۵ کتاب نفرین شده‌ که خطر خواندن‌شان بر عهده خودتان است!

3

ادبیات یک جهان تاریک و ترسناک هم دارد که کمتر کسی جرات قدم گذاشتن به درون آن را دارد. دنیای که شاید حتی نتوانید تصورش را هم بکنید.

همه ما دوست داریم رمانی بخوانیم که احساسات ما را برانگیزد و درباره عشق و دوستی باشد یا شگفتی عقل را به همراه داشته باشد. طبیعتا دوست نداریم کتابی به دست بگیریم که نفرین شده است و هر لحظه خطری متوجه ما است.

اما باید بدانید چنین کتاب‌هایی در دنیای ادبیات وجود دارند. کتاب‌هایی که خواندن یک برگ از آن‌ها شما را وارد یک فهرست سیاه می‌کند. شاید سال‌ها بدبختی در انتظارتان باشد و شاید هم یک مرگ ناگهانی و غیرمنتظره!

کتاب‌های نفرین شده‌ای هستند که سال‌ها است در طاقچه کتابخانه‌ها و کتاب‌فروشی‌ها قرار دارند ولی هیچ‌کسی خطر خواندن‌شان را به جان نمی‌خرد. کتاب‌هایی که هر کس آن‌ها را ویرایش کرده؛ به کام مرگ فرو رفته یا هر کس چند صفحه از آن‌ها خوانده؛ وارد یک دوره تباهی و سیاهی شده است؛ انگار که طلسم و جادو شده باشد.

در ادامه می‌خواهیم ۵ کتاب نفرین شده معرفی کنیم ولی بدانید خطر خواندن این کتاب‌ها صرفا بر عهده خودتان است!

تذکر: راستش ما توصیه می‌کنیم به جای کنجکاوی در مورد این کتاب‌ها که خرافه‌پرستان شهرت کاذب برایشان ساخته‌اند، کتاب‌های مفید بخوانید. اما بد نیست که برای اطلاعات عمومی هم که شده به صورت مختصر بدانیم که چنین ژانری افسانه‌ای از کتاب‌ها تنها محدود به فرهنگ ما نیستند و فرنگی‌ها هم به نوبه خود، افسانه‌سازهای خوبی هستند!


داستان یتیم (Orphan’s Story)

طولانی‌ترین مدت زمانی که طول کشیده تا یک کتاب چاپ شود؛ چند سال است؟ اولین نسخه هری پاتر ۱۲ بار رد شد. مارکز هم برای چاپ رمان صد سال تنهایی بیش از ۲۳ سال انتظار کشید ولی این‌ها در برابر ۴۰۰ سال چیزی نیست.

رکورد جدیدی که به کتاب The Orphan’s Story اثر Martin de Leon Cardenas تعلق دارد و در قرن ۱۶۰۰ میلادی (بین ۱۶۰۸ تا ۱۶۱۵) نوشته شده است. رمانی از عصر طلایی رمان‌نویسی در اروپا که درباره یک پسر یتیم ۱۴ ساله اسپانیایی است که در جست‌وجوی ثروت به امریکا می‌رود.

شاید تصور کنید یک رمان جذاب و هیجان‌انگیز است و داستانی ماجراجویی خواهید خواند. بله؛ حق با شما است ولی به شرط اینکه بتوانید کتاب را به دست بگیرید و چند صفحه بخوانید و بعد زنده بمانید.

به همین دلیل چاپ این کتاب تا سال ۲۰۱۸ طول کشید. هر فرد و ناشی که ویرایش و چاپ این کتاب را به دست می‌گرفت؛ به مرگ ناگهانی و در اثر یک بیماری مرموز از دنیا می‌رود و به این ترتیب وارد فهرست کتاب‌های نفرین شده می‌شود.

سرانجام، بلیندا پالاسیوس از اهل پرو متن دست‌نوشته‌های این کتاب را در اعماق آرشیو انجمن اسپانیا در آمریکا در سال ۱۹۶۵ پیدا می‌کند و کار آماده‌سازی آن را شروع کرده که در سال ۲۰۱۸ به طور رسمی چاپ شد.

