برای عکس‌های آی‌فون خود اینفوگراف‌های جذاب ایجاد کنید

4

نویسنده مهمان: حامد اویسی: اینفوگراف‌ها در این روزها محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند و استفاده از آن‌ها بسیار رایج شده است. در این بین سرویس‌هایی به وجود آمده‌اند که برای کاربران، اینفوگراف‌های شخصی و سفارشی شده ایجاد می‌کنند. یک نمونه خوب از آن‌ها اپلیکیشن Photo Stats است. این اولین اپلیکیشن موبایل است که به کاربران آیفون اجازه می‌دهد برای عکس‌های گرفته شده‌ی خود اینفوگراف ایجاد کنند. این اپلیکیشن توسط توسعه‌دهنده‌ی سوئدی به نام Dear Future Astronaut برای iOS ارائه شده است.

استفاده از این اپلیکیشن بسیار ساده و آسان است؛ به محض اجرای آن بر روی گوشی، شروع به آنالیز عکس‌های ذخیره شده در آیفون شما می‌کند و تعدادی اینفوگراف خوانا و جذاب برای آن‌ها ایجاد می‌کند.

این اینفوگراف‌ها شامل اطلاعاتی از قبیل زیر هستند:
مکان‌هایی که عکس‌ها در آن‌جا گرفته شده‌اند، مقایسه عکس‌های ذخیره شده در گوشی شما با یکدیگر، مقدار فضای اشغالی حافظه توسط عکس‌ها، استاندارد ISO، میزان استفاده از فلش دوربین، میانگین سرعت دیافراگم، روزهایی که بیشترین فعالیت را در زمینه‌ی عکاسی داشته‌اید، اپلیکیشن‌های موردعلاقه‌ی شما در گرفتن عکس‌ها، گرایش ارجح شما در عکاسی و زمان‌هایی از روز که مشغول عکس‌گرفتن بوده‌اید. تمامی این آمار و اطلاعات به سادگی روی چند اینفوگراف قابل مشاهده هستند.

هر اینفوگراف را می‌توانید به صورت مجزا در فیس‌بوک و توییتر به اشتراک بگذارید. هم‌چنین می‌توانید آن را ایمیل کرده و یا برای استفاده‌ی بعدی در گوشی خود ذخیره کنید. در صورت نیاز می‌توانید با استفاده از قابلیت درون برنامه، یک اینفوگراف بزرگ ایجاد کنید که همه‌ی آمار و اطلاعات را در بر بگیرد.

این برنامه بر روی iOS 4.2‌ یا بالاتر اجرا می‌شود و با قیمت ۰.۹۹ دلار در اپ استور به فروش می‌رسد.

منبع

 
4 نظرات
 1. آقای باهوش (BriskGent) می گوید

  چقد عالی ، نسخه آندرویدی نداره ؟!

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   من پیدا نکردم.

   1. آقای باهوش (BriskGent) می گوید

    ممنون از این که گشتید 🙂

 2. یک نفر می گوید

  دکتر بازهم کلمه اینفو گراف را استفاده کردید‌(برگه راهنما ، برگه اطلاعاتی، برگه آماری و …). قصد من ایجاد مزاحمت برای شما نیست ولی این کلمه در خود زبان انگلیسی ۱۲۳۰۰۰۰۰دارد که مهجور حساب می‌شود (در گوگل جستجو کنید با دو علامت نقل قول در دو طرف) و اصلا به این صورت هم نیست Infographic است. جالب است امروز مورد دیگری را هم در سایت بالاترین از یک وبلاگ فارسی زبان دیدم که این لغت را دقیقا از شما تکرار کرده بود. خواهش می‌کنم می‌دانم حجم کار و انتقال مطلب روزانه زیاد است ولی به این زبان رحم کنید. چیزی مهم تر از این زبان داریم؟ من حتی دارم به این فکر می‌کنم که برنامه ای را آغاز کنم که شما متن نهایی خود را در آن قرار دهید و آن یک سری لغات را به شما پیشنهاد بدهد و گنجینه آن توسط افراد کامل به صورت متن باز تکمیل در یک وبسایت شود. در اینکه وبلاگ نویسان ایرانی هم اکنون از بهترینها در دنیا و فرهنگ خود هستند شکی نیست زیرا با برخی از معروفهای این رشته در نشستهای مختلف ارتباط داشته‌ام اما متاسفانه تنها ضعف نویسنده‌های ایرانی علاوه بر نداشتن پشتیبان مالی استفاده از لغتهای بیگانه و بی جهت است و از این بابت نمونه هستند! بیشک برای فرد تحصیل کرده آدابی وجود دارد که غربیها از آن نام به اتیکت می‌برند مانند غذا خوردن و … این هم آدابی دارد که با همه سختی باید رعایت شود. متاسفانه دانشمندان و نویسندگان ما در گذشته همینگونه لغات را وارد کرده‌اند که امروز کشورهای اطراف ادعای تاریخ و هویت ما را دارند حال اینکه نوشتن متون به زبان عربی یا با این واژگان توجیهی هم نداشته و زبان فارسی تا شمال آفریقا زبان دیوانی دربارها بوده. بهرحال ما وظیفه خودمان را انجام می‌دهیم و از همکاری شما سپاسگذار خواهیم بود هرچند که توان مقابله با این حجم کم لطفی برخی از دوستان را نداریم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.