چرا آمریکایی‌ها از اندروید متنفرند و اپل را دوست دارند؟

37

در پاسخ به دو مقاله که به تازگی در سایت‌های گیزمودو و تک‌کرانچ منتشر شده است، سردبیر سایت readwriteدن لیونز– که پیش از این دبیر فناوری نیوزویک بود و یک دهه هم در فوربس مطلب می‌نوشت، مقاله جالبی منتشر کرده است و به رویه این سایت‌ها تاخته است:

در شرایطی که کاربران در سطح دنیا روز به روز بیشتر از اندروید استقبال می‌کنند و این پلتفرم را در آغوش می‌گیرند، آمریکایی‌ها همچنان آی‌فون را ترجیح می‌دهند.

بیایید اعداد را مرور کنیم. 75 درصد سهم بازار گوشی‌های هوشمند در دنیا متعلق به اندروید است، در حالی که اپل تنها 15 درصد بازار را در اختیار خود دارد. اما در آمریکا آی‌فون هنوز هم حکمرانی می‌کند و 63 درصد گوشی‌هایی که Verizon می‌فروشد و 84 درصد گوشی‌هایی که AT&T می‌فروشد، آی‌فون هستند.

در آسیا تعداد زیادی از کاربران جوان، از آی‌فون به سمت وسایل اندرویدی رو آورده‌اند، آنها مخصوصا به گجت‌های سامسونگ علافه دارند. گویی که آی‌فون که زمانی محصولی لوکس بود و می‌توانست مایه تفاخر باشد، دیگر آنقدر پیش و پا افتاده شده که مثل سابق هواخواه ندارد.

اما در آمریکا، وسایل اندرویدی هنوز خیلی عقب هستند، برای مثل پرچم‌داران اندروید مثل نکسوس 4 یا گلکسی اس 3 با اینکه کیفیت بسیار خوبی دارند، اما در آمریکا به گرد پای آی‌فون نمی‌رسند.

از آنجا که سایت و وبلاگ‌هایی آمریکایی تسلط رسانه‌ای فراوانی دارند و آنها اصولا برای مخاطبان خاص خود می‌نویسند، حجم اخبار مربوط به اپل و iOS و آی‌فون و اپلیکیشن‌های iOS بسیار بیشتر از اخبار پلتفرم اندروید به نظر می‌رسد. چیزی که شاید متناسب به درصد کاربران جهانی این دو نباشد.

حمایت از تیم وطن

بخشی از این محبوبیت می‌تواند به این خاطر باشد که اپل هر چه باشد، یک شرکت آمریکایی است و از سویی دیگر شکایت‌های اپل علیه سازندگان وسایل اندرویدی، آنقدر مؤثر بوده است که از دید بسیاری از کاربران آمریکایی، سازندگان اندرویدی تا حد یک مشت کپی‌کار، تنزل کرده‌اند.

اما اپل و هوداران مشتاقش در آمریکا به این هم قناعت نمی‌کنند و نه‌تنها از گوشی‌های اندرویدی انتقاد می‌کنند، بلکه به کاربران اندروید هم حمله می‌کنند و آنها را کاربرانی با کلاس پایین، سطح تحصیلات پایین، فقیر و دارای ذائقه بد می‌دانند. از این دیدگاه، کاربران اندروید فقط کسانی هستند که به دنبال ارزان‌ترین‌ها هستند.

برای مثال شما می‌توانید به مقاله‌ای در سایت گیزمودو مراجعه کنید که عنوان این بود: اندروید به خاطر ارزان بودنش است که محبوب شده، نه به خاطر خوب بودنش!

عکس اصلی این مقاله تصویر مردی بی‌خانمان است که یک گوشی اندرویدی در کنارش قرار دارد!

