رپورتاژ: آموزش زبان انگلیسی با گلدفیش

4

تا جایی که یادم می‌آید مسئله فراگیری آموزش زبان انگلیسی، همیشه در کشورمان یک معضل عمده بوده است. برنامه‌های رسمی آموزش زبان در مدارس ما چنان که افتد و دانی اصلا مؤثر نیستند و بسیاری از نوجوان‌ها هم اصولا ترجیح می‌دهند، فقط در حد تست زدن برای کنکور، به یادگیری زبان بپردازند.

فکر نمی‌کنم آمار و ارقام درست و حسابی داشته باشیم، اما تصور من این است که به دلایل گوناگون متوسط سطح مهارت مکالمه زبان انگلیسی و درک مطلب این زبان در جامعه ما از برخی از کشورهای پیرامونمان خیلی پایین‌تر باشد.

اما ناکارآمد بودن برنامه‌های رسمی، تنها یکی از دلایل این مشکل است، عوامل دیگر را هم می‌توان برای این امر برشمرد:

– کم بودن نسبی رفت و آمد اتباع انگلیسی‌زبان به ایران و کم بودن مسافرت‌های خارجی ایرانیان

– مشکل اقتصادی که باعث می‌شود خیلی‌ها نتوانند در کلاس‌های فوق‌برنامه شرکت کنند.

– سطح پایین دانشگاه‌های ما که در آنها دانشجوها با جزوه و تزهای کذایی، بدون نیاز به خواندن متون مرجع به لطایف‌الحیل، فارغ‌التحصیل می‌شوند.

– جوی که در آن برای داناها و کسانی که بیشتر می‌دانند، احترامی متصور نیست و بنابراین خیلی از ماها اصولا ترجیح می‌دهیم، اوقات فراغت را نه به خواندن متون و مقاله‌های ژرف در اینترنت، بلکه به مرور مطالب تلگرامی اختصاص بدهیم که اصولا برای فهم آنها، هیچ نیازی به مهارت‌های زبانی نیست.

بگذریم و از عنوان این مطلب دور نشویم!

از قدیم می‌گویند که جوینده یابنده است. در همان دهه ۶۰، ما دانش‌آموزان مستعدی را سراغ داشتیم که با یک رادیوی ترانزیستوری مهارت‌های شنیداری زبان خود را تقویت می‌کردند. در دنیای امروز، اما برای آدم‌های کوشا، هیچ مانع و سدی، وجود ندارد و یکی از ابزارها گوشی‌های هوشمند و گجت‌ها هستند.

با همین گوشی‌هایی که در دست من و شماست، ما می‌توانیم به صورت جدی به زبان آموزی بپردازیم. یکی از اپلیکیشن‌های بسیار خوبی که برای یادگیری زبان انگلیسی و نیز زبان فرانسه وجود دارد، اپلکیشن آموزش زبان انگلیسی گلدفیش است.

ممکن است بگویید که چرا از بین این همه اپلیکیشن، من این یکی را می‌خواهم به شما معرفی کنم.

کافی است فهرست طولانی ویژگی‌های خوب این اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی  را با هم مرور کنیم:

– امکانات فوق العاده با هزینه ی مناسب که فقط در سیستهای مجازی مانند گلدفیش امکانپذیر است. برای شروع به استفاده از این سرویس نیازی نیست هزینه ای پرداخت کنید و تمامی امکانات برای یکماه بصورت کاملا  رایگان در اختیار شما قرار می گیرد که می توانید با دعوت از دوستانتان برای مدت طولانی تری از این سرویس به صورت رایگان استفاده نمایید.

11-14-2015 10-14-55 AM

– شما در ابتدای کاربری این اپلیکیشن تعیین سطح می‌شوید و براساس نتیجه تعیین سطح، نقطه ی شروع مناسب شما تعیین می شود. از مرحله آموزش حروف الفبا تا تلفظ و آموزش لغات و گرامر این سرویس در کنار شماست. این اپلیکیشن می‌تواند حتی شما را برای آزمون های تافل و آیلتس آماده کند.

11-14-2015 10-15-37 AM

– ما همه کمابیش با زبان انگلیسی آشنا هستیم. اما شمار قابل توجهی از ما آرزو داشتند، دست کم در سطح مقدماتی می‌توانستند کمی زبان فرانسه را هم درک کنند. خوشبختانه گلدفیش، کورس‌های اختصای آموزش زبان فرانسه را نیز دارد.

11-14-2015 10-16-50 AM

– شما با تبلت، موبایل و کامپیوتر خود می‌توانید از امکانات گلدفیش استفاده کنید. یعنی بدون نصب اپلیکیشن، از طریق سایت آموزش زبان انگلیسی گلدفیش هم می‌توانید از امکانات آن استفاده کنید.

11-14-2015 10-17-24 AM

– با مفهوم گیمیفیکیشن یا بازی‌وار کردن آشنا هستید؟ برخلاف روش سنتی آموزش، گلدفیش می‌کوشد روند آموزش را لذتبخش کند. تمرینات و آموزش چندرسانه‌ای با یک شیوه نوین، شما را از خستگی به دور نگاه می‌دارند.

11-14-2015 10-18-01 AM

– اپلیکیشن گلدفیش هوشمند است و متوجه می‌شود شما در چه سطحی هستید، شما را در سطحی پایین‌تر از دانشتان متوقف نمی‌کند و با تمرین‌های بیهوده وقتتان را هدر نمی‌دهد. به عنوان مثال وقتی لغتی را یادگرفتید، دیگر تمرینات مربوط به آموزش آن لغت برای شما نمایش داده نمی شود.

11-14-2015 10-18-44 AM

– بسته به علاقه‌تان می‌توانید روی آموزش لغات، املا لغات و مکالمه یا گرامر بیشتر تمرکز کنید.

– این اپلیکیشن دارای یک دیکشنری خوب هم هست. (مناسب برای کاربرانی که دوست دارند، معنی سرراست لغات را بدانند.)

– در جای جای اپلیکیشن، هر وقت نیاز داشتید، می‌توانید به تلفظ صحیح لغات گوش کنید.

–  پشتیبانی ۲۴ ساعته توسط تیم توسعه و مدرسین گلدفیش برای شما همواره در دسترس است.

دانلود اپلکیشن اندروید گلدفیش از بازار

دانلود اپلیکیشن اندروید از گوگل پلی

وب سایت فارسی سرویس گلدفیش

وبلاگ گلدفیش

گوگل پلاس گلدفیش

صفحه اصلی اینستاگرام گلدفیش

صفحه تافل گلدفیش

   
4 نظرات
 1. hosein می گوید

  google play نداره؟

  1. گلدفیش می گوید

   سلام،

   لینک گوگل پلی هم گذاشته شد.

 2. عرفان می گوید

  ios نداره؟

  1. گلدفیش می گوید

   سلام

   در حال حاضر نه. کاربرای آی او اس از سایت میتونن استفاده کنن.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.