مجله اپلیکیشنی یک پزشک : بی‌برنامگی ممنوع

44

جمله معروفی هست که می گوید ماهی را هروقت از آب بگیری تازه است؛ به نظرم بهتر است این جمله را به خاطره ها بسپاریم چرا که این روزها اگر ماهی را زودتر از بقیه نگیری هیچ ارزشی ندارد و احتمالا شما هم با من کاملا موافقید که در این عصر ثانیه ها هستند که سال های مارا می سازند و دیگر مثل گذشته نیست که به راحتی هم به کار و زندگی مان برسیم و هم به استراحت و تفریحمان. به هر حال دنیا سریعتر از هروقت دیگری در حال حرکت به جلو است و اگر لحظه ای درنگ کنیم از این قافله عقب می مانیم پس امروز هم اسمارتفون ها و تبلت های خودرا آماده کنید تا نه تنها عقب نمانیم بلکه ماهی و ماهی های تازه و خوشمزه ای را هم صید کنیم.

1

در دو قسمت قبل دیدیم که گجت هایی همچون اسمارتفون و تبلت می توانند به با ارزش ترین خاطره های ما که عکس هایمان هستند، حس وحال جدیدی ببخشند و از آن شکل عادیشان به اثری جاودان برای ما تبدیل کنند و به اپلیکیشن های خبرخوانی نگاهی انداختیم و دیدیم که مطالعه و مرور اخبار چقدر ساده و سریع شده است. در این مقاله هم به جنبه ای از اسمارتفون ها نگاه می کنیم که این روزها به شدت برروی زندگی ما تاثیر گذاشته اند و مارا از دست کاغذ و خودکار و پاک شدن نوشته ها و مواردی از این دست خلاص کرده اند و کاری کرده اند که ما هیچ بهانه ای برای فراموش کردن رخداد های زندگی نداشته باشیم، البته حداقل برای خودمان.


 Any.do

any.do

من هروقت اپی را در صدر قرار می دهم، دلیل آن را هم ذکر می کنم و دلیلم برای این اپلیکیشن کاملا واضح است؛ Any.do اپلیکیشن ساده و زیبایی است، به طرز عجیبی سریع است و از اندروید و iOS گرفته تا نسخه مرورگرهارا پوشش می دهد و در اندروید ویجت های بسیار کاربردی ای را در اختیار کاربر قرار میدهد. در ضمن با تقویم Cal (در ادامه به این تقویم هم می رسیم) هم سینک می شود و به نظرم سینک یک اپ تودو با یک اپ تقویم بسیار کاربردی است.

anydo2

ویژگی جالب دیگر این اپ که من بسیار آن را کاربردی می دانم، بخش Moment اپ هست، به این صورت که بعد از تنظیم این بخش و دادن ساعتی مخصوص به آن، اپ تودوهای شما را به شما نمایش می دهد و به نظر برای کسانی که کمی فراموش کاری دارند و حتی آن دسته ای که می خواهند همیشه سروقت باشند، بسیار کاربردی است و هرچند خیلی از اپ ها این کار را انجام می دهند اما در Any.do طراحی زیبایی تری دارد. به طور کلی میتوان سادگی وارد کردن تودوها، امکان یاداوری و همچنین طراحی زیبا و ویجت های کاربردی را از ویژگی های این اپ دوست داشتنی و رایگان دانست.

دانلود اپلیکیشن Any.do برای سیستم عامل های : ios (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود)

SpringPad

springpad

من به شخص اپلیکیشن SpringPad را ستایش می کنم و به جرات می گویم از زمانی که با آن آشنا شدم تا به امروز واقعا تغییرات بزرگی داشته است و تقریبا قابلتی نیست که در خودش نداشته باشد. SpringPad اپلکیشینی با طراحی زیبا و دلنشین است، قابلیت های شخصی سازی بسیاری به شما می دهد و از همه مهمتر وظیفه خودش را که بهتر کردن زندگی ما است، به خوبی انجام می دهد. برای مثال، جدا از امکان وارد کردن تودو و تسک ها، امکان وارد کردن صدا و عکس را هم دارد و این دو مورد به زیبایی در صفحه اصلی این به نمایش در می آیند. در ضمن امکان یاداوری تودو را هم دارد.

اما از نکته های برجسته این اپ، می توان به قابلیت تگ یا برچسب گذاری نوشته ها اشاره کرد که من کمتر در این گونه اپ ها دیده ام و این قابلیت می تواند در جستجو و پیدا کردن تودو ها و نوشته هایتان بسیار به شما کمک کند و به ابزاری کارامد برای صرفه جویی در وقت تبدیل شود. به صورت کلی اگر بخواهم این اپ را توصیف کنم، می توانم با قاطعیت بگویم اپلیکیشن SpringPad همان چیزی است که تمام نیازهای شمارا می تواند برای فراموش نکردن رخدادی رفع کند، پس اگر هم اپلیکیشنی زیبا می خواهید هم اپی که اجازه وارد کردن تگ، عکس و صدا و همچنین توضحیات را به شما ارائه دهد و قایلیت یاداوری هم داشته باشد، این مورد را هرگز فراموش نکنید.

