پرینتر خندان کوچک

تازه‌ترین محصول یه استودیوی طراحی در شهر لندن به نام استودیوی BERG، یک پرینتر کوچک جالب است. این پرینتر، اطلاعات را از محیط اینترنت جمع‌آوری می‌کند و دو بار در روز یک روزنامه کوچک اختصاصی برای کاربرش، چاپ می‌کند، این پرینتر، کارش را با لبخند انجام می‌دهد!

کاربر این پرینتر، نخست باید اپلیکیشنی را روی آی‌فون یا گوشی اندرویدی‌اش نصب کند و بعد از نصب اپلیکیشن، مشخص کند که چه مطالبی را دوست دارد. ترچیحات او روی سرویس ابری BERG ذخیره می‌شود، اطلاعات به صورت بی‌سیم به پرینتر منتقل می‌شود و این پرینتر در نهایت روزنامه کوچک را چاپ می‌کند.

پرینتر کوچک، بدون استفاده از جوهر و با گرم کردن رول کاغذ ویژه، عمل چاپ را انجام می‌دهد و بنابراین نیازی به کارتریج جوهر ندارد.

گرچه در دوره و زمانه دیجیتال، فضا بر رسانه‌های کاغذی تنگ شده، اما مؤسس استودیوی BERG به نام «مت وب» تصور می‌کند که هنوز جایی در این دنیا برای رسانه‌های کاغذی وجود دارد. او در وبلاگ شرکت‌اش نوشته است که «کاغذ به مانند صفحه نمایشی است که هیچگاه خاموش نمی‌شود.»

استودیوی برگ توانسته حامیان و شرکایی مثل نایک، گاردین، گوگل و فوراسکویر برای تولید و عرضه پرینتر کوچک پیدا کند.

سایت پرینتر کوچک

نظرات

 1. خسه نباشید.
  ممنون دکتر.جالب بود.

 2. من هم هنوز نمیتونم لذت خوندن مجلات و کلا مطالب کاغذی رو با هیچ تجربه گجتی دیگه (حتی روی آی پد و کیندل) جایگزین کنم. حتی کتابها و مقالاتی هم که به صورت پی‌دی‌اف دارم باید پرینت بگیرم و بخونم.
  اگر این BERG بتونه به جای انتخاب از بین ترجیحات موجود توی سرویس ابری، امکانی رو فراهم کنه که کاربر مطالب خودش رو حالا از هر سایتی و یا از هر فیدی تنظیم کنه (مثلا استاندارد RSS رو قبول کنه) خیلی عالی میشه. الان فقط با سایتهای مشهور و مهم مثل گوگل و فیس بوک کار میکنه ولی شاید من فیدهای یک وبلاگ نه چندان مشهور رو بخوام. اگر اینجوری بشه که دیگه عالیه!
  «بگذارید بزرگی در ایده هایتان باشد، نه در سایز محصولتان»
  ژید در دوره دیجیتال !

 3. یجورایی طراحیش شبیه Jambox میمونه

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.