آیا «گوگل پلاس» می‌تواند به اندازه کافی سربازگیری کند و مهمات جمع‌آوری کند؟!

ساعاتی پیش توانستم وارد سرویس جدید گوگل پلاس بشوم و عضوش بشوم. سیستم ورود به گوگل پلاس ساده است:

کسانی که عضو پلاس هستند، کافی است کسانی را که در لیست تماسشان است و عضو پلاس نیستند، وارد یکی از حلقه‌های خودشان کنند. از آن به بعد این افراد وارد شده به حلقه‌ها، می‌توانند به سادگی وارد پلاس شوند. توجه کنید که دعوتنامه‌ای در کار نیست. هر فرد می‌تواند پانصد نفر را که  عضو نیستند وارد گوگل پلاس بکند.

فکر کنم که ظرف مدت کوتاهی همه شما گوگل پلاسی بشوید. فعلا حلقه دوستان آی‌تی‌نویس به سرعت در حال گوگل پلاسی شدن هستند.

من پلاس را تست کردم. آدم ناخودآگاه بعد از ایجاد یک شبکه اجتماعی تازه آن را با شبکه‌های موفق قبلی مقایسه می‌کند، من هم در همان دقایق نخست داشتم امکانات پلاس را با توییتر، فیس‌بوک و فرندفید مقایسه می‌کردم.

پلاس از نظر رابط کاربری و طراحی نه‌تنها چیزی از بقیه شبکه‌های کم ندارد، بلکه به جرأت سرتر از آنهاست. من شخصا از مکانیسم اضافه کردن دوستان به حلقه‌های در پلاس خیلی خوشم آمد. واقعا ابتکاری است. صفحات خیلی خوب بارگزاری می‌شوند، خیلی راحت می‌شود عکس‌ها را بدون دردسر آپلود کرد و کامنت‌گذاری و پلاس وان کردن هم به سهولت امکان‌پذیر است.

البته من از قسمت جرقه گوگل پلاس که در آن می‌توانید با وارد یک کلیدواژه مطالب جدید منتشر شده در وب در مورد آن مطلب خاص را به سرعت مرور کنید، چندان خوشم نیامد.


گوگل درس‌های خوبی از تجربه‌های ناموفق قبلی یعنی «باز» و «ویو» گرفته است. جینا تراپانی در وبلاگ خود به خوبی به این موارد اشاره کرده است:

۱- یک سرویس موفق باید به نوعی به کاربران تازه یادآوری کند که وجود دارد. «ویو» را که آن هم در موردش حرف و حدیث بود، به یاد بیاورید، کاربران وارد ویو می‌شدند، تست‌اش می‌کردند و بعد اصلا یادشان می‌رفت که «ویو»‌ای هم وجود دارد. چرا؟!

چون خبری از خبررسانی‌ به‌روز‌رسانی با ایمیل یا email notification نبود. اما پلاس این طور نیست، شما هم از طریق ایمیل، هم از طریق نوار راهبری می‌توانید متوجه تغییرات در پلاس بشوید.

۲- پلاس قبل از عرضه عمومی توسط تعداد محدودی از کاربران تست شده است و بنابراین خبر از سوتی‌های امنیتی «باز» در آن نیست، ما باگ عمده‌ای هم در این سیستم نمی‌بینیم.

در حقیقت پلاس از نظر رابط کاربری هم سادگی را دارد و هم به امنیت و حریم خصوصی کاربران به شدت اهمیت می‌دهد.

۳- یک شبکه اجتماعی در درجه اول برای استفاده کاربران است، نه توسعه‌دهندگان: «ویو» را به خاطر بیاورید، یک پلتفرم پیچیده با امکان ساخت ویجت و افزونه و botها! برای کاربران عادی گاهی ویو آنقدر پیچیده به نظر می‌رسید که برای ویو حتی کتاب اغراض ما بعد الویو، نوشته شد!!

۴- یک محصول جدید را به صورت یک افزونه و مکمل یک محصول محبوب قبلی عرضه نکنید و در عین حال با بقیه محصولات ارتباطش بدهید: باز که فکر بکری به حساب می‌آمد، چون به صورت مکملی در جی‌میل بود، چندان جلب توجه نکرد و هرز رفت. اما پلاس یک محصول مستقل است که که با دیگر محصولات گوگل مرتبط است.

۵- عرضه اپلیکیشن موبایل از همان لحظه نخست راه افتادن محصول: به نظر من اصلا جالب نیست که شما یک محصول انقلابی داشته باشید و بعد کاربران چند ماهی برای نوشته شدن اپ آن منتظر بمانند. خوشبختانه پلاس از همان اول، اپ اندروید اش را بیرون داد. البته اپ غیررسمی iOS این محصول هم وجود دارد.

۶- اهمیت دادن به بازخورد کاربران با مکانیسم ارسال بازخورد در پایین صفحه


در قسمت سوم این پست، تفسیر خودم را در مورد آینده گوگل پلاس می‌نویسم. بی‌شک با من موفق هستید که چیزی که شاخص موفقیت یک شبکه اجتماعی است در یک چیز خلاصه می‌شود: میزان مشارکت.