دانلود اپلیکیشن springpad برای سیستم عامل های : ios (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود)

Wunderlist

wunderlist

هرچند اپلیکیشن Wunderlist هیچ وقت انتخاب اول من نبوده است و به سختی با آن ارتباط برقرار می کنم، اما اپلیکیشنی است که طرفداران بسیاری دارد و از آنجا که به خوبی می توان از نسخه مرورگر آن نیز استفاده کرد، انتخاب خیلی ها به شمار می رود. در تست های که با این اپ در iOS داشتم، چون فعلا از طراحی iOS7 پیروی نمی کند زیاد از طراحی آن لذت نبردم و در این مورد می توان بگویم که اگر طراحی برای شما مهم است فعلا باید این اپ را فراموش کنید اما روی دیگر تست هنوز مانده و آن سرعت بسیار بالا برای وارد کردن تودوهاست تا جایی که روی اپ، تپ می کنید و نوشته خودرا به سرعت وارد می کنید، همین! خلاصه که اگر آن قدر به این اپ وابسته نیستید، اپ های بهتر و کاربردی تر دیگری هم پیدا می شوند اما این ها به هیچ وجه ازکاربردی بودن نسخه مرورگر Wunderlist کم نمی کنند و هنوز هم جزو بهترین گزینه هاست.

دانلود اپلیکیشن Wunderlist برای سیستم عامل های : ios (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود)

Todoist

todoist

اپلیکیشن Todoist اپلیکیشن کاربردی و سریعی است، طراحی زیبایی دارد و قابلیت های آن راضی کننده هستند اما یک مشکل دارد و آن هم این است که امکانات خوب آن یا به عبارتی امکاناتی که واقعا نیاز هستند پولی هستند و این را به این خاطر مشکل حساب می کنم که از یک طرف به آسانی نمی شود نسخه پریمیوم آن را تهیه کرد و از طرفی دیگر اگر باز هم بتوان به آسانی نسخه پولی آن را تهیه کرد باز هم اپلیکیشن های رایگان بسیاری هستند که تمام این کارها را انجام می دهند و چه در ایران باشیم چه نه برسر این که میتوان گزینه بهتر را انتخاب نمود، توافق داریم.

به هرحال، بدون تهیه نسخه پولی این اپ، باز هم در نسخه رایگان آن امکانات خوبی را می توان یافت و خوشبختانه به خوبی قابلیت اصلی اش که وارد کردن تودو است را انجام می دهد و تا جایی که متوجه شدم با تقویم گوگل هم سینک می شود. خلاصه که اگر یک اپ فوقوالعاده ساده را می خواهید و زیاد به امکانات کاری ندارید این اپ نیاز شما را برطرف می کند.

دانلود اپلیکیشن todoist برای سیستم عامل های : ios (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود)

Tomorrow

tomorrow

Tomorrow به صورت کلی اپ فوقوالعاده ای نیست و بسیار ابتدایی است و البته انتظار بیشتری هم از آن نمی رود چرا که فقط وظیفه دارد تودویی را از شما دریافت کند و به شما یاداوری کند که این تودو برای امروز است و این یکی هم برای فردا، همین! اما چرا این اپ را معرفی کردم؟ خیلی از ما علاقه نداریم با اپ های پیشرفته و پیچیده سروکله بزنیم و دوست داریم برای امروز یا فردایمان یک دفترچه یادداشت داشته باشیم تا حداقل این دو روز، کارهایمان را فراموش نکنیم. البته Tomorrow طراحی زیبایی هم دارد که نمی توان آن را انکار کرد و با جلوه های دلنشینش اپلیکیشن دوست داشتنی ای را برای طرفدارانش فراهم می کند.

دانلود اپلیکیشن tomorrow برای سیستم عامل های : ios (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود)

EverNote

evernote

آیا این اپ نیازی به توضیح و معرفی دارد؟ جواب کاملا خیر است اما برای کامل شدن پست باید معرفی شود. اپلیکیشنی که روزی فقط از آن به عنوان یک دفترچه یادداشت نام برده میشد امروزه برای خود کمپانی ای شده است و دیگر به آن به چشم یک اپ ساده نگاه نمی شود. اما این ها را که کنار بگذاریم به اپی می رسیم که تقریبا چیزی نیست که نداشته باشد؛ طراحی اش زیباست، کار با آن ساده و سریع است، از وارد کردن صدا و تصویر تا تگ و نقشه را در خود جا داده و از همه مهمتر ویجت هایش زندگی را برای هر کسی شیرین می کنند.

در EverNote حتی به شما یک ادیتور کامل داده می شود تا به هیچ وجه احساس کمبود نکنید و اگر نیازی به یک ادیتور حرفه ای نداشته باشید می دانید که اپلیکیشنی دارید که تمام نیازهای شمارا برای نوشتن رفع می کند. ویژگی بسیار مطرح دیگر این اپ این است که برای هر سه سیستم عامل مطرح اسمارتفون ها عرضه شده است و با وجود نسخه دسکتاپ خیالتان راحت است که هیچ وقت نوشته های تان را از دست نمی دهید.