 مردی بی‌خانمان با گوشی اندرویدی

چیز جنجالی دیگر در این مقاله این بود که با اشاره به سطح متوسط درآمد خانواده‌های سیاهپوست که به طور قابل ملاحظه‌ای پایین‌تر از خانواده‌های سفیدپوست است، به تبلیغ سامسونگ اشاره می‌شود که در آن یک خانواده امریکایی- آفریقایی با یک گلکسی نوت 2، یک عکس خانوادگی می‌گیرند.

با الهام از مقاله گیزمودو، سایت مشهور تک‌کرانچ هم مقاله دیگر با این عنوان نوشت: حقیقت این است که اندروید ارزان است ولی خوب نیست!

برچسب ارزان بودن و القا کردن مترادف بودن ارزانی با بی‌کیفیت بودن سالهاست که به اندروید خورده است. درست است که گوشی‌های اندرویدی ارزان‌قیمت زیاد هستند، ولی باید توجه داشت که گوشی‌های آی‌فون ارزان هم وجود دارند/

علاوه بر این وسایل اندرویدی هم هستند که اصلا ارزان نیستند، مثلا اگر از طریق Verizon گلکسی نوت 2 یا گلکسی اس 3 بخرید، در قرارداد دو ساله، هزینه آنها 200 دلار خواهد بود. هزینه آی‌فون پنج با قرارداد مشابه همین 200 دلار است و گوشی آی‌فون 4S، تنها 100 دلار برایتان تمام می‌شود، آی‌فون 4 را هم می‌توانید به صورت رایگان دریافت کنید!

به طور خلاصه این حملات علیه اندروید بر دو چیز استوار بوده‌اند: ارزان ساختن کاری بی‌ارزش است و سیستم عامل اندروید، پشت سر iOS‌ است، باید گفت که در شرایط حاضر، هر دو تصور اشتباه هستند.

آیفون

حقیقت ناخوشایند

بیایید اول بر سیستم عامل متمرکز شویم، بیرون گذاشتن اسکات فروستال توسط تیم کوک را می‌توان نشانه‌ای از نگرانی اپل در مورد پیشرفت‌های رقیبش دانست.

از نظر سخت‌افزاری محصولات اندرویدی بسیار متنوع هستند. بر حسب مدل و سازنده این گوشی‌ها، کیفیت متفاوتی دارند. شما از یک سو گوشی‌های بسیار ارزان را دارید و از سوی دیگر گلکسی اس 3 یا نکسوس 4 را.

از نظر اندازه صفحه نمایش اپل، تنها دو اندازه را برای آی‌فون ارائه می‌دهد، صفحه نمایش کوچک آی‌فون‌های قابل از آی‌فون 5 و صفحه نمایش بزرگ‌تر، اما هنوز کسل‌کننده آی‌فون 5. اما وسایل اندرویدی اندازه صفحه نمایش بسیار متنوعی دارند.

آیفون و اندروید

زمانی طرفداران اپل می‌توانستند کیفیت رتینای آی‌فون را، دلیل برتری نمایشگر آی‌فون بر سایر گوشی‌ها بدانند. اما این برتری هم با آمدن گوشی‌های اندرویدی که وضوح صفحه نمایش بیشتر از 300 پیکسل در هر اینچ دارند، از بین رفته است.

زمانی اپل می‌توانست به تعداد بیشتر اپلیکیشن‌های خود افتخار کند، اما در نیمه سال میلادی 2013 از این لحاظ از اپل پیشی خواهد گرفت. البته هنوز هم در برخی از حوزه‌های خاص، کیفیت و کمیت اپلیکیشن‌های iOS بیشتر از اندروید است، اما در حوزه اپلیکیشن‌ها روزمره و ضروری، باید گفت اندروید هیچ کمبودی ندارد.

افزایش کاربران اندروید ممکن است سبب شود، توسعه‌دهندگان اندروید را بیشتر مد نظر قرار بدهند و به یاد داشته باشید که حتی دو آتشه‌ترین هوداران اپل هم بعضی از اپلیکیشن‌های گوگل مثل نقشه گوگل را بر اپلیکیشن‌های پیش‌فرض ترجیح می‌دهند.

