پنج اختراع فوق‌العاده برای علاقه‌مندان به عکاسی

13

Snooperscope

Snooperscope

دوربین دید در شب Snooperscope به درد عکاسی نمی‌خورد ولی به شما کمک می‌کند چیزهایی ببینید که با چشم غیرمسلح دیده نمی‌شوند! به وسیله‌ی این دوربین می‌توانید در تاریکی مطلق که چشم انسان هیچ‌چیز نمی‌بیند اطراف را کاملاً واضح تماشا کنید. می‌توانید آن را جایی کار بگذارید و خودتان در اتاق با خیال راحت بنشینید و در صفحه‌ی گوشی هوشمندتان ببینید که در تاریکی چه اتفاقی می‌افتد!

Snooperscope1

Snooperscope یک دوربین با قابلیت تصویربرداری از پرتوهای مادون‌قرمز است که در میان یک نورافکن مادون‌قرمز قرار داده شده است. نور مادون‌قرمز همان نوری است که کنترل تلویزیون به وسیله‌ی آن با تلویزیون ارتباط برقرار می‌کند. این نور به وسیله‌ی چشم انسان دیده نمی‌شود و خواصی متفاوت از نور مرئی دارد. برخی مواد که برای نور مرئی، کدر تلقی می‌شوند و نور مرئی از آن‌ها عبور نمی‌کند، برای مادون‌قرمز شفاف هستند و این نور از آن‌ها عبور می‌کند. جوهر، پارچه، برخی مایعات و شیشه عینک آفتابی از این موارد هستند.

Snooperscope4

Snooperscope صفحه‌ی نمایش ندارد و با وای‌فای به گوشی تلفن همراه هوشمند متصل می‌شود. تصویر آن را می‌‌توانید بر روی تلفن همراه ببینید و با نرم‌افزار مخصوص، آن را کنترل کنید. این دستگاه باتری جداگانه دارد که با هر بار شارژ ۴ ساعت کار می‌کند.

Snooperscope2

Snooperscope دارای یک آهنربای قوی در انتها است که به هر چیز آهنی مثل پشت برخی از گوشی‌ یا تبلت، کلاه ایمنی، و … متصل می‌شود. علاوه بر این می‌توانید انواع و اقسام پایه‌های نگه‌دارنده و سه پایه‌هایی که به دوربین‌ها متصل می‌شوند را به Snooperscope متصل کنید.

Snooperscope7

یکی از کارهای جالبی که با Snooperscope می‌توان انجام داد، دیدن نقاط نورانی است که توسط Kinect ایجاد می‌شود. Kinect که ساخت شرکت Microsoft است به Xbox متصل می‌شود و حرکات بازی‌کننده را دنبال می‌کند بدون اینکه او بخواهد دسته‌ی بازی در دست بگیرد. Kinect این کار را به وسیله‌ی پرتوهای مادون‌قرمز انجام می‌دهد. اگر وقتی Kinect‌ روشن است با Snooperscope به اتاق نگاه کنیم، می‌بینیم که همه‌جا پر از نقاط نورانی است که از Kinect می‌آیند.

paranormalactivity4-kid-kinect-full

نمایش فیلم Snooperscope در آپارات

Quebee

photo-main (2)

دوربین‌های دیجیتالی و گوشی‌های موبایل طوری ساخته‌شده‌اند که برای فیلم‌برداری باید در دست گرفته شوند. Quebee یک دوربین دیجیتالی مکعبی است که آن را دست نمی‌گیرند، بلکه روی سطحی می‌گذارند. ایده‌ی این دوربین این است که شخص، خودش هم در صحنه‌ی فیلم‌برداری یا عکس‌برداری باشد نه اینکه خودش از دیگران فیلم بگیرد.