دانلود اپلیکیشن evernote برای سیستم عامل های : ios (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود) – ویندوزفون (لینک دانلود)


 iOS

تا اینجا به اپلیکیشن هایی پرداختیم که حداقل برای دو سیستم عامل iOS و اندروید عرضه شده اند اما اجازه دهید کمی هم به اپ های اختصاصی برای سه سیستم عامل iOS، اندروید و ویندوزفون بپردازیم. ابتدا با سیستم عامل iOS شروع میکنیم و نگاهی به چند اپ جالب در این سیستم عامل می اندازیم البته توجه داشته باشید که اپ هایی که بالا معرفی شدند اپ های شاخص این زمینه هستند و امتحان خودرا پس داده اند.

Taasky

taasky

مدتی است که با اپلیکیشن Taasky آشنا شده ام و به نظرم اگر جزو کاربران iOS هستید این اپ واقعا می تواند به ابزاری دوست داشتنی برای شما تبدیل شود چرا که از آخرین متدهای طراحی iOS7 بهره می برد و به طرز باورنکردنی ای سریع است. بخش جالب این اپ به نظرم نحوه جابه جایی بین موضوعات مختلفی از جمله بخش کاری و خرید است، البته شاید قابلیت خیلی جدیدی به نظر نیاید اما آن چنان جابه جایی سریع و آسان صورت میگیرد که برای افرادی مثل من که حوصله شلوغی و پیچیدگی را ندارند میتواند قابلیت خیلی مهمی باشد.

دانلود اپلیکیشن taasky برای سیستم عامل : ios (لینک دانلود)

!Do

do

در جستجوهایم به این اپ جالب برخورد کردم و البته کمی هم تعجب کردم که چرا تا به حال چیزی از آن نشنیده بودم. اپلیکیشن Do به تازگی آپدیت شده است و قابلیت های جدیدی از جمله پشتیبانی از iOS 7 به آن افزوده شده است. اپلیکیشن قابلیت های کاربردی ای همچون استفاده از تفویم و یاداوری را در خود جا داده است و سادگی بسیار آن می تواند باعث محبوب شدنش در میان خیلی ها شود. در ضمن جلوه های صوتی جالبی هم دارد!

دانلود اپلیکیشن !do برای سیستم عامل : ios (لینک دانلود)

30/30

3030

اپلیکیشن 30/30 هم از آن دسته اپ هاست که هم وررفتن با آنها سرگرم کننده هست هم گاهی می توانند کاربردی شوند. کار اپلیکیشن هم خیلی ساده است، تودوی خود را به آن بدهید و Play را تپ کنید، حال 30 دقیقه وقت دارید تا به این کارتان برسید. خلاصه که اپلیکیشن جالبی است و به درد کارهای کوچک و روزمره می خورد.

دانلود اپلیکیشن 30/30 برای سیستم عامل : ios (لینک دانلود)

 اندروید

اندروید در این زمینه آن چنان اپ اختصاصی ای ندارد اما یک اپلیکیشن در این سیستم عامل وجود دارد که آرزوی هرکاربر سیستم عامل دیگری می تواند باشد.

Keep

keep

از زمانی که با Keep آشنا شدم تقریبا همه اپ های دیگر در زمینه تودو را کنار گذاشتم و فقط از این اپ استفاده می کنم؛ البته من زیاد از Keep در اسمارتفونم استفاده نمی کنم و چون بیشتر کارم با کامپیوتر است Keep بهترین گزینه برای من است چرا که داشتن اپی که هرجا و با هر گجت و کامپیوتری قابل استفاده باشد واقعا جای خوشحالی دارد و از آن جا که Keep هم طراحی زیبایی دارد و هم اینکه به خوبی در کامپیوتر قابل استفاده است و حتی اپ مخصوص کروم را هم دارد بهترین گزینه برای افرادی مثل من است که داشتن اپی تودو که همه چیز را یک جا جمع کند و البته ساده هم باشد جزو آرزوهایشان محسوب میشود و از همه مهمتر ویجت بسیار زیبا و فوقوالعاده کاربردی Keep در اندروید است که می تواند موجب غرور اندرویدی ها شود. ( فقط نمی دانم چرا تاریخ یاداوری را برای 17 ژانویه تنظیم کردم!)

دانلود اپلیکیشن keep برای سیستم عامل : اندروید (لینک دانلود)

 ویندوزفون

متاسفانه به غیر از EverNote اپلیکیشن مطرح زیادی در این زمینه برای این سیستم عامل عرضه نشده است، البته خود EverNote به اندازه کافی تمام نیازهارا رفع می کند و نیازی نیست که دنبال اپ دیگری باشید اما یک اپلیکیشن است که به تازگی با آن آشنا شده ام و به نظرم می تواند نیاز شما برای داشتن یک اپ خوب در این زمینه را رفع کند.

