سینوفسکی مایکروسافت را ترک کرد، جرم: خواستن جای رئیس!

6

در یکی از مقاله‌ای اخیر «یک پزشک» به طور مشروح در مورد سینوفسکی و جایگاه مهمش در مایکروسافت برایتان نوشتم، دیروز خبر عجیبی منتظر شد: سینوفسکی مایکروسافت را ترک کرده است.

گفته می‌شود که سینوفسکی خود را واقعا لایق به دست آوردن جایگاه فعلی استیو بالمر یعنی ریاست این شرکت بزرگ می‌دانست، اما همان طور که در انتهای مقاله مزبور اشاره کرده بودم، ظاهرا این جاه‌طلبی‌ها به مذاق بالمر خوش نمی‌آمد، بالمر پیش از این به طور ضمنی اشاره کرده بود که قصد دارد تا سال ۲۰۱۷ یا ۲۰۱۸ رئیس مایکروسافت باقی بماند و حالا با رفتن سینوفسکی می‌تواند راحت باشد که کسی جایگاهش را تهدید نمی‌کند.

«جولی لارسون- گرین» از این به بعد به جای سینوفسکی، کنترل بخش ویندوز و مهندسی سخت‌افزار مایکروسافت را برعهده خواهد گرفت.

سینوفسکی در بیانیه‌ای که منتشر کرده است، علت خروج خود را از مایکروسافت مطرح نکرده است. او مدیری با دو وجه و شخصیت کارکردی بود: کسی که همواره به موقع از عهده نهایی کردن پروژه‌های بزرگ برمی‌آمد و از سوی دیگر کار کردن با او بسیار سخت بود.

سینوفسکی از سال ۱۹۸۹ در مایکروسافت بود، او نخست مهندس بخش توسعه نرم‌افزار بود، اما به زودی مشاور تکییکی بیل گیتس شد و بعد به رهبری تکامل آفیس گمارده شد، کار بعدی او رهبری موفق تیم ویندوز در مسیر ویندوز ۷ و ویندوز ۸ و البته تبلت سرفیس بود.

جانشین سینوفکسی، از سال ۱۹۹۳ به مایکروسافت پبیوسته است، او پیش از این مدیریت بخش برنامه‌ها و طراحی رابط کاربری و پژوهش‌های مربوط به ویندوز ۷ و ۸ را برعهده داشت.


جولی لارسون- گرین

منبع: + و +

 
6 نظرات
 1. محسن می گوید

  الان هم که مایکروسافت کمی به اوج خودش برگشته به نظرم نتیجه کارهای همین سینوفسکیه
  بالمر یک شرکت قدرتمند رو از بیل گیتس تحویل گرفت و توی این سال ها به دلیل سوء مدیریت و بی تدبیری مایکروسافت رو تا حدی پایین آورد که شرکتی مثل گوگل در برابرش قد علم کنه و اپلی که زمانی از همین مایکروسافت شکست خورده بود ارزش سهامش ۲ برابر مایکروسافت بشه!

 2. f می گوید

  ارزش سهام مایکروسافت هم اینک زیر ۳۰ دلار
  ارزش سهام اپل هم اینک ۵۴۰ دلار

  محسن جان این میشه ۲ برابر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. محسن می گوید

   بله، البته شما به ارزش هر یک برگه سهام اشاره میکنید من به ارزش تمام برگه های سهام اشاره میکنم. این بر میگرده به اینکه مایکروسافت اوراق بیشتری رو عرضه کرده و طبیعتا قیمت هر برگه پایین میاد ولی اپل برگه های کمتر با ارزش بالاتری رو توزیع کرده

 3. سعيد می گوید

  بیشتر مربوط است به کم طرفدار بودن سیستم جدید مترو و عدم هماهنگی آن با سایر قسمت‌ها و بخش و عدم کار تیمی منسجم تا مسایل حاشیه‌ای دیگر.

 4. سعيد می گوید

  Microsoft’s Windows chief Steven Sinofsky to leave Microsoft reportedly due to not being a team player
  http://thenextweb.com/microsoft/2012/11/13/microsofts-windows-chief-steven-sinosky-to-leave-microsoft-reportedly-due-to-not-being-a-team-player/

 5. […] سینوفسکی مایکروسافت را ترک کرد، جرم: خواستن جای رئیس! (دکتر علی رضا مجیدی؛ یک پزشک)  […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.