آیا «گوگل پلاس» می‌تواند به اندازه کافی سربازگیری کند و مهمات جمع‌آوری کند؟!

130

ساعاتی پیش توانستم وارد سرویس جدید گوگل پلاس بشوم و عضوش بشوم. سیستم ورود به گوگل پلاس ساده است:

کسانی که عضو پلاس هستند، کافی است کسانی را که در لیست تماسشان است و عضو پلاس نیستند، وارد یکی از حلقه‌های خودشان کنند. از آن به بعد این افراد وارد شده به حلقه‌ها، می‌توانند به سادگی وارد پلاس شوند. توجه کنید که دعوتنامه‌ای در کار نیست. هر فرد می‌تواند پانصد نفر را که  عضو نیستند وارد گوگل پلاس بکند.

فکر کنم که ظرف مدت کوتاهی همه شما گوگل پلاسی بشوید. فعلا حلقه دوستان آی‌تی‌نویس به سرعت در حال گوگل پلاسی شدن هستند.

من پلاس را تست کردم. آدم ناخودآگاه بعد از ایجاد یک شبکه اجتماعی تازه آن را با شبکه‌های موفق قبلی مقایسه می‌کند، من هم در همان دقایق نخست داشتم امکانات پلاس را با توییتر، فیس‌بوک و فرندفید مقایسه می‌کردم.

پلاس از نظر رابط کاربری و طراحی نه‌تنها چیزی از بقیه شبکه‌های کم ندارد، بلکه به جرأت سرتر از آنهاست. من شخصا از مکانیسم اضافه کردن دوستان به حلقه‌های در پلاس خیلی خوشم آمد. واقعا ابتکاری است. صفحات خیلی خوب بارگزاری می‌شوند، خیلی راحت می‌شود عکس‌ها را بدون دردسر آپلود کرد و کامنت‌گذاری و پلاس وان کردن هم به سهولت امکان‌پذیر است.

البته من از قسمت جرقه گوگل پلاس که در آن می‌توانید با وارد یک کلیدواژه مطالب جدید منتشر شده در وب در مورد آن مطلب خاص را به سرعت مرور کنید، چندان خوشم نیامد.


گوگل درس‌های خوبی از تجربه‌های ناموفق قبلی یعنی «باز» و «ویو» گرفته است. جینا تراپانی در وبلاگ خود به خوبی به این موارد اشاره کرده است:

1- یک سرویس موفق باید به نوعی به کاربران تازه یادآوری کند که وجود دارد. «ویو» را که آن هم در موردش حرف و حدیث بود، به یاد بیاورید، کاربران وارد ویو می‌شدند، تست‌اش می‌کردند و بعد اصلا یادشان می‌رفت که «ویو»‌ای هم وجود دارد. چرا؟!

چون خبری از خبررسانی‌ به‌روز‌رسانی با ایمیل یا email notification نبود. اما پلاس این طور نیست، شما هم از طریق ایمیل، هم از طریق نوار راهبری می‌توانید متوجه تغییرات در پلاس بشوید.

2- پلاس قبل از عرضه عمومی توسط تعداد محدودی از کاربران تست شده است و بنابراین خبر از سوتی‌های امنیتی «باز» در آن نیست، ما باگ عمده‌ای هم در این سیستم نمی‌بینیم.

در حقیقت پلاس از نظر رابط کاربری هم سادگی را دارد و هم به امنیت و حریم خصوصی کاربران به شدت اهمیت می‌دهد.

3- یک شبکه اجتماعی در درجه اول برای استفاده کاربران است، نه توسعه‌دهندگان: «ویو» را به خاطر بیاورید، یک پلتفرم پیچیده با امکان ساخت ویجت و افزونه و botها! برای کاربران عادی گاهی ویو آنقدر پیچیده به نظر می‌رسید که برای ویو حتی کتاب اغراض ما بعد الویو، نوشته شد!!

4- یک محصول جدید را به صورت یک افزونه و مکمل یک محصول محبوب قبلی عرضه نکنید و در عین حال با بقیه محصولات ارتباطش بدهید: باز که فکر بکری به حساب می‌آمد، چون به صورت مکملی در جی‌میل بود، چندان جلب توجه نکرد و هرز رفت. اما پلاس یک محصول مستقل است که که با دیگر محصولات گوگل مرتبط است.

5- عرضه اپلیکیشن موبایل از همان لحظه نخست راه افتادن محصول: به نظر من اصلا جالب نیست که شما یک محصول انقلابی داشته باشید و بعد کاربران چند ماهی برای نوشته شدن اپ آن منتظر بمانند. خوشبختانه پلاس از همان اول، اپ اندروید اش را بیرون داد. البته اپ غیررسمی iOS این محصول هم وجود دارد.

6- اهمیت دادن به بازخورد کاربران با مکانیسم ارسال بازخورد در پایین صفحه


در قسمت سوم این پست، تفسیر خودم را در مورد آینده گوگل پلاس می‌نویسم. بی‌شک با من موفق هستید که چیزی که شاخص موفقیت یک شبکه اجتماعی است در یک چیز خلاصه می‌شود: میزان مشارکت.

به عبارتی همه ویژگی‌ها و مزایای یک شبکه اجتماعی، بهانه و ابزاری هستند برای رسیدن به این هدف. شاخص مشارکت هم 3 چیز است:
1- تعداد خام کاربران عضو شبکه
2- میزان فعالیت آنها شامل اشتراک نوشته و عکس و تبادل کامنت
3- میزان محتواسازی آگاهانه و پردازش جمعی اطلاعات

شبک‌های اجتماعی موفقی مثل توییتر، فیس‌بوک و فرندفید، مورد اول و دوم را دارند. فرندفید گرچه تعداد کاربر قابل قیاس با توییتر و فیس‌بوک را ندارد، اما جو خاصی دارد که باعث شده، محتواسازی و پردازش خردمندانه اطلاعات در آن قدری بیشتر از دو شبکه دیگر شده باشد.