 TinyDo

tinydo

اپلیکیشن طراحی فوق ساده ای دارد و تا حدی شبیه Any.do هست. برای نوشتن تودو کافیست به پایین سویپ کرده و به سرعت تودوی خودرا وارد کنید و حتی می توانید به آن یاداوری هم اضافه کنید.در کل اپلیکیشن ساده و زیبایی است و تا زمانی که اپلیکیشن های بزرگی همچون Any.do به این سیستم عامل هم بیایند می تواند جایگزین خوبی باشد هرچند که تا زمانی که اپی مثل EverNote باشد فکر نکنم به اپ دیگری نیاز داشته باشیم پس ویندزوفونی ها زیاد ناراحت نباشند و کمی صبر پیشه کنند.

دانلود اپلیکیشن tinydo برای سیستم عامل : ویندوزفون (لینک دانلود)


 تقویم ها

این روزها که به دوستمان می گوییم: پایه ای این پنجشنبه بریم بیرون، خیلی ریلکس اسمارتفون خود را خارج می کند و می گوید که اجازه بده تقویمم رو چک کنم! بله درست است، این روزها گویا همه بهانه ای برای فاصله گرفتن دارند اما ما به این بعد از کار با اپ ها کاری نداریم و دلمان می خواهد فقط کمی سروقت و منظم باشیم و چه چیز بهتر از تقویم های آنلاین و اپلیکیشنی؟

تقویم های خود سیستم عامل ها

calender

بدون هیچ تردیدی، تقویم گوگل این روزها بهترین تقویم آنلاین محسوب می شود و کمتر گیکی را میتوان یافت که از این تقویم استفاده نکند. خوشبختانه اپلیکیشن تقویم گوگل طراحی زیبایی هم دارد و کار کردن با آن بسیار دلچسب است و ویجت خیلی زیبایی هم دارد به خصوص که اگر از کاربران گلکسی نوت ها باشید. در مقابل تقویم گوگل، تقویم iOS قرار دارد که به تازگی رخت عوض کرده و iOS هقتی شده است. خلاصه که هر دو هم طراحی زیبایی دارند و هم اینکه کارکردن با آنها واقعا موجب نظم می شود.

دانلود تقویم گوگل برای سیستم عامل : اندروید (لینک دانلود)

Cal

cal

اپلیکیشن Cal هم توسط سازندگان Any.do عرضه شده است و نمی شود این مجموعه اپلیکیشنی عرضه کند و خوب نباشد. اپلیکیشن Cal از طراحی فوقوالعادی چشم نوازی بهره می برد، از تقویم های گوگل و خود اپل پشتیبانی می کند و صدالبته قابلیت های واقعا کاملی دارد به طوری که اگر علاقه زیادی به اپ های خود گوگل و اپل نداشته باشید، می تواند کاملا نیاز شمارا رفع کند. البته تصاویر زیبایش رو هم فراموش نکنید، قابلیتی که اگر حوصله تقویم و تودو را نداشته باشید، حداقل از دیدن تصاویر زیبایی که موضوعاتشان توسط خودتان دسته بندی می شوند می توانید لذت ببرید.

دانلود اپلیکیشن cal برای سیستم عامل : ios (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود)

MyDay

myday

گاهی دلمان می خواهد اپلیکیشنی داشته باشیم که در اوج سادگی و زیبایی، رخداد های با ارزش زندگی را به ما یاداوری کند، به عبارتی هم خودش رخدادهایی را در خود داشته باشد و هم اجازه دهد ما اتفاقات مهم زندگیمان را واردش کنیم و صدالبته که امکان Import کردن از شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک را داشته باشد. خوب اگر به چنین اپی نیاز دارید، اپلیکیشن زیبا و کاربردی Myday را به هیچ وجه از دست ندهید.

دانلود اپلیکیشن myday برای سیستم عامل : ios (لینک دانلود)


 اپ های فراوان کاربردهای یکسان

2

اپلیکیشن در این دسته فراوان است و تا دلتان بخواهد می توانیم اپ معرفی کنیم اما سوال اصلی این است: آیا من به این همه اپلیکیشن نیاز دارم؟ آیا هدف این اپ ها بهتر کردن و سرعت بخشیدن به زندگی نیست؟ پس آیا دلیلی هست که با داشتن اپی که نیاز مارا رفع می کند خود را سردرگم کرده و از این اپ به آن اپ برویم؟ جواب بی برو برگرد خیر است و به نظرم کاملا هم منطقی است چرا که این اپ ها عملا ساخته شده اند تا به عنوان دفترچه یادداشتی برای ما عمل کنند و نیازی نداریم که چندین و چند اپ در این زمینه داشته باشیم و همانطور که گفتم خودم از وقتی که با Keep آشنا شدم اکثر اپ های مربوط به این زمینه را کنار گذاشتم و نیازی نمی بینم که از سایر اپ ها استفاده کنم.

