گوگل بدون «لری پیج» – پیج بخشی از وظایف مدیریتی اقتصادی‌اش در گوگل را متوقف کرد

0

خبری که لری پیج، روز پیش در جریان همایش اعلام سود سه ماهه سوم سال گوگل اعلام کرد، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی داشته است. لری پیج اعلام کرد که او دیگر به صورت روتین مسئول رسدیگی به همه امور اقتصادی و تماس‌‌هایی که با گوگل از نظر بازرگانی می‌شود، نخواهد بود. از این به بعد «پاتریک پیشت» و «نیکش آرورا»، این کارها را انجام خواهند داد. پیج گفت که دیگر نمی‌خواهد اولویت زمان‌بندی کارهایش روی امور اقتصادی باشد.

بلافاصله بعد از اعلام این خبر شایعاتی مطرح شد، مبنی بر اینکه این امر بی ارتباط با بیماری پیج نیست. پیج یک مشکل مزمن در تارهای صوتی‌اش دارد. در «یک پزشک»، پیش از این بیماری لری پیج را برایتان توضیح داده بودیم.

10-19-2013 10-39-30 AM

اما چیز جالب این بود که این خبر، هیچ اثر منفی روی سهام گوگل نگذاشت، در عوض سهام گوگل ۱۳ دصد هم رشد کرد و حالا هر سهم گوگل هزار دلار ارزش دارد! البته این ترقی ارزش سهام به خاطر انتشار آمار سوددهی و افزایش قابل توجه کلیک روی آگهی‌ها بوده است.

سال پیش ارزش سهام‌های شرکت‌های گوگل و اپل به حدود ۷۰۰ دلار رسید، در حالی که اپل در این مدت مشغول متقاعد کردن بازار و کاربران در مورد این بوده که چیزی از خلاقیت شرکت کم نشده است و در شرایطی که اپل بدون استیو جابز، اپل متفاوتی می‌نماید، چنین به نظر می‌رسد که گوگل بدون لری پیج، مشکلات مشابهی نداشته باشد.

البته راهبرد تجاری اپل و گوگل به کلی با هم متفاوت هستند، اپل مجبور است که مرتب محصولاتی تازه و خلاقانه وارد بازار کند، در صورتی که محصول اصلی گوگل، همچنان همان موتور جستجویش است. گوگل دوست دارد تا حجم انبوهی از اطلاعات به کاربر بدهد و متناسب به این اطلاعات، آگهی به خورد کاربر بدهد. گوگل می‌کوشد که کاربر را ترغیب می‌کند به میزان بیشتری روی آگهی‌ها کلیک کند.

علیرغم همه محصولات و پروژه‌های جاه‌طلبانه جانبی گوگل، محصول اصلی گوگل همان نتایج جستجو بوده است و تا به امروز گوگل دچار مشکلی خاصی در افزایش میزان کلیک روی آگهی‌ها نشده است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.