اما آیا پلاس هم خواهد توانست، به اندازه کافی سرباز اجیر کند، آنها را تشویق به مشارکت فعال کند و فراتر از آن، طوری از آنها کار بکشد که جو این شبکه اجتماعی بهتر از فیس‌بوک باشد؟

در ادامه به موانعی که فعلا بر سر راه گوگل است، می‌پردازیم:

1- سربازگیری گوگل محدود است: برای اینکه یک دوست را وارد گوگل پلاس کنید، او باید عضو فهرست تماس شما باشد و پروفایل داشته باشد. امروز صبح که داشتم، دوستان را وارد حلقه‌ها می‌کردم، دیدم هیچ یک از دوستان آفلاین من پروفایل ندارند و بعضی‌هاشان اصلا همچنان از ایمیل یاهو استفاده می‌کنند و امیدی هم نمی‌رود که در آینده به طمع استفاده از امکانات یک شبکه اجتماعی پروفایل گوگل‌ای برای خود دست و پا کنند. اما در فیس‌بوک داشتن یک آدرس ایمیل، تنها چیزی بود که لازم بود.

2- یکی از لذات کار با توییتر و فیس‌بوک دنبال کردن شخصیت‌های مشهور است، از بلاگرهای مشهور و شخصیت‌های دنیای فناوری گرفته، تا سیاستمداران و خواننده‌ها و هنرپیشه‌ها. بیشترشرکت‌ها و سازمان‌ها و روزنامه‌ها و نشریات هم عضو این دو سایت هستند. اما آیا می‌شود چنین کاری را در گوگل پلاس هم کرد؟ در شرایط حاضر نه!

3- فعالیت در گوگل پلاس در شرایط حاضر مثل کار در زیر یک سقف بسته می‌ماند. شما برای انتشار محتوا، حتما باید وارد سایت شوید. شما در حال حاضر نمی‌توانید مطالب به اشتراک‌گذاشته شده خود در گوگل ریدر را وارد پلاس کنید، همان طور که مثلا راهی برای انتشار توییت‌ها نیست.

آیا سیاست کلان گوگل بسته باقی گذاشتن پلاس است؟ ایا گوگلی‌ها ترجیح می‌دهند که کاربران فقط از طریق خود پلاس قادر به محتواسازی باشند؟ هنوز نمی‌شود به چیزی مطمئن بود.

شاید به زودی API پلاس منتشر شود. در این صورت انواع اپ‌ها و افزونه‌های مرورگرها را شاهد خواهیم بود.

به نظر من ایده‌آل این است که اشتراک در پلاس از همه جا ممکن شود، مثلا بشود:
–  به راحتی از یک صفحه وب، مطلب را به پلاس ارسال کرد، چیزی شبیه دکمه ارسال مطالب به فیس‌بوک و شبکه‌های لینک‌دهی اجتماعی.
– بتوان گودر و توییتر و اصلا هر فید دلخواه را به پلاس متصل کرد و بشود مشخص کرد که این مطالب ایمپورت‌شده با کدام حلقه به اشتراک گذاشته شوند.

اینها چیزهایی هستند که در ساعات اول کار با پلاس به نظرم می‌رسد، کنجکاو هستم، نظر شما را هم بدانم.


پی‌نوشت:

1-اگر دوستانی در فیس‌بوک دارید که در فهرست تماس شما نیستند، می‌توانید با استفاده از این افزونه کروم، آنها را وارد لیست تماس خود کنید و بعد وارد حلقه‌های گوگل پلاس‌شان کنید.

2- برای کروم افزونه‌ای نوشته شده است که با کمک آن مطالب نوشته شده در پلاس را می‌توان وارد توییتر و فیس بوک کرد.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
130 نظرات
 1. Sarmad می گوید

  سلام.. مطلب عالی و فوق العاده ای بود.. ببخشید میتونید من رو هم عضو کنید؟ اگه براتون مقدوره؟

 2. Sarmad می گوید

  گوگل وارد هر میدانی شده چون با مطالعه وارد میشه.. همیشه موفقیت بدست میاره. کی فکر می کرد سیستم اندورید به سیستم عامل شماره یک اسمارت فون ها تبدیل بشه؟

  من که گوگل رو خیلی دوست دارم
  امیدوارم این مسئله تحریم ها علیه ما برطرف بشه

 3. sadeq می گوید

  من و می تونید ADD کنید
  ssaffar@gmail.com

 4. وارش می گوید

  اگر مکانیسم شیر مطالب در پلاس، مشابه اضافه کردن دوستان در حلقه ها باشه، فوق العاده میشه.

 5. omidreza می گوید

  سلام.
  دکتر جان من هم خیلی علاقه دارم زود وارد این سرویس شوم و ویژگی هاش رو امتحان کنم.
  من مطمئن هستم گوگل روی دست فیسبوک و توئیتر رو خواهد آورد.

