یکی از جالب‌ترین آگهی‌های تاریخ برای یک سریال تلویزیونی! آگهی سریال آمریکایی‌ها در نیویورک تایمز امروز

4

من شخصا سریال آمریکایی‌ها Americans را بسیار دوست دارم. داستان کلی این سریال، این است که یک جاسوس زن و یک جاسوس مرد روسی، از سوی شوروی به آمریکا فرستاده می‌شوند تا در آنجا به عنوان یک زوج عادی آمریکایی زندگی کنند و تحت این پوشش، مأموریت‌های جاسوسی و خرابکارانه خود را انجام بدهند. بعد مدتی آنها که دیگر کاملا جا افتاده‌اند و صاحب دو فرزند هم شده‌اند، متوجه می‌شوند که یک همسایه جدید پیدا کرده‌اند، یک عضو اف بی آی و …

تا سه روز دیگر، فصل پنجم این سریال شروع می‌شود. اما جالب است که مسئولان شبکه FX که تولید کننده این سریال است، با استفاده از شرایط سیاسی خاصی که حکمفرما است، تصمیم گرفته‌اند که آگهی خیلی خاصی به نیویورک تایمز بدهند.

شرایط کلی سیاسی این ماه‌ها را که می‌دانید: علاوه بر اینکه ترامپ به بی‌کفایتی و اخد تصمیمات جنجالی متهم است، اتهام دیگر این است که روسیه با شیوه‌هایی مثل هک‌های سایبری، انتخابات آمریکا را تحت تأثیر قرار داده است و ترامپ با این حمایت سر کار آمده و به علاوه جنجال دیگر نرمش ترامپ و زیردستان او در مقابل روسیه است، تا جایی که این شایعه به گوش می‌رسد که نکند روسیه از ترامپ، مدرک رسواکننده‌ای در اختیار دارد.

خبر مهم دیگر مذاکره پیش از موعد برخی از زیردستان ترامپ، پیش از آغاز رسمی دوران ریاست جمهوری او با روس‌هاست. طبق قوانین آمریکا، چنین مذاکرات پیش‌هنگامی، ممنوع و خلاف است و درست به همین خاطر بود که چندی قبل مایکل فلین -مشاور امنیت ملی ترامپ- مجبور به استعفا شد.

خبر جدید در این زمینه این است که جف سشنز، وزیر دادگستری آمریکا هم به همین خاطر کناره‌گیری کرده است.

اما در این میان، مسئولان FX که از روز پنج‌شنبه مطلع شده بودند، خبر برجسته صفحه اول روزنامه نیویورک تایمز چه خواهد بود، دست به کار زیرکانه‌ای زده‌اند، آنها یک آگهی در همان نیم‌صفجه اول و بالای خبر، خریده‌اند.

هم‌جواری این آگهی و خبر رسوایی وزیر دادگستری آمریکا به خاطر مذاکرات پنهان با روس‌ها، بسیار جالب توجه است و یک تقارن ذهنی ایجاد می‌کند که سریال را در نزد خواننده زیرک، بسیار برجسته می‌کند. راستش خود من بعد از خواندن این خبر علاقه‌مند شده‌ام، قسمت‌هایی را که ندیده‌ام، به سرعت ببینم و به قسمت‌های فصل جدید سریال آمریکایی‌ها برسم!

منبع


   
4 نظرات
 1. رامين می گوید

  استاد گرامی recuse اصطلاحی حقوقی ست و به معنای استعفا به کار نرفته است. جف سشنز از پست خود کناره گیری نکرده بلکه طبق حق قانونی خود از شرکت در هر نوع تحقیق در خصوص رابطه ی دولت ترامپ با روسیه کناره گیری کرده.
  خواهشاً ابتدا اطلاعات خود و سپس متن را اصلاح کنید.
  با تشکر

 2. غزل می گوید

  تا جایی که من می دانم و خبر نیویورک تایمز هم می گوید وزیر دادگستری دولت ترامپ کناره گیری نکرده است بلکه تنها در تحقیقات مربوط به رابطه ی احتمالی کمپین انتخاباتی ترامپ و دولت روسیه از خود سلب صلاحیت کرده است. ایشان کماکان متاسفانه تا امروز نیمه ی اسفند دادستان کل آمریکا است.

 3. حسین ناصر می گوید

  سلام
  به نظر من ترامپ و کلینتون فرق چندانی ندارن که شما اینقدر سنگ کلینتون رو به سینه میزنین و فکر میکنم تحمل سر بریدن با چاقو راحت‌تر از تحمل بریده شدن با پنبه‌س؛ بهترین حالت شاید انتخاب سندرز بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.