Quebee صفحه‌ی نمایش ندارد و به وسیله‌ی وای‌فای به گوشی هوشمند متصل می‌شود و توسط برنامه‌ی مخصوصش کنترل می‌شود. یکی از ویژگی‌های Quebee باتری قوی آن است. به طوری که می‌تواند ۵ ساعت با کیفیت Full HD فیلم‌برداری کند یا در حالت Time Lapse دو روز تصویربرداری کند. گرفتن Time Lapse از جمله کارهای جالبی است که با Quebee می‌توان انجام داد.

b0e03c7cbb8d81cff37d6e3f8a65f622_large

چهار Quebee می‌توانند باهم به صورت هماهنگ کار کنند و یکجا توسط گوشی هوشمند کنترل شوند. به این وسیله می‌توانید Quebee‌های مختلف را در مکان‌های مختلف کار بگذارید و یک فیلم چند جهته بگیرید!

Quebee طوری طراحی شده است که بر روی سطوح صاف و یا شیب‌دار به خوبی ثابت می‌ماند ولی در صورت تمایل می‌توانید، انواع پایه‌ها و گیره‌های استاندارد که برای دوربین‌های عکاسی طراحی‌شده‌اند را به Quebee متصل کنید.

12ddb1c0def2f34081e49e1d18f6bcd9_large

نمایش فیلم Quebee در آپارات

Time Lapse چیست؟

در این مقاله چند جا درباره‌ی Time Lapse صحبت می‌کنیم. Time Lapse نوعی تصویربرداری است که زمان را به چالش می‌کشد! در Time Lapse دوربین طوری تنظیم می‌شود که در زمان‌های خاصی عکس بگیرد. مثلاً به مدت دو روز هر پنج دقیقه یک‌بار عکس بگیرد. سپس این تصاویر در کنار هم یک فیلم یا عکس فرازمانی تشکیل می‌دهند. مثلاً فیلم‌هایی که رویش گیاهان را نشان می‌دهند، نوعی از Time Lapse هستند. در تصویر زیر نوع دیگری از Time Lapse را مشاهده می‌کنید.

epochs-arches-timelapse

Michron

Michron1

Michron دستگاهی است که به دوربین دیجیتالی متصل می‌شود و به وسیله‌ی آن می‌توانید به صورت Time Lapse تصویربرداری کنید. دستگاه‌های مشابه زیادی تاکنون ساخته‌شده‌اند که به این دستگاه‌ها Intervalometer گفته می‌شود. اینتروالومترهایی که تاکنون ساخته‌شده‌اند دارای صفحه‌ی نمایش و چند دکمه هستند و کار با آن‌ها احتیاج به آموزش حرفه‌ای دارد.

intervalometer1
یک اینتروالومتر معمولی

ویژگی منحصربه‌فرد Michron این است که بسیار کوچک است، هیچ دکمه و صفحه‌ی نمایش ندارد و کاملاً توسط تلفن همراه و نرم‌افزار مخصوص خود کنترل می‌شود. نرم‌افزار Michron به گونه‌ای ساخته شده است که هم برای حرفه‌ای‌ها و هم برای تازه‌کارهای مناسب است. در این نرم‌افزار یک بخش اتوماتیک وجود دارد که در آن می‌توانید تنظیم کنید که از چه چیزی می‌خواهید Time Lapse تهیه کنید. نرم‌افزار به صورت اتوماتیک تنظیمات را برای شما انجام می‌دهد. بعد از انجام تنظیمات،‌ می‌توانید گوشی را از Michron جدا کنید، تا Michron به صورت خودکار با دوربین عکس بگیرد.

Michron

نمایش فیلم Michron در آپارات

Foldio

673ece9571914dd3f9155da8b14e511d_large

عکس‌هایی که در استودیوهای عکاسی گرفته می‌شوند به خاطر نورپردازی و زمینه‌ی عالی، بسیار زیباتر و جذاب‌تر از عکس‌هایی می‌شوند که در محیط معمولی گرفته می‌شوند. Foldio یک استودیوی عکاسی کوچک برای گرفتن عکس‌های فوق‌العاده است که آن را می‌توانید به راحتی داخل کیفتان بگذارید و به دنبال خود به هر جایی ببرید. اتصالات بدنه‌ی Foldio توسط آهنربا است. لذا به راحتی می‌شود آن را تا کرد و به راحتی هم به حالت استودیو در آورد.

photo-main (1)

در قسمت سقف Foldio یک سری لامپ LED قرار دارد که نورپردازی مناسب را برای گرفتن عکس‌های ویژه مهیا می‌کند. درون Foldio نوعی کاغذ مات و ضخیم از جنس EVA است که رنگ‌بندی‌های مختلف دارد. این کاغذ زمینه‌ی تصویر را تشکیل می‌دهد.

