سونی یک پتنت جالب ثبت کرد: لنز چشمی که می‌تواند ویدئو ضبط کند!

1

در انتظار عرضه عمومی گوگل گلس بودیم که گوگل پا پس کشید، شاید به خاطر اینکه هنوز فناوری‌های موجود نمی‌توانند یک عینک تمام‌عیار و کارا برای عموم مردم، در دسترس قرار بدهند.

گرچه گوگل هنوز هم به صورت محدود گوگل گلس را در اختیار افراد و سازمان‌هایی قرار می‌دهد، اما شعله اشتیاق مردم به داشتن گجت و وسیله‌ای که بتواند همان کار گوگل گلس را بکند، خاموش نشده است.

و امروز به گوش رسید که سونی یک پتنت جالب ثبت کرده است که طرحی است برای ساخت یک لنز چشمی شگفت‌انگیز، لنزی که می‌تواند تصاویر و ویدئوها را ذخیره کند، آنها را انتقال بدهد، زوم خودکار دارد و می‌تواند زوم کند و حتی توانایی تثبیت تصاویر را هم دارد.

این لنز را می‌توان با پلک زدن، کنترل کرد و گجت آنقدر هوشمند است که بتواند تفاوت پلک زدن معمولی و پلک زدن به قصد کنترل لنز را دریابد!

پتنت البته در ماه می سال ۲۰۱۳ ثبت شده بود، اما به تازگی ثبت آن فاش شده است.

فعلا این پتنت در حد داستان‌های علمی-تخیلی می‌ماند و قطعا چه سونی و چه شرکت‌های دیگر در راه خلق آن مشکلات متعدد فنی خواهند داشت.

اما یک لحظه چشمانتان را ببندید و تصور کنید که همین فردا این لنز با قیمت معقولی بخواهد به فروش برسد …

منبع


شما می‌توانید ویدئوی جالب مربوط به این نوشته را در کانال تلگرام راپورت‌چی (وابسته به یک پزشک) و یا در صفحه اینستاگرام «یک پزشک» ۱pezeshk_weblog ببینید.

 
1 نظر
  1. کسری فرزام می گوید

    البته ثبت پتنت به این معنی نیست که تکنولوژی ساختش وجود داره یه جورایی به این معنیه که سونی اولین کسی بوده که بهش فکر کرده و ثبتش کرده.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.