«گوگل ریدر» خواهد مرد، اما فید و محتواسازی، نه! معرفی جایگزین‌هایی برای «گوگل ریدر»

تا حالا دیگر باید از خبر بد بسته شدن «گوگل ریدر» در تیر ماه سال ۹۲ مطلع شده باشید.

خبر بدی بود، اما شاید به صورت متناقض در بلندمدت این تصمیم گوگل به سود کاربران تمام شود، چرا که:

۱- گوگل دیگر واقعا علاقه‌ای به توسعه گوگل ریدر از خود نشان نمی‌داد. از سوی دیگر یکی از عوامل اصلی که باعث می‌شد جایگزین‌ها و رقبای گوگل ریدر موفق نشوند، نفس حضور گوگل ریدر بود.

کاربران تا زمانی که «گوگل ریدر»، هر چند به صورت نیمه‌جان، حضور داشت، علاقه‌ای به تجربه و آزمایش فیدخوان‌های دیگر از خود نشان نمی‌دادند و مشتری دائوی آنها نمی‌شدند.

اما حالا خاموشی قریب الوقوع گوگل ریدر به توسعه‌دهندگان این انگیزه را می‌دهد که به سرعت برای تکمیل سرویس‌های مشابه، گام‌های عملی بردارند. به احتمال زیاد رقابت همین سرویس‌ها با هم، در چند ماه بعد، باعث پیدایش سرویس‌های فیدخوان تازه با امکانات زیاد خواهد شد.

۲- ما بیش از حد به گوگل ریدر وابسته شده بودیم، اما دیگر این وابستگی از بین خواهد رفت و پخش شدن کاربران گوگل ریدر، در سایت‌های جایگزین، این نقطه ضعف ما از بین خواهد رفت.


چه جایگزین‌های خوبی برای گوگل ریدر در حال حاضر وجود دارند؟

پیش از هر چیز، باید بگویم که هیچ از فیدخوان‌های موجود به صورت کامل کپی برابر اصل گوگل ریدر نیستند و هر کدام نقاط ضعفی دارند، اما به احتمال زیاد در ماه‌ها بعد این نقاط ضعف، کمتر خواهند شد و حتی ما شاهد افزوده شدن ویژگی‌های اضافی هم خواهیم بود.

۱- سایت gooder.us: این سایت جایگزین خوبی برای «گوگل ریدر» است، مؤسسان این سایت ایرانی هستند و هدفشان این بوده است که همه امکانات گوگل ریدر قدیم را برای کاربران خود به ارمغان بیاورند.

به عبارت دیگر شما می‌توانید در این سایت فید بخوانید و کاربران دیگر را دنبال کنید و اشتراکات و یادداشت‌های آنها را بخوانید. شما می‌توانید مطالب مورد علاقه‌تان را لایک کنید.

03-14-2013 10-52-43 AM

سایت gooder.us همه این مزیت‌ها را دارد، اما معلوم نیست که در صورت افزوده شدن انبوه کاربران تا چه حد سرورهایش پاسخگو باشند.

۲- Feedly : این فیدخوان عالی اعلام کرده است که در حال ساخت یک کلون یا کپی برابر اصل «گوگل ریدر» را با نام رمز «نورماندی» است و حتی قبل از اعلام خبر تعطیلی گوگل ریدر، انتظار این مطلب را داشته است.

بنابراین فیدلی به کاربران خود اطمینان داده است که وقتی گوگل ریدر خاموش شود، آنها با ضایعه‌ای مواجه نخواهند شد.

اما فیدلی همین حالاهم یکی فیدخوان خوب محسوب می‌شود. فیدلی نسخه اندروید و iOS‌ و نسخه وبی دارد.

به کمک نسخه وبی فیدلی می‌توانید خیلی آسان همه اشتراکات فعلی گوگل ریدر خودتان را وارد فیدلی کنید و شروع به فیدخوانی کنید.

03-14-2013 11-22-55 AM

اما فیدلی در حال حاضر، ضعف‌هایی دارد. مثلا برخلاف گوگل ریدر نمی‌توانید مطالب را به راحتی ستاره بزنید تا در فرصت بعدی بخوانید. البته می‌توانید مطالب را وارد سرویس‌هایی مثل پاکت یا اینستاپیپر بکنید.

فیدلی همچنین، فاقد امکانات گوگل ریدر قدیم است!

۳- pulse: پالس، سایت خوبی برای مطلع شدن از آخرین اخبار است.

