۱۲ ترفند جذاب ۳D Touch برای جادوگری با آی‌فون ۶S

15

آی‌فون ۶S و ۶S Plus با یک طراحی آشنا، دوربین ۱۲ مگاپیکسلی غیرمنتظره و دو گیگابایت حافظه رم فوق‌العاده معرفی شدند. اما بدون شک مهم‌ترین ویژگی جدید گوشی‌های هوشمند تازه‌وارد اپل فناوری ۳D Touch گنجانده شده در پنل صفحه‌نمایش آن‌ها است. همان فناوری پر سروصدایی که کاربر با فشار بیشتر به روی صفحه‌نمایش و نگه داشتن انگشت می‌تواند از گزینه‌ها و میانبرهای بیشتری برای کارهای روزانه‌اش استفاده کند. برخی کارشناسان از این فناوری استقبال کردند و آن را یک شعبه‌بازی اپل می‌دانند ولی برخی دیگر از تحلیل‌گران بر این باور هستند که کار با چنین ویژگی بسیار سخت است و مدیریت انگشت و میزان فشار لازم برای ظاهر شدن منوها در بخش‌های مختلف iOS سردرگمی به دنبال خواهد داشت. واقعیت این است که ۳D Touch مهم‌ترین وجه تمایز آی‌فون‌های جدید با نسل‌های پیشین است و اگر خریدار این دستگاه‌ها هستید، باید ترفندها و نحوه کار را ان را یاد بگیرید و در امور روزانه‌تان استفاده کنید وگرنه پشیمان خواهید شد. با ۳D Touch کارهای زیاد کوچک و بزرگی می‌توان انجام داد که ما سعی می‌کنیم در ادامه به ۱۲ ترفند عالی و جذاب آن اشاره کنیم؛ قابلیت‌های نورسیده‌ای که تجربه کاربری شما در مواجه با آی‌فون را تغییر و لذت‌بخش‌تر می‌کنند.

پیش‌نمایش URL ارسالی در متن و پیام‌

3d1_2

برخی اوقات یک آدرس URL درون ایمیل‌تان گذاشتید ولی کمی شک دارید که این آدرس صحیح است یا خیر! در آی‌فون‌های جدید نیازی نیست به تاریخچه مرورگر وب مراجعه کنید یا اینکه URL را از داخل متن و پیام‌ به درون نوار آدرس مرورگر وب کپی کنید تا مطمئن شوید صفحه وبی است که می‌خواهید. اینجا است که ۳D Touch قابلیت‌های خودش را نشان می‌دهد. با انگشت روی لینک درون متن و ایمیل کمی بیشتر فشار دهید تا به صورت پاپ‌آپ در یک صفحه باز شود و شما بتوانید زیرچشمی نگاهی به آن بیندازید. اگر کمی بیشتر روی این صفحه پاپ‌آپ فشار دهید به صورت کامل در یک مرورگر وب باز خواهد شد. این ویژگی فقط به اشتراک‌گذاری URL محدود نیست و برای هر آدرس اینترنتی و لینک به شما اجازه می‌دهد آن را در اندازه دو سوم صفحه‌نمایش باز کنید و پیش‌نمایشی ازش ببینید.

تبدیل صفحه‌کلید به ترک‌پد

3d2_2

همیشه ناوبری و اسکرول یک متن در گوشی‌های موبایل سخت و آزاردهنده است. اکنون می‌توانید با کمی فشار روی صفحه‌کلید دیجیتالی به یک ترک‌پد خاص مک‌بوک تبدیل‌اش کنید. این‌طوری به راحتی می‌توانید در متن حرکت کنید و سریعاً کارهای خود را انجام دهید. تعجب‌آور است اگر کاربری از این قابلیت استفاده نکند.

پیدا کردن فوری راه خانه

3d3_2

تا کنون چند بار برای شما اتفاق افتاده نیاز به کمک و راهنمایی برای پیدا کردن راه خانه داشته باشید؟ ۳D Touch می‌تواند یک دوست خوب در این مواقع باشد. با فشردن قفل صفحه خانگی آی‌فون در اپلیکیشن Apple Maps منویی ظاهر می‌شود که گزینه اول آن میانبری به Directions Home است. با نقشه‌های حمل و نقلی جدیدی که به این سرویس اپل افزوده شده است به راحتی و به طور دقیق می‌توانید مسیر خانه‌تان را در مترو یا خیابان‌های شلوغ شهر پیدا کنید و بفهمید باید سوار کدام اتوبوس شوید.