قدرت پروپاگاندا

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره کردم، در آمریکا گروهی از بلاگرها پر سر و صدا وجود دارند که همچنان بر طبل برتری آی‌فون می‌کوبند. کاربران آمریکایی بر اساس همین تبلیغات ممکن است تصور کنند که گوشی‌های هوشمند اندرویدی پیچیده هستند، کاربری آنها دشوار است و مخصوص گیک‌هاست، یا اینکه این گوشی‌ها غیر قابل اعتمادند و بدتر از همه اینکه این گوشی‌ها مخصوص آدم‌های فقیر ساخته شده‌اند.

برای مثال کافی است به آوریل سال 2012 برگردیم، زمانی که نسخه اندروید اینستاگرام آمد. در آن زمان کاربران آی‌فون نمی‌توانستند حضور کاربران اندروید را در کنار خود تحمل کنند، آنها این کاربران را در حکم فقرایی از اردوگاه‌ها و حاشیه‌های شهر می‌دانستند که به محله اعیان‌نشین آنها آمده‌اند!

با همه این اعمال، کاربران اپل ظاهر آدم‌های بی‌گناه و بی‌تزویر را به خود می‌گیرند و تظاهر می‌کنند که علت دشمنی کاربران اندروید و دشنام‌های آنها را درک نمی‌کنند!

آینده

شاید به بازار آمدن تلویزیون اپل در آینده نزدیک بار دیگر موتور محرکی برای اپل شود و همان داستان آی‌فون بار دیگر تکرار شود: این بار هم  سازندگان بقیه تلویزیون‌ها، کپی‌کارهای بی‌کیفت آسیایی لقب بگیرند و موجی از خبرهای مربوط به تلویزیون هوشمند اپل راه بیفتد و دارندگان بقیه تلویزیون‌ها حاشیه‌نشین‌های بی‌چیز قلمداد شوند.

متأسفانه تجربه نشان داده است که این راهبرد همیشه در آمریکا موفق بوده است!


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

بهترین سریال های هندی | 49 سریال هندی تماشایی به همراه توضیحات

محتوای شرقی به صورت عام و فیلم‌ها و سریال‌های هندی به صورت خاص طرفداران خاص خودشان را دارند. به خصوص با توجه به کم‌مایه شدن سینما و تلویزیون آمریکا روز به روز افراد بیشتری رو به سریال‌های کره‌ای یا سینمای مستقل‌تر کشورهایی مثل اسپانیا و…

این هنرمند با استفاده از هوش مصنوعی به عنوان یک ابزار، نقاشی‌های خود را ارتقا می‌دهد

در حالی که بسیاری از هنرمندان از هوش مصنوعی فرار می‌کنند، هنرمند دیجیتالی به نام Cy Teh از امکانات خلاقانه آن استقبال کرده . او با آمیختن نقاشی‌های دیجیتال خود با هوش مصنوعی، آثار هنری ترکیبی بی نظیری خلق می‌کند که هنر او را به سطح جدیدی…

این عکس‌های تاریخی را یا ندیده‌اید یا احتمالش کم است که دیده باشید!

پسرک «بانجو» نوا» با سگش -  تقریباً در اوایل دهه 1900جورج لوکاس قبل از تکامل جلوه‌های کامپیوتری، 1984فضای داخلی خطوط قطار اورینت اکسپرس،  سال 18831947. دختری در حال بازی با ماشین اسباب‌بازی، شهر نیویورک، عکس از فرد…

سازه‌ها و چیزهایی که حس مگالوفوبیای ما را به شدت تحریک می‌کنند – گالری عکس

مگالوفوبیا اصطلاحی است که برای توصیف ترس شدید و غیرمنطقی از اشیاء یا چیزهای بزرگ استفاده می‌شود. کلمه "مگالوفوبیا" از ترکیب دو کلمه یونانی "مگالو" به معنای بزرگ  و "فوبیا" که به معنی ترس یا بیزاری قوی است، گرفته شده است.افراد مبتلا به…

