ساندرای پیچای مدیرعامل الفابت و جانشین لری پیج و سرگی برین، بنیان‌گذاران گوگل شد

0

مدیریت و کنترل هلدینگ و شرکت مادر گوگل به دست ساندرا پیچای افتاد.

لری پیج و سرگی برین، بنیان‌گذاران اولیه گوگل دیروز طی نامه مشترکی، خبر از ترک شرکت الفابت و انتقال مدیریت و کنترل این هلدینگ به ساندرای پیچای دادند. این دو فرد مشهور دنیای فناوری هنوز به کار خود در شرکت مادر گوگل ادامه داده و عضو هئیت مدیره الفابت هستند.

لری پیج و سرگی برین که ۲۰ سال پیشِ، پایه‌های بزرگ‌ترین غول دنیای وب را در یک خوابگاه دانشگاه استنفورد بنا نهادند؛ در نامه خود به تثبیت جایگاه آلفابت و ساده‌سازی فرایندهای مدیرینی اشاره کردند و تاکید دارند که جایگاه‌های مدیریتی به سیستم تحمیل نمی‌کنند.

آن‌ها در نامه مشترک‌شان می‌گوید: «آلفابت و گوگل دیگر نیاز به دو مدیرعامل و یک مدیر کل ندارند. ساندار در ادامه‌ مسیر به‌ عنوان مدیرعامل هر دو شرکت گوگل و آلفابت فعالیت خواهد کرد.»

دو کارآفرین جوان و موفق گذشته و مدیران میان‌سال امروزی، در این نامه یادآوری می‌کنند هنوز به آلفابت و گوگل تعهد دارند و در هیئت مدیره به عنوان سهام‌گذار و بنیان‌گذار حضوری فعال داشته و سعی می‌کنند به ساندرا مشاوره دهند و حتی در موضوع‌های دلخواه بحث و تبادل‌نظر کنند.

هیچ تاثیری روی روال روزانه ندارد

ساندرای پیچای، مدیرعامل فعلی گوگل هم در نامه‌ای به کارمندان این شرکت، تاکید دارد که این تغییرات هیچ‌ تاثیری روی روال‌های کارهای روزانه شرکت گوگل ندارد.

او با اشاره به این موضوع که هیچ تغییر ساختار یا تغییر روالی در کارهای روزمره آلفابت و گوگل به وجود نمی‌آید؛ تاکید دارد که بیشتر تمرکز خود را روی گوگل خواهد گذاشت و سعی می‌کند گسترش مرزهای پردازش و ساختن گوگلی بهتر برای تمام مردم را به جدیت دنبال و مدیریت کند. در بخش آلفابت، برنامه‌های طولانی‌مدت متمرکز برای حل مشکلات بزرگ جهانی دنبال خواهد شد.

شاید مردم عادی با شنیدن این خبر شوکه شده باشند ولی کارشناسان و افرادی که رفتارهای لری پیج و سرگی برین را در سال‌های اخیر دنبال کردند؛ برایشان کاملا عادی و قابل انتظار بود.

این دو بنیان‌گذار معروف گوگل از سال ۲۰۱۵ و پس از راه‌اندازی شرکت آلفابت، فعالیت‌های عمومی خود را کاهش داده و کم‌کم سمت‌های مدیریتی و تاثیرگذار در گوگل و آلفابت را کاهش دادند. در این مدت، کمتر دیده شده و حتی در مراسم‌های بزرگ گوگل مانند کنفرانس توسعه‌دهنده‌گان I/O شرکت نمی‌کردند.

پیج و برین هر دو عاشق فناوری هستند و گوشه و کنار علاقه‌مندی‌های خود را دنبال می‌کنند ولی سال‌ها است گوگل و چالش‌های بزرگ آن در چند سال اخیر را برعهده ساندرا پیچای قرار دادند. ساندرا هم به خوبی در این مدت توانسته است از پس این چالش‌ها برآید و غول جست‌وجوی وب را عمومی‌تر و رایج‌تر در دنیای آنلاین تبدیل کند.

در این مدت، ساندار با چالش‌هایی مانند آزار و اذیت‌های جنسی، تنش‌ها با مدیرعامل یوتیوب، مشکلات حریم خصوصی و اتحادیه اروپا و چالش‌های اقتصادی برای توسعه شرکت به این گستردگی را پشت‌سر گذاشته و توانست ارزش سهام و درآمد گوگل را دو برابر کند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.