اپل در رویداد روز دوشنبه، به فکر رونمایی از سرویس تلویزیونی است که تحولی جدی در تماشای برنامه‌های تلویزیونی ایجاد خواهد کرد

0

هفته آینده، روز دوشنبه، اپل در کالیفرنیا، همایش ویژه رسانه‌ای را برگزار خواهد کرد و از سرویس تلویزیونی جدیدی رونمایی خواهد کرد.

اما سرویس تلویزیونی اپل دقیقا چه خواهد کرد و چه تفاوتی با بزرگان این صنعت یعنی نتفلیکس و هولو خواهد داشت؟

ما می‌دانیم که اپل پول زیادی برای تولید برنامه‌های اوریجینال خرج کرده است.

اما نوع دسترسی کاربران به این برنامه‌های چگونه خواهد بود؟ آیا همه کاربران iOS به این برنامه‌های به رایگان دسترسی خواهند داشت یا باید هزینه اشتراک بپردازند؟

به باور برخی از کارشناسان مثل پیتر کافکا از سایت Recode، یکی از جنبه‌های اصلی تفاوت سرویس اپل با دیگر سرویس‌های استریم یا پخش جاری برنامه‌های تلویزیونی این است که به اشخاص هم کمک خواهد کرد که برنامه‌های تولیدی خودشان را به فروش برسانند و اپل در این میان سهم خود را برخواهد داشت.

تصور کنید که شخصیت‌های محبوب و مشهور شبکه‌های اجتماعی بتوانند مبلغ اشتراک کمی از هر یک کاربران بگیرند. آنگاه با توجه به انبوه بودن مشترکان خود به سود بسیار زیادی خواهند رسید!

البته این مطلب در مورد حدس است و هنوز ما نمی‌توانیم حدس بزنیم که اپل چگونه می‌تواند بر ویدئوهای تولیدی نظارت کند.

اما برنامه عملی‌تر اپل احتمالا این خواهد بود که اشتراک بسته‌ای از کانال‌های تلویزیونی را با قیمت پایین به کاربران خود پیشنهاد بدهد. تصور کنید که بتوانید با قیمت پایین‌تری مشترک برنامه‌های HBO  شوید.

باید منتظر بمانیم تا ببینیم اپل در سودای رقابت با نتفلیکس برخواهد آمد، یا سرویس تلویزیونی‌اش عملا یک چیز محدود برای کاربران آی‌دیوایس‌ها از آب درخواهد آمد.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.