070c81d73114507edb991dcb094441da_large

به وسیله‌ی Foldio می‌توانید بدون دوربین و استودیوی حرفه‌ای و تنها با یک گوشی موبایل، عکس‌های فوق‌العاده از سوژه‌های کوچک بگیرید.

نمایش فیلم Foldio در آپارات

Wiggly

Wiggly1

ثابت‌کننده‌های دوربین فیلم‌برداری (Stabilizer)، دستگاه‌هایی هستند که جلوی حرکت دوربین در یک جهت خاص را می‌گیرند. برخی از این ثابت‌کننده‌ها جلوی چرخش دوربین را می‌گیرند. یعنی هرچقدر که پایه‌ی دوربین بچرخد، دوربین در یک جهت خاص ثابت می‌ماند تا سوژه از کادر خارج نشود و یا لرزش در تصویر ایجاد نشود. این ثابت‌کننده‌ها عمدتاً بزرگ و دست و پا گیر هستند و برای کارهای خیلی حرفه‌ای استفاده می‌شوند.

Wiggly یک ثابت‌کننده‌ی کوچک و سبک است که می‌توان به راحتی یک گوشی موبایل یا دوربین دیجیتالی کوچک را درون آن قرارداد. Wiggly می‌تواند جلوی چرخش دوربین در یک جهت (حول محور X)، در دو جهت(حول محورهای X و Y)،‌ و حتی در ۳ جهت (حول محورهای X و Y و Z) را بگیرد. این دستگاه آن‌قدر سبک است که یک پهپاد کوچک می‌تواند آن را به همراه دوربین حمل کند.

برای ثابت کردن دوربین در یک جهت، از Wiggly با دو دسته استفاده می‌شود. برای ثابت کردن آن در دو جهت، از Wiggly با یک دسته، و برای ثابت کردن آن در سه جهت، یک Wiggly یک دسته، به یک Wiggly دو دسته متصل می‌شود.

Wiggly

یک دسته‌ی بلند هم برای Wiggly موجود است که به وسیله‌ی آن می‌توان در ارتفاع پایین و یا در ارتفاع بالا فیلم‌برداری کرد. بر روی Wiggly دکمه‌ای وجود دارد که دوربین را به صورت روان می‌چرخاند. کاربر از این دکمه برای تنظیم زاویه‌ی دوربین و یا چرخاندن دوربین در حین فیلم‌برداری استفاده می‌کند. البته ما هرچه که از شگفت انگیز بودن Wiggly بگوییم، باید خودتان فیلم Wiggly سه جهته را ببینید تا باورتان شود.

نمایش فیلم Wiggly در آپارات

نمایش فیلم Wiggly سه جهته در آپارات

منبع


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

اگر ابرقهرمانان‌ها و شرورهای فیلم‌ها و کامیک‌ها در دوره ویکتوریا می‌زیستند!

عصر ویکتوریا دوره‌ای از تاریخ بریتانیا بود که از سال 1837 تا 1901 همزمان با سلطنت ملکه ویکتوریا بریتانیا ادامه یافت. این دوره، دوره تغییرات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی قابل توجهی بود که نه تنها بریتانیا، بلکه سایر نقاط جهان را عمیقاً…

اگر گوشی‌های موبایل، دهه‌ها زودتر اختراع می‌شدند

در دوره‌ای پس از همگانی شدن استفاده از گوشی‌های موبایل، تنوع ظاهری آنها بسیار زیاد بود و هیچ گوشی‌ای شبیه گوشی دیگر نبود. اما الان شکل همه گوشی‌ها تقریبا یکی شده است.ما خیلی منتظر گوشی‌های تاشو یا رول‌شونده ماندیم تا این یکنواختی را به…

زندگینامه «هرژه» و مروری بر مجموعه کتاب‌های «ماجراهای تن تن»