به عبارتی همه ویژگی‌ها و مزایای یک شبکه اجتماعی، بهانه و ابزاری هستند برای رسیدن به این هدف. شاخص مشارکت هم ۳ چیز است:
۱- تعداد خام کاربران عضو شبکه
۲- میزان فعالیت آنها شامل اشتراک نوشته و عکس و تبادل کامنت
۳- میزان محتواسازی آگاهانه و پردازش جمعی اطلاعات

شبک‌های اجتماعی موفقی مثل توییتر، فیس‌بوک و فرندفید، مورد اول و دوم را دارند. فرندفید گرچه تعداد کاربر قابل قیاس با توییتر و فیس‌بوک را ندارد، اما جو خاصی دارد که باعث شده، محتواسازی و پردازش خردمندانه اطلاعات در آن قدری بیشتر از دو شبکه دیگر شده باشد.

اما آیا پلاس هم خواهد توانست، به اندازه کافی سرباز اجیر کند، آنها را تشویق به مشارکت فعال کند و فراتر از آن، طوری از آنها کار بکشد که جو این شبکه اجتماعی بهتر از فیس‌بوک باشد؟

در ادامه به موانعی که فعلا بر سر راه گوگل است، می‌پردازیم:

۱- سربازگیری گوگل محدود است: برای اینکه یک دوست را وارد گوگل پلاس کنید، او باید عضو فهرست تماس شما باشد و پروفایل داشته باشد. امروز صبح که داشتم، دوستان را وارد حلقه‌ها می‌کردم، دیدم هیچ یک از دوستان آفلاین من پروفایل ندارند و بعضی‌هاشان اصلا همچنان از ایمیل یاهو استفاده می‌کنند و امیدی هم نمی‌رود که در آینده به طمع استفاده از امکانات یک شبکه اجتماعی پروفایل گوگل‌ای برای خود دست و پا کنند. اما در فیس‌بوک داشتن یک آدرس ایمیل، تنها چیزی بود که لازم بود.

۲- یکی از لذات کار با توییتر و فیس‌بوک دنبال کردن شخصیت‌های مشهور است، از بلاگرهای مشهور و شخصیت‌های دنیای فناوری گرفته، تا سیاستمداران و خواننده‌ها و هنرپیشه‌ها. بیشترشرکت‌ها و سازمان‌ها و روزنامه‌ها و نشریات هم عضو این دو سایت هستند. اما آیا می‌شود چنین کاری را در گوگل پلاس هم کرد؟ در شرایط حاضر نه!

۳- فعالیت در گوگل پلاس در شرایط حاضر مثل کار در زیر یک سقف بسته می‌ماند. شما برای انتشار محتوا، حتما باید وارد سایت شوید. شما در حال حاضر نمی‌توانید مطالب به اشتراک‌گذاشته شده خود در گوگل ریدر را وارد پلاس کنید، همان طور که مثلا راهی برای انتشار توییت‌ها نیست.

آیا سیاست کلان گوگل بسته باقی گذاشتن پلاس است؟ ایا گوگلی‌ها ترجیح می‌دهند که کاربران فقط از طریق خود پلاس قادر به محتواسازی باشند؟ هنوز نمی‌شود به چیزی مطمئن بود.

شاید به زودی API پلاس منتشر شود. در این صورت انواع اپ‌ها و افزونه‌های مرورگرها را شاهد خواهیم بود.

به نظر من ایده‌آل این است که اشتراک در پلاس از همه جا ممکن شود، مثلا بشود:
–  به راحتی از یک صفحه وب، مطلب را به پلاس ارسال کرد، چیزی شبیه دکمه ارسال مطالب به فیس‌بوک و شبکه‌های لینک‌دهی اجتماعی.
– بتوان گودر و توییتر و اصلا هر فید دلخواه را به پلاس متصل کرد و بشود مشخص کرد که این مطالب ایمپورت‌شده با کدام حلقه به اشتراک گذاشته شوند.

اینها چیزهایی هستند که در ساعات اول کار با پلاس به نظرم می‌رسد، کنجکاو هستم، نظر شما را هم بدانم.


پی‌نوشت:

۱-اگر دوستانی در فیس‌بوک دارید که در فهرست تماس شما نیستند، می‌توانید با استفاده از این افزونه کروم، آنها را وارد لیست تماس خود کنید و بعد وارد حلقه‌های گوگل پلاس‌شان کنید.

۲- برای کروم افزونه‌ای نوشته شده است که با کمک آن مطالب نوشته شده در پلاس را می‌توان وارد توییتر و فیس بوک کرد.

نظرات

 1. سلام.. مطلب عالی و فوق العاده ای بود.. ببخشید میتونید من رو هم عضو کنید؟ اگه براتون مقدوره؟

 2. گوگل وارد هر میدانی شده چون با مطالعه وارد میشه.. همیشه موفقیت بدست میاره. کی فکر می کرد سیستم اندورید به سیستم عامل شماره یک اسمارت فون ها تبدیل بشه؟

  من که گوگل رو خیلی دوست دارم
  امیدوارم این مسئله تحریم ها علیه ما برطرف بشه

 3. من و می تونید ADD کنید
  ssaffar@gmail.com

 4. اگر مکانیسم شیر مطالب در پلاس، مشابه اضافه کردن دوستان در حلقه ها باشه، فوق العاده میشه.

 5. سلام.
  دکتر جان من هم خیلی علاقه دارم زود وارد این سرویس شوم و ویژگی هاش رو امتحان کنم.
  من مطمئن هستم گوگل روی دست فیسبوک و توئیتر رو خواهد آورد.

