رپورتاژ: آشنایی با تاریخچه و محصولات گروه فراسو

30

معمولا در وبلاگ‌های فناوری ایرانی در مورد همه حاشیه‌های ریز شرکت‌های بزرگی مثل اپل، سامسونگ، ال جی، اچ تی سی و … صحبت می‌شود و ماه‌های قبل از رونمایی از یک محصول جدید، شنیده‌ها و شایعات مختلف در آن بارها تیتر می‌شوند. اما چرا برای یک بار هم شده در مورد یک شرکت معروف ایرانی ننویسیم؟

امروز می‌خواهم در مورد گروه فراسو بنویسم، گروهی که کمتر کسی در ایران پیدا می‌شود که دست‌کم یک بار محصولاتش را نخریده باشد. حتی برای بعضی از ماها، محصولات این شرکت جنبه نوستالژیک را دارند، برای مثال من یاد اولین کیبوردم می‌افتم، با آن رنگ سفید!

پست امروز با سفارش فراسو نوشته شده است، اما جدا از تبلیغ دارای اطلاعات خوبی است و کنجکاوی‌های ما را در بسیاری از زمینه‌های برطرف می‌کند. اینکه محصولات یک برند خوب ایرانی در کجا و چطور تولید می‌شوند، فراسو کارش را از کجا شروع کرد و به کجا می‌رود و مهم‌تر از همه خواندن داستان فراسو شاید در دل سرمایه‌گذاران ایرانی امیدهایی برای تأسیس یا توسعه شرکت‌های مشابه زنده کند.


تاریخچه:

شرکت‌ فراسو نزدیک به ربع قرن سابقه دارد و در زمینه طراحی،تولید، بازاریابی و پشتیبانی محصولات رایانه والکترونیک در ایران و منطقه خاورمیانه در حال فعالیت است.

شرکت فراسو در سال 1368 با هدف ارتقای محصولات انفورماتیک تاسیس شد. این شرکت با 3 نفر پرسنل و با زمینه فعالیت بازرگانی شروع به کار نمود، بنا به شرایط آن دوران خدمات مهندسی از قبیل نرم‌افزار و آموزش را نیز ارائه می‌داد، ولی از سال 1372 به بعد این شرکت با 20 نفر پرسنل به صورت کاملا تخصصی و حرفه‌ای وارد عرصه انفورماتیک شد و در این سال فعالیت شرکت به واردات مانیتور، مادربرد و کیس و کیبورد معطوف بود که غالبا از کشورهای تایوان و سنگاپور وارد می‌شد. بیشترین فروش آن سال شرکت در حدود 4000 کیبورد بود.

8-3-2014 2-11-55 AM

پس از یک سال یعنی در سال 1373 شرکت فعالیت خود را صرفا بر روی سخت افزار متمرکز نمود. در همین سال به دلایل شرایط سیاسی و اقتصادی واردات ممنوع شد و عرصه تولید را به روی این شرکت باز نمود

این شرکت تولید خود را ابتدا با اجاره یک خط تولید از شرکت کروزو با 17 نفر پرسنل کارگری آغاز نمود، با توجه به شرایط حاکم ذهنی بر غالب بازار فروش یک محصول ایرانی با نام ایرانی بسیار سخت و با صبر زیاد توأم بود، تولید شرکت با خرید ماشین آلات تزریق پلاستیک آغاز شد.

اولین تولید این شرکت FCR-2282 با طرح شرکت سجین بود این محصول در سال 1374 به بازار عرضه شد و 1850 دستگاه از آن در همان سال فروخته شد.

در سال1377 این محصول با نام و مدل تجاری فراسو به بازار عرضه گردید. دومین تولید این شرکت صفحه کلید FCR-2000MX بود که پس از یک سال از اولین تولید به بازار عرضه گردید.

فعالیت شرکت تا پایان دهه هفتاد: این شرکت تا پایان دهه هفتاد تولیدات خود را تا 3 مدل تنوع داد و زمینه کاری خود را علاوه بر صفحه کلید با تولیدات دیگر از جمله موشواره افزایش داد.

با این افزایش تولید نیاز به انبار و پروسه انبار داری نیز شدیدا احساس می شد از اینرو در سال 1384 پس از انتقال کارخانه به محل فعلی در شهر صنعتی پرند، محل کارخانه قدیمی واقع در تهرانسر به انبار توزیع کالا تغییر کاربری داد.

تعداد پرسنل تا پایان این دهه 25 نفر

ماشین آلات شرکت: دستگاه کانوایر و حمام قلع

تولیدات شرکت تا پایان دهه هفتاد: FCR-2282, FCR-2000MX, FM-6023

8-4-2014 12-45-08 AM

فعالیت شرکت در دهه هشتاد: این شرکت تا پایان دهه هشتاد تولیدات خود را تا مرز 29 تعداد تنوع داد و زمینه کاری خود را علاوه بر کیبورد و موس با تولیدات دیگر از جمله اسپیکر، مانیتور و … افزایش داد. تعداد پرسنل تا پایان دهه هشتاد به 121 افزایش یافت.