پالس، در گام نخست یکی سری منابع خبری معتبر و اصلی در کتگوری‌های مختلف مثل فناوری، دانش، عکاسی، سرگرمی و .. به شما پیشنهاد می‌کند، شما می‌توانید این مطالب را وارد حساب پالس خودتان بکنید. در گام بعدی شما می‌توانید فیدهای دلخواه را یک به یک به پالس اضافه کنید.

03-14-2013 11-04-23 AM

به عبارت دیگر، پالس عملکردی متفاوتی نسبت به گوگل ریدر دارد، اما می‌توان از آن به عنوان یک فیدخوان هم اضافه کرد.

برای اضافه کردن فیدها مورد نظرتان باید روی Add Content کلیک کنید و بعد در کادر جستجو، آدرس وبلاگ یا سایت مورد نظر را اصلا نشانی کامل فید را وارد کنید.

03-14-2013 11-02-58 AM

۴- فلیپ‌بورد: فلیپ‌بورد البته نسخی وبی ندارد و تنها کاربران اندروید و iOS می‌توانند از آن استفاده کنند، اما خبر خوب برای این کاربران این است که کلیه اشتراکات «گوگل ریدر»ی آنها در فلیپ‌بورد محفوظ باقی می‌ماند و وقتی گوگل ریدر برای همیشه خاموش شود، آنها باز هم می‌توانند کلیه فیدهای خود را در فلیپ‌بورد مطالعه کنند.

03-14-2013 11-06-52 AM

۵- bazqux: این سایت یک فیدخوان خوب است، اما باگ‌هایی در هنگام کار با آن مشاهده می‌شود، همچنین بعد از یک ماه استفاده از آن، باید هزینه حدود ۹ دلار در سال برای استفاده از آن بپردازید.

۶- old reader: این سایت با این نامش می‌خواسته خاطره خوش گوگل ریدر قدیم را زنده کند، به عبارتی در این سایت امکان لایک کردن و دنبال کردن کابران دیگر و به اشتراک گذاشتن مطالب دلخواه را دارید.

اما در مقابل این سایت فعلا نقطه ضعف‌هایی هم دارد، مثلا فیدها را نمی‌توانید در دسته‌های مختلف مرتب کنید.

۷- feeddemon: یک فیدخوان دسکتاپ است، یعنی شما باید این فیدخوان را به صورت یک برنامه برای ویندوز نصب کنید.

03-14-2013 11-23-39 AM

با feeddemon امکانات گوگل ریدر قدیم را ندارید و نسبت به گوگل ریدر، محدودیت‌های در مشابه برخی از فیدها خواهید داشت، اما داشتن این برنامه را به عنوان یک جایگزین به شما توصیه می‌کنم.

۸- netvibes: اما یکی از بهترین فیدخوان‌هایی که علیرغم سابقه و کیفیت زیاد، کمتر کسی به آن توجه می‌کند، netvibes است.

netvibes برخلاف فیدخوان‌های دیگر، اصلا یک کلون و یک کپی گوگل ریدر نیست و توسعه‌دهندگانش آن را، رأسا آن را با هدف ساختن یک محیط دلپذیر یا رابط کاربری خوب برای فیدخوانی، تأسیس کرده‌اند.

03-14-2013 11-24-42 AM

شما می‌توانید برای تجربه محیط آن، بدون نیاز به ثبت‌نام به اینجا بروید تا فید «یک پزشک» را ببینید.


تعدادی از سایت‌هایی که در بالا معرفی کردم به طور خودکار از گوگل ریدر شما پشتیبان می‌گیرند، به عبارتی شما فقط باید مجوز دسترسی به اطلاعات گوگل ریدر به این سایت‌ها بدهید و دیگر نیازی به کار دیگری نیست.

اما شما برای گرفتن پشتیبان کامل از گوگل ریدر (شامل همه اشتراک‌ها و مطالب ستاره‌زده شدن) می‌توانید به اینجا بروید.

اگر با آی‌پی ایران وارد این آدرس شوید، ممکن است به علت محدودیت‌های داخلی و خارجی نتوانید موفق به این کار شوید!


در صورتی که جایگزین مناسب دیگری برای گوگل ریدر سراغ دارید، لطفا در بخش کامنت‌ها با من و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

در ضمن اشتراک فید «یک پزشک» را در فیدخوان‌های جدید هم فراموش نکنید!

http://feeds.1pezeshk.com/pezeshk

نظرات

 1. یک نمونه خوب دیگر feedly.com است که به راحتی می توانید با ورود به حساب گوگل خود، محتویات گوگل ریدر را به آن اضافه کنید و از طریق پلاگین برای کروم و یا از داخل خود اپلیکیشن، هر سایتی را که خواستید می توانید به سورس های آن اضافه کرده و امکانات خوبی برای دسته بندی و شخصی سازی نیز دارد. اپلیکیشن های اندروید و ios هم دارد.