 6. سلام اقای مجیدی نمیشه ما رو هم بندازی تو حلقه داریم غرق می شیم بال بال میزنیم ،مایه افتخار مون هم هست اولین کسی که ما رو به حلقه ای تی بذاره شما باشید ۵۰۰ تا اووو یعنی جای من نیست 🙂

 7. میشه منو هم دعوت کنید؟
  princedotnet@gmail.com

 8. آقای دکتر ما چطور میتوانیم وارد شویم؟

 9. میشه منو هم دعوت کنید؟
  princedotnet@gmail.com

 10. سلام دکتر، ممنون بابت نوشته قشنگتون ،مایلم من هم گوگل پلاس رو تجربه کنم ایا امکانش هست من رو هم عضو کنید؟

 11. سلام تبریک میگم . کاش من هم میتونستم به پلاس بپیوندم…! میشه راهنماییم کنید…

 12. سلام آقای مجیدی
  میدونم درخواست اینکه منو دعوت کنید کمی ناشیانه باشه نظر به گفته های مطلب ولی چون فعلا کسی رو نمیشناسم از دوستان نزدیک که پلاس ی شده باشن از شما درخواست کردم. امیدوارم همین یه بارو قبول کنید. ایمیلم گذاشتم.
  موفق باشید

 13. جناب دکتر امکانش هست برای من هم یک دعوتنامه بفرستید؟

  ممنون.

 14. دکتر میشه منم وارد حلقه کنید ؟:دی :-“

 15. i would like to try it out, could you please add me in google plus?!

 16. اگر امکانش هست اکانت گوگل من رو هم به فهرست ۵۰۰ تایی که می تونید دعوت کنید اضافه بفرمایید ممنون

 17. سلام
  ممنون از پست خوب و کاملتون
  می خواستم بدونم میشه من رو وارد لیست دوستاتون بکنید که بتونم از گوگل+ استفاده کنم ؟
  آدرس ایمیلم رو در قسمت ایمیل وارد کردم.
  با تشکر

 18. Doesn’t matter if Google+ will be a success or not: it’s great to see Facebook facing some competition in terms of social interaction. I am really looking forward to the innovation it will produce

 19. چیزی که من در مورد شبکه های اجتماعی دوست دارم امکان ارسال مطلب از بیرون سایت هستش. پس با این اوصاف من باید صبر کنم و منتظر بشینم … در ضمن از این سرعت عملتون در نوشتن یک مطلب درباره یک اتفاق جدید در دنیای وب هم تشکر می کنم .. خسته نباشید

 20. به شخصه فکر نمی کنم که این ایده گوگل قابل رقابت با فیس بوک باشد.

 21. متاسفانه من هنوز موفق نشدم به شبکه پلاس وارد بشم و امتحانش کنم. اما فکر میکنم که دلیلِ محدودیت در افزودن دوستان، آزمایشی بودنِ نسخه پلاسه. مگه میشه گوگل همچین (پوزش میخوم) خریتی رو بکنه؟! /:) :دی

 22. سلام دکتر
  من خواننده دائمی مطالب شما هستم اگر ممکن است بنده را در circle گوگل پلاس خود قرار دهید تا بتوانم از این امکانات جدید استفاده کنم

 23. پاسخ: با Google Takeout از اطلاعات اکانت گوگل خود بکاپ بگیرید » کاوشگر
 24. واقعا عالیه اما دکتز اگز میشه من رو هم درون حلقه ی دوستان بکشبد چون طاقت منتظر موندن رو ندارم…

 25. سلام
  ممکنه بنده رو به عنوان یکی از دوستان به هر حلقه‌ای که میدونید در گوگل پلاس اضافه کنید
  ممنون میشم
  علی کبیری

 26. ممکنه من رو اینوایت کنی؟

 27. درود
  دکتر جان میتونید من رو هم وارد کنید؟

 28. آخرین کشفیات من در گوگل پلاس(گوپس)- میشه مثل تویتتر منشن زد. فقط باید قبلش یکپلاس تایپ کنی. یعنی اینجور
  +Ali Shahab . +Alireza Majidi +Alireza Shirazi +Parham Baghestani +faranak majidi +Milad Ehrampoush +Mehdi Naimi +Amir Mehrani +.دخترحاجی . +shervin Fathi
  مثل گودر اگه کلید “جی” رو بزنی میره آیتم بعد و اگه کلید “کی” رو بزنی میره آیتم قبل
  وب کم گروهی هم داره
  گزینه شیرش تو گودر و جیمیل به نواز ابزار بالااضافه شده. یعنی از همونجاها میشه یک مطلب رو شیر کرد تو اینجا

 29. سلام دکتر جان

  من تقریبا هر روز وبسایت خوب شما را چک می کنم،
  تشکر از اطلاعات به روز و مفید پزشکی و آی تی.

  می خواستم بدانم چطور می شود عضو گوگل پلاس شد؟

  ممنون

 30. از ضعفهاش میشه به عدم امکان سرچ تو مطالب اشاره کرد. یعنی مثلن اسم خودمون رو نمیتونیم سرچ کنیم ببینیم بقیه چی گفتن درباره ما. کاری که تو توییتر و فرفر و باز میشه کرد.