فراسو درسال 1374:

شاخص فعالیت : تولید صفحه کلید با برندایرانی برای اولین بار

محدوده فعالیت: فقط درتهران

تعداد محصول : یک مدل صفحه کلید با 104 کلید

حجم فعالیت : فروش 1850 دستگاه درسال 74

تعداد پرسنل: 22 نفر

شبکه توزیع محصول: یک فروشگاه ودو شرکت

 سال 1390:

شاخص فعالیت : اولین و تنها برند بین المللی ایرانی درسخت افزار

محدوده فعالیت: 24 کشور در آسیا، خاورمیانه و آفریقا

تعداد محصول: 200 محصول در 14 گروه

حجم فعالیت: 2.500.000 دستگاه فروش در سال (در 24 کشور)

تعدادپرسنل: 200 نفر

شبکه توزیع: 140 نماینده مستقیم توزیع ( 105 نماینده در 30 استان ایران) و 35 نماینده در

23 کشور دیگر و نیز بیش از 1800 فروشنده غیرمستقیم در ایران

میزان رشد: متوسط سالانه 40 درصد در سال

8-3-2014 1-55-44 AM

دفتر مرکزی شرکت واقع در بلوار افریقا


محصولات گروه فراسو:

– صفحه کلید: طراحی و ساخت اولین صفحه کلید با نگارش فارسی به نام “فراسی”
– موشواره
– بلندگوی رایانه
– مانیتور
–  تلویزیون LCD وLED
– گیرنده دیجیتال تلویزیون
– تبلت
– ویدئو پروژکتور
– رایانه یکپارجه Allinone: برند و با نام FPC
–  وب کم
– نوت بوک
– تجهیزات شبکه های کامپیوتری
– آنتی ویروس
– تجهیزات پزشکی و بهداشتی
– لوازم الکترونیک (تلویزیون و گیرنده دیجیتالی

8-4-2014 12-42-37 AM


مجموعه شرکت‌های گروه فراسو: 3 شرکت در داخل کشور و 4 شرکت در خاورمیانه و خاور دور


برندهای گروه فراسو:

1– فراسو FARASSOO 
اولین مجموعه از این گروه است که همچنان در تولید محصولات پیشگام بوده و به کار خود در عرصه تولید ادامه می دهد

2– اکرون ACRON 

نام برند اکرون برگرفته شده از نام پسر زنون یکی از فیزیکدانان مشهور یونانی است که در سده چهارم قبل از میلاد میزیسته و نشان ستاره اکرون نیز برگرفته از علامت موجود بر روی صفحه کلید است.
برند اکرون که در واقع علاوه بر اینکه توجه خاصی بر استانداردها و کیفیت محصولات دارد به تنوع ، زیبایی و رنگ بندی در طراحی و ساخت نیز دقت نموده است تا بتواند در بازارهای رایانه و لوازم جانبی نظر تمامی سلیقه ها را جلب کنند. با توجه به نیاز مصرف کننده در ایران اکرون عرضه را در تنوع محصولات و لوازم جانبی رایانه و نوت بوک متمرکز کرد و این تمرکز شامل انواع هاب‌ها ، کارت‌خوان‌ها ، ماوس‌ها ، بلندگوها و کیف‌های نوت بوکی گردید.

برند اکرون در بازار رایانه و لوازم جانبی در چهار دسته‌بندی عرضه می‌گردد:

الف- کاربردی : محصولاتی که به صورت روزمره برای تمامی کاربران قابل استفاده باشد که می‌توان به صفحه کلید ، ماوس و محصولاتی از این قبیل اشاره نمود

ب-سرگرمی : محصولاتی که در این گروه قرار میگیرند شامل محصولاتی هستند که برای لذت بردن از صدا و تصویر و بازی ها یارانه ای طراحی شده

ج – قابل حمل : هدف آن کاربرانی هستند که در هر زمان و هر مکان از این محصولات استفاده میکنند مانند نوت بوک و . . . ، کوچک بودن و در عین حال کارایی چند منظوره از اهم مواردی است که در طراحی این محصولات مد نظر قرار گرفته است.

د- اتصال دهنده : اتصال و ایجاد ارتباط بین گروه وسیع و گسترده ای از محصولات از رایانه تا گوشی همراه و . . . در طراحی این محصولات لحاظ شده است، برای مثال می‌توان به انواع هاب ها ، کارت خوان ها و . . . اشاره کرد.

3 – تنب  TONB
توزیع محصولات لوازم جانبی رایانه و نوت بوک

4 – کوردیا  CORDIA
تمرکز بر روی محصولات شبکه رایانه ای ، امنیت منازل و لوازم و تجهیزات فروشگاهی

نام برند کوردیا برگرفته از گیاهی از رسته خانواده گل گاو زبان است. یکی از محصولات کوردیا، شبکه است و نمودارهای شبکه بصورت درختی نمایش داده می‌شود، به همین منظور نشان برند کوردیا درختچه است. از محصولات کوردیا شبکه امنیتی(Network)، لوازم جانبی موبایل(mobile accessories)، مراقبت بهداشتی (health care)، لوازم جانبی نوت بوک و کامپیوتر را می توان نام برد.

با توجه به گسترش شبکه‌های سیمی و بیسم در خانه و شرکت های کوچک و استفاده از تجهیزات و لوازم مربوطه توسط کاربران عادی ، گروه فراسو تصمیم گرفت راه حل های ساده و بسیار کاربردی به کاربران ارائه دهد، در همین راستا برند کوردیا شکل گرفت .

محصولات برند کوردیا در 3 گروه شبکه های کامپیوتری، امنیت و حفاظت ، لوازم جانبی قابل استفاده در فروشگاه‌ها است و محصولاتی را که به کاربران ارائه می دهد در عین اینکه کاربردی و مصرفی بوده به کمترین تخصص جهت استفاده نیاز دارد .

شاخه هایی که در محصولات کوردیا قابل عرضه می باشد:

1- اتصال: محصولاتی که در این دسته قابل عرضه هستند ارتباط دهنده بین محصولات مختلف تکنولوژیک در فضاهای مختلف هستند، برای نمونه به انواع کابل ها، کارت های بی سیم، شبکه و . . . می‌توان اشاره کرد.

2- امنیت : بالا بردن سطح حفاظتی و ایجاد حس امنیت امروزه به عنوان یک نیاز ضروری برای همه اقشار جامعه به حساب می‌آید . محصولاتی که کوردیا در این دسته ارائه می دهد در عین بالا بودن سطح امنیتی – حفاظتی استفاده بسیار آسان و مناسب را برای کاربران مهیا می‌کند .