 6. اهورا می گوید

  سلام اقای مجیدی نمیشه ما رو هم بندازی تو حلقه داریم غرق می شیم بال بال میزنیم ،مایه افتخار مون هم هست اولین کسی که ما رو به حلقه ای تی بذاره شما باشید 500 تا اووو یعنی جای من نیست 🙂

 7. سعید می گوید

  میشه منو هم دعوت کنید؟
  princedotnet@gmail.com

 8. امیرعلی می گوید

  آقای دکتر ما چطور میتوانیم وارد شویم؟

 9. prince می گوید

  میشه منو هم دعوت کنید؟
  princedotnet@gmail.com

 10. مهدی می گوید

  سلام دکتر، ممنون بابت نوشته قشنگتون ،مایلم من هم گوگل پلاس رو تجربه کنم ایا امکانش هست من رو هم عضو کنید؟

 11. پدرام می گوید

  سلام تبریک میگم . کاش من هم میتونستم به پلاس بپیوندم…! میشه راهنماییم کنید…

 12. حسین می گوید

  سلام آقای مجیدی
  میدونم درخواست اینکه منو دعوت کنید کمی ناشیانه باشه نظر به گفته های مطلب ولی چون فعلا کسی رو نمیشناسم از دوستان نزدیک که پلاس ی شده باشن از شما درخواست کردم. امیدوارم همین یه بارو قبول کنید. ایمیلم گذاشتم.
  موفق باشید

 13. شاهین می گوید

  جناب دکتر امکانش هست برای من هم یک دعوتنامه بفرستید؟

  ممنون.

 14. نرگس می گوید

  دکتر میشه منم وارد حلقه کنید ؟:دی :-“

 15. iArash می گوید

  i would like to try it out, could you please add me in google plus?!

 16. وبلاگچی می گوید

  اگر امکانش هست اکانت گوگل من رو هم به فهرست 500 تایی که می تونید دعوت کنید اضافه بفرمایید ممنون

 17. pooya می گوید

  سلام
  ممنون از پست خوب و کاملتون
  می خواستم بدونم میشه من رو وارد لیست دوستاتون بکنید که بتونم از گوگل+ استفاده کنم ؟
  آدرس ایمیلم رو در قسمت ایمیل وارد کردم.
  با تشکر

 18. PedramAsFa می گوید

  Doesn’t matter if Google+ will be a success or not: it’s great to see Facebook facing some competition in terms of social interaction. I am really looking forward to the innovation it will produce

 19. محسن می گوید

  چیزی که من در مورد شبکه های اجتماعی دوست دارم امکان ارسال مطلب از بیرون سایت هستش. پس با این اوصاف من باید صبر کنم و منتظر بشینم … در ضمن از این سرعت عملتون در نوشتن یک مطلب درباره یک اتفاق جدید در دنیای وب هم تشکر می کنم .. خسته نباشید

 20. هادي خليل پور می گوید

  به شخصه فکر نمی کنم که این ایده گوگل قابل رقابت با فیس بوک باشد.

 21. فردین می گوید

  متاسفانه من هنوز موفق نشدم به شبکه پلاس وارد بشم و امتحانش کنم. اما فکر میکنم که دلیلِ محدودیت در افزودن دوستان، آزمایشی بودنِ نسخه پلاسه. مگه میشه گوگل همچین (پوزش میخوم) خریتی رو بکنه؟! /:) :دی

 22. امامی می گوید

  سلام دکتر
  من خواننده دائمی مطالب شما هستم اگر ممکن است بنده را در circle گوگل پلاس خود قرار دهید تا بتوانم از این امکانات جدید استفاده کنم

 23. عادل رحیمی می گوید

  واقعا عالیه اما دکتز اگز میشه من رو هم درون حلقه ی دوستان بکشبد چون طاقت منتظر موندن رو ندارم…

 24. ali می گوید

  سلام
  ممکنه بنده رو به عنوان یکی از دوستان به هر حلقه‌ای که میدونید در گوگل پلاس اضافه کنید
  ممنون میشم
  علی کبیری

 25. مالنیس می گوید

  ممکنه من رو اینوایت کنی؟

 26. امیرحسین می گوید

  درود
  دکتر جان میتونید من رو هم وارد کنید؟

 27. احمد شریفی می گوید

  آخرین کشفیات من در گوگل پلاس(گوپس)- میشه مثل تویتتر منشن زد. فقط باید قبلش یکپلاس تایپ کنی. یعنی اینجور
  +Ali Shahab . +Alireza Majidi +Alireza Shirazi +Parham Baghestani +faranak majidi +Milad Ehrampoush +Mehdi Naimi +Amir Mehrani +.دخترحاجی . +shervin Fathi
  مثل گودر اگه کلید “جی” رو بزنی میره آیتم بعد و اگه کلید “کی” رو بزنی میره آیتم قبل
  وب کم گروهی هم داره
  گزینه شیرش تو گودر و جیمیل به نواز ابزار بالااضافه شده. یعنی از همونجاها میشه یک مطلب رو شیر کرد تو اینجا

 28. احمدی می گوید

  سلام دکتر جان

  من تقریبا هر روز وبسایت خوب شما را چک می کنم،
  تشکر از اطلاعات به روز و مفید پزشکی و آی تی.

  می خواستم بدانم چطور می شود عضو گوگل پلاس شد؟

  ممنون

 29. احمد شریفی می گوید

  از ضعفهاش میشه به عدم امکان سرچ تو مطالب اشاره کرد. یعنی مثلن اسم خودمون رو نمیتونیم سرچ کنیم ببینیم بقیه چی گفتن درباره ما. کاری که تو توییتر و فرفر و باز میشه کرد.