  • فیدلی بهترین سرویسی بود که بعد از اینکه کاربری گوگل ریدر عوض شد رفتم سراغش . درسته امکان اینکه بتونید کاربری یک شبکه اجتماعی رو ( گودر قدیم) داشته باشید رو نداره اما یک ریدر بسیار خوب هست که میتونه با اکانت فیسبوک و توییتر هم سینک بشه و فید اونها رو هم نشونتون بده .

   در ضمن بر خلاف اون چیزی که در پست بالا گفته شد، امکان Save For Later رو هم داره برای اینکه بعدا مطلب دلخواهتون رو مطالعه کنید.

 2. از گودر گفتید که دیگر توسعه پیدا نمیکرد و نیمه جان بود و …

  ولی در ادامه سایت هایی رو معرفی کردید که کپی گوگل ریدر هستند!
  نه تنها کاربردها بلکه حتی ظاهر را هم شبیه به گوگل ریدر ساخته اند.

  این دلیل شما را درک نمیکنم که « ما بیش از حد به گوگل ریدر وابسته شده بودیم، اما دیگر این وابستگی از بین خواهد رفت و پخش شدن کاربران گوگل ریدر، در سایت‌های جایگزین، این نقطه ضعف ما از بین خواهد رفت» !!

  مگر وابستگیش از نوع وابستگی کاربران به مدیاپلیر ویندوز یا اینترنت اکسپلورر بود که هم عادت باشد هم زحمت! گوگل ریدر یکی از بهترین ها بود چرا آن را ترک کنیم و در سایت های دیگر پخش شویم؟

  در ضمن این اولین بار است که گوگل یک سرویس محبوب را پایان می‌دهد. سرویس هایی مثل google wave و این سرویس های اخیر که در لیست حذف قرار گرفته اند واقعا کارایی مناسبی نداشتند ولی همین که تا کنون چند کلون از روی گودر ساخته شده نشان دهنده کاربری و طرفداران انبوه آن بوده است.

 3. کاربرانی که هاست و دامنه شخصی دارند، فیدخوان شخصی در دامنه‌شون نصب کنن. rssLounge جزو بهترین گزینه‌ها در این زمینه است که اتفاقا محیطش هم خیلی شبیه گوگل‌ریدر هست و شما می‌تونین به سادگی دانلودش کنید و در بخشی از دامنه خودتون (مثلا یک زیردامنه) نصبش کنید…

  حسن این کار اینه که اون فیدخوان‌های خارجی گرفتار … میشن اما دامنه شخصی کمتر در معرض این خطر قرار داره 🙂

 4. سلام.

  واقعا ممنون بابت پست جدیدتون که مثل همیشه خوب بود و البته برای خیلی‌ها کاربردی. من اکانت گوگل ریدر رو با فیدلی سینک کردم. حالا سوالم اینه که با بسته شدن گوگل ریدر، فیدها در فیدلی قابل دسترسی خواهند بود یا باید از طریقی جداگانه، آدرس فیدها رو در فیدلی اضافه کنم؟ سوالم خیلی ابتداییه ولی فکر کردم شاید الان فقط یه کپی از اطلاعات گوگل ریدر داره در فیدلی نمایش داده می‌شه و با از دسترس خارج شدن گوگل ریدر، ممکنه دسترسی من هم به فیدها قطع بشه. سوال دومم اینه که من همچنان با اکانت گوگل می‌تونم به فیدلی دسترسی داشته باشم؟ چون فقط اکستنشن فیدلی رو به کروم اضافه کردم و بعد از سینک کردن فیدها، خود به خود و با اکانت گوگل امکان دسترسی داشتم. حالا اگر بخوام بعدا از یک کامپیوتر دیگه فیدهارو در فیدلی چک کنم با همون اکانت گوگل باید وارد بشم و لازم نیست اکانت جداگانه‌ای در فیدلی داشته باشم؟ ببخشید اگر طولانی شد و وقت‌تونو گرفتم.

