۵ کتاب نفرین شده‌ که خطر خواندن‌شان بر عهده خودتان است!

3

ادبیات یک جهان تاریک و ترسناک هم دارد که کمتر کسی جرات قدم گذاشتن به درون آن را دارد. دنیای که شاید حتی نتوانید تصورش را هم بکنید.

همه ما دوست داریم رمانی بخوانیم که احساسات ما را برانگیزد و درباره عشق و دوستی باشد یا شگفتی عقل را به همراه داشته باشد. طبیعتا دوست نداریم کتابی به دست بگیریم که نفرین شده است و هر لحظه خطری متوجه ما است.

اما باید بدانید چنین کتاب‌هایی در دنیای ادبیات وجود دارند. کتاب‌هایی که خواندن یک برگ از آن‌ها شما را وارد یک فهرست سیاه می‌کند. شاید سال‌ها بدبختی در انتظارتان باشد و شاید هم یک مرگ ناگهانی و غیرمنتظره!

کتاب‌های نفرین شده‌ای هستند که سال‌ها است در طاقچه کتابخانه‌ها و کتاب‌فروشی‌ها قرار دارند ولی هیچ‌کسی خطر خواندن‌شان را به جان نمی‌خرد. کتاب‌هایی که هر کس آن‌ها را ویرایش کرده؛ به کام مرگ فرو رفته یا هر کس چند صفحه از آن‌ها خوانده؛ وارد یک دوره تباهی و سیاهی شده است؛ انگار که طلسم و جادو شده باشد.

در ادامه می‌خواهیم ۵ کتاب نفرین شده معرفی کنیم ولی بدانید خطر خواندن این کتاب‌ها صرفا بر عهده خودتان است!

تذکر: راستش ما توصیه می‌کنیم به جای کنجکاوی در مورد این کتاب‌ها که خرافه‌پرستان شهرت کاذب برایشان ساخته‌اند، کتاب‌های مفید بخوانید. اما بد نیست که برای اطلاعات عمومی هم که شده به صورت مختصر بدانیم که چنین ژانری افسانه‌ای از کتاب‌ها تنها محدود به فرهنگ ما نیستند و فرنگی‌ها هم به نوبه خود، افسانه‌سازهای خوبی هستند!


داستان یتیم (Orphan’s Story)

طولانی‌ترین مدت زمانی که طول کشیده تا یک کتاب چاپ شود؛ چند سال است؟ اولین نسخه هری پاتر ۱۲ بار رد شد. مارکز هم برای چاپ رمان صد سال تنهایی بیش از ۲۳ سال انتظار کشید ولی این‌ها در برابر ۴۰۰ سال چیزی نیست.

رکورد جدیدی که به کتاب The Orphan’s Story اثر Martin de Leon Cardenas تعلق دارد و در قرن ۱۶۰۰ میلادی (بین ۱۶۰۸ تا ۱۶۱۵) نوشته شده است. رمانی از عصر طلایی رمان‌نویسی در اروپا که درباره یک پسر یتیم ۱۴ ساله اسپانیایی است که در جست‌وجوی ثروت به امریکا می‌رود.

شاید تصور کنید یک رمان جذاب و هیجان‌انگیز است و داستانی ماجراجویی خواهید خواند. بله؛ حق با شما است ولی به شرط اینکه بتوانید کتاب را به دست بگیرید و چند صفحه بخوانید و بعد زنده بمانید.

به همین دلیل چاپ این کتاب تا سال ۲۰۱۸ طول کشید. هر فرد و ناشی که ویرایش و چاپ این کتاب را به دست می‌گرفت؛ به مرگ ناگهانی و در اثر یک بیماری مرموز از دنیا می‌رود و به این ترتیب وارد فهرست کتاب‌های نفرین شده می‌شود.

سرانجام، بلیندا پالاسیوس از اهل پرو متن دست‌نوشته‌های این کتاب را در اعماق آرشیو انجمن اسپانیا در آمریکا در سال ۱۹۶۵ پیدا می‌کند و کار آماده‌سازی آن را شروع کرده که در سال ۲۰۱۸ به طور رسمی چاپ شد.

گفته می‌شود نویسنده این کتاب یک کشیشی بوده که سوگند مقدسش را زیر پا می‌گذارد. خبر خوب اینکه هنوز بلیندا پالاسیوس زنده است و ۲ سال از چاپ کتاب گذشته است.

گریمویزر بدون عنوان (Untitled Grimoires)

فکر می‌کنید مردم به اندازه کافی فیلم ترسناک تماشا کردند تا هرگز داستان را با یک طلسم واقعی ترسناک جادوگری اشتباه نگیرند؟

کتاب Untitled Grimoires مجموعه‌ای از دو کتاب دست‌نوشته جادویی و مرموز است که در سال ۲۰۱۳ توسط یک خرده‌فروشی آنلاین ناشناس به قیمت بسیار بالای نزدیک به ۱۴ هزار دلار به فروش رسید.