 30. علی می گوید

  سلام
  ما چطور می تونیم وارد بشیم

 31. نادر می گوید

  دیشب منهم سعی کردم از توی ایران بهش وصل شم، اما پیغام معروف گوگل اومد که مانع از ثبت نام ایرانیان میشه

 32. نادر می گوید

  دیشب منهم سعی کردم از توی ایران بهش وصل شم، اما پیغام معروف گوگل اومد که مانع از ثبت نام ایرانیان میشه. راستی مگه اورکات رو هم گوگل نخریده بود؟

 33. محمود زحمتی می گوید

  ممنون از اطلاعات بسیار مفیدی که همیشه میگذاریدو من همیشه از یطیق فید مطالب شما را میخوانم
  موفق باشید
  لطفا اگر امکان داره دعوت نامه گوگل پلاس رو برام بفرستید
  متشکرم

 34. behzad می گوید

  امکانش هست برای من یک دعوت بفرستید؟

 35. pezHman می گوید

  پس اگه راهی نداره که عضو گوگل پلاس پشیم و فقط از طریق اضافه کردن هست. میشه من رو هم اد کنید. pezhmanism@gmail.com

  یا اگه راهی هست بفرمایین تا تست کنم …

 36. Peyman می گوید

  Ba salam va arze tashakor az matalebe khoobetoon. Mikhastam age emkan dare mano be Google Plus da’vat konid, shayad 10 ha e-mail be jahaye mokhtalef zadam ama hanooz … Id man
  peyman78 (at) gmail (dot) com
  Ba sepase faravan

 37. همایون می گوید

  چیز جالبیه … منم امروز رفتم ایمیل و اسمم رو وارد کردم تا برام دعوتنامه از گوگل بیاد ، دوستای منم چندان اینکاره نیستند دلشان به یاهو مسنجر و فیس بوک همچنان خوش است و بعید میدانم به این زودی به من بپیوندند ….

 38. hosein می گوید

  دوست عزیر آیا برای شما امکان دارد که دعوت نامه برای من نیز ارسال کنید
  با تشکر

 39. mohammad amin moravej می گوید

  doste aziz aya system be shekli hast ke betoni digaran ro ham invite koni?
  man be khode google darkhast dadam ama hanooz khabari nashode age momkene manro invite konid

 40. علی می گوید

  سلام، آقا، میشه واسه ما یه دعوت نامه بفرستی؟ جان من، خیلی دمبالشم
  این ایمیل من، ممنون،
  ali.sahbaaa@gmail.com

 41. علی می گوید

  از این پونصد نقر، چی میشه، منم بتونم بیام؟ خیلی دلم میخواد، یه لطفی بکن مارو ادد کن، دمت گرم
  ali.sahbaaa@gmail.com

 42. جعفر می گوید

  سلام اقای دکتر مرسی از مطلب زیباتون .به نظر من متفاوت تر از بوز یا ویو باشه و بتونه تا حدودی خودشو جا بندازه ولی مطمئنا برای اینکه بتونه به جمعیت 750 میلیونی فیسبوک برسه راه درازی در پیش داره .مخصوصا که هنوز به صورت عمومی عرضه نشده .
  امکانش هست که من رو وارد گوگل پلاس بکنید یا به همون اصطلاح دعوت کنید .
  خیلی ممنون

 43. مهدي می گوید

  سلام
  چون هنوز نتونستم عضوش بشم و تجربه نکردم محیطش رو، نمی تونم نظر قاطعی بدم. اما کلا احساس خوبی نسبت به Google+ دارم که در باز و ویو نداشتم.

 44. امیر می گوید

  ممکنه من هم به حلقه خود وارد کنید ؟ و به برای من دعوت نامه بفرستید ؟

 45. وبگرد کوچولو می گوید

  سلام من بی صبرانه منتظرم تا این سرویسرو امتحان کنم
  امکانش هست به من کمک کنید؟

 46. آرمان می گوید

  میشه! میشه مثل فیس بوک به + مطلب اضافه کرد… اگه اپ اندروید رو داشته باشی به راحتی با ویجتش میتونی اینکارو کنی! خیلی راحت…

  ولی این کجا ویو کجا!! + یه چیزه دیگه ست…

  موافق باشی…

 47. rohollah می گوید

  سلام
  یکی از دوستان میگفت
  گوگل پلاس همان عقب مانده ذهنی فیس بوک و عقب مانده جسمی فرندز فیده!
  اما من هم علاقه دارم کار با گوگل پلاس را تجربه کنم
  اگه ممکنه، اسم بنده را هم در حلقه دوستان خود وارد کنید..
  https://profiles.google.com/rahimirohollah

 48. amin می گوید

  سلام دوست عزیز . بنده همواره به وبلاگ شما سر می زنم . دو سه روز است که به دنبال یک نرم افزار هستم و پیدا نمی کنم گفتم شاید شما بتوانید کمکی بکنیn . با این نرم افزار فکر کنم در سایت شما آشنا شدم .
  http://www.mnemosyne-proj.org/

  حالا هر چی می گردم نمی تونم نسخه موبایل که قابل اجرا بر روی نوکیا c3 باشد رو پیدا کنم . می تونین یه کمکی به این بنده حقیر بفرمایید ؟

 49. محمد می گوید

  سلام
  من می خوام وارد شم
  شما می تونی من رو داخل حلقه بکنی

  1. بابونه می گوید

   من می خوام وارد بشم اما نمی تونم و چرا جیمیل معتبر نیست؟؟؟؟؟؟

 50. محمدرضا کشاورزی می گوید

  ما که فعلا عضو نیستیم، اما هر چه که در سایت گوگل و دموها و ویدیوها دیدیم، بدجوری از ما دلبری کرده

 51. قاسم می گوید

  لطفا مرا هم با نام A Ghasem Bayat اضافه کنید در گوگل پلاس

 52. اصغرزاده می گوید

  من هم امروز صبح مثل شما وارد سیستم شدم. حقیقتش من خیلی خوشم نیومد. شاید بعدها بتونم باهاش کنار بیام اما فکر کنم زمان می بره تا کاربران زمانی بیشتر از فیس بوک را در اینترنت به گوگل پلاس اختصاص دهند.