 5. تک‌تک سرویس‌هایی که معرفی کردی، می‌تونن به سرنوشتی شبیه گوگل ریدر دچار بشن. ولی…

  همه چیز رو معرفی کردی، جز اصل کاری رو: Tiny Tiny RSS در برابر این سرویس‌هایی که گفتی مثل wordpress.ORG هست در برابر blogspot. این برنامه رو می‌شه روی سرور شخصی نصب کرد و راه انداخت و درست مثل گوگل ریدر (شایدم بهتر) کار می‌کنه.

  نرم‌افزار Tiny Tiny RSS به درد کسایی می‌خوره که نمی‌خوان زیر منت هیچ شرکت یا سرویس اینترنتی‌ای باشند و می‌خوان اختیار فیدخونی‌شون کاملاً دست خودشون باشه. هیچ وقت هم قرار نیست کسی چیزی رو تعطیل کنه، چون صاحبش خود شما هستید.

 6. ۴ سال تمام نشد یک روز چند ساعت از وقت منو نگیره
  آقای دکتر فراموش کردی گوگل ریدر با اینکه …. بود این طور ادامه می داد، و بزرگی شرکت گوگل بود که نمیشد کل دامنه شو بست
  الان کجا کوچ کنیم که ظرف چند هفته نابود نشده
  آخرین اتصال من با گوگلم پاره شد
  بهتره ما هم یه خونه تکونی ای بکنیم
  این همه وبلاگ خوندن … فایده ای نداره

 7. ممنون از این توضیحات مفید. خیلی از کاربران ایران استفاده‌ی دیگه‌ای که بعد از مردن «بلاگرولینگ» از گوگل‌ریدر می‌کنن، راه‌اندازی «بلاگ‌چرخان» به کمک گودر بود. حالا این هم به مشکل می‌خوره. آیا می‌دونین که با این سرویس‌ها رو – مثلا فیدلی – رو تو بلا‌گ‌چرخان هم می‌شه جایگزین گودر کرد یا نه؟

 8. من از
  http://www.totally.me
  استفاده می‌کنم و برام راحت‌تر و جذاب تره. اگه گودر احساس یه روزنامه رو داشت این سایته یه جور مجله‌طور می‌زنه 🙂

 9. درود بر شما
  فکر کنم یک سرویس خوب رو جا گذاشتید:
  bloglines.com

 10. راستی دو سرویس netvibes و bloglines قریباً مثل هم هستند!

 11. در مورد سرویس قیدلی اشتباه می کنید
  گزینه سیو داره و راحت تو بخش سیو قابل دسترس است !!

 12. نمیدونم واقن کدوم ِ این ها میتوانند جایگزین گوگل ریدر بشن!

 13. پست خیلی خوبی بود!
  برای خوندن فید من قبلا از feeddemon استفاده میکردم ولی تقریبا یکساله که از فیدلی استفاده میکنم، چندتا از دلایل ایجا میزارم:
  – معتقدم به راحتی میشه سیو کرد (که حتی در گودر بصورت اتوماتیک ستاره میخوره!)،
  – میانبرای کیبودرش از گودر راحتره (در اثر عادت!)
  – کاستومایز راحت

  اما در مقابل یکی از مواردی رو که نمی پسندم مربوط به نسخه موبایلشه (اندروید) چون نمیشه برا مطالب پلاس+۱ یا بقولی لایک زد! طبق رپلای ایمیل دولوپراش هم هنوز این امکان وجود نداره!
  ——-
  فیدلی هم گزینه خوبیه با این تفاوت که وقتی اکانت گودر رو اد میکنی کل فیدها رو به صورت یدونه نشون میده نه یه لینک برا هرکدوم (بقولی یه کاشی برا هر کدوم)

 14. سلام. بین سایت‌هایی که معرفی کردید به نظرم فیدلی تا اینجا طراحی و امکانات بهتری رو داره.میخواستم ازتون درخواست کنم اگر فرصتش فراهم شد یک راهنمایی درباره چگونگی کاربری بهتر در این سایت و استفاده از امکاناتش برامون بنویسید.

  موفق باشید..

 15. یکی از ویژگیهای بارز گودر، در کنار ستاره زدن، امکان “تگ” زدن به هر مطلبی است، به نحویکه هر مطلب (آیتم) میتواند تعدادی تگ مختلف داشته باشد، و در نتیجه مطالب به هر نحو که کاربر بخواهد دسته بندی میشوند (آپشن Edit Tags)

  آیا امکانی برای انتقال این “تگ”ها به سایر فیدخوانها هست؟

  از راهنماییتان ممنون میشوم

 16. کسانی که از فونت feedly ناراضی هستند اگر با مرورگر کروم کار میکنند میتونن از قسمت setting سپس به قسمت advance setting برن و از اونجا رو گزینه ی customize font کلیک کنید و فونت sans-serif رو به tahoma و یا اگر ویندوز ۸ دارید به segoe ui تغییر بدید.