این کتاب در دهه ۱۹۶۰ توسط یک کشیش زن عالی رتبه فرقه ویسکا (Wicca) به نام «پرسیفون آدرساستیا ایرین» Persephone Adrastea Eirene نوشته شده است. «ایرین» یک جادوگر بوده و وردهای جادوگری را از مادرش یاد گرفته است.

او محفل جادوگری داشته و مردم منطقه به شدت از او فرار می‌کردند. کتاب «گریمویزر بدون عنوان» مملو از وردهای جادوگری، نفرین‌ها، طلسم‌ها و شگردهای جادوگری است که مادر «ایرین» استفاده کرده است. آموزش‌هایی برای ارواح و شیاطین دارد و به موجودات غیر طبیعی اشاره می‌کند و روش‌های ارتباط با آن‌ها را آموزش می‌دهد.

در ابتدای این دست‌نوشته‌ها، تاکید شده که اگر خواننده این دست‌نوشته‌ها به این وردها و طلسم‌ها اعتقاد نداشته باشد یا آن‌ها را سبک بشمارد، مجازات سختی در انتظارش است. همین‌طور، اخطار داده شده خواندن این دست‌نوشته‌ها ممنوع است.

از یک طرف، برخی‌ها می‌گویند نویسنده این کتاب هنوز زنده است و از طرف دیگر نمی‌دانیم چه بلایی سر خریدار این دست‌نوشته‌ها آمده است.

کتاب جادوی مقدس از آبراملین ساحر (Book of the Sacred Magic of Abramelin the Mage)

بیشتر والدین به فرزندان خود اسباب‌بازی یا کتاب‌های داستان شیرین هدیه می‌دهند ولی آبراملین ساحر به فرزندش کتابی پر از وردهای ساحران اسطوره‌ای تقدیم کرده است.

این کتاب در سه بخش و در قرن ۱۵ میلادی نگارش شده است. این کتاب در سال ۱۹۰۰ میلادی به انگلیسی ترجمه شده ولی سریعا یکی از نفرین‌شده‌ترین کتاب‌های دنیا لقب گرفت و همه از خواندن آن فرار کردند.

نکته نخست درباره این کتاب، آموزه‌هایی است که کتاب به خواننده یاد می‌دهد تا شیاطین را با کمک علایم مرموز و وردهای جادویی به استخدام خود درآورد و بعد کارهای غیرطبیعی بکند. خود «آبراملین ساحر» این اعتقاد را داشته که هر فردی درون خودش یک شیطان دارد.

نکته مهم‌تر اینکه هر کسی نسخه‌ای از «جادوی مقدس آبراملین ساحر» را بخواند؛ گرفتار شیاطین و اجنه‌ها می‌شود و بدبختی سراغش می‌آید که پایانش قطعا مرگ است.

گریمویزر اعظم (Grand Grimoire)

ترسناک‌ترین کتاب در دنیای ادبیات است و به نام‌های «جادونامه اعظم» و «انجیل شیطان» نیز شناخته می‌شود. هیچ کس دوست ندارد آن را بخواند و بهتر است شما هم هرگز آن را نخوانید!

گفته می‌شود توسط فردی نوشته شده که شیطان جسم‌اش را به طور کامل در اختیار خود درآورده است. در قرن شانزدهم میلادی نوشته شده و به افکار و امیال شیطانی اشاره دارد که حتی نمی‌توانید فکرش را بکنید.

آموزش‌هایی برای احضار شیاطین دارد یا درس‌هایی برای زنده کردن مردگان به خواننده می‌دهد. گفته می‌شود هر فردی که چنین کتابی را بخواند؛ باید جسم و روح‌اش را به شیطان تقدیم کند.

خوش‌بختانه، این کتاب در دسترس عموم نیست و بعید است کسی بتواند پیدایش کند. می‌گویند واتیکان این کتاب را در بایگانی مخفی خود نگهداری می‌کند.

دست‌نوشته‌های وُینیخ (Voynich Manuscript)

این کتاب در اوایل قرن پانزدهم میلادی نوشته شده است. کتاب مرموزی است چون سراسر با رمز و زبانی عجیب و غریب نوشته شده که خواندنش برای مردم عادی غیرممکن است.

در میان رمزنگاران به کتاب «قله اورست» معروف است. در بخش‌هایی از کتاب تصاویر ترسناکی هست که دیدن‌شان برای قبض روح انسان کافی است.

