چرا اپل می‌خواهد آیفونی ارزان‌قیمت عرضه کند

  • توسط احمد شریف‌پور
  • ۲۰ مرداد ۱۳۹۲
  • ۵ دیدگاه

احتمالا برای شما هم این سوال پیش آمده که چرا اپل حاضر شده است با وجود محصولی با حاشیه سود بسیار بالا نظیر آیفون، تصمیم به عرضه نسخه‌ای ارزان‌قیمت بگیرد که شاید خود آیفون را هم تحت تاثیر قرار دهد. آن‌چه در ادامه می‌آید احتمالا دلیل اصلی این اقدام اپل است.

budget-iphone

تحقیقی که اخیرا گروه Consumer Intelligence research Partners به انجام رسانده است، احتمالا می تواند این اقدام را توجیه کند.

به گزارش AllThingD این تحقیق نشان داده است که گرچه اپل هنوز در جذب افرادی که برای بار چندم اقدام به خرید تلفن‌های هوشمند می‌کنند، بهترین عملکرد را دارد اما در جذب افرادی که برای نخستین بار به خرید تلفن هوشمند می‌پردازند چندان موفق نیست. در واقع ۵۰ درصد خریدارانی که برای چندمین بار اقدام به خرید تلفن هوشمند می‌کنند گفته‌اند در حال برنامه‌ریزی برای خرید آی‌فون هستند اما این درصد در میان خریداران تازه تنها ۳۵ درصد است.

گرچه درصد خریداران تازه‌کاری که آی‌فون را انتخاب می‌کنند هنوز به نسبت زیاد علاقه‌مندان به خرید محصولات سامسونگ بالاتر است، اما AllThingsD اشاره می‌کند که اپل می‌خواهد نفوذش را در بازار به خصوص در میان خریداران تازه‌کار افزایش دهد تا سهم بازارش توسط دستگاه‌های اندروییدی ارزان‌قیمت خورده نشود. خریداران تازه‌کار معمولا ملاحظات قیمتی شدیدتری دارند و معمولا دستگاه‌های‌شان را برای مدت بیشتری نسبت به خریداران دایمی نگهداری می‌کنند. به همین دلیل است که اپل به نمونه ای ارزان‌قیمت نیاز دارد.

همان‌طور که پیشتر هم اشاره کردیم، هدف اپل این است که با آی‌فون ارزان‌قیمت به جذب مشتریانی بپردازد که برای نخستین بار تصمیم به خرید تلفن هوشمند دارند و در عین حال مطمئن شود که مشتریان فعلی‌اش به خرید دستگاه‌های ارزان‌قیمت دیگر روی نخواهند آورد. نتیجه این اقدام به این راحتی قابل پیش‌بینی نیست اما به نظر می‌رسد اپل انتخاب‌های محدودی پیش‌رو دارد.

منبع (+)

نظرات

  1. البته اینطور که از شایعات معلومه این نسخه هم چندان ارزان قیمت نیست!!!!

  2. هدف اپل این است که با آی‌فون ارزان‌قیمت به جذب مشتریانی بپردازد که برای نخستین بار تصمیم به خرید تلفن هوشمند دارند و در عین حال مطمئن شود که مشتریان فعلی‌اش به خرید دستگاه‌های ارزان‌قیمت دیگر روی نخواهند آورد.

    عالیِ.. ما در انتظار خرید اپل ارزان قیمت ..

  3. امیدوارم افزایش محصولات زیاد باعث دردسر برای اپل نشه

  4. کار خوب و جالبی میکند، منتها تو این مملکت ارزان نمیشه !

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.