با این دستگاه جیبی لباس خود را ۳۰ دقیقه‌ای بشویید

9

شاید روتر جیبی، چاپگر جیبی، تبلت جیبی و عبارت‌هایی مانند این‌ها را زیاد شنیده باشیم ولی «ماشین لباس‌شویی جیبی» عبارت نامأنوس جدیدی است که هم تا کنون نشنیدیم و هم تعجب‌برانگیز است. چون ماشین لباس‌شویی به ذات حجیم است و فضایی برای قرار دادن لباس‌ها و بعد پودر لباس‌شویی و آب می‌خواهد. به همین دلیل، وقتی در خبرها خواندم که مهندسان آزمایشگاه MPI Ultrasonics سویس توانستند یک ماشین لباس‌شویی جیبی بسازند، تعجب کردم و کنجکاو شدم ببینم این دستگاه چگونه کار می‌کند. قضیه از این قرار است که خانم Lena Solis به کمک همکارانش دستگاهی به اندازه یک اسمارت‌فون به نام Dolfi ساخته‌اند که با استفاده از فناوری امواج اولتراسونیک می‌تواند لباس‌های کثیف را در مدت ۳۰ دقیقه بشوید. عملیات شست‌و‌شو از آب استفاده می‌کند و بدون هیچ‌گونه دخالت دست یا کثیف کردن محیط است. به‌خصوص لباس‌های نرم، ظریف و کوچک با این دستگاه بسیار تمیز شسته خواهند شد بدون اینکه آسیبی ببینند.

dolfi2_3167495b

حتماً خیلی مشتاق هستید بدانید ماشین لباس‌شویی Dolfi چگونه کار می‌کند؟ ایده‌اش خیلی ساده است و به خنده می‌افتید. این دستگاه با برق کار می‌کند. سینک دست‌شویی یا ظرف‌شویی را پر آب می‌کنید و لباس‌ها را درون آن می‌اندازید و بعد مایع شوینده را اضافه می‌کنید. دستگاه Dolfi را درون آب قرار می‌دهید. دستگاه شروع به تولید امواج اولتراسونیک قدرتمندی می‌کند که باعث ایجاد امواج میکرویی و حباب کندن آب می‌شود. خیلی نرم و آرام لباس‌ها درون آب و مایع شستشو غوطه‌ور می‌شوند. این عملیات ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. البته، خشک کردن لباس‌ها بر عهده شما است. مصرف انرژی این دستگاه ۸۰ درصد کمتر از ماشین‌های لباس‌شویی است و قابلیت حمل آسان آن باعث می‌شود در سفرها یا تعطیلات همراه‌تان باشد. قیمت آن نیز ۸۹ دلار اعلام شده است.

dolfi

فکر می‌کنم هدف سازندگان این دستگاه جایگزینی برای ماشین لباس‌شویی نبوده است چون نمی‌تواند لباس‌هایی مانند شلوار جین را بشوید اما شاید از پس لباس‌های ظریف برآید. ایده این دستگاه در ابعادی بزرگ‌تر در آزمایشگاه‌های شیمی به وفور استفاده می‌شود. این هم یک جور استفاده از فناوری برای کمک به افراد تنبل و راحت‌طلب است.

منبع

 
9 نظرات
 1. Pedi می گوید

  برا دانشجو ها هم عالی. دیگه نمیخواد با پا بپری تو تشت و لباس بشوری. دنگ بذاریم بخریمش

  1. احسان می گوید

   آی گفتی!

 2. Arash می گوید

  عالی بود…
  اطراف ما پر است از ایده هایی که خیلی ساده از کنارشان رد می شویم و یا آنقدر زنگار گرفته این روح و روان و دید و حس ما که دیگر نمی توانیم آنها را به خوبی دیده و تضخیص دهیم و البته در ابعاد بزرگتری از آنها بهره ببریم.

 3. حمید می گوید

  ایده چرتی بابا، ما ۱۰ سال دانشجو بدمیم از روش های خیلی بهتری استفاده میکردیم، بهترین حالتش اینه که دانشجو ها زیاد حموم میرن 😉 یه لگن با خودشون بردارن، لباس ها رو با خودشون ببرن، تشت رو پر آب کنن و بعد لباس ها رو توش بشرون و بعد همزمان که مشغول حموم کردن هستن لباس های رو هم لقد کنن. کاملا حرفه ای 🙂

  1. ساره می گوید

   :)))))) کااااامممملا پسرونه! اصلا هم مهم نیست اون کف و چرکى که از سر و بدن سرازیر میشه بریزه تو تشت!!!!

 4. Rahim می گوید

  من که نفهمیدم گوگل هم نمی دونست امواج میکروبی چیه؟

 5. jamal می گوید

  دوستان من این ایده ر وکشور خودمون هم دیدم البته با برق کار نمی کنه گوی هایی هستند که تو ماشین لباسشویی انداخته میشه روش کارش همین طوریه

 6. دوره های آنلاین می گوید

  اگه یک وسیله ای روی لباس کار بذارن و مثلا هر ۳ روز فعال بشه عملا لباس کثیف نمی شه.یعنی فقط آب لازم نباشه و با مثلا امواج الکترومغناطیس یا چیز یگه ای کار کنه!

 7. ساره می گوید

  ولى که چى! ابکشى و خشک کردن که با خودمونه از عهده شلوار لى هم که برنمیاد … این در حد روسرى و لباس کوچیکه… اونم که لازم نیست نیم ساعت وقت بزاریم ۵دقه خودمون چنگ میزنیم!!!! اگه یکم قویتر باشه … شاید بشه باش کنار اومد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.