 31. سلام
  ما چطور می تونیم وارد بشیم

 32. دیشب منهم سعی کردم از توی ایران بهش وصل شم، اما پیغام معروف گوگل اومد که مانع از ثبت نام ایرانیان میشه

 33. دیشب منهم سعی کردم از توی ایران بهش وصل شم، اما پیغام معروف گوگل اومد که مانع از ثبت نام ایرانیان میشه. راستی مگه اورکات رو هم گوگل نخریده بود؟

 34. ممنون از اطلاعات بسیار مفیدی که همیشه میگذاریدو من همیشه از یطیق فید مطالب شما را میخوانم
  موفق باشید
  لطفا اگر امکان داره دعوت نامه گوگل پلاس رو برام بفرستید
  متشکرم

 35. امکانش هست برای من یک دعوت بفرستید؟

 36. پس اگه راهی نداره که عضو گوگل پلاس پشیم و فقط از طریق اضافه کردن هست. میشه من رو هم اد کنید. pezhmanism@gmail.com

  یا اگه راهی هست بفرمایین تا تست کنم …

 37. Ba salam va arze tashakor az matalebe khoobetoon. Mikhastam age emkan dare mano be Google Plus da’vat konid, shayad 10 ha e-mail be jahaye mokhtalef zadam ama hanooz … Id man
  peyman78 (at) gmail (dot) com
  Ba sepase faravan

 38. چیز جالبیه … منم امروز رفتم ایمیل و اسمم رو وارد کردم تا برام دعوتنامه از گوگل بیاد ، دوستای منم چندان اینکاره نیستند دلشان به یاهو مسنجر و فیس بوک همچنان خوش است و بعید میدانم به این زودی به من بپیوندند ….

 39. دوست عزیر آیا برای شما امکان دارد که دعوت نامه برای من نیز ارسال کنید
  با تشکر

 40. doste aziz aya system be shekli hast ke betoni digaran ro ham invite koni?
  man be khode google darkhast dadam ama hanooz khabari nashode age momkene manro invite konid

 41. سلام، آقا، میشه واسه ما یه دعوت نامه بفرستی؟ جان من، خیلی دمبالشم
  این ایمیل من، ممنون،
  ali.sahbaaa@gmail.com

 42. از این پونصد نقر، چی میشه، منم بتونم بیام؟ خیلی دلم میخواد، یه لطفی بکن مارو ادد کن، دمت گرم
  ali.sahbaaa@gmail.com

 43. سلام اقای دکتر مرسی از مطلب زیباتون .به نظر من متفاوت تر از بوز یا ویو باشه و بتونه تا حدودی خودشو جا بندازه ولی مطمئنا برای اینکه بتونه به جمعیت ۷۵۰ میلیونی فیسبوک برسه راه درازی در پیش داره .مخصوصا که هنوز به صورت عمومی عرضه نشده .
  امکانش هست که من رو وارد گوگل پلاس بکنید یا به همون اصطلاح دعوت کنید .
  خیلی ممنون

 44. سلام
  چون هنوز نتونستم عضوش بشم و تجربه نکردم محیطش رو، نمی تونم نظر قاطعی بدم. اما کلا احساس خوبی نسبت به Google+ دارم که در باز و ویو نداشتم.

 45. ممکنه من هم به حلقه خود وارد کنید ؟ و به برای من دعوت نامه بفرستید ؟

 46. سلام من بی صبرانه منتظرم تا این سرویسرو امتحان کنم
  امکانش هست به من کمک کنید؟

 47. میشه! میشه مثل فیس بوک به + مطلب اضافه کرد… اگه اپ اندروید رو داشته باشی به راحتی با ویجتش میتونی اینکارو کنی! خیلی راحت…

  ولی این کجا ویو کجا!! + یه چیزه دیگه ست…

  موافق باشی…

 48. سلام
  یکی از دوستان میگفت
  گوگل پلاس همان عقب مانده ذهنی فیس بوک و عقب مانده جسمی فرندز فیده!
  اما من هم علاقه دارم کار با گوگل پلاس را تجربه کنم
  اگه ممکنه، اسم بنده را هم در حلقه دوستان خود وارد کنید..
  https://profiles.google.com/rahimirohollah

 49. سلام دوست عزیز . بنده همواره به وبلاگ شما سر می زنم . دو سه روز است که به دنبال یک نرم افزار هستم و پیدا نمی کنم گفتم شاید شما بتوانید کمکی بکنیn . با این نرم افزار فکر کنم در سایت شما آشنا شدم .
  http://www.mnemosyne-proj.org/

  حالا هر چی می گردم نمی تونم نسخه موبایل که قابل اجرا بر روی نوکیا c3 باشد رو پیدا کنم . می تونین یه کمکی به این بنده حقیر بفرمایید ؟

 50. سلام
  من می خوام وارد شم
  شما می تونی من رو داخل حلقه بکنی

 51. ما که فعلا عضو نیستیم، اما هر چه که در سایت گوگل و دموها و ویدیوها دیدیم، بدجوری از ما دلبری کرده

 52. لطفا مرا هم با نام A Ghasem Bayat اضافه کنید در گوگل پلاس

 53. من هم امروز صبح مثل شما وارد سیستم شدم. حقیقتش من خیلی خوشم نیومد. شاید بعدها بتونم باهاش کنار بیام اما فکر کنم زمان می بره تا کاربران زمانی بیشتر از فیس بوک را در اینترنت به گوگل پلاس اختصاص دهند.

