اسباب‌بازی دوست‌داشتنی‌ای که آی‌فونی در دل خود دارد

2

این روزها با پیشرفت فناوری، اسباب‌بازی‌ها و علایق کودکان هم متحول شده است، در این میان بعضی از سرگرمی‌های کودکان به واسطه اپلیکیشن‌های هوشمند و تبلت‌ها است.

به تازگی محصولی روانه بازار شده که آن را می‌توان شکل پیشرفته‌تر Teddy Ruxpin دانست.

Teddy Ruxpin

این «تدی» خاص که از سال 1985 تا به حال تولید می‌شود، ویژگی جالب قصه‌گویی دارد و حین خواندن داستان‌ها چشم‌ها و دهانش را تکان می‌دهد. البته قصه‌گویی این تدی دوست‌داشتنی، هوشمند نبود و به وسیله یک پخش‌کننده نوار کاست یا پخش‌کننده دیجیتال کارتریج صورت می‌گرفت. بین سال‌های 1985 تا 1986، تدی راکسپین، آنقدر محبوب شد که پرفروش‌ترین اسباب‌بازی آمریکا شد.

اما به تازگی به یاری آی‌فون یا آی‌پاد یک محصول دوست‌داشتنی دیگر به نام Ubooly تولید شده است. با قرار دادن یک آی‌پاد یا آی‌فون در داخل یک عروسک خاص، این عروسک به ناگاه تغییر ماهیت می‌دهد و به خاطر اپلیکیشن نصب شده، تبدیل به یک عروسک تعامل می‌شود.

Ubooly

پدر و مادرهایی که Ubooly را می‌خرند، می‌توانند هر ماه یک محتوای تعاملی را که شامل بازی‌های آموزشی و داستان‌های مختلف است دانلود کنند.

Ubooly

ویژگی نمونه این اسباب‌بازی آن است که می‌تواند «بشنوند» و به این ترتیب در پاسخ به حرف‌های بچه‌ها پاسخ نسبتا مناسبی بدهد، گرچه توانایی پاسخ این اپلیکیشن به اندازه «سیری» اپل نیست، اما باز هم این پاسخ‌ها لطف خاص خود را دارند.

Ubooly

چهره این عروسک در واقع به وسیله صفحه نمایش آی‌فون یا آی‌پاد، درست می‌شود و آنقدر برای این چهره میمیک‌های مختلف در نظر گرفته شده است که می‌تواند هر بچه‌ای را راضی کند.

Ubooly

اگر امکان اضافه کردن داستان‌های دلخواه والدین یا امکان اضافه کردن صدای ضبط‌شده آنها در هنگام قرائت داستان‌ها هم به Ubooly اضافه شود، بر جذابیت آن افزوده خواهد شد.

منبع

 

مطلب پیشنهادی:
ترفندهای عکاسی در شب

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
2 نظرات
  1. دنوج می گوید

    اپل هم چه کارهایی که انجام نمیده.فقط گچت برای تلفن های محدوش می سازد.

  2. دنوج می گوید

    اپل هم چه کارهایی که انجام نمیده.فقط گجت برای تلفن های محدودش می سازد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.