گجتی که دنیای میکروسکوپی را به گوشی‌های موبایل و فضای اینترنت خواهد آورد

1

گوشی‌های موبایل، چیزهایی هستند که همیشه در کنار و همراه ما هستند، بنابراین منطقی است اگر بخواهیم حسگر یا سخت‌افزاری را همیشه در کنار خودمان داشته باشیم، باید این حسگر یا سخت‌افزار به گوشی موبایل خود اضافه کنیم.

زمانی را به خاطر آورید که گوشی‌ها، دوربین نداشتند، ما در آن زمان‌ها بارها پیش می‌آمد که آرزو می‌کردیم که ای کاش دوربینی همراه داشتیم تا از صحنه یا سوژه‌ای عکس بگیریم. اما از هنگامی که دوربین‌ها به گوشی‌ها اضافه شدند، دیگر کسی چنین مشکلی ندارد.

عکس‌های دنیای میکروسکوپی برخلاف دنیای ماکروسکوپی تا به امروز بختی نداشته است که وارد گوشی‌های موبایل ما شود و سپس از این طریق سر از دنیای اینترنت درآورد. اما این وضع به زودی تغییر خواهد کرد. گجتی که SkyLight نام گرفته، قصد دارد پزشکی از راه دور را با پیوند دادن دنیای گوشی‌های هوشمند و دنیای میکروسکوپ‌ها، متحول کند.

در دنیایی که هنوز ۵۷ کشور دنیا با کمبود ۲.۳ میلیون پزشک و پرستار و پرسنل بهداشتی روبرو هستند، این فناوری پزشکی از راه دور اهمیت زیادی دارد.

با این گجت می‌شود تصاویر میکروسکوپ‌ها را به صورت ایمن به گوشی‌های بهترین متخصصان دنیا منتقل کرد و تشخیص آنها را خواست.

این گجت می‌تواند آموزش پزشکی را نیز متحول کند و کاری کند که با اشتراک عکس‌های میکروسکوپی، دانش قابل اشتراک شود. این تصاویر می‌توانند از طریق شبکه‌های اجتماعی با دوستان، هکلاسی‌ها، گروه‌های آموزشی و حتی همه دنیا به اشتراک گذاشته شوند.

شرکت سازنده SkyLight متعهد شده است که در ازای هر پنج دستگاه فروش، یک دستگاه را به صورت خیریه، اهدا کند.

وب‌سایت SkyLight

 
1 نظر
  1. reza می گوید

    با سلام
    بسیار عالی است
    دستتان درد نکند
    موفق باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.