بتمن نیکوکار

 • توسط علیرضا مجیدی
 • ۱۹ شهریور ۱۳۹۱
 • ۹ دیدگاه

در سال ۲۰۱۰ به والدین «جیدن باربر» گفته شد که کودکشان مبتلا به سرطان استخوان بازو شده است، در ان زمان جیدن ۲ ساله بود، شیمی‌درمانی شروع شد و سرطان وارد مرحله بهبود شد، اما در این حین متأسفانه جیدن به شکل دیگری از سرطان یعنی سندرم میلودیسپلازی مبتلا شد. در ماه جولای پزشکان به والدین جیدن گفتند که دیگر کاری از دستشان برنمی‌آید، آنها تخمین زدند که جیدن تنها پنج تا شش هفته، سلامت ظاهری خواهد داشت و بعد از آن زمین‌گیر می‌شود و در نهایت ظرف شش ماه فوت می‌کند.

به همین خاطر خانواده جیدن تصمیم گرفتند که هفته‌های پایانی را تا حد امکان برای او دلپذیر کنند و فهرست آرزوهای او را عملی کنند. آنها برای او یک توله‌سگ گرفتند و او را با خود با تعطیلات بردند، اما در فهرست آرزوهای این کودک، چیز دیگری هم بود: ملافات با بتمن!

اینجا بود که ساکنان محل زندگی جیدن یعنی یانگس‌تاون در اوهایو، به کمک خانواده جیدن آمدند، آنها یک حرکت فیس‌بوکی راه انداختند، و در صفحه Lighting the Bat Signal for Jayden، یک مراسم را ترتیب دادند تا در آن از بتمن واقعی یعنی کریستین بیل بخواهند، جیدن را ببیند.

در ۲۳ آگوست، حدود دو هفته پیش، در زمین فوتبال یک مدرسه متوسطه، این مراسم برگزار شد و بتمن و و پدر و مادرش همراه با هزاران نفری که برای ترتیب دادن این ملاقات تلاش کرده بودند، ملاقات کرد.

سرانجام کریستین بیل پیام آنها را گرفت و ترتیبی داد که جیدن و پدر و مادرش به لوس آنجلس پرواز کنند، در این سفر بیل آنها را به دیزنی لند برد.

جیدن باربر

اما خبر خوب این است که هفته پیش به خانواده جیدن اطلاع داده شد که آزمایشات نشان می‌دهند که سرطان باز هم وارد مرحله بهبودی شده است. پیش از این چند بار هم سرطان جیدن وارد مرحله بهودی شده بود، پس والدین جیدن نمی‌توانند بیش از حد خوشبین باشند، اما دانستن اینکه جیدن فعلا حالش خوب است، خوشحال‌کننده است.

جیدن باربر

آدم‌های نیکوکار در همه جای دنیا پیدا می‌شوند، برای نمونه خبر مشابه در ایران.

نظرات

 1. سلام

  بنظر من این دست مطالب هم وزن شخصیت “یک پزشک” نیست.

 2. فقط این خبرهای کوچیک از گوشه و کنار دنیای ماشینی امروز میتونن یه‌خورده دنیا رو زیباتر و قابل‌تحمل‌تر کنن…

 3. آدم‌های نیکوکار در همه جای دنیا پیدا می‌شوند
  ممنون از آدم‌های نیکوکار

 4. من میخواستم اینو تو فیس بوک شیر کنم. دلیل نبود آیکون به اشتراک گذاری تو فیس بوک چیه؟

 5. من خیلی خیلی از بیل خوشم می آید و با این کار احترامی بیشتری از قبل براش قائلم
  اما سیر بهبودی اش من رو یاد فیلم گیتار انداخت که نقش اول سرطان حنجره داشت و سه ماه آخر زندگیش رو صرف کارهایی کرد که بهش علاقه داشت و در این سه ماه سرطانش کاملا برطرف شده بود………

 6. از شما ممنونم
  ماندگاری هنرمند در میان مردم به این کارهاست

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.