با دوربین FLIR موبایل شما تبدیل به یک دوربین حرارتی می‌شود

اولین کاربردی که برای یک دوربین حرارتی به نظرمان می‌رسد، گرفتن عکس‌های جالب از محیط و افراد پیرامونمان است. دوست خودتان را تصور کنید، در حالی که در حال نوشیدن یک نوشیدنی گرم یا سرد است و در همین حین، عکسی از او را بگیرید که نشان می‌دهد، چطور فنجان مایع را در دست گرفته است و مایع بافت‌های صورت و دهان او را سرد یا گرم می‌کند.

اما گذشته از این کاربرد تفریحی از یک دوربین حرارتی می‌توان استفاده‌های عملی‌تری کرد، مثلا می‌شود مشخص کرد که لوله‌ها یا ستون‌ها از کجای یک دیوار عبور کرده‌اند، یا محل نشت هوا یا مایع را پیدا کرد یا لاله موریانه‌ها را جست.

اگر یادتان باشد، پیش از این شما را با یک کیس آی‌فون به نام FLIR آشنا کرده بودیم. این کیس دوربینی بر روی خود داشت که با آن می‌شد، عکس‌های حرارتی گرفت. اما به تازگی نسخه دوم این وسیله، به صورت یک دوربین مستقل عرضه شده است که آن را می‌تون از طریق رابط لایتنینگ به آی‌فون یا رابط میکرو USB به وسایل اندرویدی متصل کرد.

6-27-2015 8-09-24 AM

نسخه جدید، وضوح ۴ برابر نسبت به نسخه قدیمی دارد.

SDK این دوربین هم برای توسعه‌دهنده‌های اپلیکیشن‌ها در دسترس قرار گرفته است، تا آنها بتوانند به راحتی اپلیکیشن‌هایی بنویسند که از امکانات دوربین FLIR استفاده می‌کند.

این دوربین چندان ارزان نیست و قیمتی ۲۵۰ دلاری دارد.

این دوربین را می‌توانید از اینجا پیش‌خرید کنید.

نظرات

  1. قیمت لوازم جانبی محصولات آیفون یه ذره بیشتر از خیلی!!

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.