 17. با سلام
  از گوگل ریدر پشتیبان گرفتم و حالا این سوال رو از شما دارم که کدوم یکی از سایت هایی که پیشنهاد دادین این امکان رو میده که از این نسخه ی پشتیبان استفاده کرد و چطور میشه این کارو انجام داد…
  ممنون میشم از راهنمایی شما

 18. یه سوال. اگر feedly به صورت یک اکستنشن روی بروزر باشه، آیا باعث سنگین شدن browser نمیشه؟ شما در تمام لحاظات در حال فید خوندن نیستی. اما feedly تمام مدت، پشت صحنه در حال کار کردنه.

 19. دکترجان دو سوال:
  ۱.اینکه نوشتین فلیپ بورد خوبیش اینه که بعد از خاموشی گودر فیدها رو همچنان میشه استفاده کرد،مگه توی بقیه سرویسا فیدها بعد از گودر از بین میرن؟یعنی باید فیدها رو دستی و دونه دونه توی اونا وارد کنیم؟
  ۲.کدوم یکی از این سرویسا هست که امنیتش بهتره و فیدهایی که ما عضوش هستیم رو به بقیه نشون نمیده؟

 20. سلام
  من rssLounge که یک برنامه نویس معرفی کرده بود رو نصب کردم ولی حالا یه مشکلی هست و اونم اینکه چطور فایل خروجی گوگل ریدر رو دانلود کنیم؟! دوستان لطفن اگه راهی سراغ دارین بگین.
  We’re sorry, but this service is not available in your country
  !!!!

 21. به نظر من بهترین گزینه برای دسکتاپ Feed Reader

 22. یادم هست در مصاحبتون با وبلاگینا گفتین اگه گودر غیرفعال بشود شما را باید ببرن به اروژانس ؟
  ایا رفتین ؟

 23. آخرین و کامل ترین اخبار از گلکسی اس ۴ تصاویر به همراه ویو از قابلیت های این گوشی : لمس شناور ، مرورگر ، توقف هوشمند ویدیو و …
  حتما ببینید :
  http://tntplus.ir/1391/12/24/%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D9%88-%D9%88%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D9%88-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%84%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%DA%AF%D9%84%DA%A9%D8%B3/

 24. من از هیچ کدوم از فیدخوان‌های خوشم نمیاد. فقط نگاه می‌کردم ببینم کدوم سایت یا وبلاگ به روز شده و بعد می‌رفتم به خود سایت. عدم امکان کامنتینگ و همچنین عدم نمایش قالب سایت از معضلات بزرگ هستند.

 25. جایگزین گوگل ریدر باید توسط یک شرکتی باشه که مثل گوگل از لحاظ امکاناتی و سرمایه و منابع انسانی مثل گوگل باشه من فکر میکنم الان بهترین وقت برای زاکربرگ و فبسبوک هستش تا بتونن با ارائه سرویسی مشابه این جای خالی رو پر کنن.

 26. من یک سوال هم دارم.
  من دو تا اکانت جیمیل دارم و از گوگل ریدر هر دو استفاده می کردم.
  فقط یکی رو توانستم به فیدلی اضافه کنم. دنبال این می گردم که فیدهای اون یکی آی دی رو بتونم به این یک یاضافه کنم که هر دو از یک اکانت منتقل بشه در واقع.
  ولی هر چی می گردم راهش رو پیدا نمی کنم.
  راهی داره؟ یا اینکه باید بالای ۳۰۰، ۴۰۰ تا فید رو دستی منتقل کنم؟

 27. سلام. انگار این گوگل اصلا سر سازگاری با ما رو نداره. کاش می‌دونست که با محدود کردن گودر در سال قبل با راه اندازی گوگل پلاس ما رو در بدر کرده. اما دکتر این سرویس http://www.newsblur.com/ که قبلا خودتون معرفی کردین یادتون رفته؟