پس توصیه من به شما این است که با همه این اپ ها کار کرده و تستشان کنید اما در آخر یک یا دو اپ را نگه داشته و بقیه را پاک کنید و بیهوده وقت خودرا با امتحان کردن اپ های مختلف تلف نکنید.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

نمونه‌هایی از وندالیسم – البته در شکل نسبتا خفیف آن

وندالیسم به عمل عمدی ایجاد خسارت، تخریب یا اسیب زدن به اموال، اغلب بدون هیچ دلیل یا توجیه قانونی اشاره دارد. این کار شامل اعمالی مانند رسم گرافیتی، برچسب زدن، خراشیدن، شکستن یا نقاشی روی سطوح، از جمله ساختمان‌ها، وسایل نقلیه، فضا‌های عمومی…

زندگینامه «هرژه» و مروری بر مجموعه کتاب‌های «ماجراهای تن تن»

امروز مصادف است با نخستین بخش از رشته ماجراهای تن‌تن و میلو نوشته هرژه . به همین خاطر این پست را به صورت مشروح اختصاص می‌دهیم به این نوستالژی دوران کودکی‌مان: «نیروهای ویلهلم دوم قیصر آلمان وارد بلژیک شده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند.» این را زنانی…

تخیل: تصور کنید که یک موجود هوشمند فرازمینی از زمین بازدید می‌کرد و در اینستاگرام پست به سبک…

ما نمی‌دانیم که هیچ وقت بیگانگانی که می‌گویند اینقدر وجودشان محتمل است، از زمین بازدید خواهند کرد یا آیا آشکارا رخ خواهند نمود یا نه.فعلا در حد داستان‌های علمی تخیلی به قضیه نگاه می‌کنیم.اما تصور کنید که یک موجود هوشمند فرازمینی…

هلند کشور لاله‌ها – توضیحات + گالری عکس زیبا

هلند به خاطر مزارع خیره‌کننده لاله‌ که گردشگران را از سرتاسر جهان جذب می‌کند، مشهور است. این مزارع به ویژه در فصل بهار، معمولاً از اواخر مارس تا اوایل اردیبهشت، سرزنده و زیبا هستند.مزارع لاله عمدتاً در منطقه‌ای به نام "Bollenstreek"…

با این تصاویر کارت پستال خیلی قدیمی در دهه ۱۹۰۰ آمریکایی‌ها، تصور خود از ۱۰۰ سال بعد را نشان داده…

مجموعه‌ای جذاب از کارت پستال‌های عجیب و غریب و در عین حال جذاب از استیون آر. شوک، دیدگاه‌هایی را ارائه می‌دهد که در دهه ۱۹۰۰ تصور شده است و نشان می‌دهند که چگونه شهر‌ها، شهرک‌ها و دهکده‌ها در سراسر ایالات متحده ممکن است طی ۱۰۰ سال آینده…

عکس های رنگی مردم «عادی» در دوران استالین که توسط یک دیپلمات آمریکایی که به دلیل جاسوسی اخراج شد،…

زندگی مردم عادی چیزی است که آنچنان که باید و شاید ثبت نمی‌شود. مورخی را تصور کنید که پنج دهه بعد بخواهد در مورد تاریخ الان ایران تحقیق کند. او احتمالا انبوهی از روزنامه‌های و مجلات و کتاب‌ها و مصاحبه‌های شفاهی و آمارها یا اطلاعات سایت‌ها را…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل / سپتیک تانک /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
44 نظرات
 1. فرشاد می گوید

  ممنون سینا جان بخاطر این پست عالیت. من خیلیوقته از Any.Do استفاده میکنم و واقعاً هم تحسینش میکنم. فقط یه سری رفتارهای خارج از کنترل داره.
  مثلاً تمام تسک‌های عقب افتاده تا دیروز رو سر ساعت 10 صبح یادآوری میکنه و این 10 صبح اصلاً قابل تغییر نیست!
  یا اینکه بعضی از تسک‌ها رو موقع moment کردن ساعت یادآوریش رو نمیپرسه. در صورتیکه در اون لحظه خیلی احتیاج دارم بپرسه! بعد دوباره مجبورم برم دستی ریمایندر اون تسک‌ها رو تنظیم کنم.
  یا اگر بخوایم یک تسک تناوبی هفتگی (مثلاً در روز سه شنبه) فارغ از اینکه چه زمانی انجام گرفتنش تایید شده (مثلاً پنجشنبه همون هفته) دوباره سر همون روز اصلی (سه شنبه) یادآوری بشه، نه روزی که done شد (پنجشنبه هفته بعد) چیکار باید کرد؟
  چه راه حلی برای اینا داری؟ ممنون میشم اگه تجربشو داری راهنماییم کنی.

  1. سینا سلماسی می گوید

   خواهش میکنم فرشاد جان : )
   والا در مورد این دیروزش منم تو اندروید این مشکلو داشتم و واسه منم حل شدنی نبود و از وقتی به iOS کوچ کردم با any.do کار نکردم اما اونطوری که فهمیدم تو ios هم زیاد با تسک هایی که از فردا میگذره درست کار نمیکنه، البته بیشتر تست میکنم و نتیجه رو میگم.