 53. زاره می گوید

  مرسی از مقاله جالبتان ما که هنوز نتوانستیم عضو شویم
  من فکر میکنم هدف گوگل جمع آوری چند ده میلیون یوزر نیست بلکه چند صد میلیون یوزر و به نظر من گوگل پلاس از هم اکنون متهم به شکست است یرای اینکه یک پروژه شبیه سازی شده از فیس بوک میباشد بدون تگ کردن عکس بدون وال بدون بازی ها و جنگولک های فیس بوک و بدون شش صد میلیون یوزر
  البته فکر نمیکنم که این شکست مثل ویو مفتضحانه باشد

 54. بابک می گوید

  میشه یه دعوتنامه هم برا من بفرستین babak.adimi@gmail.com

 55. حسام اسفهلانی می گوید

  سلام
  امکان داره برای من لطفا یک دعوت نامه یا لینکی برای ورود به گوگل پلاس بفرستید؟
  گوگل خودش میگه هنوز برای افراد محدودی هستش!
  سپاس گزارم.

 56. محمد هاشمی می گوید

  سلام عزیز جان.
  آقا لطفا منو زودی اد کن تروخدا به این گوپس (گوگل پلاس)
  از وقتی نوشته هات رو خوندم دلم گیلی ویلی داره میره.
  اما نمیشه عضو شم.
  میدونی که؟

 57. The Reader می گوید

  منم جا بده یه گوشه از حلقه‌ات ای ارباب حلقه‌ها

 58. Ali Akhavan می گوید

  خوب دکترجان از اون افزونه فیسبوک استفاده کن ماروهم به حلقه اضافه کن!

 59. rassool می گوید

  میشه منو هم به گوگل پلاس دعوت کنید. ممنون

 60. امير منصوري می گوید

  سلام دکتر. اگر امکان داره منو هم فراموش نکنید 🙂

 61. فرشید می گوید

  برای من تنها با دعوتنامه امکان ثبت نام وجود داره.

 62. joseph می گوید

  سلام دکتر جان..من چند ساله مطالبتو میخونم..فوق العاده ای..اگه میشه منو تو حلقه دوستان آی تی قرار بدین تا بتونم ثبت نام کنم
  مرسی
  البته رو فیس بهتون درخواست دوستی دادم جواب ندادین

 63. سید محمد می گوید

  آقای دکتر دعوتنامه برای ما نمیفرستید ؟؟ اینهمه رو میخواهید چیکار آخه؟؟ :دی . بفرستید ما هم ببینیم چه جوریه

 64. هامون می گوید

  من هم فکر می کنم به زودی بشه مطلب رو به پلاس ارسال کرد.اینجوری عالی می شه

 65. saeed می گوید

  سلام
  ما را هم به حلقه دوستانتان اضافه کنید دکتر جان
  مشتاق شده ایم به این پلاس
  اما ما را قبول ننموده اند
  سپاس

 66. پژمان می گوید

  دکتر جان تکلیف ما چیه دوستان ای تی باز مثل شما نداریم ؟:دی

 67. Mohamad می گوید

  سلام.

  یکی از دوستانم به من یک دعوت‌نامه فرستاده که وقتی بازش می‌کنم، می‌گوید که شما زیر محدوده سنی هستید و اجازه فعالیت در گوگل پلاس را ندارید.

  و قتی هم که صقحه اصلی گوگل پلاس یعنی plus.google.com را باز می‌کنم نیز همین را می‌گوید. نمی‌دانم چکار کنم و یا چگونه سنم را تغییر دهم.

  فیس‌بوک با هر سنی اجازه ثبت‌نام می‌دهد، اما این گوگل پلاس نو برشو آورده!

  خواهش می‌کنم که کمکم کنید. من شیفته این شبکه اجتماعی شدم!

  سپاسگذارم از این نوشته عالی و مفید.

  روز شما خوش.

 68. king می گوید

  سلام،
  البته من هنوز فرصت استفاده از پلاس رو نداشتم(عضو نیستم) و البته از مجموع نظرات شما باید بگم که پلاس کار سختی رو در پیش داره، به خصوص که فعلا تو ایران هم فکر کنم بن باشه
  اما برای اینکه ببینیم می تونه موفق باشه به دو تا عامل زیر باید توجه کرد :
  1.علت شکست پروژه های اجتماعی قبلی
  2.عکس العمل احتمالی فیسبوک
  مورد اول روشنه و اینجا ترجیحا به مورد دوم اشاره می کنم.
  به هر حال الآن بیش از نیم میلیارد نفر عضو فیسبوک هستن که فکر کنم اغلشون هم فعال باشن، اینو می شه از آمار فعالیت روزانه دوستان خودمون که در ایران و با وجود قبلرینک به این سامانه دسترسی دارن رو حدس زد.
  شما از طریق فیسبوک می تونید محتوی سازی کنید و ایضا به راحتی مطالب رو به اشتراک بذارید. شاید الآن از نکات منفی اون بحث امنیتش باشه.
  سخن آخر اینکه در تبلیغات بازاریابی برای یه محصول جدید اینچنین مهمترین گام اینه که در کاربر نسبت به سرویس قبلی احساس عدم اطمینان بوجود بیارید. باید دید گوگل تو این کار چقدر خبره هست.

 69. رها می گوید

  من هنوز وارد گوگل پلاس نشدم. میشه که دعوت بشم؟

 70. mjm می گوید

  سوالی که برایم پیش آمده این است که چرا با وجود آنکه گوگل بیشترین و سخت ترین محدودیت ها را برای کاربران ایرانی در نظر گرفته باز به محصولات آن علاقمندیم. مثلا من خودم اندروید را ترجیح می دهم و چند روزی است که از کروم استفاده می کنم.
  با اینکه فایرفاکس، مایکروسافت، نوکیا، فیسبوک و …….. محدودیتی برای کاربران ایرانی قائل نیستند(یا حداقل بسیار کمتر از گوگل) ولی باز سراغ گوگل می رویم. چرا؟
  من حس می کنم که ناخودآگاهمان می گوید که اگر روی امکانات گوگل مسلط نشویم از دنیا عقب می افتیم وگرنه چه دلیلی دارد.
  هر چند که کار گرافیکی وبسایتهای گوگل واقعا س. ک. س. ی و جذاب است.
  راستی آقای دکتر مدتها پیش قرار بود پستی راجع به مقایسه گالاکسی تب و آیپد بنویسی. چی شد؟ منتظریم

 71. mohammad می گوید

  salam agaremkanesh hast man ra hamozve google plus mikonid

 72. محمدرضا کشاورزی می گوید

  عضو شدیم، دلبری شروع شد!!

