سوسک‌ها را با آی‌فون کنترل کنید!

چه کسی است که از ربات‌ها خوشش نیاید و دوست نداشته باشد که با یک گوشی هوشمند آنها را کنترل کند؟

اما به تازگی شرکت به نام Backyard Brains دست به کار جالبی زده است و برای آشنایی بچه‌ها با دانش رباتیک و نوروساینس، ترتیبی داده است که آنها بتوانند با خریدن یک کیت ساده، سوسک‌ها را به کنترل خود دربیاورند!

برای این کار باید سوسکی گرفته بشود و یک جراحی ساده و کوچک روی او انجام شود و یک ابزار الکترونیکی کوچک روی پشت او سوار شود، این ابزار یک باتری و یک گیرنده بلوتوث دارد.

سوسک‌

الکترودهایی روی رشته اعصاب سوسک در قسمت سینه سوسک قرار می‌گیرند و بعد کاربر می‌تواند از طریق یک اپلیکیشن رایگان آی‌فون، حرکات سوسک را کنترل کند و سوسک را به چپ و راست هدایت کند.

10-13-2013 05-40-15 PM

قیمت این کیت فقط ۹۹ دلار است!

این پروژه در آن واحد احساسات مختلفی برمی‌انگیزد، طبیعی است که برخی چندششان بشود، بعضی‌ها فقط به جنبه علمی قضیه نگاه کنند، بعضی‌ها روی به بازیگوشی‌ای که می‌توانند با آن بکنند، دقت کنند و در عین حال برخی‌ها هم به جنبه اخلاقی قضیه فکر کنند که آیا صلاح است ما یک سوسک بی‌نوا را این طور آزار بدهیم؟!

10-13-2013 05-40-34 PM

خرید آنلاین کیت

نظرات

 1. امیدوارم تکنولوژی کنترل ذهن در همین پله متوقف بشه…
  هرچند شستوشوی مغزی از این هم بدتره

 2. کاری به چندش بودن گرفتن سوسک و جراهی و قرار دادن دستگاه روی اون و غیر انسانی بودن این کار و… ندارم. فقط کشته مرده اون لینک خرید آنلاینم آخر پستم الان من 😀

 3. این کار غلط است. به هیچ دلیلی مل نمی تونم یه موجود زنده را بخاطر سرگرمی به شکلی انبوه آزاز دهیم. حالا خودخواهی بشر با آزامیش های وحشتناک روی حیوانات بماند.

  راهی برای اعتراض روی این قصیه هست؟

 4. به دو دلیل باهاش مخالفم :
  پول خریدشو ندارم
  توانایی بستنش روی سوسک رو ندارم

 5. این در واقع یه ابزار جاسوسیه. یعنی واقعاً نفهمیدین ؟ تو فیلمهای دست چندمی هالیوود هم نمایش داده شده.
  و این نشون میده که چرا نباید از آیفون استفاده کنیم.

 6. باز هم احساساتی شدین؟
  تمام محصولات دارویی و ژنتیکی و بهداشتی و واکسن‌ها و سرم‌ها… از داروهای بیماریهای خاص و لابراتواری خطرناک تا همین پنکیک و سایه و بوتاکس و ژل … همگی روی موشها و میمونها و خرگوشها و اسب‌ها آزمایش میشه، که هر روز میلیاردها نفر ازش استفاده میکنن، و یجوری حیاتشون بهش وابسته‌س. ولی ککشون هم نمیگزه!
  اصلا خود همین سوسکها، این اسپریهای حشره‌کشی بهشون میزنید، هزاران بار ازین کیت بدتره، چون بجای مرگ و کنترل اعصاب، اونها رو دچار حملات وحشتناک سیستم عصبی میکنه. مسموم نمیشن، بلکه بخش سمپاتیک کاملا داغون میشه و سوسک دچار تشنج شده و زجر کش میشه.
  چطور اینا براتون غیراخلاقی و ظالمانه نیست؟
  بنظر من تولید چنین محصولی، خیلی هم خوبه، چون پیوند بین علوم اعصاب و تکنولوژی مکاترونیکی رو مستحکم میکنه، و راه رو برای ساخت رباتهای زیستی، توانبخشی معلولان، تحقیقات جانورشناسی و… هزران کاربرد دیگه رو تسهیل میکنه… ولــــــــــی!! ولی نباید بصورت عمومی و تجاری در اختیار غیر قرار بگیره، چون کاربردهای غیر از کاربردهای مذکور پیدا میکنه. درست مثل برخی مواد، که هم میتونه پایه دارو باشه، هم میتونه خارج از سیستم دارویی، بعنوان مخدر مصرف بشه.

 7. با وجود تنفر زیادی که از سوسک دارم،این کارو درست نمیدونم.اصلا حشره کش هم درست نمیدونم ولی بعضی وقتا چاره ای نیست.
  نمیشه خودشون شعور داشته باشن تو دست و پا نیان؟!!!

 8. اخه مگه مرض داری

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.

تازه‌ترین نوشته‌های وبلاگ کسپرسکی