چرا با به بازار آمدن آی‌فون بعدی، موج بزرگی از به‌روز کردن آی‌فون توسط آی‌فون‌دارها رخ خواهد داد؟

0

خب، پاسخ این سؤال تا حدی بدیهی به نظر می‌رسد:

برای اینکه آی‌فون بعدی، آی‌فونی است که بعد از مدت‌ها واقعا یک آپگرید واقعی محسوب می‌شود و طراحی سخت‌افزاری بسیار قابل توجهی داشت.

اما ما در اینجا می‌خواهیم با زبان آمار و بر اساس برآوردهای شرکت تحلیلی Localytics به شما اطلاعات بدهیم.

برآورد می‌شود که ۲۸.۱ درصد کاربران آی‌فون در حال حاضر مدل‌های نسل ششم آی‌فون را دارند و تنها ۲۳.۴ درصد آنها آی‌فون ۷ یا ۷ پلاس را دارند. حدود ۲۰ درصد بازار هم مدل‌های آی‌فون ۵ و پایین را دارند.

همین آمار نشان می‌دهد که یک سوم آی‌فون‌دارها، خریداران بالقوه آی‌فون بعدی خواهند بود. کاربرانی که مدت زیادی است دست نگه داشته‌اند تا یک آی‌فون واقعا متفاوت وارد بازار شود.

خریداران آی‌فون را می‌توانیم به سه دسته تقسیم کنیم:

  • خریداران خیلی سنتی که اخبار فناوری را دنبال نمی‌کنند و شاید حتی یک فیچر فون هم بیشتر کارهایشان را راه بیندازد. آنها اصلا لزومی نمی‌بینند که آی‌فون‌های قدیمی جمع و جور خود، مثلا آی‌فون ۵s خود را با آن طراحی خوب به یادگار مانده از دوره استیو جابز تعویض کنند و احتمالا تا زمانی که گوشی‌شان مشکل جدی پیدا نکند، خبری از خرید گوشی‌های نسل جدید توسط آنها نخواهد بود.
  • خریداران خیلی‌ به‌روز و دنبال‌کننده مد: اینها اگر بودجه لازم در جیبشان باشد، هر سال آی‌فون‌های خود را عوض می‌کنند. حتی اگر یک تغییر کوچک مثل ارتقای پردازشگر فقط انجام شده باشد.
  • خریداران حسابگر و فنی: اینها کسانی هستند که دوست دارند پولشان را بهینه خرج کنند و در ازای پولی که خرج می‌کنند، بتوانند از امکانات آی‌فون تازه لذت ببرند.

تغییرات اندک آی‌فون، دست‌کم در بخش طراحی بدنه، باعث شده که دسته سومی که در بالا در موردشان توضیح دادم، حتی یک سال در میان هم نیازی به تعویض گوشی در خود احساس نکنند. آنها با این روند اپل، سه سال در میان گوشی عوض می‌کنند و امسال، سال، سال آنهاست.

اما آیا این روند اپل، روندی خواهد بود که در آینده ادامه خواهد داشت؟

در این صورت اپل می‌تواند امیدوار باشد که تنها یک سوم کاربران در سال‌های ارتقاهای مینیمال، به فکر تعویض گوشی باشند و این برای فروش اپل، می‌تواند خوب باشد.

از سوی دیگر باید دشواری‌های به‌روزرسانی‌های اساسی زودهنگام را هم درک کرد. یک طراحی بدنه جدید، برآورد نیاز بازار، رعایت معیارهای زیباشناسانه و هماهنگ کردن قطعات داخلی و ارتقاهای سخت‌افزاری با طراحی بدنه جدید، کاری نیست که اپل یا شرکت‌های دیگر، هر سال بتوانند انجام بدهند.

منبع

بنر سایت دانلود فیلم نمایش دسکتاپ
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.