کنترل اسباب بازی با گوشی‌های هوشمند

2

اسباب‌بازی‌های مدرن و امروزی کنترل‌های حجیم‌شان را با ابزاری عوض کرده‌اند که شما همواره در جیب‌تان حمل می‌کنید. محصولات جدید شرکت BeeWi که در CES امسال رونمایی شده‌اند، نمونه‌ای از این نسل جدید اسباب‌بازی‌ها هستند. کنترل کردن هلیکوپترهای پرنده، روبات‌های فوتبالیست و ماشین‌های این شرکت همه وابسته به اندرویید یا iOS است.

مثلا ماشین چهارچرخ به نسبت غول پیکر ScaraBee این شرکت که با قیمت ۱۴۹.۹۹ دلار عرضه می‌شود به سادگی با کنترل‌هایی که روی آی‌پد یا آی‌فون به نمایش درمی‌آیند، قابل کنترل است. این اسباب‌بازی از طریق شبکه WiFi و به صورت ad-hoc به گجت شما متصل می‌شود و با دوربینی که دارد امکان مشاهده محیط اطراف را نیز برای شما فراهم می‌کند. این اسباب‌بازی با هر بار شارژ می‌تواند تا ۱۵ دقیقه به صورت مستمر حرکت کند و حداکثر ۱ دقیقه ویدیو را با کیفیت VGA ضبط می‌کند.

ScaraBee

هلی‌کوپترهای BeeWi نیز به کمک iOS یا اندرویید کنترل می‌شوند و دارای دوربین هستند. اما تنها دوربین‌های مادون قرمز که از آن برای یافتن (دیدن) سایر هلی‌کوپترها و اهداف‌شان استفاده می‌کنند. این اهداف زمینی می‌توانند به هلیکوپتر شما شلیک کنند و پس از اصابت ۵ گلوله، هلی‌کوپتر ۱۱۹ دلاری شما آرام آرام ارتفاعش را از دست داده و بر زمین می‌نشیند. البته نسخه‌ای ۶۹.۹۹ دلاری هم وجود دارد که نمی‌تواند اهداف را ببیند یا به آن‌ها شلیک کند.

BeeWi-1

اما شاید جالب‌ترین محصول BeeWi روبوت فوتبالیست کوچک‌اندام آن یعنی KickBee باشد. شما مانند همه نمونه‌های قبلی می‌توانید این ابزار را هم از طریق موبایل‌تان کنترل کنید، اما پیش از آن باید مطمئن شوید که فد دیگری هم ۵۴.۹۹ دلار هزینه کرده است تا نمونه‌ای از این محصول را خریده و رقیب شما شود. تصور این‌که تیمی از این روبات‌ها که هر یک توسط یک نفر و از طریق موبایل کنترل می‌شود در یک مسابقه شرکت کنند بسیار هیجان‌انگیز است.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

شرکت BeeWi اعلام کرده است که نمونه‌هایی از Mini Cooper و Fiat 500 قابل کنترل با اندریید و iOS را در آینده نزدیک عرضه خواهد کرد. همچنین یکی از مقامات شرکت اعلام کرده است که آن‌ها در مراحل نهایی ساخت اپ‌های ویندوز ۸ برای اسباب‌بازی‌هایشان هستند.

منبع (+)

 
2 نظرات
  1. همراه سنتر می گوید

    برای من که خیلی جالبه و شما هم میتونید نهایت لذت و از اسباب بازیت ببری

  2. طراحی داخلی اداری می گوید

    مطلب خیلی خوبی بود ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.