 54. مرسی از مقاله جالبتان ما که هنوز نتوانستیم عضو شویم
  من فکر میکنم هدف گوگل جمع آوری چند ده میلیون یوزر نیست بلکه چند صد میلیون یوزر و به نظر من گوگل پلاس از هم اکنون متهم به شکست است یرای اینکه یک پروژه شبیه سازی شده از فیس بوک میباشد بدون تگ کردن عکس بدون وال بدون بازی ها و جنگولک های فیس بوک و بدون شش صد میلیون یوزر
  البته فکر نمیکنم که این شکست مثل ویو مفتضحانه باشد

 55. میشه یه دعوتنامه هم برا من بفرستین babak.adimi@gmail.com

 56. سلام
  امکان داره برای من لطفا یک دعوت نامه یا لینکی برای ورود به گوگل پلاس بفرستید؟
  گوگل خودش میگه هنوز برای افراد محدودی هستش!
  سپاس گزارم.

 57. سلام عزیز جان.
  آقا لطفا منو زودی اد کن تروخدا به این گوپس (گوگل پلاس)
  از وقتی نوشته هات رو خوندم دلم گیلی ویلی داره میره.
  اما نمیشه عضو شم.
  میدونی که؟

 58. پاسخ: گوگل پلاس سربازان وفادار جمع می‌کند! | ساري گلين
 59. منم جا بده یه گوشه از حلقه‌ات ای ارباب حلقه‌ها

 60. خوب دکترجان از اون افزونه فیسبوک استفاده کن ماروهم به حلقه اضافه کن!

 61. میشه منو هم به گوگل پلاس دعوت کنید. ممنون

 62. سلام دکتر. اگر امکان داره منو هم فراموش نکنید 🙂

 63. برای من تنها با دعوتنامه امکان ثبت نام وجود داره.

 64. سلام دکتر جان..من چند ساله مطالبتو میخونم..فوق العاده ای..اگه میشه منو تو حلقه دوستان آی تی قرار بدین تا بتونم ثبت نام کنم
  مرسی
  البته رو فیس بهتون درخواست دوستی دادم جواب ندادین

 65. آقای دکتر دعوتنامه برای ما نمیفرستید ؟؟ اینهمه رو میخواهید چیکار آخه؟؟ :دی . بفرستید ما هم ببینیم چه جوریه

 66. من هم فکر می کنم به زودی بشه مطلب رو به پلاس ارسال کرد.اینجوری عالی می شه

 67. سلام
  ما را هم به حلقه دوستانتان اضافه کنید دکتر جان
  مشتاق شده ایم به این پلاس
  اما ما را قبول ننموده اند
  سپاس

 68. دکتر جان تکلیف ما چیه دوستان ای تی باز مثل شما نداریم ؟:دی

 69. سلام.

  یکی از دوستانم به من یک دعوت‌نامه فرستاده که وقتی بازش می‌کنم، می‌گوید که شما زیر محدوده سنی هستید و اجازه فعالیت در گوگل پلاس را ندارید.

  و قتی هم که صقحه اصلی گوگل پلاس یعنی plus.google.com را باز می‌کنم نیز همین را می‌گوید. نمی‌دانم چکار کنم و یا چگونه سنم را تغییر دهم.

  فیس‌بوک با هر سنی اجازه ثبت‌نام می‌دهد، اما این گوگل پلاس نو برشو آورده!

  خواهش می‌کنم که کمکم کنید. من شیفته این شبکه اجتماعی شدم!

  سپاسگذارم از این نوشته عالی و مفید.

  روز شما خوش.

 70. سلام،
  البته من هنوز فرصت استفاده از پلاس رو نداشتم(عضو نیستم) و البته از مجموع نظرات شما باید بگم که پلاس کار سختی رو در پیش داره، به خصوص که فعلا تو ایران هم فکر کنم بن باشه
  اما برای اینکه ببینیم می تونه موفق باشه به دو تا عامل زیر باید توجه کرد :
  ۱.علت شکست پروژه های اجتماعی قبلی
  ۲.عکس العمل احتمالی فیسبوک
  مورد اول روشنه و اینجا ترجیحا به مورد دوم اشاره می کنم.
  به هر حال الآن بیش از نیم میلیارد نفر عضو فیسبوک هستن که فکر کنم اغلشون هم فعال باشن، اینو می شه از آمار فعالیت روزانه دوستان خودمون که در ایران و با وجود قبلرینک به این سامانه دسترسی دارن رو حدس زد.
  شما از طریق فیسبوک می تونید محتوی سازی کنید و ایضا به راحتی مطالب رو به اشتراک بذارید. شاید الآن از نکات منفی اون بحث امنیتش باشه.
  سخن آخر اینکه در تبلیغات بازاریابی برای یه محصول جدید اینچنین مهمترین گام اینه که در کاربر نسبت به سرویس قبلی احساس عدم اطمینان بوجود بیارید. باید دید گوگل تو این کار چقدر خبره هست.