نقاشی با فشارهای حساس لمسی

3d4_2

این روزها کاغذ و قلم برای نقاشی به سختی در دسترس هستند و اگر هم باشند وقتی برای این کار نیست اما ویژگی جدید آی‌فون اجازه می‌دهد کمی تفریح کنید و حتا هنر نقاشی دیجیتالی خود را بروز دهید. در iOS 9 اپلیکیشن‌هایی مانند Notes app بهبود پیدا کردند و با کمی فشار روی صفحه‌نمایش به شما اجازه انتخاب انواع قلم دیجیتالی را می‌دهند تا نقاشی‌های رنگی آزاد و آماتورگونه‌ای بکشید و البته با ممارست به یک هنرمند تبدیل شوید. همانند یک قلم با فشارهای کمتر و بیشتر و مدیریت حساسیت فشارهای انگشت می‌توانید طرح‌هایی نازک و ضخیم خلق کنید.

خواندن ایمیل‌ها بدون باز کردن

3d5_2

همیشه دیدن صندوق پستی با صدها ایمیل نخوانده و بعد نیاز به مدیریت این ایمیل‌ها و احیاناً باز کردن‌شان برای یک موضوع خاص بسیار دشوار و پروسه‌ای طولانی و خسته‌کننده است. اینجا دوباره ۳D Touch می‌تواند به کمک شما بیاید و بدون نیاز به باز کردن تمام ایمیل‌ها سعی کنید نگاهی به محتوای درون‌شان انداخته و تصمیم بگیرید دور انداخته شود یا در یک فرصت مناسب‌تری به طور کامل خوانده و پاسخ داده شود. در برنامه ایمیل انگشت خود را روی هریک از ایمیل‌های دریافت شده بگذارید؛ به صورت یک پنجره پاپ‌آپ ظاهر می‌شود و اگر کمی به سمت بالای صفحه بروید گزینه‌های میانبری مانند reply و forward را می‌بینید. اگر روی پنجره پاپ‌آپ هر ایمیل بیشتر فشار دهید به طور کامل باز شده و اجازه حذف آن را دارید.

زندگی‌بخشی به عکس‌ها

3d6_2

در آی‌فون ۶S و ۶S Plus قابلیت جدیدی به نام Live Photos به دوربین افزوده شده است که به طور خودکار نیز فعال است. وقتی شما در حال عکس گرفتن از یک سوژه هستید، دوربین ۱۲ مگاپیکسلی آی‌فون یک ویدیوی ۱.۵ ثانیه‌ای از آن سوژه نیز کپچر می‌کند. بعد در بخش گالری اگر روی یک عکس کمی بیشتر فشار دهید؛ نسخه ویدیویی آن عکس شروع به پخش خواهد کرد. در واقع؛ اپل سعی می‌کند از هر عکس یک نسخه GIF هم تهیه کند و به شما نشان دهد.

زندگی‌بخشی به پس‌زمینه‌ها

3d7_2

Live Photos فقط محدود به گالری عکس نیست و برای پس‌زمینه صفحه خانگی یا پس‌زمینه قفل صفحه‌نمایش نیز استفاده می‌شود. با قابلیت ۳D Touch هنگامی که گوشی قفل شده است با فشار بیشتر روی صفحه‌نمایش می‌توانید تصویر را زنده کنید و زندگی ببخشید. این قابلیت چه فایده‌ای دارد؟ در یک جمع دوستانه می‌تواند حسابی سرگرم‌کننده باشد و دیگران را متقاعد کند یک جادوگر هستید. البته؛ این قابلیت همیشه خوب و با حال نیست!

دسترسی سریع به رادیو Beats 1

3d8_2

برای دسترسی به یک کانال رادیویی باید اپلیکیشن Apple Music را اجرا و برگه رادیو را انتخاب و بعد به سراغ کانال رادیویی مورد نظر خود مثلاً Beats 1 بروید. این یعنی چند بار کلیک و لمس بیشتر صفحه در حالی که فناوری ۳D Touch آمده است تا این مسیرها را کوتاه‌تر کند. اگر روی آیکون اپلیکیشن Apple Music در صفحه خانگی آی‌فون فشار دهید، سریعاً میانبر Play Beats 1 ظاهر می‌شود و با فشار دادن آن مستقیماً این سرویس رادیویی عمومی اجرا خواهد شد. استفاده از این ترفند به شما کمک می‌کند در طول یک سال صدها ثانیه جلو بیفتید.