3 – کنترل : ارائه محصولاتی که به صورت روزمره مورد نیاز کاربران است یا در فروشگاه‌ها برای سهولت در مدیریت استفاده می‌شود در این دسته قرار می‌گیرند برای مثال می‌توان به دستگاه‌های POS ، بارکدخوان‌ها و … اشاره کرد.

5-– یوکر ucare
ارتقاء سطح سلامت و بهداشت خانواده، نوید بخش سبد کالای مناسب برای تمامی ایرانیان و کشورهای منطقه

برند یوکر با نگاهی وسیع نسبت به سلامت و تندرستی در زندگی بشرمحصولاتی با کیفیت بالا در بازار داخلی و خارجی عرضه کرد و از آنجا که امروزه پیشگیری مهم‌تر از درمان است، راهکارهای مناسبی را برای کنترل و نظارت بر سلامت ارائه می‌دهد که در پنج بخش عمده تفکیک گردید:

1 – سلامتی : سلامتی بیشتر از یک واژه گذرا و ساده است و شاید نتوان آن را محدود به سلامت فیزیکی و یا روحی کرد، بلکه در تمامی زندگی پراکنده است لذا بر این اساس محصولاتی ارائه گردید که برای همه انسانها کاربرد بسزایی دارد میتوان به دستگاههای فشار خون و دماسنج بدن اشاره کرد.

2 – آرامش : انسان در دنیای زندگی خود بسته به محیط زندگی و محل کار و حتی نوع کار نیاز به آرامش و آسایش دارد که این امر به وسیله برند یوکر تامین گردیده ، ماساژورهااز این قبیل موارد هستند.

3 – تندرستی : انسان همیشه تندرستی را الویت خود قرار داده هر چند که نوع زندگی ماشینی انسان و وابستگی به تندرستی یوکر را به این اندیشیده وا داد که این نیاز را بر آورده کند و محصولاتی را ارائه کرد که میزان مسافت دویدن روزانه ، مصرف کالری و . . . را ذخیره میکنند و نمایش میدهد از این دسته هستند

4- زیبایی – انسان ذاتاً میل به زیبایی دارد و برای کسب آن هزینه های زیادی پرداخت می نماید. محصولاتی که در این دسته بندی قرار میگیرد بیشمارند و میتوان انواع محصولات آرایشی، مصرفی، سشوارها، ریش تراش و . . .را نام برد .

5 – زندگی : به صورت روزانه در محیط زندگی ، محل کار ویا ورزشگاه و . . . محصولات زیادی توسط بشر استفاده می‌شود که شاید به سادگی از کنار آن میگذرد که جزئی از وسایل زندگی گردیده از آن جمله می توان به ترازوهای دیجیتال اشاره کرد.

6 – آویراAVIRA 

برند آویرا Avira اشاره نمود که یکی از برترین نامهای تجاری و معتبر در نرم افزارهای آنتی ویروس در بازارهای اروپائی می باشدو توسط اسپیرو در ایران عرضه و خدمات رسانی داده می شود.

عرضه محصولات دیگری در این سبد همچون دوربین های دیجیتال با برند های معتبر جهانی مانندHP از دیگر فعالیت های اسپیرو در جهت تامین نیاز بازار می باشد.


لژیونری به نام فراسو!

پس از موفقیت در داخل کشور وکشورهای منطقه از جمله امارات متحده عربی، عراق ، سوریه و هند، با هدف گسترش و تقویت شبکه توزیع محصولات خود در بازارهای جهانی اقدام به تاسیس شرکت فراسو هنگ کنگ با هدف گسترش هر چه بیشتر بازارهای جهانی و توسعه تجارت خارجی نموده است.

در حال حاضر برند فراسو در 23 کشور جهان عرضه می شود.

شرکت فراسو در راستای حمایت از زبان فارسی برای نام گزاری محصولات خود از نام اماکن ایران استفاده نموده است که از آن جمله می‌توان به سری مانیتورهای لاوان، آستارا، طبس، تلویزیون ال سی دی با نام کسما و … اشاره کرد.

شرکت “فراسو هنگ کنگ” در سال 2009 با آغاز فعالیت رسمی خود دو برند اکرون و کردیا را بنا به نیاز بازار داخلی با گستره وسیعی از محصولات را روانه بازار ایران کرده است.


گشتی در کارخانه فراسو

کارخانه شامل قسمت های مختلف اعم ازسالن های تزریق، مونتاژ، رنگ بسته بندی، مونتاژ برد الکترونیکی است.

8-3-2014 1-32-07 AM

8-3-2014 1-32-37 AM

سالن تولید : شامل چندین واحد مجزا به نام سالن‌های مونتاژ، رنگ، برد، اسپیکر، بسته بندی، تراشکاری، کارتن سازی و نجاری است.

ماشین آلات کارخانه:  شصت و هشت دستگاه در این کارخانه فعالیت می‌کند.

ماشین تزریق: این ماشین جهت تولید قطعات پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد، مواد خام ورودی توسط لوله نازل به دستگاه منتقل شده در قالب های مخصوص درون دستگاه تزریق پلاستیک ریخته شده و سپس توسط پرس و با حرارت به مدل اصلی تبدیل می‌شود.

8-3-2014 1-34-38 AM

8-3-2014 1-34-47 AM

8-3-2014 1-35-08 AM

کانوایر خط:  کانوایر در این مجموعه علاوه بر حمل قطعات عملکرد میز مونتاژ متحرک را نیز بر عهده دارد.

8-3-2014 1-37-17 AM

ماشین وکیوم فورمینگ: جهت بسته بندی بلیستر مورد استفاده قرار می گیرد

ماشین بلیستر: این ماشین جهت تولید قاب طلقی محافظ موس مورد استفاده قرار می گیرد و پروسه عملیاتی آن به دو قسمت پرس طلق و برش آن تقسیم می گردد.

