چین، شبکه زنان خانه‌دار قاچاقچی آی‌فون را متلاشی کرد!

بر اساس خبری که رویترز منتشر کرده است، مقامات چینی از چند ماه پیش یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های آنلاین فروش آی‌فون و دیگر محصولات اپل را متوقف کرده‌اند، این سایت محصولات اپل را به صورت قاچاقی وارد چین می‌کرد و از مالیات می‌گریخت.

روز چهارشنبه ۲۶ قاچاقچی مرتبط با این سایت در دادگاهی در شهر شنژن محاکمه شدند، این افراد یکی از پنج حلقه‌ای بودند که ۱۶۲ هزار گوشی موبایل با ارزش ۸۰ میلون دلار را ظرف دو سال از هنگ کنگ وارد چین کرده بودند.

نیمی از این افراد، زنان خانه‌داری بودند که به صورت منظم به هنگ کنگ پرواز می‌کردند، به هر کدام از آنها بابت هر گوشی‌ای که وارد می‌کردند مبلغی بین ۲۰ تا ۳۰ یوآن (کمتر از پنج دلار) داده می‌شد.

عوارض گمرگی محصولات لوکس و الکترونیک در چین بالاست و به همین خاطر خیلی از مردم ترجیح می‌دهند که از هنگ کنگ یا اروپا خرید کنند.

این اختلاف قیمت، باعث رواج قاچاق و تجارت چمدانی در چین شده است.

در طی دو سال پیش چین به شدت با قاچاقچی‌ها مبارزه کرده است و حتی برای آی‌پد‌های ورودی -حتی اگر برای استفاده شخصی باشند- مالیات در نظر گرفته است.

قاچاقچی‌ها با پنهان کردن آی‌فون در جیبها، لباس‌ها و حتی زیر زبانه کفش‌های اسپورت سعی می‌کنند، در هر بار ورود میزان بیشتری محصول وارد کنند و البته بارها اجناسشان توسط مأموران کشف و ضبط می‌شوند.

در این زمینه بد نیست، این ویدئو را ببینید.

نظرات

  1. ببخیشید آفای دکتر..
    هنگ کنگ مگه پایتخت چین نیست؟؟
    !!!
    “عوارض گمرگی محصولات لوکس و الکترونیک در چین بالاست و به همین خاطر خیلی از مردم ترجیح می‌دهند که از هنگ کنگ یا اروپا خرید کنند.

  2. از چین خواهش میکنیم اگه راست میگه جلوی صادرات انواع آشغال‌آلات تولید شدش رو بگیره!

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.