یک چندوظیفه‌گی حرفه‌ای

3d9_2

از سال ۲۰۱۴ این ویژگی به آی‌فون افزوده شد که با دو بار ضربه زدن به کلید خانه بتوانید میانبرهای تمامی برنامه‌ها را ببینید. اکنون در آی‌فون ۶S با فشار بیشتر به بخش سمت چپ صفحه خانگی به شما اجازه می‌دهد هر برنامه‌ای را در پس‌زمینه اجرا کرده، سریعاً میان برنامه‌های در حال اجرا حرکت و از میان آن‌ها یکی را انتخاب کنید. این ویژگی زیاد سریع نیست اما از بسیاری از راهکارهای چندوظیفه‌گی که می‌شناسیم و استفاده می‌کنیم، بهتر است.

نگاه کردن عکس‌ها بدون خروج از دوربین

3d10_2

سال‌ها است که در آی‌فون می‌توانید در برنامه دوربین گوشی میان عکس‌های گرفته شده گشت‌وگذار کنید اما اکنون در آی‌فون ۶S می‌توانید به طور مستقیم و ساده درون برنامه دوربین به سراغ مشاهده عکس‌ها بروید. اگر انگشت خود را روی کادر پیش‌نمایش عکس در گوشه پایین سمت چپ دوربین محکم فشار دهید؛ فوراً آخرین عکس‌های گرفته شده را به صورت تمام صفحه در یک پاپ‌آپ مشاهده می‌کنید و به شما اجازه حرکت و اسکرول میان عکس‌های آن پوشه را می‌دهد. یک فشار بیشتر به صفحه‌نمایش و نوار پاپ‌آپ شما را دوباره به طور مستقیم وارد دوربین می‌کند بدون اینکه نیازی به بستن گالری عکس داشته باشید.

ذخیره و کپی ساده تصاویر

3d11_2

در آی فون جدید و به لطف قابلیت ۳D Touch با فشار روی هر تصویری در وب به صورت پاپ‌آپ باز خواهد شد. در اینجا شما دو گزینه Save Image و Copy را می‌بینید و می‌توانید این تصویر را در هر گالری یا پوشه‌ای ذخیره و این‌طوری محتوای خود روی گوشی را غنی‌تر کنید و فقط به عکس‌های گرفته شده با دوربین آی‌فون یا عکس‌های پس‌زمینه پیش‌فرض اپل محدود نباشید.

برجسته‌سازی متن بدون دردسر

3d12_2

برجسته کردن یک جمله در متن یا انتخاب تعدادی کلمه در آی‌فون‌های قدیمی دردسر زیادی داشت و در سال‌های اخیر همیشه از این موضوع به اپل شاکی بودیم. اما اکنون، با کمی فشار روی متن سریعاً می‌توانید جملات و کلمات دلخواه را برجسته و انتخاب کنید.

منبع

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با ۱۸ سال سایقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

این دانشجوی ۱۸ ساله با هوش مصنوعی ۱۹ شخصیت سیمپسون‌ها را به صورت شخصیت‌های واقعی درآورد!

برودی هالبروک دست به کار جالبی زده و جان تازه‌ای به شخصیت‌های محبوب سریال سیمپسون‌ها داده است. او در این مورد نوشته: «من از Midjourney برای تبدیل شخصیت‌های مورد علاقه‌‌ان از انیمیشن‌ها به قالب انسان استفاده کردم. البته برخی از اعضای…

چرا غذاها در کتاب‌های مصور و انیمیشن‌ها اینقدر اشتها برانگیزند؟!

دوران کودکی خودم را که به یاد می‌آورم، یاد کتاب‌های داستان مصور می‌افتم که در بعضی از صفحات آن عکس میزهای پر از غذا درج شده بود. نقاشی‌های آنقد آنقدر خوب بودند که تصور می‌کردم میوه‌ها و مرغ و بوقلمون و سوسیس فرنگی‌ها مسلما باید کیفیت…

خانه کوچک هم می‌تواند محل زندگی شادی باشد، اگر چیدمان هوشمند و به‌روز در آن استفاده شده باشد

کسانی که در کودکی در خانه‌های بزرگ زندگی کرده‌اند، چندان میانه‌ای با خانه‌های آپارتمانی ۵۰ - ۶۰ متری که این روزها آنها را هم به سختی می‌شود خرید، ندارند. اما تصور کنید که ساخت و سازها متفاوت بودند و کسی به فکر مصرف‌کننده جوان کم‌درآمد بود و…

تصور شاهان صفوی بر اساس شرح متنی جهانگردان و افراد شاخصی که آنها را دیده و توصیف کرده‌اند

در حساب توییتر Cavid Ağa شاهان صفوی را بر اساس نوشته‌های قدیم به دقت و به صورت گرافیکی و چشم‌نوازی تصور شده‌اند.(توضیحات از ویکی پدیا) شاه اسماعیل بنا به نوشته‌های جیووانی ماریا دلی آنجیوللو شاه اسماعیل یکم (۱۷ ژوئیهٔ ۱۴۸۷ – ۲۳ مه…