8-3-2014 1-38-52 AM

ماشین پرس عمودی: جهت برش کارتن و مقوا مورد استفاده قرار می گیرد.

 ماشین دوخت التراسونیک: جهت دوخت بلیسترها مورد استفاده قرار می گیرد.

8-3-2014 1-40-05 AM

 ماشین چاپ: برای انجام عملیات چاپ و پرینت لوگو برروی محصول مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه مانند یک مهر مکانیزه عمل نموده و پس از عملیات لوگو شرکت برروی صفحه کلید مانند شکل زیر چاپ می گردد.

8-3-2014 1-41-28 AM

خشک کن UV : دستگاه خشک کن جهت خشک نمودن مرکب چاپ مورد استفاده قرار گرفته است.

ماشین آسیاب مواد پلاستیک: صفحه کلید و موشواره هایی که در مرحله رنگ از نظر کنترل کیفیت مورد تایید نمی باشند وارد ماشین آسیاب شده تا مجددا بازیافت شده و به مرحله تزریق پلاستیک باز گردند.

حمام قلع موجی: لحیم کاری مدارات چاپی توسط این دستگاه صورت می گیرد.

8-3-2014 1-42-42 AM

– مقاومت خرد کن

– لید کاتر: دستگاه سیم چینی است که به صورت اتوماتیک عمل می نماید.

– ماشین Jumper زن: تولید کننده ارتباطات کوتاه (Short Current) است که با تکه تکه نمودن سیم مفتولی و شکل دادن به آن تولید اتصالات کوتاه مورد استفاده در مدارات را می نماید.

– پایه چین اتوماتیک

– کف چین اتوماتیک

– فرم دهنده و قطع کننده قطعات

– تیز کننده تیغه ها

– کمپرسور هوای فشرده: جهت ایجاد هوای فشرده که در برخی از دستگاه ها مورد نیاز قرار می گیرد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

8-3-2014 1-44-24 AM

– رطوبت گیر هوا: از دیگر متعلقات تامین هوای فشرده دستگاه رطوبت گیر هوا می باشد که جهت جلوگیری از نفوذ رطوبت به لوله های هوای فشرده و ایجاد رسوبات مورد استفاده قرار می گیرد.

– آبگیرو روعن زن هوا: از دیگر تجهیزات مورد استفاده در تامین هوای فشرده می باشند که جهت جلوگیری از اختلالات در سیستم تامین باد کاربرد دارند.

– ماشین فیوزینگ: جهت مونتاژ اتوماتیک بخشی از صفحه کلید مورد استفاده قرار می گیرد.

8-3-2014 1-45-29 AM

– سیلیکون زن: جهت آغشته نمودن قسمت عملیاتی کبیورد مورد استفاده قرار گرفته که موجب روان تر کار نمودن کلید های روی صفحه کلید می‌شود.

– دستگاه فرز عمودی: جهت سرویس و نگهداری قالب های تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد.

8-3-2014 1-46-36 AM

– دستگاه تراش: جهت سرویس و نگهداری قالب های تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد.

8-3-2014 1-47-29 AM

– ماشین حکاکی لیزری: جهت چاپ برروی محصولات مورد استفاده قرار می گیرد که توسط لیزر این عملیات را انجام می دهد.

8-3-2014 1-48-17 AM

– کوره رنگ مادون فرمز: جهت خشک نمودن رنگ محصولات تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد.

8-3-2014 1-49-20 AM

– ماشین لمینت: دستگاه چسباندن برچسب برروی کارتن محصولات است.

8-3-2014 1-50-04 AM

– ماشین دایکات: دستگاه پرس عمودی که جهت برش کارتن مورد استفاده قرار می گیرد.

8-3-2014 1-50-42 AM

– ماشین منگنه کارتن: جهت بستن کارتن مورد استفاده قرار می گیرد.

8-3-2014 1-51-18 AM

– ماشین چاپ سیلک: جهت چاپ برروی کارتن تک تک محصولات مورد استفاده قرار می گیرد.

8-3-2014 1-51-55 AM

– ماشین چاپ سیلک صفحه کلید: جهت چاپ کارکترهای برروی کلید ها مورد استفاده قرار می گیرد.

8-3-2014 1-52-33 AM

– شیارزن: جهت تولید قاب بلند گوها مورد استفاده قرار می گیرد.

– ماشین پرس ضایعات کارتن: جهت پرس نمودن ضایعات کارتن مورد استفاده قرار می گیرد.

مواد خام مورد نیاز:

– مواد پلاستیک ABS

– مواد پلاستیک PC

– ورق PVC

– مقوای پشت طوسی 210 الی 250 گرمی

– ورق سه لا ( C فلوت ) کرافت – صادراتی

– کارتن سینگل فیس جعبه کیبرد

– سلفون روی جعبه

– ورق سه لا ( E فلوت )

8-3-2014 1-58-26 AM

8-3-2014 2-00-04 AM


 

فراسو در شبکه‌های اجتماعی:

www.facebook.com/farassoo

www.linkedin.com/company/farassoo-international

www.pinterest.com/Farassoo/

www.aparat.com/farassoo

instagram.com/farassoo

https://twitter.com/FARASOOINT

www.youtube.com/farassooco

http://www.cloob.com/farassoo


 

فراسو در دی سال پیش، خط تولید جدیدی به نام SMT را برای تولید تبلت راه‌اندازی کرد، در حقیقت فراسوجزو 3 شرکتی است که این تجهیزات را در ایران داراست و تنها شرکتی هستیم که توانسته است خط تولید را راه اندازی کند.

فناوری نصب سطحی یا SMT روشی برای ساختن مدارات الکترونیک است که در آن قطعات الکترونیکی با ابزار خودکار روی صفحات مدارچاپی قرار می‌گیرند. در مجموعه اصطلاحات این فناوری موارد زیر نقش کلیدی ایفا می کنند.