 28. من همین امشب متوجه شدم که از یکم جولای ۲۰۱۳ گوگل ریدر غیرفعال میشه :((( خیلی خیلی خیلی ناراحت شدم واقعا نمیدونم چیکار کنم تا آخرین روز ازش نهایت استفاده رو میکنم ولی نمیدونم بعدش چیکار کنم، تمام سرویس های فید یه مشکلی دارن که گودر نداشت!
  بصورت روزانه حدود ۴۰۰مورد از منابع مختلف فیدش برام ارسال میشد که خیلی سریع میتونستم مدیریتشون کنم (از جمله مطالب همین یک پزشک رو هیچکدومشو از دست نمیدادم) من با برنامه ی reeder کار میکردم و اکانت گوگل ریدر رو زده بودم و همه ی موارد توی اون نرم افزار میومد در مورد سایتهای خارجی و سیاسی هم نیازی به قندشکن نداشت و مطالب رو میاورد. بعدش لینک هایی که میخواستم توی دسکتاپ سر بهشون بزنم یا چیز دانلودی بود یا وبی بود رو میزدم میرفت توی instapaper و مطالبی که مقاله مانند و خوندنی بودن رو هم میزدم میرفت توی pocket و کل مطلب رو توی اپلیکیشنش توی هر آی دیوایسم میتونستم بخونم (همه جا وقتم صرفه جویی میشد توی رخت خواب، توی راه، و…) از فلیپ بوردم به عنوان فیدر فیسبوک استفاده میکردم (که گویا الان نمیشه)
  خلاصه گوگل ریدر بره منم بیچاره شدم و همه ی برنامه های میریزه بهم 🙁 من همه چیو امتحان کردم و با هیچکدومش نمیتونم به این راحتی که الان هستم باشم!!!۱ :((( خب چرا میخوان حذفش کنن سرویس به این خوبی…..

 29. خوبی گوگل ریدر این بود که سازگاری با بسیاری از اپلیکشین های سیستم عامل های مختلف از جمله آی او اس و آندروید داشت و همچنین سازگاری با سرویس های فیدی مختلف از جمله quote.fm و readability و instapaper و pocket و evernote و pinboard و zootool و delicious و app.net و tweitter و fb و buffer اینایی که گفتم همشون سرویس های فیدی و رید لتر هستند که توی مقاله نیومده! اسم نرم افزارهایی که با گوگل ریدر سازگاری داشتن که خیلی زیاده…. هر سرویسی یه قلق خاص و یه سیستم خاص داره که هیچکدومم کامل نیستن!

 30. گوگل مریضه…
  مسئله اصلی استفاده آفلاینه…بدبختی!!!

 31. ما که از فید ریدر اپرا استفاده میکنیم

 32. ممکنه دروغ ۱۳باشه ؟

 33. فیدلی واقعا خوبه اما نمیدونم فقط برای من اتفاق می افته یا شما هم تجربه کردید که به شدت کنده و اکثر مواقع واردش نمیشه و اصلا از دیشب تا حالا خیل ایراد یدا کرده.

 34. هر چند که Google Currents یک اپلیکیشن هست و برخلاف Google Reader یک سرویس وب نیست ولی با اینحال می تونه یک جایگزین گوگلی باشه برای ریدر! درسته که این اپلیکیشن برای خوندن مجلات دیجیتال طراحی شده ولی براحتی فیدهای گوگل ریدر رو میاره

 35. مطلب خیلی خوبی بود.
  من netvibes را انتخاب کردم.

 36. به نظر من تا الان نمونه ایرانی Gooder.us خوب کار کرده و همواره هم داره توسعه پیدا میکنه و با هزینه های اعضاء رشد میکنه اما مساله ای که وجود داره، حجم زیاد محتواییِ که ما توی گوگل ریدر جا میذاریم. سایت هایی که تعطیل شدن اما محتواشون توی گوگل ریدر برای ما در دسترس هستند. انتقال لینک ها و فیدهای جدید به سرورهای دیگه خیلی راحته اما نمیدونم واقعا برای محتوای جا مونده چیکار کنیم؟

 37. من دارم فکر می کنم الان سرویس های هم قطار گووگل ریدر چه حالی دارن می برن :دی
  الان با خیل عظیم کاربران مهاجر گووگل ریدر مواجه شدن!

 38. فیدخوانی برای توییتر وجود نداره؟ طوری که سریع توییت ها رو بگیره و حفظ کنه حتی در صورتی که توییتی پاک شد توی اون بمونه؟
  همون طور که مثلا اگر پستی از وبلاگ حذف بشه فیدش توی گوگل ریدر می مونه

 39. سلام. با عرض پوزش، متن کامنتهای بالایی رو هنوز نخوندم و نتیجتا ممکنه پیشنهادم تکراری باشه. من به تازگی از نرم افزار اندرویید taptu استفاده میکنم وخیلی از نحوه کارش راضی هستم. این نرم افزار از سامسونگ اپز قابل تهیه است.