 71. من هنوز وارد گوگل پلاس نشدم. میشه که دعوت بشم؟

 72. سوالی که برایم پیش آمده این است که چرا با وجود آنکه گوگل بیشترین و سخت ترین محدودیت ها را برای کاربران ایرانی در نظر گرفته باز به محصولات آن علاقمندیم. مثلا من خودم اندروید را ترجیح می دهم و چند روزی است که از کروم استفاده می کنم.
  با اینکه فایرفاکس، مایکروسافت، نوکیا، فیسبوک و …….. محدودیتی برای کاربران ایرانی قائل نیستند(یا حداقل بسیار کمتر از گوگل) ولی باز سراغ گوگل می رویم. چرا؟
  من حس می کنم که ناخودآگاهمان می گوید که اگر روی امکانات گوگل مسلط نشویم از دنیا عقب می افتیم وگرنه چه دلیلی دارد.
  هر چند که کار گرافیکی وبسایتهای گوگل واقعا س. ک. س. ی و جذاب است.
  راستی آقای دکتر مدتها پیش قرار بود پستی راجع به مقایسه گالاکسی تب و آیپد بنویسی. چی شد؟ منتظریم

 73. salam agaremkanesh hast man ra hamozve google plus mikonid

 74. علیرضا جان سلام

  آیا امکانش هست بنده از طریق شما وارد گوگل پلاس بشم ؟

  ممنون می شهم این کارو انجام بدین

  مرسی

 75. سلام شرمنده میشه لطفا منو دعوت کنین

 76. اقای دکتر چطور وارد میشید؟ اخه هنوز تو مرحله ازمایشی هستشو تنها واسه عده معدود. ممنون میشم راهنمایی کنین

 77. من خیلی دوست دارم که گوگل پلاس رو تست کنم اگه براتون ممکنه یه دعوتنامه برای من بفرستید

 78. jaleb boood ama baeed midonam betoone mesle facebook to iran ja vaz kone
  …. mamnon misham base manam davat name befrestin jhanihashemi@gmail.com

 79. سلام
  عالیه…خیلی منتظر شدم تا یکی یه تجربه از گوگل+ داشته باشه و بزاره ما هم بخونیمش…
  نمیدونم برای شما مقدوره یا نه ولی لطفا مارو هم اضافه کنید
  مطمئن باشید کار شما بی ثمر نخواهد بود و ما با اضافه کردن دوستان فیسبوکیمان سعی در آشنایی آنان با این سرویس میکنیم…. واقعا از اضافه کردن کسانی که کامنت گذاشتن مثل من متشکرم D:

 80. واقعا ممنون… از اینکه در این موارد پیشگام هستید و باعث افتخار من هست که در ایران همچین افرادی هستند… مرحبا…
  میدانم که ممکنه وقت زیادی نداشته باشید ولی به هر حال خرسند میشم اگه منو هم دعوت کنید…

 81. سلام به همه
  اگر برای من هم دعوت نامه بفرستید ممنون می شم
  ah.moradi90@gmail.com
  ممنون از لطفتون

 82. دکتر عزیز،

  برخلاف بسیاری از دوستان من فکر می کنم که گوگل حداقل در آینده نزدیک وضعیت زیاد درخشانی نداره (همین چند روز پیش هم یک مقاله خووندم از یکی از تحلیلگران بسیار مشهور بورس که حدس می زد بعد از RIMM نوبت سقوط سهام گوگل خواهد بود.)

  در مورد گوگل پلاس، این برای گوگل یک برنامه یا انتخاب نیست: یک اجباره، یعنی اونها مجبور بودند که این سیستم رو راه بندازند حالا سرباز می تونن بگیرن یا نه یک مساله دیگه است. چرا؟

  چون به زبان عامیانه: فیسبوک به گوگل راه نداد! یعنی امکاناتی رو که فیسبوک به دلیل روابط صمیمانه ای که با مایکروسافت داره در اختیار «بینگ» گذاشته، در اختیار گوگل قرار نداده و این در شرایطیه که از یک طرف بینگ در یک سال گذشته تقریباً هر ماه درصد خودش رو از سهم بازار بیشتر کرده و از طرف دیگه همه پیش بینی می کنن که آینده تکنولوژی سرچ به شبکه های اجتماعی وابسته است (شبکه احتماعی هم تقریباً یعنی فیسبوک!).

  مخصوصاً اینکه گوگل به جز سرچ تقریباً هیچ منبع درآمد قابل اتکای دیگه ای هم نداره (اپل با اون اپ استور عظیمش پارسال فقط یک میلیارد دلار درآورد، لایسنیس آندروید هم مجانیه، سرویس کلاود گوگل هم هنوز خیلی مونده تا به معنی واقعی درآمد زا بشه، اگر مایکروسافت بذاره). از همه مهمتر اینکه اگر بازار سرج اینترنتی از حالت انحصاری در بیاد (مثلاً ۵۰% ۵۰% بشه) احتمالاً هم گوگل ضرر می ده و هم بینگ. (یعنی سرچ به تنهایی دیگه درآمد زا نخواهد بود، چون هزینه های لازم برای نگهداری یک موتور جستجوی با کیفیت ممکنه از درآمدهای ناشی از تبلیغات بیشتر بشه، فعلاً همه ضرر رو بینگ داره متحمل می شه).

  پس راه اندازی گوگل پلاس برای گوگل در واقع یک مساله مرگ و زندگی بوده!

  کلاً به نظرم میاد گوگل الان وضعی رو پیدا کرده که آی بی ام در سال ۲۰۰۰ و مایکروسافت در سال ۲۰۰۳ پیدا کرد: شرکت یک دفعه غول آسا شده، انعطاف رو از دست داده و در نتیجه توانایی خلاقیت محدود شده.

  گوگل داکس: فتوکپی برابر اصل آفیس مایکروسافت، اندرود: فتوکپی نود درصدی iOS (در مقابل باید به مایکروسافت به خاطر ویندوز فون ۷ تبریک گفت)، حالا هم گوگل پلاس: فتوکپی از روی استیصال از فیس بوک.

