بارتک استالوفسکی، تنها راننده حرفه‌ای بدون دست در جهان

0

بارتک استالوفسکی با اینکه هر دو دست خود را در یک تصادف غم‌انگیز، از دست داد، با استفاده از پا‌های خود رانندگی می‌کند و  حتی با رانندگان توانمند در مسابقات دریفت، رقابت می‌کند و توانسته علاقه خود را دنبال کند.

بارتک استالوفسکی در سال ۲۰۰۶ در تصادف با موتورسیکلت هر دو دست خود را از دست داد، اما این موضوع باعث نشد که رویای خود برای تبدیل شدن به یک راننده حرفه‌ای اتومبیل‌رانی را فراموش کند.

در ۲۰ سالگی توان زندگی بدون دست و مواجه شدن با کار دلهره‌آور یادگیری رانندگی در پیست مسابقه باید برای بارتک بسیار دشوار بوده باشد، اما او شجاعت و انگیزه خود را از دست نداد.

بعد ۳ سال، او استاد رانندگی با دست شد. امروزه بارتک استالوفسکی تنها راننده ورزشی حرفه‌ای جهان است که با پای خود رانندگی می‌کند.

بارتک به منظور مقابله با محدودیت‌های جسمانی خود، خودروی مسابقه‌ای نیسان Skyline GT-R خود را با توجه به نیاز خود تغییر داده و یک موتور جدید، گیربکس مستقل و سیستم هدایت نیوری قوی‌تر به آن اضافه کرده.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

راننده بلند پرواز لهستانی از پای راست خود برای کنترل پدال‌ها استفاده می‌کند، در حالی که با پای چپ خود فرمان می‌دهد.

«پس از تصادف من به دنبال راه حلی بودم. از خودم پرسیدم اگر می‌خواهم دوباره مسابقه دهم باید چه کار کنم؟ در مورد شخصی در لهستان شنیدم که مانند من بدون دست بود، اما او روزانه با ماشین بدون هیچ مشکلی رانندگی می‌کرد. پس از ملاقات با او، رویا و علاقه من به ورزش‌های موتوری جان گرفت و تصمیم گرفتم که روزی به مسابقات بازگردم.»

بارتک استالوفسکی پس از اینکه در پیست مسابقه لهستان نامی برای خود دست و پا کرد، یک چالش بزرگتر را در پیش گرفت، مسابقه دریفت. اگر با دریفت آشنا هستید، احتمالاً می‌دانید که این کار چقدر دشوار است، نیاز به واکنش سریع و هماهنگی دقیق چشم و دست برای کنترل خودرو در هنگام لغزیدن در مسیر دارد. بارک می‌تواند این کار را تنها با استفاده از پا‌های خود انجام دهد.

در سال ۲۰۱۹، استالوفسکی در مسابقات دریفت لهستان، یکی از رقابتی‌ترین مسابقات قهرمانی در سراسر اروپا، در بین ۵۰ راننده در مکان نهم قرار گرفت و سال قبل از آن، با غلبه بر ده‌ها ورزش حرفه‌ای دیگر، قهرمان مسابقات بین المللی دریفت چک شد.

بارتک استالوفسکی یک ابرقهرمان واقعی و الهام بخش برای افراد دارای معلولیت در سراسر جهان است. او ثابت می‌کند که اگر واقعاً می‌خواهید به چیزی برسید، می‌توانید حتی بر چالش‌های به ظاهر غیرقابل حل غلبه کنید.

اینستاگرام او را دنبال کنید.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.