رپورتاژ: چیلیوری، وب‌سایت سفارش آنلاین غذا

3

برخی نگاه خوبی به علاقه‌مندان غذا و شکم ندارند و آنها را با الفاظی مثل شکم‌پرست از خود می‌رانند! اما خب، اگر نیک بنگریم، غذا خوردن، عادت و الزامی است که به وسعت تاریخ هنر و ذوق و آداب و رسوم همراه آن بوده است. انتخاب غذای مناسب و پرورش ذائقه و پیدا کردن رستوران‌های مناسب که غذا خوردن را از حالت یک فرایند شخصی به فرایندی اجتماعی و خاطره‌برانگیز تبدیل می‌کنند، اهمیت بسیاری دارد.

اما خودمانیم رستوران رفتن، نیاز به مقدمات و صرف وقتی است که آدم‌های پرمشغله کمتر می‌توانند برای ان وقت کنار بگذارند. تصور کنید که برای انتخاب رستوران، انتخاب غذا، پوشیدن لباس مناسب و هماهنگ کردن وقت خود با دیگر اعضای خانواده و فامیل، صرف وقت در خیابان‌های پرترافیک و زمانی که تا پیش از سرو غذا در رستوران باید صرف کنیم، چقدر باید برنامه‌ریزی کنیم.

بنابراین گرچه غذا خوردن در منزل و سفارش غذا از بیرون ممکن است، لطف رفتن به یک رستوران شیک و شنیدن نوای موسیقی و نظاره انبوه آدم‌های دیگری که مشغول غذا خوردن هستند را نداشته باشد، اما در هر حال باعث می‌شود خیلی وقت‌ها ذائقه‌ای عوض کنیم، در وقت صرفه‌جویی کنیم، در محیط خصوصی‌تری غذا صرف کنیم، در گرماگرم مشغله‌های گاه و بیگاهی که اسیرش می‌شویم، انرژی و مغذی‌های لازم را به بدن برسانیم و حتی گاهی عزیران خود را با یک غذای خوب غافلگیر کنیم.

اما چطور می‌شود از بیرون غذا سفارش داد؟

خیلی از ماها دست‌کم یکی دو رستوران آشنا سراغ داریم. اما اگر بخواهیم انتخاب‌های متنوع و مطمئن‌تری داشته باشیم، گریزی از پیدا کردن یک راه حل مطمئن نیست:

چیلیوری وب‌سایت سفارش آنلاین غذا

چیلیوری به وجود آمده که سفارش غذا را سریع‌تر و راحت‌تر کند.

وب‌سایت چیلیوری دات کام، با سرویس سفارش آنلاین غذا از رستوران‌های شهر، در قدم اول مجموعه‌ای از بهترین و مناسب‌ترین رستوران‌های تهران را کنار هم جمع کرده‌ و هر کاربر می‌تواند در چیلیوری دات کام، رستوران موردعلاقه‌اش را در محله‌ای که قرار دارد انتخاب کرده و غذای موردنظرش را سفارش دهد.

logo2

بعد از ورود به وب‌سایت، کافی است نام محله‌تان را وارد کرده و دکمه‌ی جستجو را بزنید. چیلیوری لیست رستوران‌هایی را که دور و بر شما هستند بهتان نشان می‌دهد. لیست رستوران‌ها بر اساس نوع غذا دسته‌بندی شده و جستجو را راحت‌تر می‌کند. بر اساس ترجیح، انتخاب و یا هوس غذای خاصی که دارید، غذای موردنظرتان را سفارش می‌دهید. برای سفارش غذا منوی به روز و عکس‌دار رستوران‌ها هم کار را ساده‌تر کرده. اطلاعات کامل رستوران و غذاهایش را با قیمت می‌بینید، به راحتی انتخاب کرده و آنلاین پرداخت می‌کنید و تمام!

با تایید سفارش‌تان یک اس ام اس دریافت می‌کنید که می‌گوید چه‌قدر بعد غذا به دست‌تان می‌رسد و معمولاُ زودتر از این موعد هم غذا را دریافت خواهید کرد.

بعد از این‌که غذا را گرفتید و میل کردید، چیلیوری‌ها برای‌ شما مسیج و ایمیل نظرخواهی می‌فرستند و این نشان می‌دهد که نظر مشتری برای بهبود کیفیت سرویس خودشان و حتی کیفیت غذای رستوران مهم است. با این‌که غذا در رستوران آماده می‌شود و آن‌ها نقشی در مزه و کیفیتش ندارند اما بدون شک به عنوان رابط شما با رستوران، این فیدبک‌ها را با اعتبار زیادی به رستوران‌دارها منتقل خواهند کرد.

