دو ترفند تازه در iOS 8 برای حفظ شارژ باتری

3

لازم است که تا یک ساعت آینده ایمیل مهمی را چک کنید یا به تماس مهمی پاسخ بدهید، اما اصلا امیدی به شارژ داشتن آی‌فون شما تا آن زمان نیست. اگر امکان شارژ نداشته باشید، چه باید بکنید؟ چطور می‌توانید از شارژ باقیمانده به صورت بهینه استفاده کنید؟

ترفندهای بسیار متنوعی برای حفظ شارژ باتری وجود دارند، اما شاید این دو ترفند در iOS 8 برای شما تازگی داشته باشند:

۱- روی آیکون Settings تپ کنید، به قسمت General بروید و بعد قسمت Battery Usage را ببینید، در اینجا می‌توانید برنامه‌هایی را که به میزان بیشتر شارژ باتری آی‌فون شما را می‌خورند ببینید. با بستن آنها می‌توانید در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنید.

10-16-2014 10-19-02 AM

۲- ترفند دوم هم در نوع خودش جالب است. به این مسیر بروید:

General – بعد Accessibility و سپس Grayscale را فعال کنید.

10-16-2014 10-21-12 AM

این طوری صفحه نمایش آی‌فون شما رنگ‌ها را نشان نمی‌دهد و همه چیز خاکستری و سیاه و سفید می‌شود و به خاطر نشان ندادن رنگ‌ها، کمی در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌شود.

10-16-2014 10-21-59 AM

 
3 نظرات
 1. کوروش می گوید

  ترفند اول برای iOS تازه هست وگرنه از اولین نسخه Android وجود داشت و خیلی هم کاملتر از این هست.

 2. محسن می گوید

  ترفند اول در واقع نشون میده که در ٢۴ ساعت گذشته کدوم اَپ ها بیشتر مصرف کردن ولی یه اپلیکشیشن بهتر که کلی اطلاعات واجع به عملکرد باتری و حافظه تحت استفاده میده و میگه که در حال حاضر کدوم اپ بیشترین مصرف رو داره Battery هست.
  ترفند دوم هم خیلی خوبه ولی یه راه سریعتر رسیدن بهش اینه که اون رو بعنوان کلید میانبر تعریف کنیم. کافیه که تو همون صفحه Accessibility بریم پایین صفحه و Grayscale رو بعنوان میانبر انتخاب کنیم. اونوقت با ۳ بار فشار دادن کلید Home پشت سرهم مستقیما همه چیز سیاه و سفید میشه.

 3. خشايار می گوید

  “ترفند” اول، تا جایى که من مى دونم اسمش ترفند نیست!
  ترفند کاریه که انجام میدیم، تو این حالت فقط مصرف را مشاهده مى کنیم ولى کارى نمى تونیم واسش بکنیم!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.