 73. مبین دهباشی می گوید

  علیرضا جان سلام

  آیا امکانش هست بنده از طریق شما وارد گوگل پلاس بشم ؟

  ممنون می شهم این کارو انجام بدین

  مرسی

 74. hamid می گوید

  سلام شرمنده میشه لطفا منو دعوت کنین

 75. حسین می گوید

  اقای دکتر چطور وارد میشید؟ اخه هنوز تو مرحله ازمایشی هستشو تنها واسه عده معدود. ممنون میشم راهنمایی کنین

 76. parham می گوید

  من خیلی دوست دارم که گوگل پلاس رو تست کنم اگه براتون ممکنه یه دعوتنامه برای من بفرستید

 77. hani می گوید

  jaleb boood ama baeed midonam betoone mesle facebook to iran ja vaz kone
  …. mamnon misham base manam davat name befrestin jhanihashemi@gmail.com

 78. p..i..d می گوید

  سلام
  عالیه…خیلی منتظر شدم تا یکی یه تجربه از گوگل+ داشته باشه و بزاره ما هم بخونیمش…
  نمیدونم برای شما مقدوره یا نه ولی لطفا مارو هم اضافه کنید
  مطمئن باشید کار شما بی ثمر نخواهد بود و ما با اضافه کردن دوستان فیسبوکیمان سعی در آشنایی آنان با این سرویس میکنیم…. واقعا از اضافه کردن کسانی که کامنت گذاشتن مثل من متشکرم D:

 79. احمدرضا می گوید

  واقعا ممنون… از اینکه در این موارد پیشگام هستید و باعث افتخار من هست که در ایران همچین افرادی هستند… مرحبا…
  میدانم که ممکنه وقت زیادی نداشته باشید ولی به هر حال خرسند میشم اگه منو هم دعوت کنید…

 80. علی می گوید

  سلام به همه
  اگر برای من هم دعوت نامه بفرستید ممنون می شم
  ah.moradi90@gmail.com
  ممنون از لطفتون

 81. آنام می گوید

  دکتر عزیز،

  برخلاف بسیاری از دوستان من فکر می کنم که گوگل حداقل در آینده نزدیک وضعیت زیاد درخشانی نداره (همین چند روز پیش هم یک مقاله خووندم از یکی از تحلیلگران بسیار مشهور بورس که حدس می زد بعد از RIMM نوبت سقوط سهام گوگل خواهد بود.)

  در مورد گوگل پلاس، این برای گوگل یک برنامه یا انتخاب نیست: یک اجباره، یعنی اونها مجبور بودند که این سیستم رو راه بندازند حالا سرباز می تونن بگیرن یا نه یک مساله دیگه است. چرا؟

  چون به زبان عامیانه: فیسبوک به گوگل راه نداد! یعنی امکاناتی رو که فیسبوک به دلیل روابط صمیمانه ای که با مایکروسافت داره در اختیار «بینگ» گذاشته، در اختیار گوگل قرار نداده و این در شرایطیه که از یک طرف بینگ در یک سال گذشته تقریباً هر ماه درصد خودش رو از سهم بازار بیشتر کرده و از طرف دیگه همه پیش بینی می کنن که آینده تکنولوژی سرچ به شبکه های اجتماعی وابسته است (شبکه احتماعی هم تقریباً یعنی فیسبوک!).

  مخصوصاً اینکه گوگل به جز سرچ تقریباً هیچ منبع درآمد قابل اتکای دیگه ای هم نداره (اپل با اون اپ استور عظیمش پارسال فقط یک میلیارد دلار درآورد، لایسنیس آندروید هم مجانیه، سرویس کلاود گوگل هم هنوز خیلی مونده تا به معنی واقعی درآمد زا بشه، اگر مایکروسافت بذاره). از همه مهمتر اینکه اگر بازار سرج اینترنتی از حالت انحصاری در بیاد (مثلاً 50% 50% بشه) احتمالاً هم گوگل ضرر می ده و هم بینگ. (یعنی سرچ به تنهایی دیگه درآمد زا نخواهد بود، چون هزینه های لازم برای نگهداری یک موتور جستجوی با کیفیت ممکنه از درآمدهای ناشی از تبلیغات بیشتر بشه، فعلاً همه ضرر رو بینگ داره متحمل می شه).

  پس راه اندازی گوگل پلاس برای گوگل در واقع یک مساله مرگ و زندگی بوده!

  کلاً به نظرم میاد گوگل الان وضعی رو پیدا کرده که آی بی ام در سال 2000 و مایکروسافت در سال 2003 پیدا کرد: شرکت یک دفعه غول آسا شده، انعطاف رو از دست داده و در نتیجه توانایی خلاقیت محدود شده.

  گوگل داکس: فتوکپی برابر اصل آفیس مایکروسافت، اندرود: فتوکپی نود درصدی iOS (در مقابل باید به مایکروسافت به خاطر ویندوز فون 7 تبریک گفت)، حالا هم گوگل پلاس: فتوکپی از روی استیصال از فیس بوک.

