آل پاچینو در نقش «فیل اسپکتور» در یک فیلم تلویزیونی بازی خواهد کرد

3

بعد از موفقیت آل پاچینو با فیلم «تو جک را نمی‌شناسی» و دریافت جایزه «امی» برای بازی کردن نقش دکتر جک کوورکیان، پاچینو تصمیم گرفته است که در یک فیلم تلویزیونی دیگر برای شبکه HBO جلوی دوربین برود.

این بار او قصد دارد که نقش «فیل اسپکتور» را که یک ترانه‌سرا و تهیه‌کننده موسیقی است، بازی کند. فیلمنامه این فیلم را «دیوید ممت» خواهد نوشت و خود او، کارگردانی‌اش خواهد کرد.

بیست سال از زمانی که «دیوید ممت» فیلمنامه «گلنگاری گلن راس» را نوشت، می‌گذرد و این بار پاچینو و ممت قصد دارند، فیلم موفق دیگری را بسازند.

تصور می‌کنم فیزیک چهره پاچینو به اسپکتور بخورد. اما مهم‌تر از ان نقش خاصی است که آل بازی خواهد کرد، او باید نقش یک آدم نابغه و در عین حال دیوانه را بازی کند. فکر می‌کنم آل به خوبی از پس این نقش هم برآید.

فیل اسپکتور هم‌اینک ۷۰ ساله است. اوترانه‌ساز بسیار مشهوری است. او بود که شیوه خاصی برای تهیه و ضبط موسیقی به نام Wall of Sound را ابداع کرد. بین سال‌های ۱۹۶۰ تا ۱۹۶۵، او به تنهایی ۲۵ ترانه محبوب را ساخت که در جدول ۴۰ ترانه پرفروش قرار گرفتند. اسپکتور با خوانندگان مشهور آن زمان مثل جان لنون، تینا ترنر و جورج هریسون همکاری می‌کرد.  آلبوم بسیار موفق و برنده جایزه Let It Be گروه بیتلز او را تهیه کرد. اسپکتور با جورج هریسون، آلبومی به نام کنسرت برای بنگلادش تهیه کرد که برنده «گرمی» شد. در سال ۱۹۸۹، نام او در تالار افتخار مشاهیر «راک اند رل» ثبت شد. ترانه‌ای به نام You’ve Lost That Lovin’ Feelin که توسط او نوشته و تهیه شد و توسط گروه The Righteous Brothers اجرا شد، در قرن بیستم بیش از هر ترانه دیگری در خطوط هوایی پخش شد.

اما همه موفقیت‌های این نابغه موسیقی در سال ۲۰۰۳ بعد کشته شدن هنرپیشه‌ای به نام لانا کلارکسون در خانه اسپکتور، تحت‌الشعاع قرار گرفت. اسپکتور متهم به قتل درجه دو شد و در سال ۲۰۰۹ به ۱۹ سال زندان محکوم شد.

باید دید که همکاری پاچینو با ممت چه نتیجه‌ای در بر خواهد داشت. من خوشبین هستم. ممت واقعا نویسنده فیلمنامه توانایی است و در سابقه خود، نوشتن فیلمنامه پستچی همیشه دو بار زنگ می‌زند، ما فرشته نیستیم، گلنگاری گلن راس و رونین را دارد. آخرین پروژه ممت، نوشتن فیلمنامه و کارگردانی فیلم خاطرات «ان فرانک» است.

منبع: Collider و ویکی‌پدیا

 
3 نظرات
 1. مایا می گوید

  این فیلم باید خیلی جالب باشه، به شوق اومدم، معلوم نیست این فیلم کی حاضر می شه؟

 2. misssdandelion می گوید

  واقعاً عالیه دستتون درد نکنه از خبر به این خوبیی

 3. البرز می گوید

  فیل اسپکتور هم‌اینک ۷۰ ساله است. اوترانه‌ساز بسیار مشهوری است.
  شهریار هم اینک مرده و شاعر برجسته ای بود.
  با تمام تفاوت های کاری این دو، شما هم قبول دارید که جفتشان هنرمندان کشورشان هستند.
  پس از فوت شهریار سریالی ساختند از زندگی پرفراز و نشیب شاعری که میتوانست یک پزشک باشد!
  قبل از فوت “فیل اسپکتور” فیلمی میسازند ازین هنرمند که بازیگرِ نقشش باید نقش یک آدم نابغه و در عین حال دیوانه را بازی کند!
  خب! حالا کمی صبر کنید تا بعد از ساخت این فیلم و مقایسه کنید “عکس العمل” نزدیکان و دوستدارانش را، با برخوردی که خانواده و برخی از دوستداران شهریار با عوامل “سریال شهریار” داشتند. آن هم در کشوری به عظمت(فرهنگی) ایران!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.