آیا واقعا سرم حقیقت وجود دارد؟ چطور کار می‌کند؟

انسان‌ها از زمان امپراتوری روم می‌دانستند که ما در حالی که تحت تأثیر چیزی باشیم، صادقانه‌تر و راحت‌تر سخن میٰ‌گوییم. این همان جایی است که ایده  اصطلاح «سرم حقیقت» از آن سرچشمه می‌گیرد. سرم حقیقت به تعدادی از داروهای تغییر دهنده ذهن اشاره…

آیا می‌توانید در این عکس شیر کوهی را در حال تعقیب الک (گوزن شمالی) ببینید؟

یک دوربین خودکار راه‌اندازی شده توسط سرویس حیات وحش ایالات متحده، عکس‌هایی از یک شیر کوهی را در حال تعقیب یک گوزن شمالی ثبت کرد. از این عکس‌ها مشخص است که این شکارچی بسیار دشوار است. پس اگر گوزن بزرگ شکار شده باشد و متوجه خطر نشده باشد،…

آگهی متنی در «همه» صفحات
ایمپلنت دندان / عمل اسلیو معده / کلینیک زیبایی / عمل بای پس معده / بهترین جراح چاقی / متخصص زنان رشت / خرید گوشی با حکمت کارت / پمپ آب صابون / buy telegram members / جراحی چاقی تهران / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور – متخصص زنان / خرید خودنویس / خرید دستگاه لیزر تیتانیوم / پمپ اسید / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کمپ ترک اعتیاد / دانلود سریال / انواع مکمل های زینک / کلاه کاسکت / درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / متخصص زنان / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

15 نظرات
 1. رهگذر می گوید

  حالم از این همه ابتکار بهم خورد.

 2. Mj می گوید

  آقای مجیدی بعد ۲ سال که من میخوام ثبت نام کنم امکانش رو برداشتی ؟ :||
  چرا امکان ثبت نام حذف شده ؟
  رفع اسپم: شخصا من خودم بیشتر با خواندن ایمیل‌ها بدون باز کردن حال کردم

 3. پژمان می گوید

  هنر همینه …. یک قابلیت جدید سخت افزاری میگذاری ، بعد کلی رو نرم افزارش مانور بده …
  قدیم ها سونی یک گوشی زده بود که میشد تاچ رو تو هوا حس کنه … تنها ویژگی نرم افزاری اش شبیه سازی
  hover
  در مرورگرش بود ….

 4. علی شیری می گوید

  سلام
  خیلی از اینها رو چند سال هست که در سری note سامسونگ وجود داشته و چیز تازه ای نیستند

  1. مهدی می گوید

   توی نوت وجود داشتن؟!؟! نکنه اولین گوشی سامسونگم داشته. ده سال بعدم کلا فناوری عوض شه میان میگن اینو نوت فلانم داشته فقط نمیدونیم اسمش چیه!!. یکم دقت کنی میبینی که این فناوری کلا جدیده به نام فورس تاچ که با فشار تشخیص میده. اگه منظورت قلمه که زمین تا اسمون عوض میکنه و قبل از سامسونگ سونی اریکسون هم داشت. اسپم ندین لطفا

 5. مرتضی می گوید

  همون راست کلیک هست دیگه.
  خدا بیامرز قبل از اینکه اندروید و ای او اس بیاد توی گوشی های ویندوز موبایلی بود.فقط یا تاخیر زمان تاچ فعال میشد نه با فشار روی صفحه. بعدشم توی اندروید اومد.
  بعد از اونم سامسونگ یک مود بنام AirView رو داد که همینکار رو بدون تماس دست با صفحه انجام میداد.
  بعدشم این رو به قلم های سری نوتش اضافه کرد که توی حالت اخیر قلم کاملا به مقدار فشار هم حساس بود و همه این اکشن هایی که توی ایفون جدید هست با قلم گوشی های نوت میتونند اجرا کنند.
  برای سامسونگ دارها خیلی کارهای عادی هست.
  ولی خداییش صفحه حساس با فشار خود دست رو تنها شرکت هواوی و اپل دارند تو گوشی های جدیدشون.

 6. وحید می گوید

  چقدر جادوگریِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی!

 7. فیوز مینیاتوری می گوید

  فقط اپل

 8. شهرزاد می گوید

  یعنی آیفون نمیخواد کاری کنه که بدون دکمه home بشه از یه برنامه به برنامه دیگه رفت، مثل آیپد. یعنی کل این فناوری بدون این کار بی فایده است

 9. پشتیبانی آنلاین می گوید

  سلام
  ممنون از مطلب خوبتون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5