خانه‌های با مبلمان‌هایی از غذاهای خوشمزه

هانسل و گرتل، نام داستانی شاه‌پریانی با منشأ آلمانی است که برادران گریم آن را ثبت کرده‌اند. این داستان ماجرای یک برادر و خواهر کوچک به نام‌های هانسل و گرتل را روایت می‌کند که پس از رها شدن در جنگل به خانه‌ای که از کیک و آب‌نبات ساخته شده…

داستان پسر دو سر بنگال، آن هم به صورتی تقریبا دیده نشده!

در ماه مه 1783، در روستای کوچکی به نام Mundul Gaut، در بنگال هند، یک کودک عجیب به دنیا آمد. او دو سر داشت.مامایی که به زایمان کمک می کرد از ظاهر کودک چنان وحشت زده شد که سعی کرد با انداختن او به داخل آتش این هیولا را بکشد. خوشبختانه…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / نهال بادام / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /خرید میز تحریر /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF / خرید نهال گردو / کاشت مو / مجتمع فنی تهران /دندانپزشکی شبانه روزی /قیمت روکش دندان /Hannover messe 2024 /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /محصولات بهداشتی ایرانی / درمان طب / قرص لاغری فایر / لیست قیمت تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ / سریال ایرانی کول دانلود / دانلود فیلم دوبله فارسی /داروخانه اینترنتی آرتان /جارو استخری /میکروبلیدینگ / اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /شیشه اتومبیل /لیزر فوتونا /داروخانه تینا /خدمات فیزیوتراپی /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /
37 نظرات
 1. رضا می گوید

  سلام .
  خیلی ممنون بابت مطالبتون . عالی بود .
  فقط یه انتقاد داشتم خیلی زیاد دارید به حوزه فناوری می پردازید و سینما و بخش معرفی کتاب خیلی بی بخار شده !

  1. کیان می گوید

   مطلب خوبی بود. نه فقط درباره‌ی دیدگاه کاربران iOS و Android، بلکه از تاثیر رسانه و Propaganda بر تصورات عوام که دریافت و تشدید یک تفکر رو به فکر کرد آزادانه برای خود ترجیح میدن.

   رضا جان، شاید جای من پاسخ دادن به شما نباشه: به هر حال تا جایی که من اطلاع دارم بخش سینما بیشتر به قلم خانم مجیدی هست. که اخیرا هم درباره ی چند فیلم نوشتند. شاید برای شما اینطور به نظر میاد چون تعداد مطالب روزانه بیشتر از قبل هست.

 2. Saeed می گوید

  به نظر من اکثر کسایی که از روی آگاهی محصولات اپل را میخرند به نوعی کمال گرا هستند.

 3. mostafa می گوید

  بخشی از این محبوبیت می‌تواند به این خاطر باشد که اپل هر چه باشد، یک شرکت آمریکایی است
  سوال اینه که اندروید هم مال یک شرکت امریکاییه (گوگل) دیگه
  پس این فرض احتمالا زیاد درست نیست

  1. اروند می گوید

   سلام
   خود اندرویید ماله شرکت امریکایی هست ولی عمده سخت افزار هایی که اندرویید را ارایه می دهند غیر امریکایی هستند
   و اینکه به همین دلیل اندرویید غیر امریکایی به نظر میرسد.

 4. ابوذز می گوید

  به نظر بنده دلیل استفاده از آیفون به خاطر سادگی استفاده و همچنین امکانات جانبی مانند اس ام اس رایگان بین کاربران آیفون است.