   در مورد مومنت اگه درست منظورتونو فهمیده باشم متاسفانه یه مشلی داره و اونم اینکه فقط خودش یه ساعت داره و وقتی شروع میکنه کاری به ساعت تودو نداره (البته اگه مشکلتون اینطوری باشه)
   در مورد تناوبی هم فکر نکنم any.do این قابلیتو داشته باشه چون بعد از done شدن دیگه یاداوری نمیشه و به نظرم خود آلارم های داخلی گوشی برای این مورد خیلی بهتر باشه : )

 2. پرهام می گوید

  Wunderlist فوق العاده ست. تو chrome app launcher هم به صورت آفلاین و به شکل پنجره ویندوزی وجود داره. و قابلیت خوبی که خیلی از اپلیکیشن های دیگه ندارن و Wunderlist داره اینه که توش با اضافه کردن افراد به بعضی دسته بندی ها. کارهایی رو که می خوای گروهی انجام بدی رو قشنگتر برنامه ریزی و هدایت کنی (این قابلیت رو قبلاً Astrid خدا بیامرز داشت که خب الان دیگه نیست که داشته باشه)

  البته برای کارهای گروهی سایت Wrike هم خیلی خوبه

  1. محمد فلاح می گوید

   واندرلیست خیلی شکیله اما نوتیفیکیشن آن (یادآوری با آلارم یا اعلانات گوشی) در حالت آفلاین درست کار نمیکنه.Any.do بهترین و پرمصرف ترینشه.
   واقعا پست زیبایی بود

 3. Sadeq008 می گوید

  برنامه things رو یادتون رفت
  البته با اون قیمتش باید هم بی خیالش بشید!

 4. بیخیال می گوید

  مدیونید اگه فکر کنید این برنامه نسخه وطنی یکی از اون بالایی هاست!
  http://cafebazaar.ir/app/com.shayanapps.taskmanager/?l=fa

  1. کیان می گوید

   برنامه Taasky فقط برای iOS عرضه شده. برای من سوال چطور واسه اندروید یه نفر پورتش کرده. یا شاید دقیقا مشابه اون رو باز سازی کرده (که البته بعید به نظر میاد)

 5. farhad می گوید

  Wunderlist اصلا خوب نیست

 6. سید مصطفی می گوید

  پست مفیدی بود معلومه خیلی کار کردی روش

 7. احسان می گوید

  ممنون به خاطرپست مفیدتون، من برای ios اپلیکیشنهای Gneo و one day را پیشنهاد میکنم.

 8. ali می گوید

  اپ هایی عالی هستند … اما یک مشکل کوچولو باعث میشه برای من کاربردی نباشند ..
  تقویم ایرانی ! … اپی را معرفی میکنید که تاریخ شمسی داشته باشد ؟
  یا .. نمیدونم راهی هست که توی آی او اس 6 جیل بریک نشده … و یا اندروید 4.1 تقویم شمسی داشت ؟
  یا مثلا گوگل کلیندر شمسی ؟ ..

  1. احسان می گوید

   شما در تقویم گوگل می توانید تقویم شمسی را اضافه کنید

   1. زهرا می گوید

    من خیلی سعی کردم اینکار رو بکنم ولی تقویم گوگل فقط هجری قمری رو اضافه میکرد نه هجری شمسی!چه کار باید بکنم؟

 9. javad می گوید

  سلام و ممنون از پست مفصل و مفیدت
  یه سوال؟
  شما مدیر سایت never نیستید؟
  چرا سایت بدون هیچ اطلاعی یه دفعه بسته شد؟
  این سوال خیلی وقته ذهنمو درگیر کرده
  لطفا جواب بدید
  با تشکر

  1. سینا سلماسی می گوید

   بله متاسفانه به دلیل مشکلات شخصی مجبور به بستنش شدم

 10. javad می گوید

  اشتباه نوشتم
  منظورم سایت onever.ir هست

 11. pendar می گوید

  اقای مجیدی این سایت شما چی داره که وقتی بازش میکنم بیست تا صفحه پیوندها باز میشه. پشیمون میشم به سایتتون سر میزنم

  1. علی می گوید

   برای من که این طوری نیست. شاید مشکل از مرورگرتونه؟

 12. احمد می گوید

  ./

  طعم آشنای پست های onever رو میشه تو متن، و به خصوص اون اول تو تیتر مطلب حس کرد. خیلی خوبه.

  *

  برای این اپلیکیشن ها قابلیت سینک شدن با مرورگرها و امکاناتی که تو سیستم عامل ها و پلتفرم های مختلف در اختیار کاربر میگذاره خیلی مهمه.
  evernote الان خیلی خوب شده تو این زمینه. از نظر طراحی هم میشه جزو طراحی های خوب حسابش کرد. من از دو تا add-on Web Clipper و Clearly تو فایرفاکس استفاده می کنم که کار کردن و مطلب اضافه کردن به evernote رو خیلی اسون کردن و میشه بدون معطلی متنی رو بهش اضافه کنی.