از مزایای فناوری SMT نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– کیفیت بالاتر

– حجم پایین تر قطعات

– فرایند کم هزینه تر

– استفاده از دو وجه برد

 


فراسو و ساخت تبلت

مدتی است که سومین و جدید ترین مدل تبلت فراسو تحت عنوان Fast 712 Wi-Fi معرفی و وارد بازار شده است.

این تبلت بعد از مدل های 711 و 717 در سبد کالای شرکت فراسو اضافه شده و می توان آن را اولین تبلت تولیدی فراسو نیز نامید که با طراحی جدید و با اتکا به نیروی داخلی و منابع متخصص این شرکت، به صورت انبوه وارد بازار خواهد شد .

صفحه نمایش 7.85 اینچی این تبلت ، از نوع IPS بوده و با رزولیشن 768 در 1024 دارای بک لایت ال ای دی می باشد .

یکی از برتری های تبلت های 7.85 اینچی نسبت به تبلت های 8 اینچی ، ضخامت بسیار باریک فریم آن ها است . فریم تبلت 712 فراسو دقیقا فریمی است که در آیپد مینی مورد استفاده قرار گرفته شده و با 8.8 میلی متر جزئ تبلت های بسیار نازک موجود در بازار محسوب می شود .

قلب تپنده  قدرتمند تبلت 712 پردازنده چهار هسته ای از شرکت ARM سری کورتکس و با سرعت پردازش 1.8 گیگا هرتز است که در کنار 1 گیگا بایت حافظه از نوع DDR سری 3 و پردازنده گرافیکی چهار هسته ای ARM Mali-400MP ، بازدهی بسیار بالائی را ارائه می‌دهند ، به طوری که این تبلت توانسته در نرم افزار تست AnTuTu امتیاز بالای 17973 را نصیب خود کند .

ظرفیت داخلی 16 گیگابایت ، فضای مناسبی را برای انباشت اپلیکیشن های مختلف به کاربر می دهد و شما می توانید با دوربین پشت 5 مگاپیکسل آن ، عکس ها و فیلم هائی با کیفیت اچ دی تهیه نمائید .

همچنین این تبلت با دارا بودن دوربین جلو با قدرت 2 مگا پیکسل ، شرایط مناسبی را برای استفاده از نرم افزار های ارتباطی و VOIP فراهم می سازد .

ورژن اندروید نصبی بر روی تبلت فست ، 4.2.2 بوده که توسط کارشناسان شرکت فراسو بومی سازی شده و اپلیکیشن های داخلی بر روی آن نصب شده است ، که اپ نیوز گردی که یک فید ریدیر اخبار آی تی می باشد با طراحی فوق العاده کاربر پسند توسط گروه فراسو تهیه شده و قابل استفاده می باشد .

بر روی برد اصلی این تبلت ، چیپ های قدرتمند A-GPS برای مکان یابی و چیپ وایرلس سری N و همچنین چیپ بلوتوث سری 3 گنجانده شده اند ، که انرژی مورد استفاده برای تمامی این مجموعه توسط یک باطری 4400 میلی آمپر تامین می شود و 12 ساعت حالت استند بای و 8 ساعت وب گردی و 5 ساعت مشاهده ئ فیلم با کیفیت فول اچ دی و بازی با کیفیت بالا را برای کاربر به ارمغان می آورد .

شارژ 712 از طریق پورت میکرو یو اس بی سری 2 انجام می شود ، که علاوه بر این پورت ، امکان اتصال هدست و ایرفون نیز از طریق جک 3.5 میلی متری به آن وجود دارد . همچنین درگاه کارت خوان نیز برای پشتیبانی تا حجم 32 گیگابایت از فرمت های رایج کارت های حافظه در آن تعبیه شده است .

این تبلت فراسو از معدود تبلت های موجود در بازار است که در رنج قیمتی خود ، دارای 13 سنسور داخلی قدرتمند می باشد و آن را تبدیل به وسیله ای فوق هوشمند نموده است.

سنسور های حرکتی در جهت ها و حالت های مختلف ، سنسور نور ، قطب نما ، شتاب سنج از سنسور های مهم در این تبلت می باشند ، که لیست کامل آن ها به صورت زیراست:

Accelerometer Distance ، Proximity ، Light ، Compass Magnetic ، Compass Orientation ، Gyroscope ، Pressure ، Temperature ، Rotation Vector ، Gravity ، Linear Acceleration ، Orientation ، Corrected Gyroscope

تبلت 712 سری Fast برند فراسو با 18 ماه گارانتی و پشتیبانی شرکت اسپیرو ( نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش شرکت فراسو ) به بازار عرضه شده است.

8-4-2014 12-45-30 AM

8-3-2014 2-20-00 AM 8-3-2014 2-19-35 AM


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

آیا می‌توانید در این عکس شیر کوهی را در حال تعقیب الک (گوزن شمالی) ببینید؟

یک دوربین خودکار راه‌اندازی شده توسط سرویس حیات وحش ایالات متحده، عکس‌هایی از یک شیر کوهی را در حال تعقیب یک گوزن شمالی ثبت کرد. از این عکس‌ها مشخص است که این شکارچی بسیار دشوار است.پس اگر گوزن بزرگ شکار شده باشد و متوجه خطر نشده باشد،…

ریز علی خواجوی فرنگی‌ها: چگونه کیت شلی یک قطار را نجات داد؟

در سال 1901، راه آهن شیکاگو و شمال غربی، پل جدیدی را بر روی رودخانه Des Moines در بون، آیووا، در آمریکا افتتاح کرد. این پل رسماً پل راه‌ بون نام گرفت، اما اما مردم محلی به سرعت به آن لقب پل‌های بالای کیت شلی را دادند، به یادبود بانوی قهرمان…