گفته می‌شود نویسنده این کتاب یک کشیشی بوده که سوگند مقدسش را زیر پا می‌گذارد. خبر خوب اینکه هنوز بلیندا پالاسیوس زنده است و ۲ سال از چاپ کتاب گذشته است.

گریمویزر بدون عنوان (Untitled Grimoires)

فکر می‌کنید مردم به اندازه کافی فیلم ترسناک تماشا کردند تا هرگز داستان را با یک طلسم واقعی ترسناک جادوگری اشتباه نگیرند؟

کتاب Untitled Grimoires مجموعه‌ای از دو کتاب دست‌نوشته جادویی و مرموز است که در سال ۲۰۱۳ توسط یک خرده‌فروشی آنلاین ناشناس به قیمت بسیار بالای نزدیک به ۱۴ هزار دلار به فروش رسید.

این کتاب در دهه ۱۹۶۰ توسط یک کشیش زن عالی رتبه فرقه ویسکا (Wicca) به نام «پرسیفون آدرساستیا ایرین» Persephone Adrastea Eirene نوشته شده است. «ایرین» یک جادوگر بوده و وردهای جادوگری را از مادرش یاد گرفته است.

او محفل جادوگری داشته و مردم منطقه به شدت از او فرار می‌کردند. کتاب «گریمویزر بدون عنوان» مملو از وردهای جادوگری، نفرین‌ها، طلسم‌ها و شگردهای جادوگری است که مادر «ایرین» استفاده کرده است. آموزش‌هایی برای ارواح و شیاطین دارد و به موجودات غیر طبیعی اشاره می‌کند و روش‌های ارتباط با آن‌ها را آموزش می‌دهد.

در ابتدای این دست‌نوشته‌ها، تاکید شده که اگر خواننده این دست‌نوشته‌ها به این وردها و طلسم‌ها اعتقاد نداشته باشد یا آن‌ها را سبک بشمارد، مجازات سختی در انتظارش است. همین‌طور، اخطار داده شده خواندن این دست‌نوشته‌ها ممنوع است.

از یک طرف، برخی‌ها می‌گویند نویسنده این کتاب هنوز زنده است و از طرف دیگر نمی‌دانیم چه بلایی سر خریدار این دست‌نوشته‌ها آمده است.

کتاب جادوی مقدس از آبراملین ساحر (Book of the Sacred Magic of Abramelin the Mage)

بیشتر والدین به فرزندان خود اسباب‌بازی یا کتاب‌های داستان شیرین هدیه می‌دهند ولی آبراملین ساحر به فرزندش کتابی پر از وردهای ساحران اسطوره‌ای تقدیم کرده است.

این کتاب در سه بخش و در قرن ۱۵ میلادی نگارش شده است. این کتاب در سال ۱۹۰۰ میلادی به انگلیسی ترجمه شده ولی سریعا یکی از نفرین‌شده‌ترین کتاب‌های دنیا لقب گرفت و همه از خواندن آن فرار کردند.

نکته نخست درباره این کتاب، آموزه‌هایی است که کتاب به خواننده یاد می‌دهد تا شیاطین را با کمک علایم مرموز و وردهای جادویی به استخدام خود درآورد و بعد کارهای غیرطبیعی بکند. خود «آبراملین ساحر» این اعتقاد را داشته که هر فردی درون خودش یک شیطان دارد.

نکته مهم‌تر اینکه هر کسی نسخه‌ای از «جادوی مقدس آبراملین ساحر» را بخواند؛ گرفتار شیاطین و اجنه‌ها می‌شود و بدبختی سراغش می‌آید که پایانش قطعا مرگ است.

گریمویزر اعظم (Grand Grimoire)

ترسناک‌ترین کتاب در دنیای ادبیات است و به نام‌های «جادونامه اعظم» و «انجیل شیطان» نیز شناخته می‌شود. هیچ کس دوست ندارد آن را بخواند و بهتر است شما هم هرگز آن را نخوانید!

