میز کنفرانس هوشمند بی‌همتایی که نیویورک تایمز ساخته است

5

بعضی از رسانه‌های بزرگ دنیا، در حکم امپراتوری‌های بزرگ هستند، ممکن است وقتی نام «روزنامه» نیویورک تایمز را می‌شنوید، واژه «روزنامه»، شما را به یاد روزنامه‌های معمول بیندازد. اما نیویورک تایمز در واقع یک غول رسانه‌های بی‌همتاست که حتی توانایی دگرگونی شرایط سیاسی کشورش را هم دارد.

اگر از وب‌سایت نیویورک تایمز دیدن کرده باشید، حتما می‌دانید که سطح طراحی نوآورانه و فناوری‌هایی که این روزنامه استفاده می‌کند، هیچ مشابهی در میانه وب‌سایت‌های روزنامه‌های دیگر ندارد. در واقع این روزنامه در شروع برخی از روندهای طراحی وب، یک پیشگام است.

اما فراتر از آن، جالب است بدانید که نیویورک تامیز برای خودش یک آزمایشگاه فناوری دارد!

و در این قسمت از وب‌گرد مبتلا بسیار نیکوست که شما را با یک محصول خلاقانه این آزمایشگاه آشنا کنم:

یک میز کنفرانس هوشمند!

همین که این میز را ببینید، متوجه متفاوت بودنش می‌شوید، یک میکروفن بزرگ پیشرفته در وسط میز قرار گرفته است که می‌تواند صداهای حاضران در جلسه را بادقت بشنود.

هدف از ساختن این میز کنفرانس این بود که ثبت وقایع کنفرانس‌های زیادی که در روزنامه برگزار می‌شد، آسان‌تر شود.

4-21-2015 1-22-27 AM 4-21-2015 1-21-02 AM 4-21-2015 1-20-52 AM

اما جالب است بدانید که این میکروفن، تنها به صورت ساده، صداها را سمع نمی‌کند، بلکه قادر به پردازش و تبدیل صوت به متن هم است، یعنی چیزی شبیه سیری اپل یا کورتانای مایکروسافت.

جالب‌تر اینکه هرگاه یکی از مدعوین حس کرد که تکه‌ای از صحبت‌های سخنران اهمیت خاصی دارد، کافی است روی صفحه لمسی کوچک جلویش، تپ کند، در این صورت میز به صورت خودکار صحبت‌های او را ۳۰ ثانیه پیش و بعد از تپ به متن تبدیل می‌کند و برای سهولت دسترسی به این تکه متنی‌شده، چند برچسب با تگ هم روی آن می‌گذارد!

برای حفظ حریم خصوصی، این میز کنفرانس حافظه محدودی دارد و به صورت خودکار، جریان کنفرانس‌های برگزار شده قدیمی‌تر از ۴ هفته را فراموش می‌کند!

فناوری این روزها حتی اجسام سابقا بی‌جان دور و برمان را تبدیل به وسایل هوشمند و تعاملی کرده است!

منبع

بنر سایت دانلود فیلم نمایش دسکتاپ
 
5 نظرات
 1. نبی می گوید

  سلام. واقعا دستمریزاد.
  عالی .مطالبتون حرف نداره.

 2. حمید می گوید

  خیلی هم عالی
  .
  .
  یه موقعی فکر میکردم با اومدن وبلاگ و وبسایت ها دیگه روزنامه ها به فراموشی سپرده میشن ولی میبینیم که چطور از فرصتها به نفعشون استفاده میکنن

 3. ایمان می گوید

  یعنی تو جلسات به حرفهای هم گوش میدن؟
  با جلسات خودمون که مقایسه می کنم خندم میگیره.

 4. مینا می گوید

  اینجا جایی هست که وارد اکانتی نشیم اما مطالب خوبتون را لایک کنیم؟

 5. میز کنفرانس می گوید

  انتظاری که از میز کنفرانس داشتم یه میز تجملی و بزرگتر بود ولی جالبه که اونها براشون امکاناتی که از میز انتظار دارند رو توی محل کارشون برآورده کردند و جالب تر اینکه به هر مجموعه و یا بنگاه و یا هر کسب و کار کوچک و بزرگی که نگاه میکنیم یه واحد فناوری و تحقیق دارند. افسوس برای ما و خوشا بحال آنها.از مطالب خوب وب سایتتون هم کمال تشکر را دارم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.