از این به بعد خانم‌ها می‌توانند با یک اکستشن مو، گوشی هوشمند خود را کنترل کنند

2

خب، شاید کاملا خنده‌دار به نظر می‌رسد که به جای رابط کاربری لمسی گوشی، خانم‌ها بیایند و برای بعضی از کاربرها، دست به میان موهای خود ببرند و با بازی کردن با موهای خود، یک اپلیکیشن را احضار کنند و کار خاصی انجام بدهند.

اما در واقع ایده اساسی برای ساختن یک اکستنشن موی ویژه که با آن بشود گوشی را کنترل کرد، از آنجا که ایجاد شد که این نیاز حس شد که خانم‌ها در موقعیت‌های خطرناک، نیاز به یک راه ارتباطی اورژانسی با نزدیکان یا پلیس دارند.

شاید ایده اپلیکیشن‌هایی مثل Circle of 6 خوب باشد، اما مگر می‌شود وقتی کسی در معرض خطر یک مزاحم یا متجاوز است، به راحتی و با تمرکز بتواند از گوشی خود استفاده کند؟

به همین خاطر بود که یک پژوهشگری به نام «کاتیا وگا» به نظرش رسید که یک اکستنشن موی ویژه درست کند. در بافت این اکستشن از الیاف فلزی هادی جریان الکتریسیته استفاده شده است. اکستنشن با یک کلیپس موی بلوتوث ارتباط دارد و به این ترتیب لمس اکستنشن به صورتی خاص می‌تواند باعث فعال شدن یک اپلیکیشن و یا انجام یک عملکرد شود.

4-14-2015 9-23-37 AM

به این ترتیب خانم‌ها می‌توانند بدون جلب توجه یک مکالمه را ضبط کنند، عکس سلفی بگیرند، پیامک اورژانسی ارسال کنند یا یک اپ خاص دیگر را احضار کنند.

منبع

   
2 نظرات
  1. mehdi می گوید

    توضیحات یه مقداری برام گنگ بود.شاید باید چند بار دیگه بخونم شون.

  2. پژمان می گوید

    اونقدر دنگ و فنگ داره استفاده از این که اخر سر هیچکس استفاده نمیکنه … همیشه یک مدل کلیپس تو مو هست و خانومها که تنوع طلب هستند هم هر دفعه استفاده نمیکنند … اخر سر هم یک روز که خانوم با عجله رفته بیرون و این دستگاه رو توی موهاش کار نگذاشته همون روز بهش حمله میکنند … قانون مرفی که اینجوری میگه … دی: هه هه هه
    اما ایده اش خیلی جالب هست … خیلی جالب .. مخصوصا اگه کل این دم و دستگاه تو یک کلاه گیس کار بشه …

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.