  *

  پاراگراف آخرت واقعا حرف درستیه. گاهی انقدر یه اپلیکیشن پیچیده میشه که از هدف اصلی کاربر (و حتی سازنده) دور میشه. لازم نیست که هر قابلیتی که نسخه دسکتاپ داره، رو گوشی هم باشه. چون مکان استفاده و نحوه استفاده شون باهم فرق داره. همیشه اپ های جدید رو امتحان کنین، ولی هیچوقت همشون رو باهم نداشته باشین! 🙂

 13. صادق می گوید

  چرا مطالبتون تگ ندارند؟
  الان من می خواستم تمام پست های با عنوان: مجله اپلیکیشنی یک پزشک را بخوانم ولی تگی زیر پستتون پیدا نکردم، البته می دونم با سرچ هم میشه پیدا کرد ولی سرچ موارد اضافی تر را هم نشان میده و یکجا و یکدست نیست.

 14. ALI می گوید

  من هم استفاده کردم
  عاشق مطالب مفید هستم

 15. مهدی خسروی می گوید

  به به اقای سلماسی
  ما عاشق مطالب شما توی وبسایت ONEVER بودیم که متاسفانه بسته شد
  دلیلشو هم نمیدونم.ولی مهم نیست
  اگه بتونید و با اجازه اقای دکتر همون نوع مطالب رو اینجا هم ادامه بدید و بنویسید عالی میشه

 16. امید می گوید

  اپلیکیشن Taasky پولی هست.

  1. امید می گوید

   این رو بخریم؟ ارزش خریدن داره؟ مرسی.

   1. سینا سلماسی می گوید

    راستش من دانلود کردنی رایگان بود و اصلا حواسم نبود که پولی شده اما اگه دنبال یه اپ ساده وسریع و همچنین با طراجی زیبا هستید به نظر من که واقعا ارزش این پول رو داره : )

 17. حمید رضا نعمتی می گوید

  من تقریبا با تمام اپ هایی که گفتید کار کردم (غیر از ۲-۳ تاش)
  توصیه من اینه که کتاب Getting Things Done رو بخونید بعدش با اپ Gneo که از متد همون کتاب پیروی میکنه زندگیتون منظم میکنید.
  در مورد تقویم هم بهترین گزینه ای که دیدم WeekCal مطمئنا امتحانش کنید

  1. امید می گوید

   کتاب getting things done نوشته ی چندین نفر هست. کدوم نویسنده مد نظرتون هست؟

 18. امید می گوید

  لطفا یه برنامه تقویم ایرانی خوب برای ios معرفی کنید. پولی هم باشه اشکال نداره. مرسی

  1. سینا سلماسی می گوید

   من خودم از iPersia Calendar استفاده میکنم و خیلی ازش راضیم:
   https://itunes.apple.com/us/app/ipersia-calendar-taghvim/id491945275?mt=8

   1. امید می گوید

    مرسی از پاسخ سریعتون. ipersia calendar خیلی تقویم خوبیه، مخصوصا با آپدیت امروزش که باعث شده، سرعتش خوب بشه. ولی مشکلش اینه که تاریخ میلادی رو در حالت ماهانه اشتباه نشون میده. یعنی همون تاریخ شمسی رو تکرار میکنه.

 19. علی می گوید

  Keep خیلی اپ ساده و خوبیه …
  Evernote هم در کنارش باشه عالیه.

  البته من هنوز هم در کنار این دو، بیشتر به دفترچه فیزیکی‌ام وابسته ام!
  ممنون به خاطر پست.

 20. محمد خواجه‌پور می گوید

  من از تقویم گوگل استفاده می‌کنم.
  برای وارد کردن مناسبت‌های سالانه مشکلی که دارم اینه که برخی از مناسبت‌ها بر اساس تقویم قمری است و سالانه ده روزی جابه‌جا می‌شه. کسی می‌دونه عرب‌ها این مشکل رو چطوری رفع کردن؟ یا می‌شه چه کار کرد؟

 21. نیما می گوید

  خوبه که در باره بروز رسانی تقویم گوگل از طریق اضافه کردن نسخه های دیگه به این تقویم اشاره ایی هم بکنی
  فکر میکنم راحت 80 درصد یوزر ها نمی تونن این کار میکنن
  مثلا اضافه کردن تقویم شمسی به تقویم گوگل
  این قابلیت بعد از اضافه شدن به تقویم گوگل در اسمارت فون شما ( اگر اندروید باشه ) قابل روئت و استفاده میشه
  من خودم سه تا تقویم در تقویم اندروید خودم دارم
  یکی تقویم شمسی
  یک تقویم مناسبتهای اسلامی
  یک تقویم زمان طلوع و غروب آفتاب
  واین گزینه ها بدون نصب برنامه ایی اضافی بر روی گوشی من فعال هستند
  فقط از طریق تقویم خود اندروید