تاریخچه جذاب تلفن‌های خودرو با مرور عکس‌های قدیمی دهه 1940 تا 1980

ماشین و تلفن، زمانی دو اختراع پیشگامانه بودند. جالب است که این دو تنها یک دهه از یکدیگر جدا بودند. خودرو و تلفن به ترتیب در سال‌های 1885 و 1875 اختراع شده بودند. اما اگر فیلم‌های قدیمی را دیده باشید می‌دانید که خیلی‌ها پیش‌تر از موبایل‌های…

اگر در این لحظات تاریخی حساس، شخصیت‌های مهم عکس سلفی می‌گرفتند

عکس سلفی به مفهوم کنونی آن مدت یک دهه است که مرسوم شده و به مفهوم گرفتن عکس آینه‌ای یا تکنیک‌های گرفتن عکس با شاتر زمان‌دار قدمت آن به زمان عکاسی برمی‌گردد.اما تصور کنید که در این لحظات مهم تاریخی، شخصیت‌ها دست به دوربین می‌شدند و به…

منتخبی از تصاویر تاریخی کمتر دیده شده

با اینکه دسترسی به مستندهای خوب این روزها خیلی زیاد شده و به سبب وجود اینترنت (یا شبحی از اینترنت!) ما عکس تاریخی بسیار زیاد می‌بینیم (و می‌توانیم حدس بزنیم که که کئام عکس‌های معاصر روزی تبدیل به عکس تاریخی خواهند شد)، اما باز هم حجم…

مجموعه باور نکردنی از عکس‌های تاریخی که توسط عکاسان آنها امضا و حاشیه‌نویسی شده

عکس بالا عکس اتاق موقعیت اضطراری است که توسط جو بایدن امضا شده است . لحظات پرتنش عملیات نپتون نیزه را نشان می‌دهد که نیرو‌های دریایی ایالات متحده به محوطه اسامه بن لادن یورش بردند. امضا کرد: ایمان را حفظ کن!مجموعه‌ای از عکس‌هایی که…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت وازلین ساج / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / نهال بادام / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /خرید میز تحریر /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF / خرید نهال گردو / کاشت مو / مجتمع فنی تهران /دندانپزشکی شبانه روزی /قیمت روکش دندان /Hannover messe 2024 /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /محصولات بهداشتی ایرانی / درمان طب / قرص لاغری فایر / لیست قیمت تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ / سریال ایرانی کول دانلود / دانلود فیلم دوبله فارسی /داروخانه اینترنتی آرتان /جارو استخری /میکروبلیدینگ / اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /شیشه اتومبیل /لیزر فوتونا /داروخانه تینا /خدمات فیزیوتراپی /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /
30 نظرات
 1. فرید می گوید

  در قسمت مطالب مرتبط پست فوق نوشته:

  “تاریخچه تغییرات مهم قوانین داوری در فوتبال” !!!!

 2. mojtaba می گوید

  با سلام فراسو برند خوبی است اما متاسفانه الان که تو مشهد زمینه موس و کیبوردهاش خیلی کمه و فقط بعضی مغازه ها تک و توک دارن.
  تبلت هاش هم خیلی کم تبلیغ شده کمتر کسی دیدم سراغش بره
  متاسفانه من دو تا گیرنده دیجیتال فراسو خریدم و تو تنظیماتش گزینه به روز رسانی نرم افزار وجود داره اما تو سایت فراسو هیچ آپدیتی براشون نیست.
  به هرحال برند دوست داشتنی ای هست. کاش تبلیغش رو بعضی محصولتش و پشتیبانی خصوصا نرم افزاری از بعضی محصولاتش بشتر باشه

 3. حسین می گوید

  از محصولات این شرکت زیاد خریداری کردم.
  خوشحالم که ایرانیه و یه شرکت ایرانی این تولیدات رو داره.
  این تحقق مثال خواستن توانستن و ایناست.

 4. آتنا می گوید

  واقعا تحسین برانگیزه …

 5. A.D. می گوید

  باعث خوشحالیه که همچین شرکتی در کشور ما فعالیت میکنه ، محصولاتی هم که عرضه کرده متناسب با بازار و البته با کیفیت هستند .

  فقط این امکانات کارخونه رو چرا توی رپورتاژ اوردید !!!
  مثلا کمپرسور هوا !!! خیلی وسیله تاپی نیست توی آپاراتی سر کوچه ما هم ازشون پیدا میشه !

  برای نوشتن یک طرح رپورتاژ می تونید از الگوهای حرفه ای استفاده کنید ، این یکی کمی شبیه تعاریف سمساری بود دکتر 🙂
  موفق باشید

 6. مصطفی ایزدی می گوید

  محصولات این شرکت نسبت به مدل های خارجی بسیار ارزون تره و لازمه همه ی ما از محصولات این شرکت حمایت کنیم !

  1. sor می گوید

   ولی کیفیتشون رو داره؟

   1. احمد می گوید

    تا الان هر محصولی از این برند خریدم کیفیتش بالا بوده. جداقلش اینه که از همه برندهای ایرانی تو این زمینه محبوبتره

 7. سعید می گوید

  چرا در مورد اینکه این شرکت کالاهایی که حتی برچسب ساخت چین (made in china) روی آنها وجود دارند و بعد آرم فراسو را روی آنها می چسباند و در بازار می فروشد چیزی نمی نویسید!!!!!!!!!!!

  1. امیر می گوید

   البته من هیچ کاره ای در فراسو نیستم و فقط به خاطر علاقه، روند کار شرکت رو دنبال کردم، همونطور که در متن این گزارش هم اشاره شده، گروه فراسو یک شرکت هم در هنگ کنگ داره و چندین سال‌ه که به دلیل هزینه تمام شده کمتر و کیفیت نهایی بالا تر، بخشی از محصولات ش (اگه اشتباه نکنم، تقریبا تمام سری آکرون و تنب) رو اونجا تولید می کنه و طبیعیه که روش بزنه تولید چین!
   این دقیقا همون روشی‌ه که الان اکثر شرکت های دنیا دارن انجام میدن… و این حرف شما مثل این میمونه که بگیم اپل با چه رویی یه آیفون آشغال چینی رو که روشم نوشته Made In China، میاد زیرش میزنه Apple California و به دروغ به عنوان یه محصول آمریکایی میفروشه 🙂 🙂 🙂

 8. رضا می گوید

  مطلب امیدوارکننده ای بود.
  انگیزه ای است برای کارآفرین شدن.

