۵۰ توییت تاریخ‌ساز

4

توییتر را که لابد می‌شناسید، اگر خواننده وبلاگ من باشید، حتما پست‌های متعددی در مورد توییتر خوانده‌اید، اما اگر خواننده همیشگی این وبلاگ نیستید و یا آن پست‌های را نخوانده‌اید خیلی مختصر باید برایتان بنویسم که توییتر سایتی است که به کاربرانش اجازه می‌دهد در قالب پیام های ۱۴۰ کاراکتری در مورد کاری که در حال انجامش هستند یا هر چیز دیگر بنویسند.

در نگاه نخست شاید توییتر چیز بی‌اهمیتی به نظر بیاید. اما استقبال فراوان کاربران از آن که گاهی حتی موجب «داون» شدن سرورهای توییتر می‌شود، خلاف این را ثابت کرده است و هم‌اکنون کمتر کاربر حرفه‌ای یا وبلاگ‌نویسی را می توانید پیدا کنید که اکانتی در توییتر نداشته باشد.

حتی رجال سیاسی غربی و خبرگزاری‌ها و نشریات هم اکانتی در توییتر دارند و کار به جایی رسیده است که سطح‌نشین فونیکس که چندی پیش روی مریخ نشست هم یک اکانت مجازی د رتوییتر برای خودش دست و پا کرده است.

امروز به صفحه جالبی برخوردم که تاریخ‌سازترین توییت‌ها را به طرز بسیثار جالبی جمع‌آوری کرده است. در این صفحه می توانید ۵۰ توییت تأثیرگذار را بخوانید. برای نمونه به بعضی از آنها اشاره می‌کنم:

توییت باراک اوباما: باراک اوباما در توییتی ابراز تعجب کرده بود که چگونه کسی که در رأی‌گیری مقام دوم را پس او دارد، به خود اجازه می دهد که پیشنهاد معاونت ریاست جمهوری را به او بکند!

Hillary_vs_Obama.jpg

توییتی که باعث آزادی یک دانشجو شد: یک دانشجوی آمریکایی در مصر دستگیر شد، او در فرصت کمی که داشت تنها توانست توییت کند ARRESTED، اما دوستان او متوجه همین توییت کوتاه شدند و تلاش‌های آنها نهایتا باعث آزادی او شد. مشروح خبر

توییت پیشنهاد ازدواج: گرگ رویس در این توییت از این خانمی به نام استفانی سولیوان، درخواست ازدواج کرد و در این توییت پاسخ مثبت گرفت! مشروح خبر!

twitt marry.jpg

توییت خودکشی: یک مشاور کامپیوتر آمریکایی با ۲۷ سال سن، در حالی که در راه شهرش بود، در مورد کارش می‌نالید، در توییتی هم نوشت که شاید بهتر باشد خودش را از پل به پایین پرت کند. دوستان مجازی او در توییتر نگرانش شدند و پلیس را در جریان گذاشتند. صبح روز بعد پلیس او را در حالی که داخل ماشین روی یک پل خوابیده بود، پیدا کرد. مشروح خبر

04twit190.1.jpg

پرداخت پول به ازای توییت: شوخی آوریل یا سیزده ProBlogger هم این بود که سرویسی پیدا شده که به ازای توییت به کاربران توییتر، پول پرداخت می‌کند!

همه چیز را که نباید توییت کرد!:

scaled20080423.jpg

شوخی‌های مایکل ارینگتون و رابرت اسکوبل هم خواندنی است!

 
4 نظرات
 1. صادق می گوید

  متاسفانه نمونه های اینچنینی رو توی ایران نداریم!

 2. کافه فلسفه می گوید

  سلام
  دکتر جان تو تویتر امکان تایپ فارسی هم هست؟

 3. sh می گوید

  خواستگاری به این سبک هم بنظرم لطف خودش را داره.(راستی آقای دکتر این همون آستین بالا زدن است البته در عالم واقعیت).

 4. علیرضا می گوید

  آره توی توییتر فارسی میشه نوشت ، ولی استایل فارسی نداره !

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.