  خلاقیت گوگل کجاست؟ گوگل هم مثل مایکروسافت دهه اول قرن بیستم فقط داره دنباله روی می کنه، به نظر می رسه مایکروسافت چیزی تو کله اش خورده و بیدار شده (ویندوز آژور، ویندوز فون 7، کینکت، اکس باکس، CRM و …)، اپل که بیدار و سرحال داره چند قدم جلوتر از بقیه می دوه، گوگل بالاخره خلاقیتی از خودش نشون خواهد داد؟

  1. Armin می گوید

   سلام دوست من حرفهایی که شما میزنید اصلا اینچنین نیست همه میدونن اینترنت یعنی گوگل،قدرت یعنی گوگل، امپراتوری یعنی گوگل در مورد بینگ هم باید بگه چند روز پیش در نارنجی نوشته بود که مایکروسافت می خواهد بینگ رو تعطیل کند. از زمانی که گوگل پلاس راه اندازی شد فیسبوک و مدیرعاملش از ترس تا حالا سه بار خبر تعطیلی فیسبوک رو دادند. همه میدونند یکی از شرکتهای ثروتمند دنیا گوگل است کی گفته همه ی ثرمایش در موتورشه؟ اگه اینجوری پس چرا روی سرویس هایش اینهمه ثرمایه گذاری میکند؟ مگه مجبوره پولاشو هدر بده. خلاقیت گوگل اونجاست هر سرویسی رو که راه اندازی می کند بدونه شک در آینده حرف اولو میزند و رقبایشو از راه بر میدارد.

 82. sahar می گوید

  salam mishe zahmat bekeshid vase man davat name befrestid.mer30
  sahar.tarava@gmail.com

 83. آرمین می گوید

  اگه میشه برای من هم دعوتنامه بفرستید.
  ممنون

 84. حسن می گوید

  جالبه که هنوز با اپرا سازگار نیست!!! البته نسخه ازمایشی بودنش توجیه مناسبی میتونه براش باشه. به شخصه فکر نمیکنم که چندان موفقیتی درخور نام گوگل بتونه پیدا کنه اونم به چند دلیل :
  1. بجز چت ویدئویی چندنفره در بقیه موارد کپی برداری از فیسبوک هستش
  2.تجربه های ناموفق قبلی گوگل در رقابت برای ایجاد شبکه های اجتماعی
  3.هرجا که گوگل از ابتکار و نوآوری دست کشیده و به تقلید یا رقابت برای انحصار رو آورده تا اندازه ی زیادی ناموفق بوده چون با فلسفه ی گوگل در تناقض هستش
  در کل شاید گوگل پلاس بواسطه غول دنیای جستجو نامی پرآوازه پیدا کنه اما مسلما به موفقیت فیسبوک نخواهد رسید. البته امیدوارم خستگی یا تکراری شدن فیسبوکی ها در پر شدن ذاغه مهمات گوگل پلاس تاثیر مثبتی بجا بزاره!!( که با توجه به جوون بودن فیسبوک بعید میدونم)

  1. Armin می گوید

   از کجا اینهمه مطمئنی که به موفقیت فیسبوک نمیرسه؟ زمانی مای اسپیس شبکه اجتماعی بود که همه می گفتند این بزرگترین شبکه اجتماعی دنیاست هیچ شبکه ی دیگری نمی تونه به اندازه مای اسپیس موفق باشه ولی حالا اسمش از اذهان پاک شده فیسبوک هم مای اسپیس دیگریست.

 85. علی می گوید

  سلام دکتر اگه تونستی ما رو هم اد کن ممنون

 86. hamed می گوید

  ba salam

  age momkene vase manam Invite Google+ befrestin kheili mamnon misham

  be 10 nafar goftim hanoz kasi hal nadashte vasamon befreste

 87. حسين می گوید

  مدیر سایت اگه لطف کنید 1 دعوت نامه بر منم بفرستید

 88. حسين می گوید

  مدیر سایت اگه لطف کنید ۱ دعوت نامه بر منم بفرستید
  Hossein.Kardan@Gmail.com

 89. امید می گوید

  سلام دکتر…دستتونو میبوسه omidr63@gmail.com

 90. امیرحسین می گوید

  سلام . من هم دوست دارم به این حلقه اضافه بشم آقای دکتر مجیدی
  البته اگر برای شما مقدور است
  a.nickhah@gmail.com

 91. پوررحیمی می گوید

  منم التماس دعادارم.فکر می کنم مسن ترین بیننده سایت جالب شما باشم.

 92. بیدل می گوید

  اگه ممکنه، اسم بنده را هم در حلقه دوستان خود وارد کنید..
  boxbidel@gmail.com

 93. m می گوید

  سلام پروفایل ندارند یعنی چی؟ من 3 تا از دوستام ایمیل جی میل دارند ولی هر کاری می کنم دعوتنامه براشون ارسال نمیشه؟ چرا؟

 94. navid می گوید

  منو از یاد نبرید.
  parnian.navid@gamil.com

 95. حسین می گوید

  آقای دکنر دستتون رو میبوسه :hossein.rostami1@gmail.com

 96. دنیا می گوید

  اگر مایل بودید مرا نیز دعوت کنید……… و اگر نه. هیچ اصراری به این امر نیست

 97. ibrahim می گوید

  سلام

  آیا امکانش هست بنده از طریق شما وارد گوگل پلاس بشم ؟

  ممنون می شم این کارو انجام بدین

  مرسی

 98. مرتضی می گوید

  ممنون میشم من رو هم دعوت کنین
  mori.jacobi@gmail.com

 99. بهار می گوید

  سلام اگر ممکن است من رو هم دعوت کنید،ممنون میشوم

 100. مژگان می گوید

  منم میخوام لطفا 🙂

 101. Masoud می گوید

  Please invite me. thanks
  rezvani63 at gmail.com

 102. سامان می گوید

  سلام
  همیشه خبر دست اول را اول اینجا دیدم
  ممنون بابت وبلاگ مفیدتون. البته قالبش خدایی حرف نداره مخصوصا کاری که واسه فونتاش کردید
  اگر ممکنه واسه منم بفرستید
  saman.irani20@yahoo.com
  بازم ممنون

