اپلیکیشنی که هنگامی که دزدیده شدید، به دردتان می‌خورد!

 • توسط علیرضا مجیدی
 • ۱۸ خرداد ۱۳۹۳
 • ۷ دیدگاه

جنبش اشغال وال استریت در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ را به یاد می‌آورید؟ در آن زمان و متعاقب دستگیری بعضی از تظاهرکنندگان، استفاده از یک اپلیکیشن به نام I’m Getting Arrested یا «من دستگیر شدم» معمول شد، این اپلیکیشن بعدا به ۱۴ زبان ترجمه شد و سی هزار نفر دانلودش کردند.

اما به تازگی با الهام از همین اپلیکیشن «جیسون ون اندم» که مقیم بروکلین نیویورک است، اپلیکیشن تازه‌ای به نام I’m Getting Kidnapped یا «من دزدیده شدم» آماده کرده است.

فرض کنید که در موقعیت خطرناکی گرفتار شده‌اید و فقط چند ثانیه برای کمک گرفتن فرصت دارید، مسلما فرصت لازم برای تماس با پلیس را ندارید، چون باید شماره بگیرید و به پلیس بگویید چه رخ داده و قضیه تا چه حد جدی است و نشانی خود را هم بگویید.

پس راه دیگر پیامک زدن به اعضای خانواده و دوستان نزدیک است که این هم مستلزم صرف وقت و تمرکز در آن شرایط است. کاری که I’m Getting Kidnapped این است که از پیش یک پیام پیش‌فرض شما را ذخیره می‌کند و به شما امکان می‌دهد که شماره‌ اشخاصی را که قرار است به کمک شما بیایند، در اپ ذخیره کنید. هر زمان که لازم شد، شما می‌توانید با فشردن روی آیکون بزرگ اپلیکیشن، به صورت متناوب و خودکار آن پیام از پیش تنظیم شده را به دوستان مورد نظر خود بفرستید. اپلیکیشن به صورت خودکار موقعیت شما را روی یک نقشه گوگل مپ مشخص می‌کند و به دریافت‌کنندگان پیامک ارسال کنید.

6-8-2014 11-17-33 AM

6-8-2014 11-16-03 AM

امیدواریم هیچ وقت لازم نشود از این اپ استفاده کنید، اما احتیاط شرط عقل است، پس از همین الان این اپ را نصب کنید و تنظیمش کنید!

نظرات

 1. واقعا هیجان انگیزه !!
  منم امیدوارم هیچ وقت ، هیچ کس لازمش نشه از این برنامه استفاده کنه.
  جیسون ون اندم موچکریم

 2. به نظرم همه دختران جوان ساکن شهرهای بزرگ باید این اپ رو نصب کنند چون بیشتر آدم رباییها در مورد اونها اتفاق میفته.
  دکمه برنامه هم جالبه آدم یاد پرچم برزیل میفته!

 3. این ایده رو توی دفترم نوشته بودم خیلی بده که نتونستم سال قبل این ایده رو راهندازی کنم انصافا ناراحت شدم.

 4. سامسونگ رو گوشیش هاش همچین اپشن، رو قدیما داشت شما ولوم رو چند ثانیه نگه مى داشتید اس ام اس مى داد به چند نفر بعد اونا زنگ مى زدن صداى زنگ نمى اومد مستقیم وصل مى شد،

 5. کاش تو متن اشاره میکردید که این اپ مخصوص اندرویده و هنوز نسخه ios اون منتشر نشده و یه جایگزین اگه وجود داره نام می بردین تا دوستان idevice بیهوده تلاش نکنند.

 6. حدود ۶ سال پیش
  برای گشوی های نوکیا یا سیستم عامل سیس
  sis
  برنامه ای بود به نام گاردین ، همون محافظ
  زمان که گوشی دزدیده می شد و سیم کارت جدید روی گوشی قرار گرفته می شد
  پیامکی به شماره تنظیم شده در برنامه ارسال می کرد ( شماره موبایل تنظیم شده ) و موقعیت جغرافیایی رو اطلاع میداد و بسار کاربردی بود

  ممنون از مطلب خوبتون

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.