گفته می‌شود توسط فردی نوشته شده که شیطان جسم‌اش را به طور کامل در اختیار خود درآورده است. در قرن شانزدهم میلادی نوشته شده و به افکار و امیال شیطانی اشاره دارد که حتی نمی‌توانید فکرش را بکنید.

آموزش‌هایی برای احضار شیاطین دارد یا درس‌هایی برای زنده کردن مردگان به خواننده می‌دهد. گفته می‌شود هر فردی که چنین کتابی را بخواند؛ باید جسم و روح‌اش را به شیطان تقدیم کند.

خوش‌بختانه، این کتاب در دسترس عموم نیست و بعید است کسی بتواند پیدایش کند. می‌گویند واتیکان این کتاب را در بایگانی مخفی خود نگهداری می‌کند.

دست‌نوشته‌های وُینیخ (Voynich Manuscript)

این کتاب در اوایل قرن پانزدهم میلادی نوشته شده است. کتاب مرموزی است چون سراسر با رمز و زبانی عجیب و غریب نوشته شده که خواندنش برای مردم عادی غیرممکن است.

در میان رمزنگاران به کتاب «قله اورست» معروف است. در بخش‌هایی از کتاب تصاویر ترسناکی هست که دیدن‌شان برای قبض روح انسان کافی است.

داستان این کتاب هم مرموز است. آقای «جورج بارِش» (Georg Baresch) مالک این کتاب است ولی هرگز نمی‌داند چگونه وارد کتابخانه‌اش شده است و نویسنده آن کیست. یک روز به طور ناگهانی این کتاب را در قفسه کتاب‌هایش می‌بیند و پس از او هم میان چند امپراتور و اشراف‌زاده دست به دست می‌شود.

برخی شایعات می‌گویند این دست‌نوشته‌ها توسط موجودات فضایی و بیگانه‌ها به زمین آورده شده و نفرین مرگ‌باری در انتظار فرد یا افرادی است که نوشته‌های آن را رمزگشایی کند.

اینها تنها کتاب‌های نفرین شده دنیا نیستند و هنوز چند کتاب نفرین شده دیگر هم داریم. اینکه چقدر به این گفته‌ها و خطرات خواندن این کتاب‌ها اعتقاد دارید؛ به خودتان مربوط می‌شود ولی پیشنهاد ما این است که در جهان اینقدر کتاب‌های خوب برای خواندن هست که نیازی نباشد حتی لحظه‌ای به فکر خواندن کتاب‌های بالا باشید.

منبع

 
آگهی متنی در «همه» صفحات
درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / اندولیفت صورت دکتر رفیعی / متخصص زنان / خرید انواع نهال بادام از برتر نهال / نهال بادام / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / قیمت سئو / آموزش ارز دیجیتال / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / سپتیک تانک/ تبلیغ در گوگل/ buy neuralink / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / خرید نهال گردو خوشه ای پربار / خرید نهال گردوی چندلر پیوندی / درمان دیسک کمر / نهال گردو / بیمه عمر پاسارگاد / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / اورولوژیست / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / خرید لایسنس نود 32 / مجتمع فنی ونک / دانلود سریال / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / دکتر زنان / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / رژیم آنلاین آردایت / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه همتا / سانتریفیوژ / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / بلیط هواپیما تهران / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /
3 نظرات
  1. omid می گوید

    ساعت ۰۳:۴۸ وقتی متن سایتتون و اسم کتاب ها رو در یک اتاق تاریک و درخانه ی عاری از سکنه میخواندم صداهای غیر طبیعی به گوش میرید که تحمل توانش را نداشتم…

  2. abbas می گوید

    هرگز نباید سراغ این کتاب ها رفت چون دری دارد که باز میشود و وارد میشویم ولی هرگز موقع برگشتن ان در باز نمیشود

  3. ساسان تتلیتی می گوید

    خرافات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.