 5. reza می گوید

  دکتر چرا هر بار برای کامنت گذاشتن باید مشخصات را وارد کنیم؟
  و مورد دیگر این که چرا مطالب سایت را که Select میکنیم رنگ هایلایت صورتی میشه منظور خاصی دارید از این رنگ یا …؟

  1. نیما می گوید

   ” و مورد دیگر این که چرا مطالب سایت را که Select میکنیم رنگ هایلایت صورتی میشه منظور خاصی دارید از این رنگ یا …؟ ”
   یعنی چه ؟ استفاده از یکی از رنگ های دنیا در این چرخه رنگ منظور خاص داره ؟؟؟ شما ها هم دیگه روز به روز دارید متحجر تر میشیدا !!

 6. نام می گوید

  درصدهای بازار اندروید در آمریکا در سال 2012
  http://mashable.com/2012/09/05/android-52-percent

 7. هومان می گوید

  ممنون علیرضا جان خیلی عالی بود ، امیدوارم تو ایران هم به این شکل بشه

 8. امید می گوید

  خیلی دوست دارم واکنش بازار امریکا رو به فون ایکس موتورولا ببینم. یک محصول امریکابی درست مثل آیفون!

 9. saman می گوید

  مطلب خوبی بود و به نظرم یکی از دلایل دیگه که بیشتر به چشم میاد مخصوصا برای حرفه ای ها ، اپلیکیشن های متنوع برای ios هست.

 10. mohammad می گوید

  مطلب خوبی بود. ممنون دکتر جان!
  شاید این دلایل برای خود اونایی که آیفون دارند قانع کننده باشه ولی تو ایران کسی که آیفون میخره فقط به خاطر کلاسی هست که از قبلاً داشته و دیگر هیچ!
  البته فکر کنم خود آقای دکتر هم آیفون داشته باشند اگه عوض نکرده باشند ولی اگه آدم بیشتر به نیازش نگاه کنه خیلی بهتر از اینه که به برند گوشی نگاه کنه.

 11. Ali می گوید

  به نظرم این مطلب از یه نقص بد استدلالی رنج می بره. ابتدا گفته می شه که چرا یه سری اپل رو دوست دارن بعد با زیر سوال بردن همون دو تا به این نتیجه می رسه که به اشتباه دوست دارن. این روال از نظر منطقی اشتباهه. کی گفته که دلیل اصلی محبوبیت اپل این دو تاست؟ مثل اینه که بگم کاربران اندروید به دو دلیل اندروید دوست دارن. یک اینکه هنگ نمی کنه دو اینکه سیستم عاملیه که بر اساس سخت افزارش نوشته شده. بعد دو تا لینک بیارم که میزان بالای ریست شدن اندروید رو نشون بده و بعد هم خیلی راحت بگه که اندروید برای هیچ سخت افزار خاصی اپتیمایز نشده پس این باورها اشتباهه پس کاربران اندروید بیخود دیوایس هاشون رو دوست دارن 🙂 یه کم از شما بعید بود

 12. سروش سپهر می گوید

  اگر این تحلیل درست باشه چه قدر جالبه ارزش های سرمایه داری که برای آمریکایی ها درونی سازی شده؛ اینکه اصولا مرتبط شدن یه چیز به فقرا باعث افت و سرافکندیه، مقایسه کنید با مفهوم قناعت در فرهنگ ما،و هنجار بودن نزدیکی به پرولتاریا در مقابل بورژوازی در خرده فرهنگ چپ، و شاید یکی از دلایل این همه تلاش هاشون که به این اقتصاد بزرگ منجر شده همین هنجارها باشه و از طرف دیگه همون چیزیه که باعث می شه فقرا توی آمریکا خودشون رو مقصر بدونن و نه صاحبان بانک هارو.
  پ.ن: در ساختار جدید کامنت، دیگه نمی شه آدرس وبلاگ رو ذکر کرد،ایراد می گیره، مثل x.blogspot.com

  1. احمد ک می گوید

   کاملا”صحیح فرمودید.زحمت من رو کم کردید. این واقعیته که در امریکا ثروت فضیلت بحساب میاد. هرچند ایران خودمون دست همه رو از پشت بسته .ممنون

 13. مجتبی می گوید

  سلام.

