با این دوربین دیگر نیاز نیست داد بزنید: کیه؟…کیه؟

اگر جزو افرادی هستید که مدام جلوی در خانه قدم می‌زنید و منتظر رسیدن یکی از اعضای خانواده هستید یا مادری وسواسی هستید که تمام روز چشم به راه رسیدن فرزندانش است یا پدر سالمندی هستید که مدام در اتاق خود دراز کشیده ولی دوست دارید از تحرکات خانه باخبر باشید، دوربین Welcome از شرکت Netatmo به کارتان می‌آید.

Camera-deco.0

این شرکت در نمایشگاه CES امسال دوربین هوشمند سیلندمانندی رونمایی کرد که با نصب در جلوی یک درب، می‌تواند افرادی که وارد می‌شوند را تشخیص داده و نامشان را گزارش کند. اگر هم افراد وارد شده را تشخیص ندهد، پیغام هشدارگونه صادر می‌کند. این دوربین که جنبه‌های امنیتی هم دارد، برای نظارت بر کودکان و افراد سال‌خورده نیز مناسب است. حتی برنامک ارائه شده برای این دوربین کمک‌تان می‌کند یک برنامه زنده تلویزیونی را روی موبایل و در اتاق یا ساختمان دیگری مشاهده کنید. در واقع، این دوربین می‌تواند چهره یا هر شیء روبروی خود را تشخیص، عکس‌برداری و فیلم‌برداری کند و به شما گزارش بدهد. شرکت Netatmo در مراسم معرفی این دوربین می‌گوید تمامی عکس‌ها و فیلم‌ها به صورت محلی ذخیره می‌شوند و تنظیماتی هم برای رکورد نکردن برخی از چهره‌ها در نظر گرفته شده است. این شرکت تاکید می‌کند ملاحظات حریم خصوصی و امنیتی در این محصول لحاظ شده است و از این بابت نگرانی وجود ندارد. افراد می‌توانند دقیقاً برای دوربین تعریف کنند کدام چهره‌ها را تشخیص بدهد و پس از دیدن کدام چهره‌ها هیچ واکنشی نداشته باشد.

Camera-Iphone-HD.0

در مراسم معرفی این دوربین برخی سوال‌ها بی‌جواب باقی ماندند و احتمالاً تا زمان عرضه آن به بازار بلاتکلیف هستند. مثلا چگونه چهره یک مرد با بلند شدن مو یا ریش گذاشتن یا عینک تشخیص داده می‌‌شود و مهم‌تر از آن چطور چهره خانم‌ها در هنگام آرایش و مدل‌های مو مختلف شناسایی خواهد شد؟ همچنین، مشخص نیست به غیر از نظارت بر ورود/خروج یک در، چه کارکردهای دیگری هم دارد چون اکنون انواع دوربین‌های نظارتی پیشرفته‌ تر و تمیزی وجود دارد که قابلیت‌های افزون‌تری از این دوربین ارائه می‌کنند.

Camera-lifestyle-HD.0

حوزه مانیتورینگ ویدیوهای خانگی شخصی در حال گسترش است و ورود گجتی مانند Welcome دور از انتظار نیست اما باید دید چقدر در دنیای واقعی کاربری دارند و می‌توانند چالش‌های موجود را برطرف کنند. این قصه من را یاد حسگر تشخیص اثر انگشت موبایل‌ها انداخت که در ابتدا شیک و دهن‌پرکن و تبلیغاتی بود ولی به تدریج عدم کارایی آن در برخی شرایط خاص به چالش کشیده شد.

منبع

نظرات

  1. این نظر از طریق اپلیکیشن اندرویدی یک پزشک و به جهت تست و تبریک نوشته شده و هیچ اعتبار دیگری ندارد.

  2. این نظر هم به همچنین 🙂

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.