Meerkat، اپلیکیشن پخش زنده ویدئو در توییتر که این روزها بسیار محبوب شده است

1

راست‌اش من معمولا اپلیکیشن‌های را که حس می‌کنم با توجه به اینترنت معمول در ایران، چندان کاربردی نیستند، معرفی نمی‌کنم.

با این همه بعضی از وقت‌ها برای اینکه شما در جریان «روند»ها تازه و نوع کاربری روتین در دنیا قرار بگیرید، برخی از اپلیکیشن‌هایی را که کار با آنها در ایران ممکن است کمی دشوار باشد را هم معرفی می‌کنم.

یکی از اپلیکیشن‌هایی که این روزها مرتب در مورد آن، این سو و آن سو می‌خوانیم، اپلیکیشن Meerkat است که فعلا نسخه iOS دارد.

بسیاری از ماها، وقتی می‌خواهیم حس و حال آنی خودمان را با دوستان خود به اشتراک بگذاریم به نوشتن عبارات کوتاه در توییتر، یا درج چند عکس در شبکه‌های اجتماعی اکتفا می‌کنیم، اما چرا این کار را به صورت ویدئویی انجام ندهیم؟!

اینجاست که اپلیکیشن Meerkat وارد می‌شود، این اپ کارش پخش زنده ویدئو است.

3-24-2015 11-37-23 AM

بعد از نصب اپ، شما می‌توانید هر گاه که خواستید، ویدئوهایی با کیفیت خوب و زنده با گوشی‌های موبایل خود بگیرید و دوستانتان را در توییتر از پخش زنده خود آگاه کنید.

اگر دوستان شما هم Meerkat را نصب کرده باشند، در هنگام شروع پخش زنده، برای آنها یک نوتیفیکیشن می‌آید.

البته پیش از Meerkat هم ما اپلیکیشن‌هایی با کارکرد مشابه مثل TwitCam و Livestream app را سراغ داشتیم، اما رابط کاربری Meerkat بسیار ساده و گویاست.

3-24-2015 11-37-52 AM


یکی از مشکلات Meerkat این بود که بعد از پایان پخش زنده، دیگر نمی‌شد ویدئو را دوباره دید.

اما خوشبختانه اپلیکیشن دیگری به نام Katch هم عرضه شده است که ویدئوهای Meerkat را وارد یوتیوب می‌کند، به این صورت که هرگاه شما از هشتگ #katch در عنوان یا کامنت‌های یک ویدئوی زنده استفاده کردید، ویدئو به صورت خودکار وارد یوتیوب می‌شود.

   
1 نظر
  1. رضا می گوید

    ممنون از اطلاع رسانیتون عالیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.