  یک سوال بیربط تقریبا.

  گوشی یا چیزی تو مایه های آی پاد یا آی پد هست که سیستم عاملش لینوکس باشه؟ یه چیزی مثل N900 نوکیا؟ البته با امکانات بیشتر و امروزی تر؟

  1. راز می گوید

   بله. شما میتونید از گوشی n9 نوکیا استفاده کنید که از سیستم عامل می گو استفاده میکنه.
   یا اینکه گوشی نکسوس بگیرید و سیستم عامل اوبونتو موبایل رو که براش منتشر شده روی اون نصب کنید.

   1. parsa می گوید

    گوشی ها بسیار خوبی هستند

 14. میثاق جعفری می گوید

  عالی بود

 15. مصطفی می گوید

  ببینید، نمیخوام به چیزی متهم بشم اما باید بدونید اون چیزی که از فرهنگ روزمره ی مردم آمریکا دستگیرم شد، منو یاد جاهلان حبشه میکنه قبل از ظهور اسلام! سریالهایی مثل فمیلی گای یا خانواده سیمپسون ها. یا جر و بحث هام با آمریکایی های دو آتیشه که منو جهان سوی نفهم عقب افتاده ای میدونستن که یه گوشی اندروییدی گرفته دستش و وارد محیطی مثل اینستاگرام شده. و انواع بدو بیراه هایی که ازشون شنیدم از قشر دانشجو و تحصیل کرده شون. گویی تفکر به دور از پیش فرض و بر اساس عقل و فطرت پاک بشری اصلن وجود نداره.
  در کل، میخوام بگم آمریکایی ها دیدگاه دنیایی دارن. بارها و بارها و بارها بهم ثابت شده. نمیگم همشون. خیلی هاشون. نمیدونم چی در مورد من قضاوت کنید آقای پزشک!

 16. علی اکبر می گوید

  مگه اندروید هم آمریکایی نیست ؟
  آخه این چه تیتری هستش

 17. Pooya Roohi می گوید

  با سلام ،
  من خودم هم وقتی مقاله gizmodo را خوندم کمی به نظرم یک جانبه آمد. ولی تا حدی با نوشته این پست هم مخالفم. حقیقت اینه که Android پلتفرم بسیار قوی هست که در بسیاری از زمینه ها با iOS برابری میکنه و در برخی زمینه ها هم پیشتاز هست اما سوال اینه که چند درصد از استفاده کننده های Android انتخابشون به خاطره قیمت هاست سوالیه که جای تحقیق داره.
  من خودم طرفدار شدید iPhone بودم و از اولین مدل تا iPhone 4 در اولین روز فروش مدل جدید تلفنم رو آپگرید میکردم به مدل جدید بعد از اون از روی کنجکاوی اندروید رو امتحان کردم (سال ٢٠١٠) و بعد از اون تبدیل به استفاده کننده اندروید شدم و الان نمیخوام وارد مقایسه این دو پلتفرم بشم اما در مرده نقش قیمت در سهم هر کدوم در بازار میخواستم نکته ی رو یاد آوری کنم . حقیقت اینه که Android برای Power User ها و کسانی که خودشون رو بسیار مسلط به تکنولوژی میدونن گزینه بسیار مناسبیه اما این فقط شامل ١٠% استفاده کننده های تلفن همراه میشه و ما بقی بیشتر از روی معیار های دیگه تلفنشون رو انتخاب میکنن و قیمت یکی از مسایل بسیار مهمه. و لطفا در نظر داشته باشد که وقتی مثال Verizon رو میزنید باید بدونید که مشتری های این شرکت جزو قشر پر در آمد تر به حساب میان در مقایسه با Sprint و T-mobile و به همین دلیل مجبور به پایین آوردن قیمت نیستن. همچنین ممکنه که خود Verizon قیمت های تلفن های همراهش رو در Corporate Store پایین نیاره اما Authorized Re seller هایی مثل Amazon, Best Buy , Radio Shack و … اجازه دارن این کارو با گوشی های اندروید بکنن در حالی که این کار با محصولات apple تقریبا غیر ممکنه و اگر هم بشه به اندازه ١٠% زیر تغیر میکنه در حالی که در اواخر سال ٢٠١٢ تقریبن میشد بهترین گوشی های Android از جمله Galaxy S iii رو بین صفر تا ١٠٠ دلار خرید (بستگی به ارایه دهنده سرویس و البته با ٢ سال قرار داد سرویس) و حتا Radio Shack اگر یک گوشی رو با قیمت صد دلار میخریدید به شما یکی مجانی میداد ( Galaxy Siii از Sprint) به همین دلیله که ایفون با وجود سهم کمتر در بازار هنوز هم ٧٠% کل سود ناشی از فروش smart phone ها رو در اختیار داره (لینک زیر به شما اطلاعاتی در این زمینه میده) .
  برای همین من شخصا معتقدم که قیمت بسیار تاثیر گزاره و اینکه تلفن های اندروید با قیمت بسیار بسیار پایین تر به فروش میرن یکی از عوامل مهم موفقیت این تلفن ها در کنار کارایی های خوب سیستم این عامل هست.