  خلاقیت گوگل کجاست؟ گوگل هم مثل مایکروسافت دهه اول قرن بیستم فقط داره دنباله روی می کنه، به نظر می رسه مایکروسافت چیزی تو کله اش خورده و بیدار شده (ویندوز آژور، ویندوز فون ۷، کینکت، اکس باکس، CRM و …)، اپل که بیدار و سرحال داره چند قدم جلوتر از بقیه می دوه، گوگل بالاخره خلاقیتی از خودش نشون خواهد داد؟

  • سلام دوست من حرفهایی که شما میزنید اصلا اینچنین نیست همه میدونن اینترنت یعنی گوگل،قدرت یعنی گوگل، امپراتوری یعنی گوگل در مورد بینگ هم باید بگه چند روز پیش در نارنجی نوشته بود که مایکروسافت می خواهد بینگ رو تعطیل کند. از زمانی که گوگل پلاس راه اندازی شد فیسبوک و مدیرعاملش از ترس تا حالا سه بار خبر تعطیلی فیسبوک رو دادند. همه میدونند یکی از شرکتهای ثروتمند دنیا گوگل است کی گفته همه ی ثرمایش در موتورشه؟ اگه اینجوری پس چرا روی سرویس هایش اینهمه ثرمایه گذاری میکند؟ مگه مجبوره پولاشو هدر بده. خلاقیت گوگل اونجاست هر سرویسی رو که راه اندازی می کند بدونه شک در آینده حرف اولو میزند و رقبایشو از راه بر میدارد.

 83. salam mishe zahmat bekeshid vase man davat name befrestid.mer30
  sahar.tarava@gmail.com

 84. اگه میشه برای من هم دعوتنامه بفرستید.
  ممنون

 85. جالبه که هنوز با اپرا سازگار نیست!!! البته نسخه ازمایشی بودنش توجیه مناسبی میتونه براش باشه. به شخصه فکر نمیکنم که چندان موفقیتی درخور نام گوگل بتونه پیدا کنه اونم به چند دلیل :
  ۱. بجز چت ویدئویی چندنفره در بقیه موارد کپی برداری از فیسبوک هستش
  ۲.تجربه های ناموفق قبلی گوگل در رقابت برای ایجاد شبکه های اجتماعی
  ۳.هرجا که گوگل از ابتکار و نوآوری دست کشیده و به تقلید یا رقابت برای انحصار رو آورده تا اندازه ی زیادی ناموفق بوده چون با فلسفه ی گوگل در تناقض هستش
  در کل شاید گوگل پلاس بواسطه غول دنیای جستجو نامی پرآوازه پیدا کنه اما مسلما به موفقیت فیسبوک نخواهد رسید. البته امیدوارم خستگی یا تکراری شدن فیسبوکی ها در پر شدن ذاغه مهمات گوگل پلاس تاثیر مثبتی بجا بزاره!!( که با توجه به جوون بودن فیسبوک بعید میدونم)

  • از کجا اینهمه مطمئنی که به موفقیت فیسبوک نمیرسه؟ زمانی مای اسپیس شبکه اجتماعی بود که همه می گفتند این بزرگترین شبکه اجتماعی دنیاست هیچ شبکه ی دیگری نمی تونه به اندازه مای اسپیس موفق باشه ولی حالا اسمش از اذهان پاک شده فیسبوک هم مای اسپیس دیگریست.

 86. سلام دکتر اگه تونستی ما رو هم اد کن ممنون

 87. ba salam

  age momkene vase manam Invite Google+ befrestin kheili mamnon misham

  be 10 nafar goftim hanoz kasi hal nadashte vasamon befreste

 88. پاسخ: با Google Takeout از اطلاعات اکانت گوگل خود بکاپ بگیرید « پایگاه خبری فارس کلابز
 89. مدیر سایت اگه لطف کنید ۱ دعوت نامه بر منم بفرستید

 90. مدیر سایت اگه لطف کنید ۱ دعوت نامه بر منم بفرستید
  Hossein.Kardan@Gmail.com

 91. سلام دکتر…دستتونو میبوسه omidr63@gmail.com

 92. سلام . من هم دوست دارم به این حلقه اضافه بشم آقای دکتر مجیدی
  البته اگر برای شما مقدور است
  a.nickhah@gmail.com

 93. منم التماس دعادارم.فکر می کنم مسن ترین بیننده سایت جالب شما باشم.

 94. اگه ممکنه، اسم بنده را هم در حلقه دوستان خود وارد کنید..
  boxbidel@gmail.com

 95. سلام پروفایل ندارند یعنی چی؟ من ۳ تا از دوستام ایمیل جی میل دارند ولی هر کاری می کنم دعوتنامه براشون ارسال نمیشه؟ چرا؟

 96. پاسخ: آیا گوگل پلاس میلیاردی می شود | بهترین ارتباط
 97. آقای دکنر دستتون رو میبوسه :hossein.rostami1@gmail.com

