رپورتاژ: با کمک «باخبران» اخبار خبرگزاری‌های داخلی را با سرعت مرور کنید

 • توسط علیرضا مجیدی
 • ۳۱ خرداد ۱۳۹۲
 • ۶ دیدگاه

هر کار کنیم، ساعات شبانه‌روز برای ما کافی نیستند، ما هر روز با حجم زیادی از اطلاعات روبرو هستیم و اغلب فرصت کافی برای خواندن کسری اط اطلاعات مهم روز را نداریم.

در مورد اخبار به زبان انگلیسی، ما می‌توانیم از برخی از اپلیکیشن‌های خوب استفاده کنیم، این اپلیکیشن‌ها مهم‌ترین اخبار روز را برمی‌گزینند و به رؤیت ما می‌رسانند، به این ترتیب لازم نیست برای باخبر شدن از اخبار مهم مثلا در حوزه فناوری یا پزشکی، هر روز ده‌ها سایت را بالا و پایین کنیم.

اما در مورد سایت‌ها و خبرگزاری‌های داخلی چه؟

مشکل عمده ما کاربران این است که با تعداد زیادی سایت خبری و خبرگزاری داخلی روبرو هستیم، ما حتی از وجود بعضی از آنها هم مطلع نیستیم، بسیاری از آنها هم خروجی فید خوبی ندارند و ما نمی‌توانیم با فیدخوان‌ها هم به راحتی دنبالشان کنیم.


خرید کتاب با ۱۰٪ تخفیف(همه کتاب‌ها)

از سوی دیگر اگر بی‌خیال مسئله هم شویم، هر روز تعدادی خبر مهم یا جالب را از دست می‌دهیم.

پس راه حل مسئله چیست؟

چاره کار استفاده از سایت جالبی به نام «باخبران» است، این سایت در واقع یک موتور جستجوی خبر است که خبرها را از سایت‌های مختلف جمع‌آوری می‌کند و در دسته‌های مختلف مرتب می‌کند. خوشبختانه باخبران به‌روزرسانی خوبی هم دارد.

bakhabaran

به این ترتیب اگر می‌خواهید از اخبار ورزشی، فرهنگی-هنری، اجتماعی، فناوری، سیاسی و اقتصادی در هر روز مطلع شوید، می‌توانید از باخبران استفاده کنید.

33

اما این همه مزیت‌های این سایت خوب نیست، با باخبران می‌توانید صفحه شخصی خود را داشته باشید و روی اخباری را که بیشتر برایتان مهم هستند، تمرکز کنید:

این کار خیلی ساده است، کافی است در باخبران ثبت‌نام کنید و بعد کلمات کلیدی مورد نظر را به لیست خودتان اضافه کنید، فرضا کلمه «اپل» را. به این ترتیب سایت در سایت‌های و خبرگزاری‌ها که نمایه می‌کند، جستجو می‌کند و اخبار مربوط به اپل را پیدا می‌کند و برایتان فهرست می‌کند.

06-20-2013 10-01-05 AM

خوبی کار این است که سایت یک آدرس فید هم برای این صفحه اخبار شخصی به شما می‌دهد! به علاوه می‌توانید این اخبار را ایمیل هم بکنید.

 06-20-2013 10-10-00 AM

نظرات

 1. منابع خبری این سایت داخلی هستند؟ یا نه میشه اخبار منتشر شده از یک خبرگذاری درست و حسابی جهانی رو هم توش دنبال کرد؟

 2. با تشکر دکتر جان ولی سایت الف خیلی بهتره

 3. Dr.,
  introduce feedly: feedly.com

  fk

 4. در دوره و زمانه ای که رقابت وبسایت ها در گام نخست٬ خروجی یک ایده ناب از یک طراحی خلاق و در گام دوم اصالت جنسیت منابع مادر به شکل خالص و شفاف میباشد٬ آیا به نظر شما چنین وبسایتهای خبری……………………………………………………………………….؟

 5. با سلام
  سایت خوب برای دنبال کردن اخبار آی تی روز دنیا به زبان انگلیسی چی پیشنهاد میکنید؟

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.