 40. سلام
  من از flipboard استفاده میکنم و خیلی علاقه درام به این اپلیکشن ولی وقتی میزنم روی مطلب که ادمشو بیاره همینجوری رو لود میمونه و ادامش نمیاد!
  من از اینترنت ایرانسل استفاده میکنم. نمیدونم شاید شیلتره!
  لطفا راهنمایی کنید برای حل مشکل دکتر؟

 41. ۴۰۳. That’s an error.

  Your client does not have permission to get URL / from this server. (Client IP address: 5.250.52.7)

  We’re sorry, but this service is not available in your country. That’s all we know.

  با دیدن این پیام به سختی دوباره یه سمت سرویس میرم

 42. خوبی گوگل ریدر این بود که مطالب همه وبلاگها یا وبسایتهای … شده رو می اورد و نیازی به قندشکن نبود و این یک مزیت بسیار بزرگ برای کاربران ایرانی بود. مزیت دومش امکان شیر کردن اونها در گوگل پلاس بود که درسته همه قابلیتهای گودر قدیم رو نداشت ولی باز از هیچی بهتر بود.
  من از بین این سرویسها و اپهایی که معرفی کردید با همشون کار نکردم و نمیدونم که ایا این دو قابلیت بالا رو دارن یا نه؛ ولی مثلا فلیپبورد با اینکه اپ خوبیه ولی مشکل … داره و بدون چی چی ان اپدیت نمیشه و عملا از روزی که چی چی انها بسته شدن، بلااستفاده مونده.
  فکر میکنم باید دنبال سرویسهای جایگزینی بگردیم که حداقل دو قابلیت بالا رو داشته باشن وگرنه عملا بدرد کاربر ایرانی نمیخورن.

 43. من از نسخه دسکتاپ snarfer استفاده میکنم . چیز بدی نیست البته من زیاد اهل share و like نیستم ولی مشکلش اینه که از سال ۲۰۰۸ تا الان اپدیت نشده است

 44. الان متوجه شدم که ما هم اکنون هم میتوانیم مطالب را با تمهیداتی از طریق گوگل ریدر به اشتراک بگذاریم!!! چگونه؟
  یک- مطالب مورد نظر برای اشتراک را “تگ” بزنیم، مثلا Public
  دو- بر روی تگ Public کلیک کنیم
  سه- در Folder Settings بر گزینه View details and Statistics کلیک کنیم. آدرس فیدی برای این تگ (Public) به ما میدهد. این آدرس را به اطلاع دوستان برسانیم
  چهار- دوستان علاقمند به دنبال کردن مطالب ما میتوانند مشترک این فید شوند، و از این پس کلیه مطالبی را که ما تگ Public میزنیم را دریافت نمایند

  دکتر جان لطفا در این چند ماه باقیمانده، با استفاده از این امکان، حدی از تالمات روحی ما بکاهید

 45. من از Bloglines.com استفاده می کنم..که انگار یطوری همون netvibesهست. چون اکانتشون یکیه!! (اما تو نتوایبز هیچ فیدی ندارم و خالیه!!)

  تو سایت بلاگلاین یه گزینه migrate داره..که عمل نمی کنه 😐 نمی تونم انتقال بدم 🙁
  یکی کمک کنه..

 46. آقای دکتر
  مشکل اصلی همه این سایت ها اینه ه از اچ تی تی پی اس پشتیبانی نمی کنه و اس اس ال نداره . این در آینده مشکل ساز خواهد بود
  ضمن اینکه به اطلاع برسونم که بنا به شنیده های موثق از یکی از دوستان مخابراتی ، بعد از بستن پورت های چی چی ان ، به زودی اچ تی تی پی اس هم تو ایران بسته میشه و عملا کل سرویس های گوگل از دسترس خارج میشه . تو این مدت چند بار هم تو تهران تست گرفتند.

 47. یه سری هم به http://www.feedreader.com بزنید.
  خودش که میگه بهترین جایگزین برای گوگل ریدره!