 9. سیا می گوید

  یه موس فراسو چند سال پیش با بی میلی تمام و مجبوری خریدم با این فکر که موس بدرد بخوری نیست ولی بعد چند سال هنوز داره بدون هیچ مشکلی کار میکنه و نظرمو در مورد برند فراسو کاملا عوض کرد راضیم ازش

 10. مسعود زمانی می گوید

  من خیلی از این که بنگاه های خصوصی و بخصوص تولیدی کشورم پویا و مولد هستند لذت میبرم، گزارش خوبی بود، فقط چند نکته:

  این عکسها و توضیحاتی که از سایت تولید شرکت هست برخلاف اون چیزی که انتظار میره کاملاً ضدتبلیغ هست. پمپ کمپرسور هوا، منگنه زن و فرز و نمیدونم دایکات و امثالهم ابزارها و تجهیزات بسیار ابتدایی و سطح پایینی هستند و نشان دادن آنها و ذکر تک تک آنها فقط بدرد مهندسین خود شرکت و یا احیاناً نهاد مالی میخورد که آنها قصد تامین مالی از آن را دارند. برای اهل فن، ذکر جزئیات ماشین آلات و تجهیزات بدین شکل فقط نشاندهنده شیفتگی! نابجا در شرکت و البته نبود چیزهای قابل ذکر دیگر است.
  شما هیچوقت در معرفی هیچ شرکت معتبری نمی‌بینید که اینقدر با حوصله بخواهند بدیهیات یک خط تولید معمول در آن صنعت را توصیف کنند، مگر آنکه تجیهز و یا ماشین خیلی خاصی باشد که نیاز به توضیحات بیشتر دارد و مثلاً مزیت خاص کیفی/هزینه‌ای در محصول یا خدمت آنها ایجاد میکند. بنظر من روابط عمومی شرکت باید این روند تبلیغ را اصلاح کند.

  این نکاتی ذکر شد از جنبه دلسوزی بود وگرنه همانطور که ابتدای کامنت ذکر کردم به وجود چنین شرکتهایی خیلی افتخار میکنم.
  پیروز و سربلند باشید

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   اتفاقا عکس‌های خط تولید رو خودم درخواست کرده بودم، محص کنجکاوی. فکر کنم یه دسته‌ای مثل من اصلا این دستگاه‌ها را از نزدیک ندیده باشن، هر چند بدیهی هستن و ابتدایی.

   1. ناشناس می گوید

    دکتر کار جالبی بود این که تصاویر خط تولید رو قرار دادید

    “فناوری نصب سطحی یا SMT” اسم این فناوری SMD هست اشتباه نوشتید

    1. امیر می گوید

     SMD اسم قطعات این تکنولوژی و SMT اسم خود تکنولوژی‌ه… در واقع S مخفف Surface به معنی سطح، M مخفف Mount به معنی نصب و D وT هم به ترتیب مخفف Device و Technology به معنی قطعه و فناوری هستند.
     پ.ن: به نظر من هم این داستان تجهیزات خط تولید اصلا کار حرفه ای نبود و بهتر بود که مثلا از همین روبات نصب قطعات SMD و پرسنل در حال مونتاژ، فضای کلی کارخانه و همینطور آزمایشگاه طراحی، عکس های حرفه ای و با کیفیت تهیه و در گزارش قرار داده می‌شد.

   2. مسعود زمانی می گوید

    از اون جهت خب خیلی مشکلی نداره ولی بنظرم اگه ماشین آلات دونه دونه لیست نمیشد خیلی بهتر بود و برای عکسها هم مثلاً فقط گفته میشد عکسهایی از خط تولید کیبورد.
    پیروز و سلامت باشی همیشه دکتر جان

  2. ستار. م می گوید

   حس من هم از دیدن تصاویر کارخانه همین بود.
   بهتر بود به جای این تصاویر، از عکس های چند محصول شاخص و مهم شرکت استفاده می کردید.

 11. pezhman tb می گوید

  این متن بیش از اینکه تبلیغ باشه یه جورایی این کار خونه رو برامون کوچیک و حقیر نشون میده …. خودم فکر میکردم این شرکت خیلی بزرگ تر از این حرفا باشه … خیلی …
  البته با توجه به اقتصاد ایران مخصوصا دوره رئیس جمهور پیشین همین که الان این هستند و به جای ورشکستگی رشد کردند باید بهشون کلی افتخار کرد …. اما کلا
  جالبه که دستگاه های تولید برد مدار چاپی رو توش ندیدم و رباط های مونتاژ رو …. همه کارگرا هم که خانوم … بعد میگند در حق زنان اجهاف میشه و کار براشون نیست .. دی: ..
  البته شوخی کردم میدونم بیچاره ها رو از این جهت استخدام کردند که کمتر پول میگیرند ..
  بعضی دستگاه ها رو هم نمیگفتند که دارند سنگین تر بودند ..
  -دستگاه جامپر زن ؟!؟! الان که تو دوره مدار های دو طرفه و چند لایه با قطعات نصب سطحی ( س ام دی ) هستیم ؟!؟!؟
  بعضی ها هم که دیگه لازمه هر تولیدی هست و نداشتنشون مثل این میمونه که مداد دفتر نداشته باشی بری مدرسه …
  -ماشین منگنه کارتن ?!!?? جهت بستن کارتن مورد استفاده قرار می گیرد. …. پ . ن . پ با دست و منگنه دستی کارتون ها رو بسته بندی میکنند … و با انبر دست منگنه ها رو سفت میکنند !