 98. اگر مایل بودید مرا نیز دعوت کنید……… و اگر نه. هیچ اصراری به این امر نیست

 99. سلام

  آیا امکانش هست بنده از طریق شما وارد گوگل پلاس بشم ؟

  ممنون می شم این کارو انجام بدین

  مرسی

 100. ممنون میشم من رو هم دعوت کنین
  mori.jacobi@gmail.com

 101. سلام اگر ممکن است من رو هم دعوت کنید،ممنون میشوم

 102. منم میخوام لطفا 🙂

 103. Please invite me. thanks
  rezvani63 at gmail.com

 104. سلام
  همیشه خبر دست اول را اول اینجا دیدم
  ممنون بابت وبلاگ مفیدتون. البته قالبش خدایی حرف نداره مخصوصا کاری که واسه فونتاش کردید
  اگر ممکنه واسه منم بفرستید
  saman.irani20@yahoo.com
  بازم ممنون

 105. سلام

  آیا امکانش هست من رو هم دعوت کنین

  می‌تونید از طریق حلقه «خوانندگان دائمی یک پزشک» این کارو بکنید :دی

 106. آقا به خدا صواب داره
  ما رو هم
  ممنون

 107. سلام دکتر ما رو هم بزار تو حلقه دام بلا……

 108. سلام دکتر عزیز
  امکان دعوت من به این سرویس موجود هست؟
  از همکاران شما در شهر شیراز

  • فعلا گوگل کاربر جدید نمی‌پذیره. البته این عدم پذیرش موقتی است. یعنی حتی اگه دعوتنامه هم بفرستم، شما نمی‌تونید توی پلاس عضو بشین.

 109. آقای مجیدی, یه سوال ذهنم رو مشغول کرد بعد از دیدن جواب شما.
  اگه گولاس کاربر جدید نمی پذیره چطور تعداد دوستان حلقه های کاربران نسبت به روز قبل افزایش داشته؟

  ممنون میشم برای جواب سوالم و اینکه من رو هم به حلقتون دعوت کنید چون از دوستان من کسی پروفایل جی میل رونداره.

 110. سلام
  میشه منو هم در گوگل پلاس اد کنید؟
  mohmammad.derakhshi@gmail.com

 111. دکتر جان منو هم دریاب
  برای من هم بفرست لطفا

 112. سلام
  بعد از رفع مشکل گوگل میشه برا منم اد بفرستین
  ممنون میشم

 113. دیدم بعضی دوستان گفتن که چون تقلید فیس بوکه موفق نمیشه
  راستش من عضو فیس بوک هستم ولی از همون اولش هم خیلی ازش خوشم نمیومد.
  کلا چون جو شبکه ی اجتماعی جامعه ی دوستای من فیسبوکه توش عضو هستم وگرنه چیز جالبی رو توش نمیبینم.
  اما در مورد گوگل فرق میکنه. من عاشق گودر و جیمیلشم. دو سالی هست به شکل موثر از گوگل داک استفاده میکنم.
  گوگل باز هرچند در حد و اندازه های تویتر نیست ولی سیستم جالبی هست در نوع خودش
  یوتیوب و پیکاسا بهترین در حیطه ی ویدئو و عکس هستند. واقعا عالین.
  من خودم توی کارم از Google Scholar زیاد استفاده میکنم. موتور جست و جوی گوگل هم که عالیه
  Google Plus به نظر میاد (هنوز عضو نیستم) تجمیع همه ی اینا باشه. گوگل پلاس به نظر من چیز خاصی بجز این نیست. مهمترین چیزی که اضافه شده همون Google Circle هست که ساختار اولیه شبکه ی اجتماعی رو شکل میده باقیش الانم هست.
  این نقطه ی قوت گوگل پلاس هست. به نظر من در مقام تکنیک و امکانات گوگل پلاس برتر از فیس بوک خواهد بود اما اینکه واکنش جامعه بهش چطوره و کاری که رقبا میکنن یه بحث گنگ و پیچیده است.

  بهرحال من فعلا عضو نیستم از دوستان اگر کسی صلاح دید منو به حقله ی گوگلیش اضافه کنه

  sadid.sahami a…t….. gmail

 114. یه چیز خیلی مهم و اون اینکه فلسفه و تکنولوژی پیاده سازی گوگل پلاس هم مبتنی بر نرم افزارهای آزاد هست.
  این یعنی :
  انعطاف پذیری بیشتر
  امنیت بالاتر
  رشد سریعتر اکوسیستم
  ارتباط قویتر در اکوسیستم
  ارزانی

 115. سلام
  اگه مایل به دریافت دعوتنامه هستید،به من ادرس ایملتون رو ارسال کنید تا براتون بفرستم.
  H4mid1313@gmail.com

 116. please invite me to google plus!

 117. با عرض سلام
  امیدوارم دیر نرسیده باشم، و ته دیگ هم چیزی به من برسه.
  میشه من رو هم عضو حلقه هایتان کنید. و دعوت نامه برایم بفرستید.
  راستی از بس حول بودم افتادم تو دیگ، مطلب فوق عالیییییی بود.
  با تشکر.

 118. salam man dost daram ozve gogel plus besham chekar bayad bekonam

 119. گوگل پلاس تازه عضو شدم خیلی هم خوشم اومد!در مورد افراد مشهور هم چندبازیگر مورد علاقه من گوگل پلاس هستند:)
  ی سوال داشتم!گوگل پلاس کسی رو داشته باشیم راهی هست بتونیم جیمیلشو پیدا کنیم؟چطور؟

 120. سلام میشه لطفا خواهشا لطفا من رو هم کمک کنین وارد پلاس شم ……

 121. سلام میشه من رو گم عضو کنید؟

 122. منم میخوام عضو بشم کمکم کنید لطفا

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.