 48. سلام، دکتر یادتون میاد چند سال پیش توی مصاحبه با وبلاگینا آرش ازتون پرسید «اگه یروز پاشید ببینید گوگل ریدر نیست، چه کار میکنید؟»؟ الان فکنم وقتشه بش پاسخ بدید D:

 49. با سلام و احترام
  میشه یک خواهشی کنم؟
  اگه امکانش هست یک نفر زحمتش رو بکشه و یه توضیح کامل راجع به اینکه چجوری از کروم اسباب کشی کنیم و اینکه از فیدمون چجوری بک آپ بگیریم و … در اختیار بقیه بذاره
  من یکی که تا آخر عمر دعاگو میشم 😀

 50. دکتر جان لطفا این موضوع با این اهمیت را فراموش نکنید، و تا موعد اپاکلیپس ما را در جریان آخرینها بگذارید
  ممنون

 51. سلام جناب مجیدی ممنون از پست بسیارمفیدتون من بهfeedlyرفتم وخیلی راضیم حتی همه tagهای گوگل ریدر هم منتقل شده فقط کافیه برای دیدنشون به قسمت perferencesبریم ودر قسمت tagging توی اون کادر باریک ,عنوان همه تگهامونو همونطور که توی گوگل ریدر نوشته بودیم ؛پشت سرهم با یک ویرگول بینشون وارد کنیم.شما احتمالا میدونستید برای دوستان گفتم که نگران تگهاشون نباشن فولدرهارو هم که عینن وارد میکنه خلاصه کارش درسته 🙂

 52. آیا امکان/احتمال خرید گوگل ریدر، توسط یکی از شرکتها مثل فیس بوک، یاهو، …. هست؟

 53. من بعد از گودر از netvibes استفاده می‌کنم ولی مشکل راست به چپ باهاش دارم. مشکلی که تقریبا همه این فیدخون‌ها به جز گوگل ریدر مرحوم دارن. عکسی که شما زدید از این سایت انگار این مشکل توش حل شده. من تو تنظیمات نتونستم همچین گزینه‌ای پیدا کنم به جز در حالتی که زبان سایت رو فارسی میشه که تو زبان فارسیش هم همه چی به هم میریزه.
  میشه بگید چه طور این کار رو کردید؟

 54. لطفاً taptu را نیز معرفی کنید. خیلی محیط زیبا و کاربر پسندی داره. با فارسی هم مشکل خاصی نداره. نسخه وب و موبایلش عالیه.

 55. با سلام
  فیدلی رو امتحان کردم و به نظرم جالب اومد ولی نسبت به کوکل‎ریدر خیلی خیلی کُند است. آیا بقیه‎اشون هم همینطور هستند؟

 56. بهترین گزینه جایگزین ریدر کامافید است.راحت و بی دردسر

  commafeed.com

 57. اخیرا روى آى پد و لابد آى فون اپلیکیشن newsify داره خیلى خوب با گودر سینک مى شه و کار باهاش راحته، حتما تست کنید.

 58. یه ریدر خوب پیدا کردم به نام https://www.inoreader.com/
  که تو بقیه جانشینان گودر یه چیز دیگس.همه قابلیت های گور رو داره یه چیزایی هم بیشتر داره(نمیگم که کشفشون کنین).فردا گودر خواهد مرد و ما همچنان ادامه خواهیم داشت

 59. در ضمن برای کروم ، افزونه هم داره

 60. سلام ، من یه نسخه پشتیبان از گوگل ریدر مرحومم گرفتم ولی چه جوری میتونم الان به اپلیکیشن یک فید خوان اضافه کنم ؟

 61. سلام . من از فیدلی استفاده می کنم . دو تا مشکل دارم :
  اول اینکه سایت هایی که فیل..ر هستند و قبلن با فیل..رشکن اونا رو وارد فیدهام کردم رو باز نمی کنه !
  دوم اینکه مطالبی که عکس زیاد داره رو فقط با تیتر نشون میده و عکس هارو نمایش نمیده !
  مشکل از چیه ؟

 62. ما که بعد از گوگل ریدر گیج شدیم
  الان هم که هر کی اومده یه سرویسی معرفی می کنه؟!؟!
  آیا منبعی وجود دارد که بهترین سرویس را معرفی کند؟؟

 63. سلام به همگی

  من الان از http://www.netvibes.com
  استفاده می کنم و بسیار راضی هستم

  یکی از خوبی هایی که داره ،برای هر وبلاگ میتونی مشخص کنی که فیدش رو ببینی و یا بصورت پستی که تو خود وبلاگ هست همراه با عکس و امکان کامنت گذاشتن ببینی

 64. http://www.netvibes.com
  میشه درباره این سایت و نحوه استفاده ازش توضیح بدهید؟
  من در حوزه های مختلف می خوام سایت های مربوط به هر حوزه دسته بندی شده باشد.
  اگر راهنمایی نمایید ممنون میشم

 65. ممنون برای معرفی جایگزین ها

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.