  1. ناشناس می گوید

   “خودم فکر میکردم این شرکت خیلی بزرگ تر از این حرفا باشه … خیلی …”

   شاید بقیه شرکت هایی هم که قکر میکنید خیلی بزرگ باشند واقعا چندان بزرگ نباشند
   =====
   همه کارگرا هم که خانوم … بعد میگند در حق زنان اجهاف میشه و کار براشون نیست .. دی: ..

   هر کارگر خانوم = نبود کار برای یک آقا همون آقایی که وظیفه ی اصلی درآمد رو برای خانواده داره

   البته باید برای خانوم ها هم کار باشه اما کار های سبک تر مثل طراحی های گرافیکی و در کل کار های آسان تر
   =====
   البته شوخی کردم میدونم بیچاره ها رو از این جهت استخدام کردند که کمتر پول میگیرند ..

   شما به نتیجه ای بسیار مهم رسیده اید در هنگام انقلاب صنعتی در غرب و آمریکا به اسم آزادی برای زنان اون ها رو از خونه ها و مدیریت خانواده کشیدند بیرون و سرشون کلاه گذاشتند و از احساساتشون سوء استفاده کردند و از اونها کارگرانی ارزان قیمت ساختند برای اینکه سرمایه داران غرب سود بیشتری کنند

   چند وقت پیش فیلم خط تولید شرکت اپل رو توی برنامه ی صفر و یک دیدم و اونها هم اکثرا خانوم بودند
   👿
   👿

   1. sor می گوید

    اکثرا در همه جای دنیا خانوم هستند چون آقایون بیش تر حوسلشون از کارای تکراری سر میره

 12. مینو می گوید

  وای این کیبورد سفیده چقدر نوستالژیکه!

 13. آرش... می گوید

  این نشون میده که خط تولید فراسو در حد چاپ روی قطعات و جعبست. خط تولید مانیتور و تبلت ویا حتی قالب های ریخته گری محصولات رو هم ندیدیم.
  با این حال قطعاتی که وارد میکنه کیفیت خوبی داره. راضیم ازش.
  خطاب به فراسو:
  از این که صداقت داشتین و هر چی داشتین رو ریختین روی دایره ممنون. قطعاتتون خوبه. سعی کنید راستگو باشید و واقعیت رو بگید. اگر تولید نمیکنید مساله ای نیست درکتون میکنیم و باز هم ازتون خرید میکنیم.
  به امید روزی که ما خودمون بتونیم بخشی به نام فراسو دیسپلی و صنایع مادر در بخش الکترونیک رو از پایه داشته باشیم و روی فناوریهای روز دنیا در بخش تحقیق و توسعه پیشگام باشیم.

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   مسلما همه خطوط تولید فراسو این نیست. قضیه این هست که از نظر تجاری لزومی نداره همه محصولات را این شرکت در داخل تولید بکنه و دوم اینکه برای تولید برخی از محصولات اصلا نیاز به خط تولید فوق العاده پیشرفته نیست و همین خط تولید کفایت می‌کنه. شما کیبوردهای ارزانی را که در بازار هست را از نظر کیفیت با فراسو مقایسه کنید.

   1. آرش... می گوید

    با حرف شما کاملا موافقم و درست میفرمایید. صحبت در مورد نحوه نشان دادن حقایق یک شرکت است.
    اصراری بر تولید در داخل نیست. اما اصرار بر تولید کننده بودن هم جالب نیست.
    قابل درکه بخشی در داخل تولید میشه و بخشی خیر. منطقیه.
    وقتی یک قطعه داخل تولید میشه خط تولید نشون داده میشه ولی وقتی یک قطعه تولید نمیشه اصلا بیان نمیشه که اون قطعه رو وارد میکنیم.
    و یک سوال:
    چجوریه که خط منگنه زدن و چاپ جعبه نشون داده میشه ولی خط تولید یا خط مونتاژ تبلت یا سایر قطعات در رپورتاژ موجود نیست؟
    حتی تصویر تبلت هم یک مدل تری دی و رندر شدست. حرفه ای این بود که از جعبه و خود تبلت چند تا عکس میفرستادن و مسائل دیگه ای که شما بهتر آشنا هستید.

    با همه این احوال هر وقت به محصولات فراسو دسترسی پیدا کنم اونو با خیال راحت میخرم چون میدونم خوبه.

    به نظرم باید روی سیستم توزیع محصولاتشون بیشتر کار کنن. فراسو اونقدر شناخته شده است که بتونه فروشگاه هایی در سراسر کشور داشته باشه که فقط فراسو بفروشن.

    سه سال پیش در تهران به دنبال یک مدل کیبرد از فراسو در بازار رضا بودم. کلی مدل بنجل چینی بود ولی جای بعضی از مدل های فراسو خالی بود.

    سیستم توزیع مساله مهمیه. خیلی مهم

 14. محمودی می گوید

  شرکت خیلی خوبیه ولی تبلیغاتش کمه البته به نظر من هرچند که آقای علیپور بسیار زحمت کشیدند ولی موفقیت توی ایران تا حد زیادی شانسیه و به صورت اتفاقی در شرایط خوبی قرار گرفتن هستش و دارای زیر ساخت شسته رفته ای نیست.

 15. ناشناس می گوید

  محصولات سایت ucareworld.com رو چطوری بخرم؟؟؟

 16. کیوان می گوید

  7 ساله کیبورد فراسو دارم. عین روز اول کلیدها نرم و عالی. دوست دارم فراسو رو.

 17. sor می گوید

  از نظر کیبورد و موس خوبه ولی تبلت یا لپ تاپش که به پای شرکت های معروف نمیرسه

 18. گوشی هواوی می گوید

  عالی بود عالی بود عالی بود
  لذت بردم از خوندن دستاوردها و موفقیت های این شرکت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5