  http://tech.fortune.cnn.com/2012/12/11/smartphone-profit-share-apple-samsung/

 18. Dexter می گوید

  به نظر من محصولات اپل خیلی خوب هستند ولی نمی دونم چرا حس خاصی نسبت به اپل دارم…اپل مثل یه آدم مغرور و پول داره که عادت داره فقط با عده ی خاصی باشه……..اما آندروید مثل یه آدم منعطف می مونه که به راحتی با هر قشری ارتباط برقرار می کنه و محبوب عموم مردمه.

 19. ali می گوید

  بحث ارتباط با فقرا هم تو ایران مرسومه ممکنه کسایی که نتونن با گوشی ای فون کار کنن و به خاطر کلاسش میخرن این اتهامو به طرفداران اندروید بزنن من به شخصه تو کامنتای ایرانیا زیاد دیدم تا حدی که ناراحتن از اینکه برخی سخت افزار داخل ای فونو سامسونگ میسازه
  تو جواب دوستمون مجتبی:
  با گجتای اپل فکر نکنم پیدا بشه اپل این چیزارو دوست نداره ولی یه تبلت با بوت دوگانه اندورید لینوکس وجود داشت الانم نسخه اوبنتو برای اسمارت فونا اومده

 20. مینا می گوید

  تعداد مطالب تکنولوژی و موبایل و این اقسام زیاد شده، جذابیت یک پزشک به مطالب خاصی بود که هر جایی پیدا نمیشد.
  لطفا به روال سابق برگردید.
  با سپاس

 21. اﺷﻜﺎﻥ می گوید

  ﺑﺨﺶ ﻧﻆﺮاﺕ ﺭﻭﻱ ﻣﻮﺑﺎﻳﻞ ﻗﺎﺑﻞ ﺧﻮاﻧﺪﻥ ﻧﻴﺴﺖ, ﺣﺎﺷﻴﻪ ﺑﺨﺶ ﻧﻆﺮاﺕ اﺯ ﺩﻭ ﻃﺮﻑ ﺑﻴﺮﻭﻥ زﺩﻩ و اﮔﺮ ﻫﻢ ﻧﻆﺮﻱ ﺩاﺭاﻱ ﻛﻠﻤﺎﺕ اﻧﮕﻠﻴﺴﻲ ﺑﺎﺷﻪ ﻣﺘﻦ ﻧﻆﺮ ﺑﻬﻢ ﺭﻳﺨﺘﻪ ﻭﻏﻴﺮ ﻗﺎﺑﻞ ﺧﻮاﻧﺪﻥ اﺳﺖ. ﻟﻂﻔﺎ اﺟﺎﺯﻩ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ اﺯ ﻭﺭﮊﻥ ﺩﺳﻜﺘﺎﭖ ﺭﻭﻱ ﻣﻮﺑﺎﻳﻞ ﺭا ﺑﺪﻫﻴﺪ.

