‌های اجتماعی جدید و انعطاف‌پذیری آنها با شرایط نوین است.

شرکت Dell در توییتر

نظرات

  1. چه جالب من ۱ سال و نیم پیش همین مدل رو ۱ میلیون و نیم پول براش دادم البته انصافا لب تاب خیلی خوبیه حیف که تو ایران نمیشه با تخفیف خریدش .

  2. پاسخ: پارسه آی تی » رها کردن حرفه پزشکی به عشق وبلاگ‌نویسی برای اپل!

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.