چرا باید به ابتکارات افراد رده پایین در شرکت‌ها و سازمان‌ها توجه کرد – سرجوخه‌ای به نام کولین که باعث شد تانک‌های متفقین در نورماندی زمین‌گیر نشوند

3

در بعضی از کشورها همیشه و همیشه برنامه‌ها به صورت ناگهانی از رده‌های بالا به پایین تکلیف می‌شوند. افراد رده پایین از این دید تنها باید اجزایی مکانیکی‌ای برای انجام کارها باشند. هیچگاه در مورد طرح‌ها از آنها نظرخواهی نمی‌شود، هیچگاه از تجربه‌شان استفاده نمی‌شود و به پیشنهادهای آنها اهمیتی داده نمی‌شود.

اما این شیوه عملکرد برای خودش مشکلاتی بسیاری زیادی در بر دارد.

در این پست می‌خواهم داستان کورتیس کولین را برایتان بنویسم.

کاری که او به عنوان یک سرجوخه ساده متفقین در نبرد سرنوشت‌ساز نورماندی انجام داد، کاری بود بسیار کوچک که اثرات زیادی داشت.

قضیه این بود که بعد از نفوذ متفقین به ساحل نورماندی، آن هم با آن دردسرهایی که در فیلم‌هایی مثل نجات سرباز رایان دیده‌اید، مشکل بعدی عبور از موانع طبیعی بود. تپه‌هایی زیادی با انبوهی از گیاهان و بوته‌ها و خارها به ارتافع یک تا یک و نیم متر این تپه‌ها را پوشانده بودند و یک حصار طبیعی ایجاد کرده بودند.

حتی تانک‌ها هم برای عبور از این حصارهای طبیعی مشکل داشتند، چون عملا به هنگام ورود به جای اینکه نیروی پیشرانه آنها گیاهان را له کند یا به کناری بزند، تانک‌ها روی گیاهان سوار می‌شود و قسمت آسیب‌پذیر زیر تانک‌ها روی آنها قرار می‌گرفت و حرکت تانک‌ها بسیار کند می‌شد. به این ترتیب تانک‌ها تبدیل به اهدافی ثابت برای نیروی آلمانی می‌شدند.

در این هنگام بود که کورتس کولین از یکی از زیردستان خود به نام رابرتز شنید که به هم‌قطاران خود می‌گوید چرا ما دندانه‌هایی فلزی جلوی تانک‌ها نصب نمی‌کنیم.

کولین می‌توانست به این پیشنهاد فکر نکند، اما برعکس بسیار آن را جدی گرفت و با کمک هم‌رزمان خود با استفاده از فلز یک خودروی آلمانی، یک دندانه چهارقسمتی در جلوی یک تانک متصل کرد.

5-26-2014 5-39-46 PM

نتیجه این کار شگفت‌انگیز بود تا حدی که به دستور فرماندهان آمریکایی خط مونتاژی به صورت ۲۴ ساعته روی این طرح کار کرد و ۵۰۰ تانک آمریکایی را مجهز به این دندانه‌های فلزی کرد.

5-26-2014 5-39-05 PM

گرچه کولین با فروتنی اظهار کرد که فکر اولیه از خودش نبوده، اما این حرف او فراموش شد و به خاطر تلاشی که در عملی شدن این پیشنهاد داشت، مدال لیاقت گرفت.

در سال ۱۹۶۱ زمانی که رئیس جمهور آیزنهاور سخنرانی‌ای در مقابل انجمن مهندسان آمریکا انجام می‌داد از کولین یاد کرد:

«روزی سرجوخه‌ای رده پایین به نام کولین بود که ایده‌ای در سر داشت.»

5-26-2014 5-39-24 PM

منابع: + و + و +

 
3 نظرات
  1. lord386 می گوید

    آفرین سرجوخه!

  2. soroush می گوید

    واقعا جالبه اگر در عکسای تانک ” TIGER ” دقت کرده باشید یه صفحه دندانه دار چرخان در جلوی تانک قرار داره احتمالا سازندگان آلمانی این مشکل رو پیش بینی کرده بودن

  3. ثبت برند و شرکت می گوید

    واقعا مطالب جالبی انشار دادید مخصوصا تصاویر ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.