فناوری‌هایی که در جام جهانی امسال در برزیل، مورد استفاده قرار خواهند گرفت

1

نیم میلیون نفر از سراسر دنیا امسال راهی برزیل خواهند شد تا بازی‌های جام جهانی فوتبال را از نزدیک ببینند، صدها میلیون‌ها نفر هم از منزل بازی‌ها را خواهند دید، اما به لطف استفاده از فناوری‌هایی، این بازی‌ها با بازی‌های دوره‌های گذشته تفاوت‌هایی خواهد داشت.

نخستین فناوری قابل توجه که پیش از این در «یک پزشک» در مورد آن نوشته بودیم، شروع بازی توسط یک نوجوان فلج است. این نوجوان به کمک یک اسکلت خارجی که مستقیما فرمان‌های مغزی او را می‌گیرد، می‌تواند از روی صندلی چرخدار بلند شود و ضربه نمادین شروع بازی‌ها را بزند.

اما این تنها فناوری نوین استفاده شده در بازی‌های جام جهانی نیست. در اینجا به فهرست دیگر فناوری‌های توجه کنید.

6-10-2014 10-01-43 AM

۱- روبات بمب‌یاب

این بار روبات‌های بمب‌یاب به جای انجام مأموریت در افغانستان و عراق، به برزیل آمده‌اند، برزیل مجهز به ۳۰ روبابت از نوع iRobot 510 PackBot شده است که می‌توانند بسته‌ها، ساک‌ها و کوله‌پشتی‌ها مشکوک را بگردند.

6-10-2014 9-55-13 AM

۲- پحش ۴K مسابقات

بازی فینال جام جهانی بریل توسط سونی و فیفا با فرمت ۴K پخش خواهد شد، تصور کنید که بتوانید بازی را با ۴ برابر وضوح ۱۰۸۰p ببینید.

۳- فناوری خط دروازه

هفت دوربین در کنار هر دروازه به دقت مسیر توپ را دنبال می‌کنند تا در صورت عبور از خط دروازه، با به لرزه در آوردن (ویبره کردن) ساعت داور به او اعلام کنند که توپ گل شده است.

۴- اسپری‌هایی با رنگ ناپدیدشونده!

مدافعان تیم‌ها یا زرنگی و رندی، فاصله قانونی را هنگام ضربه‌های کاشته، رعایت نمی‌کنند؟ مشکلی نیست! داوران در این بازی‌ها می‌توانند روی زمین چمن بازی‌ها با اسپری‌هایی محلی ایستادن مدافعان را مشخص کنند. رنگ این اسپری‌ها در ۲ دقیقه تبخیر می‌شود.

6-10-2014 9-57-55 AM

۵- توپ برازوکا

توپ رسمی شش تکه این بازی‌ها کمتر آب جذب می‌کند و از آنجا که خطوط دوخت کمتری دارد، حالت کروی کامل‌تری دارد و به آن ضربه‌های دقیق‌تری می‌شود زد. در مورد این توپ پیش‌تر در «یک پزشک» نوشته بودیم.

منبع

 
1 نظر
  1. ماه بیگم می گوید

    بیشتر تشویق شدم بشینم و بازی رو ببینم.
    ممنونم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.