داستان این کتاب هم مرموز است. آقای «جورج بارِش» (Georg Baresch) مالک این کتاب است ولی هرگز نمی‌داند چگونه وارد کتابخانه‌اش شده است و نویسنده آن کیست. یک روز به طور ناگهانی این کتاب را در قفسه کتاب‌هایش می‌بیند و پس از او هم میان چند امپراتور و اشراف‌زاده دست به دست می‌شود.

برخی شایعات می‌گویند این دست‌نوشته‌ها توسط موجودات فضایی و بیگانه‌ها به زمین آورده شده و نفرین مرگ‌باری در انتظار فرد یا افرادی است که نوشته‌های آن را رمزگشایی کند.

اینها تنها کتاب‌های نفرین شده دنیا نیستند و هنوز چند کتاب نفرین شده دیگر هم داریم. اینکه چقدر به این گفته‌ها و خطرات خواندن این کتاب‌ها اعتقاد دارید؛ به خودتان مربوط می‌شود ولی پیشنهاد ما این است که در جهان اینقدر کتاب‌های خوب برای خواندن هست که نیازی نباشد حتی لحظه‌ای به فکر خواندن کتاب‌های بالا باشید.

منبع


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

نمونه‌هایی از وندالیسم – البته در شکل نسبتا خفیف آن

وندالیسم به عمل عمدی ایجاد خسارت، تخریب یا اسیب زدن به اموال، اغلب بدون هیچ دلیل یا توجیه قانونی اشاره دارد. این کار شامل اعمالی مانند رسم گرافیتی، برچسب زدن، خراشیدن، شکستن یا نقاشی روی سطوح، از جمله ساختمان‌ها، وسایل نقلیه، فضا‌های عمومی…

آیا چهره‌های مشهور، فرازمینی و بیگانه هستند؟! چرا چنین چیزهایی در شبکه‌های اجتماعی رواج می‌یابد +…

امروز صبح دوست گرانقدری ویدئویی از آنجلینا جولی را از یک صفحه اینستاگرام برای من فرستاد. در این ویدیو که ظاهرا از یک مصاحبه او انتخاب شده بود، روی چشم‌های او زوم می‌شد و این نکته القا می‌شد که چشمان او غیرطبیعی هستند و قرنیه و عنبیه او…

این عکس‌های تاریخی را یا ندیده‌اید یا احتمالش کم است که دیده باشید!

پسرک «بانجو» نوا» با سگش -  تقریباً در اوایل دهه 1900جورج لوکاس قبل از تکامل جلوه‌های کامپیوتری، 1984فضای داخلی خطوط قطار اورینت اکسپرس،  سال 18831947. دختری در حال بازی با ماشین اسباب‌بازی، شهر نیویورک، عکس از فرد…

بهترین کتاب های علمی تخیلی برای پرورش تخیل شما |۶۴ اثر خواندنی

تهیه فهرستی از آثار علمی تخیلی که در ایران ترجمه و منتشر شده باشند و محبوب باشند، دشوار است. کلا وقتی فهرست می‌کنیم هدف ما ترغیب خواننده به بیشتر خواندن است و نه اینکه ادعا کنیم چیز کاملی درست کرده‌ایم.پس این شما و شماری از محبوب‌ترین…

خرابی چون‌ که از حد بگذرد آباد می‌گردد! – گالری عکس‌های قبل و بعد این مکان‌های زشت یا مخروبه

تماشای مراحل ساخت هنرهای دستی یا دکوراسیون داخلی و خارجی منزل برای بسیاری جالب و لذت‌بخش است. حتی اگر فعلا یارای تجمل باز اقتصادی خرید و بهسازی و نوسازی منزل نداشته باشند یا عملا در کار هنری نباشند.دست‌کم ایده‌ای در ذهنشان می‌ماند که از…

نمونه‌هایی از بازسازی و دکوراسیون جدید خانه که می‌توانند الگویی برای ما باشند

به سبب نوع معماری، خانه‌های ما معمولا خیلی زود دمده یا به اصطلاح کلنگی می‌شوند. شرکت‌‌های بازسازی خانه مدتی است بسیار زیاد شده‌اند.اما شک و تردید زیادی در مورد میزان کارایی بسیاری از آنها وجود دارد. برخی از آنها اصلا به تقویم کاری متعهد…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل / سپتیک تانک /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
3 نظرات
  1. omid می گوید

    ساعت 03:48 وقتی متن سایتتون و اسم کتاب ها رو در یک اتاق تاریک و درخانه ی عاری از سکنه میخواندم صداهای غیر طبیعی به گوش میرید که تحمل توانش را نداشتم…

  2. abbas می گوید

    هرگز نباید سراغ این کتاب ها رفت چون دری دارد که باز میشود و وارد میشویم ولی هرگز موقع برگشتن ان در باز نمیشود

  3. ساسان تتلیتی می گوید

    خرافات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.