 22. amir می گوید

  خیلى عالى بود من اکثر اپهاى بالارو تست واستفاده کردم و آخر سر به اپى رسیدم که تو لیست شما نبود یکى تقریبا تمام قابلیتهاى اپهاى بالا رو داره و تو google drive هم میشه بکاپ گرفت ازش به نظر من از همه نظر کامل و زیبا است .
  aNote

  https://itunes.apple.com/au/app/awesome-note-+to-do-calendar/id320203391?mt=8

  1. سینا سلماسی می گوید

   بله anote واقعا اپ خوبی هست اما متاسفانه قیمتش واقعا بالاست و اگه بخوایم رنج اپ هارو تا این حد بالا ببریم پست درازی میشه و ارزش مطالعشو از دست میده : )

 23. میلاد می گوید

  سلام آقا مجید و خدا قوت بخاطر نوشته ها و کارهای فوق العاده اتون

  پست فوق العاده ای بود البته مثل همیشه

  من می خواهم به این برنامه ها دوتا گزینه پیشنهادی اضافه کنم البته با اجازه شما

  1. برنامه VR: voice reminder که به تازگی در ios رایگان شد برای یه مدت نامعلوم (البته نمی دونم هنوز هم رایگان هست یا نه)؛ حسن این برنامه اینکه تمام todoها رو می توان به صورت وویس ضبط کرد
  رابط کاربری اولیه از رنگ مشکی استفاده می کنه که زیاد دلچسب نیست اما این امکان وجود داره که در ستینگ با تغییر اون یکم احساس بهتری پیدا کرد

  2. برنامه aNote: که متاسفانه پولی اما به نظرم به علت امکانات بالایی که داره به نظرم خیلی دلچسبه
  هرچند از جهت سرعت کار شاید باب پسند خیلی ها نباشه
  اما به نظرم یکی از بهترین اپلیکیشن هایست که تا به حال باهاشون کار کردم (یه حسن خیلی خوبش اینکه به evernote و googledrive قابل سینک می باشد)
  و البته امکان شخصی سازی نیز داره

  سپاسگذار از توجهتون

  1. احمد می گوید

   آقا مجید؟!

 24. خشايار می گوید

  تو قسمت مخصوص iOS ، بهترین اپلیکیشن رو فراموش کردید :
  OmniFocus 2
  از روز اول که طراحی جدیدش رو دیدم تحت تاثیر قرار گرفتم و با وجود قیمت ٢٠ دلار خریدمش !
  واقعا برنامه ی کاملیه و برای انجام کار ها ( getting things done ) بهترین اپ در موبایل هست!
  تا چند وقت دیگر نسخه ی ٢ برای آیپد و مک هم میاد

 25. امید می گوید

  reminder خود آیفون هم دست کمی از بعضی از این اپ ها نداره. ساده هست. تسک ها هم با gesture قابل جابجایی و ادیت و حذف شدن هست. یه حالت Scheduled هم داره، که تسکها رو براساس تاریخ نشون میده، برای امروز و فردا و … .
  یه مشکلی هم که داره، اینه که All task نداره.

  1. امید می گوید

   و یه مزیت مهم: توی notificationهای گوشی میاد.

 26. Tizz می گوید

  جدا از این سری اپ ها iTrackmytime اپ فوق العاده ایه که چند ماهه دارم ازش استفاده می کنم برای ثبت ساعت مطالعه روزانه یا هر کاری که در طول هفته انجامش می دین . در آخر هم نمودار جداگانه و کلی برای همه ی فعالیت ها در اختیارتون می ذاره تا میزان فعالیتی که انجام دادین به صورت تفکیک شده ببینین
  کار کردن باهاش خیلی آسونه فقط free نیس فکر کنم 1$ قیمتشه . ولی واقعا ارزششو داره . مخصوصا برای دانشجو ها و دانش آموزا !

 27. نیما می گوید

  بهترین برنامه در زمنیه تودو رو فراموش کردی! واقعا برام عجیبه چطوری تونستی clear رو توی این لیست قرار ندی!!!
  من تمام برنامه های بالا رو تست کردم، چون خیلی لازمم میشه ولی هیچ برنامه ای رو بهتر و کاربردی تر و ساده تر از clear نیافتم. الان شده 1 دلار که واقعا هیچه (البته من موقعی که 5 دلار بود خریدمش که واقعا ارزشش بیشتر ازین هاست!)
  البته از برنامه 2do هم استفاده میکنم برای ریمایند حرفه ای و با تقویم و ریمایندر آی او اس هم سینک میشه که باز اینجا معرفی نشده + 30/30 که کارهای روزانم رو باهاش تنظیم میکنم.

 28. خرید کاغذ دیواری می گوید

  خیلی ممنونم الان دانلودش کردم

 29. جام طلا می گوید

  من نتونسنم cal رو با any.do کانکت کنم. یعنی تسکهای any.do توی cal نشون داده نمیشن. گزینه conect to any.do توی cal رو هم تیک زدم. کسی میدونه مشکل از کجاست؟ نه روی تبلت و نه روی گوشی نتوننستم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.