امروز مصادف است با نخستین بخش از رشته ماجراهای تن‌تن و میلو نوشته هرژه . به همین خاطر این پست را به صورت مشروح اختصاص می‌دهیم به این نوستالژی دوران کودکی‌مان: «نیروهای ویلهلم دوم قیصر آلمان وارد بلژیک شده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند.» این را زنانی…

ابر تورم آلمان در سال 1923 چه بر سر مردم آورد؟

به زمانی می‌رویم که یک آلمانی طبقه متوسط، ​​میلیاردها مارک در جیب خود حمل می‌کرد اما هنوز نمی‌توانست چیزی بخرد. یک قرص نان 200 میلیارد مارک قیمت داشت.با حقوق بازنشستگی یک هفته‌ای حتی یک فنجان قهوه را نمی‌شد خرید. سقوط آزاد ادامه داشت و…

عکس این درخت‌های عجیب در دوره جنگ جهانی دوم اصلا ویرایش نشده‌اند!

این عکس شگفت‌انگیز جنگ جهانی دوم ممکن است عکس ویرایش شده یا فیک به نظر برسد. اما واقعا این طور نیست.در این عکس سورئال، که بخشی از آرشیو عکاسی نیرو‌های دفاع فنلاند است، یک ماشین ارتش فنلاند در امتداد جاده‌ای در چند مایلی مرز با اتحاد…

بازیگران سریال به‌یادماندنی «آفیس» را در قالب تصویری گیم GTA یا سریال گیم آو ترونز ببینید!

سریال دفتر یا "The Office" یک سریال کمدی تلویزیونی محبوب آمریکایی بود که از سال 2005 تا 2013 پخش شد. این سریال توسط گرگ دانیلز ساخته شد و توسط ریکی جرویز و استفان مرچنت که در اصل نسخه بریتانیایی سریال را ایجاد کرده بودند، توسعه یافت. سریال…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
13 نظرات
 1. alirezakzm می گوید

  بسیار جالب بودن ولی کاش قیمت هم داشتند

  1. احسان صنایعی می گوید

   دوست عزیز اینها فعلاً در حد اختراع هستند! و هنوز به تولید انبوه نرسیدن و وارد بازار نشدند. فعلاً در سایت Kickstarter در حال جمع کردن بودجه هستند.

 2. سید مصطفی می گوید

  دکتر برای من که عشق عکاسی ام خیلی وسوسه انگیز بود هههععععیییییییییی

 3. عابدين می گوید

  از Foldio خیلی خوشم اومد. معمولاً خودم با یک همچین مشکلی زیاد روبرو می شم.

 4. Javad-ht می گوید

  عالی بودن.
  تایم لپس واقعا جالبه و درست کردن ویدئوش لذت بخش!

 5. نیما می گوید

  چقدر جذابن

 6. عادل می گوید

  واقعا عالی بودن ممنون

 7. atefe می گوید

  سلام
  یه سئوال داشتم
  من دوربینم کانن هست رو حالت tim laps بوده و باهاش فیلم گرفتن و فیلم ها خیلی تند و سریع گرفته شده البته بهتره بگم تند پخش میشه
  می خواستم ببپرسم راحی هست که به حالت استاندارد تبدیل بشه
  اگه میشه جواب سئوالمو برام ایمیل کنید

  ممنون از شما

 8. همراه سنتر می گوید

  این ایده ها واقعا جالبن و آدمو به فکر می اندازه

 9. طراحی داخلی منزل می گوید

  وسوسه برانگیزه و همینطور خرج ما میره بالا

 10. دانشجو می گوید

  باسلام خدمت سروران گرامی:آیا گجت Snooperscope هم اینک به بازار ما اومده؟از کجا و چه فروشگاههایی می توان تهیه کرد(اگر ممکن باشد آدرس دقیقتر) و حدود قیمت آن؟از دوستانی که در این زمینه اطلاع دارند درخواست یاری دارم.با تشکر

 11. ahmad می گوید

  چرا گذاشتین الان من میخوام دکتر یا میری میخری یا دیگه سایتت نمیام……………………………………………………………….شوخی کرد..

 12. علی می گوید

  سلام
  چطور میتونم foldio 360 رو خریداری کنم ؟‌

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.