 103. شايان می گوید

  سلام

  آیا امکانش هست من رو هم دعوت کنین

  می‌تونید از طریق حلقه «خوانندگان دائمی یک پزشک» این کارو بکنید :دی

 104. issa azargar می گوید

  آقا به خدا صواب داره
  ما رو هم
  ممنون

 105. علی محسنی می گوید

  سلام دکتر ما رو هم بزار تو حلقه دام بلا……

 106. hosein می گوید

  سلام دکتر عزیز
  امکان دعوت من به این سرویس موجود هست؟
  از همکاران شما در شهر شیراز

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   فعلا گوگل کاربر جدید نمی‌پذیره. البته این عدم پذیرش موقتی است. یعنی حتی اگه دعوتنامه هم بفرستم، شما نمی‌تونید توی پلاس عضو بشین.

 107. ال می گوید

  آقای مجیدی, یه سوال ذهنم رو مشغول کرد بعد از دیدن جواب شما.
  اگه گولاس کاربر جدید نمی پذیره چطور تعداد دوستان حلقه های کاربران نسبت به روز قبل افزایش داشته؟

  ممنون میشم برای جواب سوالم و اینکه من رو هم به حلقتون دعوت کنید چون از دوستان من کسی پروفایل جی میل رونداره.

 108. محمد می گوید

  سلام
  میشه منو هم در گوگل پلاس اد کنید؟
  mohmammad.derakhshi@gmail.com

 109. امیرحسین می گوید

  دکتر جان منو هم دریاب
  برای من هم بفرست لطفا

 110. shamsi می گوید

  سلام
  بعد از رفع مشکل گوگل میشه برا منم اد بفرستین
  ممنون میشم

 111. سدید می گوید

  دیدم بعضی دوستان گفتن که چون تقلید فیس بوکه موفق نمیشه
  راستش من عضو فیس بوک هستم ولی از همون اولش هم خیلی ازش خوشم نمیومد.
  کلا چون جو شبکه ی اجتماعی جامعه ی دوستای من فیسبوکه توش عضو هستم وگرنه چیز جالبی رو توش نمیبینم.
  اما در مورد گوگل فرق میکنه. من عاشق گودر و جیمیلشم. دو سالی هست به شکل موثر از گوگل داک استفاده میکنم.
  گوگل باز هرچند در حد و اندازه های تویتر نیست ولی سیستم جالبی هست در نوع خودش
  یوتیوب و پیکاسا بهترین در حیطه ی ویدئو و عکس هستند. واقعا عالین.
  من خودم توی کارم از Google Scholar زیاد استفاده میکنم. موتور جست و جوی گوگل هم که عالیه
  Google Plus به نظر میاد (هنوز عضو نیستم) تجمیع همه ی اینا باشه. گوگل پلاس به نظر من چیز خاصی بجز این نیست. مهمترین چیزی که اضافه شده همون Google Circle هست که ساختار اولیه شبکه ی اجتماعی رو شکل میده باقیش الانم هست.
  این نقطه ی قوت گوگل پلاس هست. به نظر من در مقام تکنیک و امکانات گوگل پلاس برتر از فیس بوک خواهد بود اما اینکه واکنش جامعه بهش چطوره و کاری که رقبا میکنن یه بحث گنگ و پیچیده است.

  بهرحال من فعلا عضو نیستم از دوستان اگر کسی صلاح دید منو به حقله ی گوگلیش اضافه کنه

  sadid.sahami a…t….. gmail

 112. سدید می گوید

  یه چیز خیلی مهم و اون اینکه فلسفه و تکنولوژی پیاده سازی گوگل پلاس هم مبتنی بر نرم افزارهای آزاد هست.
  این یعنی :
  انعطاف پذیری بیشتر
  امنیت بالاتر
  رشد سریعتر اکوسیستم
  ارتباط قویتر در اکوسیستم
  ارزانی

 113. ارسال دعوتنامه می گوید

  سلام
  اگه مایل به دریافت دعوتنامه هستید،به من ادرس ایملتون رو ارسال کنید تا براتون بفرستم.
  H4mid1313@gmail.com

 114. meisam می گوید

  please invite me to google plus!

 115. مجتبی می گوید

  با عرض سلام
  امیدوارم دیر نرسیده باشم، و ته دیگ هم چیزی به من برسه.
  میشه من رو هم عضو حلقه هایتان کنید. و دعوت نامه برایم بفرستید.
  راستی از بس حول بودم افتادم تو دیگ، مطلب فوق عالیییییی بود.
  با تشکر.

 116. elina safari می گوید

  salam man dost daram ozve gogel plus besham chekar bayad bekonam

 117. maede می گوید

  گوگل پلاس تازه عضو شدم خیلی هم خوشم اومد!در مورد افراد مشهور هم چندبازیگر مورد علاقه من گوگل پلاس هستند:)
  ی سوال داشتم!گوگل پلاس کسی رو داشته باشیم راهی هست بتونیم جیمیلشو پیدا کنیم؟چطور؟

 118. yasamin می گوید

  سلام میشه لطفا خواهشا لطفا من رو هم کمک کنین وارد پلاس شم ……

 119. محمد امین می گوید

  سلام میشه من رو گم عضو کنید؟

 120. ali می گوید

  منم میخوام عضو بشم کمکم کنید لطفا

 121. مهدی فارسی می گوید

  چجوری باید عضو شد؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.