2016-03-07_20-27-48

گزینه‌های دیگری که هنگام سفارش غذا در چیلیوری ممکن است برای‌تان جذاب باشد:

 • گزینه‌ی پرداخت در محل که این امکان را می‌دهد هزینه‌ی غذا را موقع تحویل به پیک تحویل دهید.
 • گزینه‌ی دریافت از محل رستوران که برای زندگی روی تند امروز بسیار کاربردی است. تصور کنید که می‌توانید سر راه‌تان به خانه یا محل کار غذا بخرید، آیا از امکان سفارش زودتر با چیلیوری استفاده نمی‌کنید؟ این‌طوری در محل رستوران هم معطل نخواهید شد.
 • شارژ کیف پول در چیلیوری. بهترین گزینه برای کسانی که چند بار در هفته غذا از بیرون سفارش می‌دهند. شارژ کیف پول در چیلیوری مزایای خوبی دارد. به عنوان مثال اگر حساب کاربری‌تان را ۸۵ هزار تومان شارژ کنید، چیلیوری‌ها ۱۰۰ هزار تومان شارژتان می‌کنند و این یعنی یک غذای مجانی!

2016-03-07_20-28-36

با این‌که کسب‌وکارهای دیگری در همین فیلد سفارش آنلاین غذا در ایران وجود دارند ولی چیلیوری ادعا می‌کند که به وجود آمده تا کیفیت سفارش غذا در ایران را افزایش دهد.

در کنار اصل سرویسی که ارائه می‌دهد، چیلیوری یک بخش پیشنهاد ویژه روز دارد که هر روز یک یا چند غذا را با قیمتی ویژه عرضه می‌کند. انتخاب رستوران هم ا ز میان لیستی از رستوران‌ها به عهده‌ی خود کاربر است و برای شاغلان و کارمندان بدون ناهار، بسیار انتخاب مناسب و به‌صرفه‌ای است.

مجله آنلاین چیلیوری نیز به نام چیلیوری پلاس، نگاه متفاوتی به جهان غذا را نشان می‌دهد: از بررسی رستوران‌ها و حرف‌زدن در مورد غذاها و لذت‌شان گرفته تا مطالب کاربردی و مفیدی برای زندگی سالم و مراقبت از زمین و محیط‌زیست. از این دست ماجراها، چیلیوری در کمپین‌های فصلی‌اش هم پیش می‌گیرد. نمونه‌اش کمپین “دوستی با زمین” که بخشی از درآمد چیلیوری را به انجمن سوخت‌های زیستی ایران خواهد سپرد تا در راستای هوایی پاک‌تر و زمین زیباتر و سالم‌تر به کار گرفته شود.

2016-03-07_20-29-02

چیلیوری قرار است به زودی کسب‌وکارش را به شهرهای دیگر ایران نیز ببرد. شکی نیست که توسعه‌ی کسب‌وکارهای آنلاین در حوزه‌ی خدماتی از این دست تاثیر قابل ملاحظه‌ای در کیفیت زندگی شهری می‌گذارد.

چیلیوری‌ها در جواب این‌که چرا باید به جای رقبا با آن‌ها غذا سفارش داد، می‌گویند: چون سریع و چابک هستیم، ساده هستیم و با ما خیلی خوش می‌گذرد!

 
3 نظرات
 1. فریدون وبمانی می گوید

  تبریک به تیم این سایت تازه راه افتاده. کارشون خوبه و سریع. ممنون

 2. نرم افزار حسابداری می گوید

  با اینکه دامنه انتخابی و برندشون خوبه ولی تقلیدی از سایت زود فود و ریحونه ، و برای موفقیت باید به سختی تلاش کنن

 3. رهام می گوید

  لطفا متن را اصلاح و کامنت را پاک نمایید :
  برای ان وقت کنار بگذارند
  برای آن وقت کنار بگذارند

  انرژی و مغذی‌های لازم را
  انرژی و مواد لازم را

  گاهی عزیران خود را
  گاهی عزیزان خود را

  با آن‌ها غذا سفارش داد
  به آن ها غذا سفارش داد

  🙂

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.