 22. Ali Daneshvar می گوید

  کی گفت اخراج کردن اسکات له خاطر نگارانی اپل برای OS ش بوده
  اسکات فورسکال و جانی ایو باهم مشکل داشتن که مرحوم حاجی جلوشونو می گرفت
  و واس اینکه به خاطر مشکلات نقشه از یوزرها معذرت خواهی نکرد اخراج شد

  —————
  Aww,You got an Android!??
  Shame on you!!!

 23. اروند می گوید

  میشه نسبت داد به تاریخ اتوموبیل های امریکایی که بروبچ ژاپن و آسیایی زدن سرویسشون کردن البته اپل را نمیشه با اونا مقایسه کرد اما من عقیده دارم محبوبیت اپل بعد از جابز خدا بیامرز روبه افول است. تفکر سرگی برن و لری پیج عمیقانه بوده که سیستم عامل امریکایی شونو با محصولات غیر امریکایی بسیاری ارایه دادند.
  تا بوده امریکایی ها تجمل گرا بودند و همین تعصب هم باعث شد که اون بلا بر سر اتوموبیل های لوکس امریکایی بیاد.

  متشکرم

 24. ناصر می گوید

  خیلی وقته مطالب سایتتون رو در مورد تکنولوژی دنبال می کنم و تنها چیزی که فهمیدم اینه که: کسی که از اندروید متنفره شمایید نه مردم آمریکا
  آمار های زیادی نشون میده که گرایش مردم آمریکا به سمت گوشی های اندرویدی هست.

  همچون سایت دیجی کالا در مورد محصولات اپل کاملا تعصبی هستید!
  قبول ندارید؟

 25. sajjad135 می گوید

  به نظر من اینکه آمریکای ها از ایفون بیشتر استفاده می کنن به خاطر عرضه ارزان توسط اپراتوراها و همچنین اینکه برنامه ها و اپ های ایفون تو امریکا کاربرد و استفاده بهتری دارن حتی گجتهایی وجود داره که فقط مخصوص آیفون هستش البته اگر شما یه نگاه به بازار چین و رشد و محبوبیت اندروید بیاندازید متوجه میششد که علت اصلی محبوبیت اندروید به خاطر قیمت ارزان گجت هاش هستش شما با صد دلار میتونید یه تبلت داشته باشید که با آیپد مینی رقابت میکنه یا مثلا با دویست دلار میتونید یه تبلت با صفحه نمایش رتینا داشته باشید که خیلی از آیپد بهتره کدوم رو انتخاب میکنید

 26. محسن الف. جیم. می گوید

  زنده باد آندروید.

 27. معماری داخلی می گوید

  ممنون بابته این مطلبه خوی
  حمایت از تولید داخلی یعنی این

 28. Ali می گوید

  مقاله خوبی بود فقط یکی از دوستان گفت که اندروید هم ماله امریکا هست میخوام بگم اینطور نیست اول اینکه سخت افزار اندروید رو هر کشوری میزنه بعد از هم مهم تر اینکه اندروید زمانی اسم رسم گرفت که گوگل که ی شرکت امریکایی بود ان رو خرید
  از نظر من اپل بهتر هس چون مشخص هس که سخت افزار نرم افزار دقیق مال خود امریکا هس مثل اندروید نیس که هر شرکتی بزنه

 29. shoeib می گوید

  تو خوبی محصولات اپل حرفی نیست ولی برای کاربر خودشون اندروید اگه باشی نمیتونی بری سمت ios

 30. کیوی می گوید

  به نظر من بیشتر به خاطر امنیت IOS هست تا اینها که شما گفتین!

 31. مریم می گوید

  من شنیدم که کار کردن با ios خیلی سخت و پیچیده ست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5